Aukce 50 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Bermudy
1918-1922 SG.53c, Jiří V. 5Sh tmavě zelená a červená / žlutá, NICK IN TOP RIGHT SCROLL (DV - poškozený ornament kartuše) z malé části nákladu a jen 12. pole 3. řady archu; velmi pěkný kus, kat. £425
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 50 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Bermudy - Informace
V této kategorii najdete poštovní známky, celistvosti a celiny s poštovní historií souostroví Bermudy, které leží západně od pobřeží USA v Sargasovém moři. Toto území patří od 17. století pod britskou správu a je součástí Commonwealthu.
Vůbec prvními poštovními známkami Bermud byly tzv. Perotova poštmistrovská provizoria vydávána ve městě Hamilton místním přednostou pošty Williamem B. Perotem v letech 1848-1861.
První oficiální známky vydané britskou koloniální správou byly vytištěny v roce 1865.