Aukce 48 / Filatelie / Amerika a Karibik / Jižní Amerika

178095 - 1849-1930 partie známek na kartě A5, emise kozí oči od e
1849-1930 partie známek na kartě A5, emise "kozí oči" od emise hodnoty 30R, císař Pedro II. apod.; různá kvalita
Vyvolávací cena:
178891 - 1932-33 sestava 3 zeppelinových celistvostí, 2x do Německ
1932-33 sestava 3 zeppelinových celistvostí, 2x do Německa, 1x do USA, kašety, tranzitní a příchozí raz.; celkově dobrý stav
Vyvolávací cena:
177879 - 1939-60 sestava 18ks Let-celistvostí adresovaných do ČSR
1939-60 sestava 18ks Let-celistvostí adresovaných do ČSR nebo ČaM, z toho 8x jako R, bohaté frankatury převážně s podacím DR THEROZOPOLIS, cenzury atd.; zachovalé
Vyvolávací cena:
176929 - 1852 SG.9, Tall Ship 1C černá / purpurová, krásný kus n
1852 SG.9, Tall Ship 1C černá / purpurová, krásný kus na výstřižku s DR DEMERARA, ex. Caspary (aukce Harmer New York 1957) a ex. Burrus (aukce Robson Lowe London 1963); atesty P. Holcombe - "exceptional condition" a Dr. G. Bolaffi; kat. £5.500 + cca 30%; dle našich poznatků se jedná zřejmě o nejkvalitnější dochovaný exemplář této známky; obdobný kus na výstřižku ex. Du Pont byl v roce roce 2014 prodán za 16.850€!
Vyvolávací cena:
178537 - 1861 SG.40, Plachetnice 1C hnědo-červená; velmi pěkný k
1861 SG.40, "Plachetnice" 1C hnědo-červená; velmi pěkný kus s bezvadnou perforací, v neupotřebeném stavu ojediněle nabízené dodatečné vydání jednopennyovek k emisi 1860-1863, kat. £475
Vyvolávací cena:
177760 - 1862-64 ZT pro SG.45, Plachetnice (Koloniální pečeť) 4C
1862-64 ZT pro SG.45, "Plachetnice" (Koloniální pečeť) 4C světle modrá, NEZOUBKOVANÁ, na tenkém papíru; vzadu signováno jako "ESSAI"; zajímavý kus ve velmi pěkné kvalitě, atest BPA
Vyvolávací cena:
178548 - 1863-187 SG.69var a 70var, Plachetnice, široký formát, 2x
1863-187 SG.69var a 70var, "Plachetnice", široký formát, 2x 6C modrá a zelenomodrá, obě s "tečkou před VICISSIM"; kat. tuto variantu dosud nehodnotí, cena základních známek £400
Vyvolávací cena:
178065 - 1966 Mi.1251, Osobnosti 10c s levým kupónem, CHYBOTISK zna
1966 Mi.1251, Osobnosti 10c s levým kupónem, CHYBOTISK znaku OSN na kupónu, znak převrácený; zajímavé
Vyvolávací cena:
176859 - 1948 R+Let-dopis do USA, vyfr. zn. Mi.671-676, série 25 let
1948 R+Let-dopis do USA, vyfr. zn. Mi.671-676, série 25 let letecké pošty v Ekvádoru, DR CORREO AEREO QUITO, příchozí MIAMI AIR MAIL a STEUBENVILLE OHIO; vlastnoruční podpis "Elia Liut", italský pilot, jenž jako první přeletěl Andy a stal se pak prvním pilotem letecké pošty Ekvádoru; dobrá destinace a zajímavý dokument k dějinám letectví
Vyvolávací cena:
176836 - 1957 ISLAS GALAPAGOS, 6ks FDC s 3 sériemi Galapágy (Mapy a
1957 ISLAS GALAPAGOS, 6ks FDC s 3 sériemi Galapágy (Mapy a fauna); pro sběratelský obor FAUNA zajímavé a poměrně vzácné
Vyvolávací cena:
149984 - 1865 Mi.32a, Znak s kondorem 1P cihlově červená; původn
1865 Mi.32a, Znak s kondorem 1P cihlově červená; původní lep, velmi pěkná kvalita, kat. 150€
Vyvolávací cena:
178114 - 1960 Sc.571var, United Nations 75c, TISK MODROU BARVOU PŘEV
1960 Sc.571var, United Nations 75c, TISK MODROU BARVOU PŘEVRÁCENÝ, rohový kus; velmi zajímavý a výrazný chybotisk, před tiskem ze 3. "modré" TD došlo omylem k otočení tiskového archu, kat. neuvádí!
