Aukce 52 / Filatelie / ČSR I. / Legionářské 1919

185620 -  Pof.27D + 28Aa, 15h zelená, ŘZ 10½ : 13¾, krajo
Pof.27D + 28Aa, 15h zelená, ŘZ 10½ : 13¾, krajový 4-blok, tmavší odstín, nažloutlý papír, vzadu na 1 zn. pozn. tužkou + 25h světle hnědá, HZ 13½ : 13¾, označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
185625 -  Pof.29D, 50h modrá, ŘZ 10½ : 13¾; označeno a z
Pof.29D, 50h modrá, ŘZ 10½ : 13¾; označeno a zk. Kar, kat. 4.000Kč
Vyvolávací cena:
189735 -  Pof.30 VV, 75h černošedá, svislá 2-páska s vynechanou
Pof.30 VV, 75h černošedá, svislá 2-páska s vynechanou vodorovnou perforací ve všech řadách, svislá perforace ŘZ 11½, zk. Gi + 100h hnědofialová, krajový kus s vynechanou svislou perforací vlevo i vpravo, vodorovná perforace ŘZ 13¾, zk. Vrba
Vyvolávací cena:
188501 -  Pof.30F, 75h šedá, ŘZ 11½, svislá 2-páska s vynec
Pof.30F, 75h šedá, ŘZ 11½, svislá 2-páska s vynechanou perforací ve všech vodorovných řadách - viz Monografie č.2, str. 24, obr.33; svěží, ve 2-pásce u nás poprvé v aukci (!), označeno a zk. Mr
Vyvolávací cena:
Pof.31F, 100h hnědofialová, ŘZ 11½, krajová svislá 2-páska s vynechanou perforací ve všech vodorovných řadách!; luxusní, u nás poprvé v aukci (!), označeno a zk. Gi
Vyvolávací cena:
189032 -  NEZOUBKOVANÉ  Pof.27N-32N, kompletní série 15h - 120h ve
NEZOUBKOVANÉ Pof.27N-32N, kompletní série 15h - 120h ve 4-blocích, všechny krajové, 4ks s počitadly, velmi dobré střihy, hodnota 15h dv - vrása v dolním okraji a pomačkaný papír vpravo dole; hodnoty 25h a 50h **, zk. Kar, Vrba, ostatní **/*, 3ks zk. Gi a 1ks Vrba
Vyvolávací cena:
189031 -  NEZOUBKOVANÉ  Pof.28Na, 25h světle hnědá, ve 4-bloku, h
NEZOUBKOVANÉ Pof.28Na, 25h světle hnědá, ve 4-bloku, hezký odstín barvy, velmi dobrý střih; označeno a zk. Gi, Vrba + atest Vrba, kat. 8.500Kč
Vyvolávací cena:
189457 -  ZT  sestava 11ks zkusmých tisků na obyčejném papíru, h
ZT sestava 11ks zkusmých tisků na obyčejném papíru, hodnoty 15h - 120h nezoubkované + 15h, 25h a 50h zoubkované
Vyvolávací cena:
188500 -  ZT  sestava 17ks zkusmých tisků v různých barvách, hod
ZT sestava 17ks zkusmých tisků v různých barvách, hodnota 15h 4x, 100h 9x a 120h 4x, z toho 13 ks na zn. papíru s lepem, 3ks bez lepu a 1ks na makulaturním papíru; 9ks zk. Gi
Vyvolávací cena:
189209 -  ZT  sestava 13ks zkusmých tisků hodnot 15h-100h v různý
ZT sestava 13ks zkusmých tisků hodnot 15h-100h v různých barvách, 5x hodnota 15h, 2x 25h, 2x 75h, 4x 100h; 8ks na známkovém papíru s lepem, zk. Vrba
Vyvolávací cena:
189077 -  ZT  sestava 6ks zkusmých tisků hodnoty 75h, ve žluté, o
ZT sestava 6ks zkusmých tisků hodnoty 75h, ve žluté, oranžové, červené, fialové, olivové a modré barvě, vše krajové kusy s počítadly; na zn. papíru s lepem, 1x dřívko v papíru, zk. Vrba
Vyvolávací cena:
188510 -  sestava zajímavějších i běžných zn. této emise, obs
sestava zajímavějších i běžných zn. této emise, obsahuje např. svislou 2-pásku Pof.29A ST se spojenými typy I.+II. a s úplným obtiskem na dolní zn.; 3-pásku Pof.29A s úplným obtiskem na 1 zn. a s částečným na 2 zn.; Pof.28F ve 4-bloku; Pof.31B s DČ "6" a Pof.32B s DČ "8"; Pof.31B s posunutou perforací; naprostá většina všech zn. ** + navíc 2 základní série na výstřižcích, 1x se znárodněným DR MORAVSKÁ OSTRAVA 1/ 28.X19 (hodnota 100h poškozena) a 1x s přítiskem lipový list v zelené barvě; na kartě A4
Vyvolávací cena:
189715 - 1919 firemní R-tiskopis do Londýna vyfr. zn. Pof.27, 28, 2
1919 firemní R-tiskopis do Londýna vyfr. zn. Pof.27, 28, 29 a 31, DR PRAHA 1/ 30.X.19, tranzitní DR REGISTERED/ S.E.D.O + červené REGISTERED/ LONDON/ 4.NO.19 vzadu; 1x vodorovně přeložený mimo frankaturu, jinak velmi dobrý stav
Vyvolávací cena:

Aukce 52 / Filatelie / ČSR I. / Legionářské 1919 - Informace

27. 10. 1919 Legionářské - 1. výročí vzniku ČSR

Poštovní známky emise Legionářské navrhl prof. Jakub Obrovský. Vydáno bylo celkem 6 hodnot s různým zoubkováním (A-F) i bez zoubkování. Známky byly tištěny knihtiskem (KT) (hodnoty 15h - 50h) a hlubotiskem (HT) (hodnoty 75h - 120h). Tisková forma (TF) byla 2x100 a 4x100 známek (hodnota 75h), přepážkový arch (PA) vždy 10x10 známkových polí (ZP). Tisk na bílém papíru, hodnota 120h na nažloutlém s hladkým lepem.
Část nákladu byla opatřena ručními přítisky (tzv. nátisky), které zvyšovaly prodejní cenu známek o 10 haléřů při zachování stejné výplatní schopnosti jako bez přítisku.

Platnost poštovních známek emise Legionářské byla do 3.11. 1919.