Aukce 53 / Ostatní sběratelské obory
1659
1917 R-U/ Komunální dlužní úpis Zemské banky království Českého, sestava 3 dluhopisů, 1x na 100K a 2x na 200K, včetně části boletů; vodorovně přeloženo, celkově dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1660
1922-1928 ČSR sestava 2ks losů 4. a 10. Státní dobročinné loterie; bez přehybů
Vyvolávací cena: Kč
1661
1909-1911 BÁDENSKO / OSMANSKÁ ŘÍŠE / CESTOVNÍ PAS cestovní pas vydaný v Bádensku, různá turecká razítka; velmi dobrý stav, díry po děrovači
Vyvolávací cena: Kč
1662
1914 RAKOUSKO-UHERSKO volná jízdenka Staatsbahnen pro III. třídu na trati Kounice - Brno, vydáno ve Vídni, tlačený a zlacený stání znak; patina
Vyvolávací cena: Kč
1663
1900 PRAHA - JUDAICA, zaniklé židovské ghetto, diapozitiv z poč. 20.stol. - "Rabínská ulice" dnes část Maiselovy, dům vedle Staronové synagogy, s hospodou "Denice" (taktéž nevěstinec), foto z roku 1900; zbořen 1901
Vyvolávací cena: Kč
1664
1896 PRAHA - JUDAICA, zaniklé židovské ghetto, kolorovaný diapozitiv z poč. 20.stol. - "Červená ulice", atypický Průhled mezi Staronovou a Vysokou synagogou, foto z r. 1896; zbořeno 1901
Vyvolávací cena: Kč
1665
1894-1897 PRAHA - JUDAICA, zaniklé židovské ghetto; kolorovaný diapozitiv z poč. 20.stol. - "Šámesova ulička", původní slepá ulička u Dušní ulice; foto zřejmě J. Eckert v období 1894-1897, zbořeno 1897
Vyvolávací cena: Kč
1666
1909 PRAHA - JUDAICA, zaniklé židovské ghetto; kolorovaný diapozitiv z poč. 20.stol. - "Cikánská ulička", nádvoří nárožního domu č.p. 180/182 v někdejší Cikánské ulici na okraji ghetta, foto z roku 1909; zbořeno 1910
Vyvolávací cena: Kč
1667
1945 [SBÍRKY] NORIMBERSKÝ SOUDNÍ PROCES sestava 15ks fotografií ze soudního procesu s nacistickými pohlaváry, 5x záběr do lavic obžalovaných + 11ks posmrtných fotek odsouzených k trestu smrti, část s agenturním raz. Čechopress
Vyvolávací cena: Kč
1938 PRAGA 1938 sestava 5ks celých archů výstavních nálepek, v barvách zelená, červená, modrá, hnědá a fialová; nálepky na horních okrajích
Vyvolávací cena: Kč
1900 NUMISMATIKA GREILING MÜNZ SAMMLUNG, sestava 47ks propagačních kartiček s vyobrazením mincí různých zemí; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1900 REKLAMNÍ KARTIČKY - KOLÍNSKÁ KÁVA sestava 12ks litograficky tištěných kartiček s výjevy z českých oper jako Prodaná nevěsta, Libuše, Naši furianti, Šárka atd., série I. čís. 1-6, série II. čís. 7-12; bezvadný stav, vzácný výskyt kompletních sestav v této kvalitě
Vyvolávací cena: Kč
1671
1914-1918 NĚMECKO, RAKOUSKO / VOJENSKÉ + HERCI sestava 111ks kartiček a nálepek s vojenskou tématikou 1. světové války, převažují tabákové kartičky fy Jasmatzi Ramses a další + 48ks tabákových kartiček fy Lloyd a Honigwaben atd. mj. i Hana Vítová, Karel Lamač nebo Magda Maděrová, uloženo na 6 kartách listech A4
Vyvolávací cena: Kč
1672
1914-1930 RUSKO / SSSR PATISKY sestava 18ks propagačních nálepek, různé motivy, např. válečné, letecké apod; uloženo na 3 kartách A5
Vyvolávací cena: Kč
1673
1900 CIGARETOVÉ KARTIČKY/ Laferme Cigarettes sestava 78ks cigaretových kartiček s čb portréty žen; zajímavý námět
Vyvolávací cena: Kč
+27
1900-1980 [SBÍRKY] REKLAMNÍ A PROPAGAČNÍ NÁLEPKY sestava nálepek na 14 kartách listech A4, mj. obsahuje 70 etiket s reklamou pražských firem a výstavních akcí, cizina, válečné, část zápalkové nálepky, národní kolky, vánoční nálepky atd., celkem cca více jak 400ks nálepek
Vyvolávací cena: Kč
1675
1914 RAKOUSKO-UHERSKO / I. SVĚTOVÁ VÁLKA - MOBILIZACE vyhláška o mobilizaci z 26. července 1914, tištěný plakát, rozměr 46x72cm; vynikající stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1676
1940 PROTEKTORÁT / "Čeští zemědělci! / Tschechische Landwirt!, propagandistický barevný plakát s čb fotografiemi, vydáno Českou zemědělskou radou v Brně, tisk Melantrich; rozměr 63x93cm, přeloženo, celkově výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
1942 PROTEKTORÁT / "Náš dar na německý Červený kříž, náš dík obráncům naší vlasti 15.9.-31.10 1943"; propagandistický barevný plakát s vojákem Wehrmachtu, v pozadí hora Říp, rozměr 83x56cm; vynikající stav bez natržení apod., přeloženo, v této kvalitě zcela mimořádná nabídka, velmi vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1678
1943 PROTEKTORÁT / "Příkaz doby - šetři uhlím! (Spare Kohle - Das Gebot der Zeit); propagandistický barevný plakát, rozměr 93x64cm, signováno Erel; přeloženo, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
1944? PROTEKTORÁT / "SSSR. Tvoji bratři?", protisovětský propagandistický barevný plakát s vyobrazením "sovětských vojáků", dole nápis "Obrana národa"; přeloženo, rozměr 93x61cm, vynikající stav, zcela mimořádná nabídka, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1680
1943 PROTEKTORÁT / "Šetři uhlím! / Spare Kohle - Příkaz doby / Das Gebot der Zeit); propagandistický barevný plakát, rozměr 94x63cm, signováno Erel; přeloženo, velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1681
1941 PROTEKTORÁT / "Zajistěte nám práci! Odevzdejte kovy.../ Sicher Uns Arbeit!...", propagandistický barevný plakát, rozměr 94x63, sihnováno Morávek; při pravém okaji natržení, celkově dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1682
1940-1945 PROTEKTORÁT / partie 13ks vyhlášek a plakátů, mj. Vyhláška k vzdávání pocty německým národním hymnám německým obyvatelstvem (Třebíč), Promenádní koncert ve prospěch ČK, Provolání k zahájení žní, "Lide český!" - prohlášení protektorátní vlády 1943 apod.; různé rozměry, celkově velmi dobrá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1683
1940 PROTEKTORÁT / Provolání říšského protektora von Neuratha k pomoci pro Německý Červený kříž, Praha 18. května 1940, česko-německy, černý text na žlutém papíru, s říšskou orlicí; rozměr 63x94cm, přeloženo, výborný stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1684
1942 PROTEKTORÁT / Přispějte na sbírku starého šatstva a tkanin pro českého dělníka; propagandistický barevný plakát, rozměr 61x46cm, velmi dobrý stav, křížem přeloženo
Vyvolávací cena: Kč
1685
1940 PROTEKTORÁT / Vyhláška o popravě Josefa Čecha z 6. května 1940, česko-německy, černý text na červeném papíru, s říšskou orlicí; rozměr 63x94cm, přeloženo, 1x drobné natržení, jinak velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1686
1955? PROPAGANDA - KOMUNISMUS / PRIPRAVENÝ K PRÁCI A OBRANE propagandistický plakát se cvičenci; tisk Košice, rozměr 42x58cm; luxusní stav
Vyvolávací cena: Kč
1687
1932 BAŤA ZLÍN - reklamní skládačka s barevným vyobrazením nabízených modelů obuvi, prošlé poštou jako Tiskopis s frankotypem Baťa, ZLÍN 31.5.32, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1688
1900-1930 [SBÍRKY] sestava 6 kartónových listů A3 s návrhy skleněných art-deco flakonů na voňavky z 30. let - unikátní soubor uměleckého skla (Sudety) + katalog hodinek a nástěnných hodin fy Johan Jorgo Wien; bez přebalu, poškozeno
Vyvolávací cena: Kč
1897 MUCHA Alfons (1860–1939), katalog k výstavě obrazů A. Muchy v Topičově salonu v roce 1897, obsahuje 4 vyobrazení (reprodukce) děl A. Muchy, zároveň také soupis vystavovaných děl i s oceněním v tehdejší zlatkové a krejcarové měně; dobrý zachovalý stav, mimořádně zajímavé, není např. uvedeno v soupisek Noska, ojedinělá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1690
1903 [SBÍRKY] MORAVĚ 1902 / soubor 16 volných listů s grafikami na křídovém papíře (rozměry 36x29mm), tištěno heliogravurou (světlotiskem), mj. A. Mucha, Švabinský, Úprka, Kalvoda atd.; vydalo Družstvo českého Národního Divadla v Brně v roce 1903, výborný stav, včetně původních desek, zajímavá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1691
1920 MUCHA Alfons (1860–1939) / ex libris Ni zisk - Ni Slávu - ex libris pro Josefa Scheinera (1861-1932), právník, veřejný činitel, poslanec, člen Sokola + čb pohlednice DR. Josefa Scheinera; velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1692
1919 MUCHA Alfons (1860–1939), České srdce, katalog k výstavě obrazů A. Muchy v Klementinu v roce 1919, obsahuje mj. 6 vyobrazení obrazů; luxusní stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1693
1928 MUCHA Alfons (1860–1939), Ze svobody k porobě - porobou k svobodě; původní program s libretem k opeře pořádané Československou obcí sokolskou v roce 1928 v Praze na Královské louce na Smíchově, titulní strana s grafikou A. Muchy; luxusní stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1694
1990 WEIGEL J., SAUDEK K. - Lips Tullian - Stříbrný poklad, Konec Sahrbergovy bandy, komiks, 48 str, Středočeské nakladatelství a knihkupectví v Praze 1990, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1695
1932 MUCHA Alfons (1860–1939), O duchu zednářství; 11-stránkové pojednání, spojeno šňůrkou
Vyvolávací cena: Kč
1881 Boleslavsko, Pamětní list k oslavě sňatku Jeho cís. král. Výsosti Arcivévody Rudolfa korunního prince rakouského atd. a Její cís. král. Výsosti, Princezny Stefanie, vydaný krajem boleslavským 1881, úvodní barevně litografický list, celostránkové portréty obou Výsostí, 29 xylograf. vedut a 14 portrétů v textu, rozměr 32x44cm; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1927 PREISSIG Vojtěch, Popisný seznam jeho ex libris, 13 vyobrazení + 3 původní přílohy, sestavil Václav Rytíř, 40 str., 154. číslovaný výtisk ze 410, brožované, přebal v okraji místy potrhaný
Vyvolávací cena: Kč
1698
1910 Riegrova turistická stezka, obrazová publikace, vydal a foto J. GLOS, Semily, napsal J.VIHAN, 9 reprodukcí dobových fotografií, doplněno reklamou hotelů a firem v Semilech a Železném Brodě, rozměr 37x27cm, vázané, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1699
1929 BORSKÝ Franta, Pohádka ze staré Plzně, Knihovna cudných autorů svazek 1., Erotikum - Praha, soukromý tisk, 16 stran, 3 vložené ilustrace, 48. výtisk ze 100 číslovaných exemplářů
Vyvolávací cena: Kč
1700
1929 THOOR, W.J.K., Balada cudná, Knihovna cudných autorů svazek 2., Erotikum - Praha, soukromý tisk, 13 stran, 84. výtisk ze 100 číslovaných exemplářů
Vyvolávací cena: Kč
1701
1930-1936 KUPLETY sestava 3ks partitur písní, 1x "My budem vždycky v kursu..." židovský kuplet vydal J. Šváb, 1x "Hej rup!" Osvobozené divadlo Voskovec a Werich, 1x "Pět krokodilů" s podpisem autora M. Vostrý; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 53 / Ostatní sběratelské obory - Informace
V této kategorii jsou zastoupeny sběratelské obory:
Akcie, obligace, šeky
Losy
Firemní účty a dopisy s reklamními přítisky
Legitimace
Fotografie
Propagační nálepky a kartičky
Grafika, umění
Knihy, časopisy
Další sběratelské obory