Vyvolávací cena:
177877 - 1937-39 sestava 11ks Let-dopisů adresovaných do ČSR z toh
1937-39 sestava 11ks Let-dopisů adresovaných do ČSR z toho 8x jako R, doplněno 4ks obyčejných dopisů, bohaté frankatury, vše s DR ASUNCIÓN, tranzitní razítka, 1x zatíženo v ČSR doplatným atd., pěkná razítka, bez poškození
Vyvolávací cena:
177878 - 1937-39 sestava 7ks Let-dopisů adresovaných do ČSR, resp.
1937-39 sestava 7ks Let-dopisů adresovaných do ČSR, resp. do Protektorátu z toho 1x jako R, bohaté frankatury s podacím DR ASUNCIÓN, vše tranzitní nebo příchozí letecká razítka PRAHA 82 LETIŠTĚ, nebo BRATISLAVA LETIŠTĚ; bez poškození
Vyvolávací cena:
178085 - 1942 R+Let-dopis do Švýcarska vyfr. zn. Mi.480, 481, 483,
1942 R+Let-dopis do Švýcarska vyfr. zn. Mi.480, 481, 483, 484 a 530, DR ASUNCIÓN/ PARAGUAY/ 8.JUN.1942, R-nálepka, vzadu tranzitní raz. LISBOA, britská a německá cenzura(!), příchod AARAU 1/ 29.VII.42; dekorativní, pěkný stav
Vyvolávací cena:
178235 - 1857-58 PACIFIC STEAM NAVIGATION COMPANY  Sc.1, Parník 1R m
1857-58 PACIFIC STEAM NAVIGATION COMPANY Sc.1, Parník 1R modrá na namodralém papíru, na 3 stranách plný střih, vpravo střih ke krajové linii, oválné číslicové raz. "6"; dle pramenů existuje pouze cca 100ks pravých použitých kusů, z toho velká část v muzejních sbírkách, atest Moorhouse 2013, v kat. podceněno, kat. Sc. $1.700, Mi.2.200€
Vyvolávací cena:
178966 - 1859-1860 Sc.7, 13, 14, 16, Mayské Slunce 60cts, 80cts, 120
1859-1860 Sc.7, 13, 14, 16, Mayské Slunce 60cts, 80cts, 120cts, celkem 11ks, tenké i silné číslice; různá kvalita, kat. $250
Vyvolávací cena:
178010 - 1926 obrazová R+Let-dopisnice 3c fialová, dofr. výplatní
1926 obrazová R+Let-dopisnice 3c fialová, dofr. výplatní zn. 5c a leteckou 6c, přes frankaturu červené rámečkové raz. SERVICIO POSTAL AEREO/ MONTEVIDEO - BUENOS AIRES, DR MONTEVIDEO/ 8.VII.26 a R-nálepka vpředu, vzadu 2x příchod BUENOS AIRES/ 10.JUL.26 a stopy po přilepení ve sbírce; u nás ojedinělé
Vyvolávací cena:
178968 - 1871-1876 Sc.28, 6-blok Bolívar - Escuelas 2Reales červen
1871-1876 Sc.28, 6-blok Bolívar - Escuelas 2Reales červená, přetisk "Bolivar Sucre Miranda...", 2x lom; neobvyklý celek
Vyvolávací cena:
178115 - 1880 Sc.67, Bolívar 25B růžovo červená, původní lep,
1880 Sc.67, Bolívar 25B růžovo červená, původní lep, obvyklé nepravidelné zoubkování této emise "Escuelas"; lehký šikmý lom, velmi pěkný exemplář nejvzácnější a nejdražší venezuelské známky, atest M. Eichele: "Eine sehr seltene Marke", kat. $5000; vzadu signatura "F de C" - ex. Francis de Coppet (1830-1914), americký bankéř a fenomenální sběratel mj. Jižní Ameriky (majitel nejvzácnějších "Cotton Reels"); známka zřejmě původně pochází z prodeje jeho sbírky v dubnu roku 1893 u T. W. Scott, New York, unikátní nabídka!
Vyvolávací cena:
178969 - 1863-1870 [SBÍRKY]  Sc.10-21, Orel a Znak, 33ks známek obo
1863-1870 [SBÍRKY] Sc.10-21, Orel a Znak, 33ks známek obou emisí včetně vzácných Sc.16,17 1/2Ct a 1Ct zelené; razítka a barvy, různé střihy, kat. $920
Vyvolávací cena:
178970 - 1871-1876 [SBÍRKY]  Sc.22-36, 40,45,47, Ecsuelas Bilívar a
1871-1876 [SBÍRKY] Sc.22-36, 40,45,47, Ecsuelas Bilívar a Znak, s přetisky "Bolivar Sucre Miranda.." a "Contrasena..", 40ks, razítka, barvy, převrácené přetisky, Bolívar 50R zelená je vzácná známka; kat. $560
Vyvolávací cena: