Aukce 52 / Autogramy, rukopisy / Šlechta a panovnické rody

188615 - cca 1750 FRANTIŠEK I. ŠTĚPÁN LOTRINSKÝ (1708-1765), cí
cca 1750 FRANTIŠEK I. ŠTĚPÁN LOTRINSKÝ (1708-1765), císař Svaté říše římské, od roku 1736 manžel pozdější císařovny a české královny Marie Terezie (1740-1780); skládaný dopis s vlastnoručně psaným pokynem patrně určeným státní pokladně (ve věci tabáku) s podpisem "Francois", nedatováno; vzácné
Vyvolávací cena:
188624 - 1897 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, če
1897 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, český a uherský král, latinsky psaný dopis s gratulací k narozeninám arcivévodkyně Blanky odeslaný 12.2. 1897 z Vídně, vlastnoruční podpis císaře s 2-řádkovým přípisem + císařem vlastnoručně nadepsaná obálka R-dopisu s pečetí odesláno z Innsbrucku do Prahy; adresováno na knížete Windischgratze, zajímavé i jako doklad osvobození od poštovného pro císaře a jeho rodinu!, velmi zajímavá sestava
Vyvolávací cena:
188623 - 1862 FRANTIŠEK KAREL JOSEF HABSBURSKO-LOTRINSKÝ (1802 –
1862 FRANTIŠEK KAREL JOSEF HABSBURSKO-LOTRINSKÝ (1802 – 1878), rakouský arcivévoda, bratr císaře Ferdinanda V., otec císaře Františka Josefa I. a dědeček Ferdinanda d´Este, dopis - poděkování za udělení řádu s vlastnoručním podpisem arcivévody odeslaný 26.2.1862 z Vídně; velmi vzácný a těžko dostupný autograf!
Vyvolávací cena:
188622 - 1695 JOSEF I. (1678–1711), císař římský, král česk
1695 JOSEF I. (1678–1711), císař římský, král český a uherský 1705-1711, vlastnoručně psaný koncept dopisu (!) s plným pozlaceným podpisem "Josephus" z 19.1. 1695; velmi vzácný císařský rukopis, adresováno pravděpodobně některé z císařových milenek, ojedinělá nabídka
Vyvolávací cena:
188625 - 1918 Karel I. (1887-1922), poslední císař Rakouska-Uhersk
1918 Karel I. (1887-1922), poslední císař Rakouska-Uherska, král český (nekorunován) a uherský (jako Karel IV.) atd.; parafa Karla na úředním přípisu ministru financí k udělení penze jistému P. Kljaičiči, 21.3. 1918; po vzoru svého prastrýce právě takovými parafami a příkazy na lístcích řídil i Karel chod monarchie, veškeré autografy z doby jeho krátké vlády jsou velmi vzácné, násobně v porovnání s obdobnými parafami FJI, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena:
188619 - 1737 KAREL VI. (1685–1740), císař římský, král česk
1737 KAREL VI. (1685–1740), císař římský, král český a uherský, otec císařovny Marie Terezie, vlastnoruční podpis na německy psaném posélacím listu - misivu adresovaném na velkovévodkyni Annu Marii Františku Toskánskou, rozenou vévodkyni Sasko-Lauenburskou (1672-1741), jedná se o kondolenci k úmrtí jejího chotě, posledního mužského člena slavného florentského rodu Medici, velkovévody Giovanniho Gastona Medicejského (1671-1737); luxusní stav včetně malé pečeti, velmi zajímavé
Vyvolávací cena:
188573 - 1905 KOLOWRAT LIBŠTEJNSKÝ Jan (Hanuš) (1879-1955), česk
1905 KOLOWRAT LIBŠTEJNSKÝ Jan (Hanuš) (1879-1955), český šlechtic, signatář petice českých šlechtických rodů v roce 1939, diplomat, v roce 1912 se zasloužil o českou účast na olympijských hrách ve Stockholmu + STRIMPL Ludvík (1880-1937), významný český malíř, grafik, ilustrátor, legionář, žák Prof. Hynaise, společný podpis na pohlednici adresované na M. R. Štefánika do Pařiže!
Vyvolávací cena:
188617 - 1662 LEOPOLD I. (1640–1705), císař římský, král čes
1662 LEOPOLD I. (1640–1705), císař římský, král český a uherský, vlastnoruční podpis na misivu - listu posélacím, datováno 3.11.1662 ve Vídni, gratulační dopis, adresátem vévoda Julius Jindřich Sasko-Lauenburský (1586-1665), výborný stav včetně malé pečeti; bez obvyklých natržení, vzácné
Vyvolávací cena: