Aukce 53 / Filatelie / ČSR I. - ex PYTLÍČEK / Letecké 1922

190393 -  Pof.L4-6, II. letecké provizorium, kompletní série ve 4-
Pof.L4-6, II. letecké provizorium, kompletní série ve 4-blocích, u hodnoty 250/400h 2x spojené typy; označeno a zk. Vrba
Vyvolávací cena:
190104 -  Pof.L4-L6Pp, II. letecké provizorium, kompletní série ve
Pof.L4-L6Pp, II. letecké provizorium, kompletní série ve 4-blocích s PŘEVRÁCENÝMI přetisky (!), hodnota 50/100h a 100/200h s levým okrajem; těžší stopy po nálepkách, vše zk. Hirsch Tribuna, Fischmeister, Vrba + 3x atest Vrba, ve 4-blocích naprosto ojedinělý komplet!
Vyvolávací cena:
190109 -  Pof.L6ZT, zkusmý tisk známky 250h/400h hnědá s ČERNÝM
Pof.L6ZT, zkusmý tisk známky 250h/400h hnědá s ČERNÝM (!) přetiskem; lehká stopa po nálepce, zk. Vrba + atest Vrba, kat. Pofis 80.000Kč, kat. Merkur 130.000Kč, nejvzácnější zn. II. letecké emise, dosud známo pouze několik málo exemplářů!
Vyvolávací cena:
190418 -  Pof.L4 Pd, II. letecké provizorium 50/100h, dvojitý přet
Pof.L4 Pd, II. letecké provizorium 50/100h, dvojitý přetisk; zk. Kar, značka Pytlíček a majetnická značka, kat. 5.000Kč
Vyvolávací cena:
190416 -  Pof.L6 I, II. letecké provizorium 250/400h hnědá, I. typ
Pof.L6 I, II. letecké provizorium 250/400h hnědá, I. typ, krajový kus s dvojitou perforací vlevo; zk. Gi, 2 majetnická značky
Vyvolávací cena:
190234 - 1922 1. let PRAHA - VÍDEŇ, R+Ex+Let-dopis zaslaný do Rako
1922 1. let PRAHA - VÍDEŇ, R+Ex+Let-dopis zaslaný do Rakouska 1. letem CFRNA, vyfr. leteckými zn. 250h/400h, 2x 100h/200h (z toho 1x rohový kus), 2x 50h/100h, Pof.L4-L6, správná výše poštovného 5,50Kč - nevybíral se Ex-poplatek, podací DR PRAHA 14.VIII.22/ 4a, příchod WIEN/ FLUGPOST/ 14.VIII.22; bez poškození, zk. Pit, podáno pouhých 46ks zásilek (!), kat. Horka 16.000Kč, dekorativní a vzácný letecký dopis z počátků použití II. letecké emise!
Vyvolávací cena:
190237 - 1922 PRAHA - PAŘÍŽ, Let-dopis zaslaný do FRANCIE jako Po
1922 PRAHA - PAŘÍŽ, Let-dopis zaslaný do FRANCIE jako Poste restante, vyfr. leteckými zn. Pof.L4-L6 na přední straně, (vzadu doplňková frankatura vystřižena), podací DR PRAHA 1/ 8.VIII.22/ 4a, vzadu PARIS/ POSTE RESTANTE/ 10.VIII.22, vylepena let. směrovka a francouzská doplatní zn. 20c jako poplatek za uložení; vzadu odstraněná doplňková frankatura, přesto velmi ojedinělá celistvost s doplatní zn. jiného státu, zk. Pit, kat. Horka oceňuje 10.000Kč + vyobrazeno na str. 62
Vyvolávací cena:
190236 - 1922 PRAHA - PAŘÍŽ, dopis zaslaný do Švýcarska na fila
1922 PRAHA - PAŘÍŽ, dopis zaslaný do Švýcarska na filatelistickou firmu Zumstein z 1. dne vydání leteckých zn. II. emise (!) 15.6.1922, správně vyfr. pro V. TO leteckými zn. Pof.L4-L6 (hodnota 50/100h s dolním okrajem a posunem perforace) a výplatní HaV 300h a OR 50h, celkové výplatné 7,50Kč, podací DR PRAHA 1/ 16.VI.22/ 6h, vzadu pravděpodobně padělek příchozího DR PARIS/ 15.6.22, neprůkazná poštovní přeprava
Vyvolávací cena:
190235 - 1922 PRAHA - VÍDEŇ, R+Ex+Let-dopis zaslaný do Rakouska, v
1922 PRAHA - VÍDEŇ, R+Ex+Let-dopis zaslaný do Rakouska, vyfr. leteckými zn. 250h/400h, 2x 100h/200h, 2x 50h/100h, Pof.L4-L6, správná výše poštovného 5,50Kč - nevybíral se Ex-poplatek, podací DR PRAHA 12/ 16.IX.22, příchod WIEN/ FLUGPOST/ 17.IX.22; bez poškození, zk. Gi, dekorativní kus z počátků použití II. letecké emise!
Vyvolávací cena:
190238 - 1923 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let-dopis zaslaný do Švýcarska
1923 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let-dopis zaslaný do Švýcarska, se smíšenou frankaturou let. zn. Pof.L4-L6 + výplatních OR a Holubice, Pof.148, 153, 154, 156, 157, správná výše poštovného 6Kč, vylepena let. směrovka, podací DR PRAHA 1/ 14.VII.23/ 4a, vzadu příchod BERN/ 16.VII.23; bez poškození, kat. Horka 7.000Kč
Vyvolávací cena:
190245 - 1924 1. let PRAHA - KOŠICE, R+Ex+Let-dopis zaslaný 1. lete
1924 1. let PRAHA - KOŠICE, R+Ex+Let-dopis zaslaný 1. letem, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4-L6 + 146, 148, správná výše poštovného 4,30Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 12.V.24, přepraveno pouze 50 zásilek!, odesílatel Šula; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190243 - 1924 poslední let CFRNA PRAHA - BUKUREŠŤ, R+Let-dopis zas
1924 poslední let CFRNA PRAHA - BUKUREŠŤ, R+Let-dopis zaslaný do Bulharska, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4-L6 + 154, 2x 157, správná výše poštovného 5,60Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 27.VI.24, vzadu příchod SOFIA/ 1.VII.24, vylepena směrovka Praha - Sofia, odesílatel Šula; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190242 - 1924 poslední let CFRNA PRAHA - BUKUREŠŤ, R+Let-dopis zas
1924 poslední let CFRNA PRAHA - BUKUREŠŤ, R+Let-dopis zaslaný do Rumunska, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4-L6 + 145, 149, 2x 156, správná výše poštovného 5,35Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 27.VI.24, vzadu příchod BUCURESTI/ 29.JUN.24, vylepena let. směrovka, odesílatel Šula, včetně podacího lístku; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190244 - 1924 PRAHA - BĚLEHRAD, R+Let-dopis zaslaný do Jugoslávie,
1924 PRAHA - BĚLEHRAD, R+Let-dopis zaslaný do Jugoslávie, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4-L6 + 2x 153, 2x 156, správná výše poštovného 5,60Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 27.VI.24, vzadu příchod BEOGRAD 26.VI.24, vylepena let. směrovka, odesílatel Šula; lehký přehyb mimo zn., zk. Pit
Vyvolávací cena:
190241 - 1924 PRAHA - KONSTANTINOPOL, R+Let-dopis zaslaný do Turecka
1924 PRAHA - KONSTANTINOPOL, R+Let-dopis zaslaný do Turecka, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4-L6 + 146, 156, 173, správná výše poštovného 5,60Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 26.VI.24, vzadu příchod STAMBOUL/ 30.6.24, a tranzit BEOGRAD/ 26.VI.24, vylepena směrovka, odesílatel Šula, včetně podacího lístku; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190173 - 1924 PRAHA - PAŘÍŽ, obyčejný Let-dopis zaslaný do Fran
1924 PRAHA - PAŘÍŽ, obyčejný Let-dopis zaslaný do Francie, správně vyfr. pro V. TO výplatní (!) zn. HaV 300h, Pof.175B, podací DR PRAHA/ 21.VIII.24, doplněno DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 22.VIII.24, vzadu tranzit PARIS/ 22.8.24 a příchod, vylepena letecká směrovka; natržení v horní části obálky, patina, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190247 - 1925 1. let PRAHA - BUDAPEŠŤ, R+Let-dopis adresovaný do M
1925 1. let PRAHA - BUDAPEŠŤ, R+Let-dopis adresovaný do Maďarska 1. letem CIDNA, se smíšenou frankaturou zn. Pof.2x L4, L5, L6 + 148, celkové poštovné 4,70Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 1.VII.25, doplněno červeným kašetem 1. letu 1925, vzadu příchod BUDAPEST/ 925 JUL.1., vylepena směrovka letu, přepraveno pouze 61ks zásilek!, odesílatel Šula, vč. podacího lístku; pouze vzadu stopy po nálepkách, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190251 - 1925 BRATISLAVA - PRAHA, Let-pohlednice vyfr. zn. Pof.L4, 18
1925 BRATISLAVA - PRAHA, Let-pohlednice vyfr. zn. Pof.L4, 187, podací červené PR BRATISLAVA 1/ 7.III.25/ 1850 - 1925, doplněné červeným DR BRATISLAVA 7.III.25 a červeným řádkovým raz. LETECKÁ POŠTA; zachovalé
Vyvolávací cena:
190250 - 1925 PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, R+Ex+Let-dopis zaslaný le
1925 PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, R+Ex+Let-dopis zaslaný letem AREO, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 187, celkové výplatné 4,40Kč, podací DR PRAHA 1/ 28.VIII.25; velká patina, bez atributů letecké přepravy
Vyvolávací cena:
190248 - 1925 PRAHA - VARŠAVA, R+Let-dopis zaslaný do Polska letem
1925 PRAHA - VARŠAVA, R+Let-dopis zaslaný do Polska letem CIDNA, se smíšenou frankaturou zn. Pof. 2x L4, L5, L6 + 150, celkové poštovné 4,80Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 22.X.25, vzadu tranzit WARSZAWA/ 22.X.25 a příchod KRAKOW/ 23.10.25, vylepena směrovka, doplněno 2 polskými kašety "Nadeszla Poczta Lotnicza", odesílatel Šula; zachovalé, zk. Pit, malý výskyt
Vyvolávací cena:
190249 - 1925 PRAHA - VÍDEŇ, R+Let-dopis zaslaný do Rakouska, se s
1925 PRAHA - VÍDEŇ, R+Let-dopis zaslaný do Rakouska, se smíšenou frankaturou Pof.L4-L6 + 148, 188, celkové výplatné 4,70Kč, znehodnoceno PR PRAHA / OLYMPIJSKÝ KONGRES/ 5.VI.25, letecké raz. PRAHA - LETIŠTĚ/ 6.VI.25 a příchod WIEN/ FLUGPOST/ 6.VI.25; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190279 - 1926 1. let PRAHA - BRNO, Let-dopis zaslaný do Brna, vyfr.
1926 1. let PRAHA - BRNO, Let-dopis zaslaný do Brna, vyfr. zn. Pof.L4 2x, 147 2x, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 24.V.26, doplněno červeným kašetem 1. letu 1926 s podpisem pilota K. Brabenec, vzadu příchod BRNO 2/ 24.V.26, předtištěná obálka, odesílatel Šula; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190255 - 1926 1. let PRAHA - ISTAMBUL, R+Let-dopis adresovaný do Tur
1926 1. let PRAHA - ISTAMBUL, R+Let-dopis adresovaný do Turecka společností CIDNA, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4, 2x, L5 2x, L6, 146, vzadu Pof.189, celkové výplatné 6,20Kč, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 26.IV.26, doplněno červeným kašetem 1. letu 1926, vzadu příchod GALATA/ 28.4.26, vylepena směrovka, odesílatel Šula; zachovalé
Vyvolávací cena:
190284 - 1926 1. let PRAHA - NORIMBERK, Let. zaslaný tiskopisový l
1926 1. let PRAHA - NORIMBERK, Let. zaslaný tiskopisový lístek prvního letu do Norimberku, správně vyfr. zn. Pof.L4, 148, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 10.VIII.26, doplněno červeným kašetem 1. letu 1926 a červeným příchozím řádkovým raz. "Mit Luftpost befördert./ Postamt Nürnberg 2", odesílatel J.Šula, přepraveno 103 zásilek; bez poškození
Vyvolávací cena:
190282 - 1926 1. let PRAHA - VRATISLAV, Let. zaslaný tiskopisový l
1926 1. let PRAHA - VRATISLAV, Let. zaslaný tiskopisový lístek prvního letu do Breslau, správně vyfr. zn. Pof.L4, 148, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 10.VIII.26, doplněno červeným kašetem 1. letu 1926 a červeným příchozím řádkovým raz. "Mit Luftpost befördert/ Postamt Breslau 1.", odesílatel J. Šula, přepraveno 105 zásilek; bez poškození
Vyvolávací cena:
190258 - 1926 PRAHA - MOSKVA, R+Let-dopis zaslaný do Ruska, se smí
1926 PRAHA - MOSKVA, R+Let-dopis zaslaný do Ruska, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L4 2x, L5, L6, 203, 215, celkové výplatné 8Kč, vylepena směrovka, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 15.X.26, vzadu příchozí DR MOSKVA/ 19.10.26, ručně psané poznámky v azbuce; zachovalé, zk. Pit, v roce 1926 vzácná destinace!
Vyvolávací cena:
190301 - 1926 PRAHA - PAŘÍŽ, R+Let-zaslaný dopis do Francie, vyfr
1926 PRAHA - PAŘÍŽ, R+Let-zaslaný dopis do Francie, vyfr. celou emisí přetiskových zn. TGM Slet, Pof.183-186, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 3.VII.26, vylepena letecká směrovka, adresováno do hotelu, dosílané, několik DR PARIS, ručně psaných poznámek, vráceno zpět; zachovalé, patina
Vyvolávací cena:
190278 - 1926 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let-Tiskopis zaslaný do Francie,
1926 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let-Tiskopis zaslaný do Francie, správně vyfr. leteckými zn. Pof.L5, L6 a výplatní Holubice 20h, Pof.148, vylepena směrovka, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 5.X.26, vzadu příchod STRASBOURG/ 5.10.26; bez poškození, zk. Pit
Vyvolávací cena:
190286 - 1926 PRAHA - VÍDEŇ, sestava 2ks Let-lístků, 1x vyfr. zn.
1926 PRAHA - VÍDEŇ, sestava 2ks Let-lístků, 1x vyfr. zn. Pof.L4, L5, adresováno do Insbrucku a 1x vyfr. Pof.L4 + 2x TGM 50h, adres. do Vídně, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 8.IX.26, oba lístky s příchozím DR WIEN/ FLUGPOST/ 8.IX.26; zachovalé, 1x zk. Pitt
Vyvolávací cena:
190281 - 1926 sestava 2ks Let-dopisů, 1x firemní dopis BRATISLAVA -
1926 sestava 2ks Let-dopisů, 1x firemní dopis BRATISLAVA - KOŠICE s podacím DR BRATISLAVA 1/ 29.V.26, vyfr. zn. Pof.L5, 150, 1x R+Let-dopis PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ vyfr. let. zn. Pof.L4-L6, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 21.VI.26; zachovalé, včetně příchozích razítek
Vyvolávací cena:
190285 - 1927 1. let BRNO - HLIVICE, čs. dopisnice TGM 1,20Kč zasla
1927 1. let BRNO - HLIVICE, čs. dopisnice TGM 1,20Kč zaslaná letecky do Německa, dofr. let. zn. Pof.L4, podací DR BRNO 2/ 9.V.27, příchozí červené rámečkové raz. "Mit Luftpost befördert/ Postamt GLEIWITZ"; pěkný stav
Vyvolávací cena:
190297 - 1927 1. let BRNO - HLIVICE, R+Let-dopis zaslaný 1. letem do
1927 1. let BRNO - HLIVICE, R+Let-dopis zaslaný 1. letem do Gleiwitz, vyfr. zn. Pof.L4, L5, 150, 203, 226, podací DR BRNO 1/ 9.V.27, příchozí DR GLEIWITZ/ 9.5.27 na přední i zadní straně; zachovalé
Vyvolávací cena:
190295 - 1927 1. let BRNO - VÍDEŇ, R+Let-dopis přepravený 1. lete
1927 1. let BRNO - VÍDEŇ, R+Let-dopis přepravený 1. letem do Rakouska, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 150, 210, 212, známky znehodnoceny DR BRNO 1/19.IV.27, dodatečně orazítkováno přes R-nálepku DR BRNO 1/ 9.V.27, příchod WIEN 1/ FLUGPOST/ 9.V.27, odesílatel F.Šašek; zachovalé
Vyvolávací cena:
190287 - 1927 1. let PRAHA - BERLÍN, lístek zaslaný 1. letem do Be
1927 1. let PRAHA - BERLÍN, lístek zaslaný 1. letem do Berlína, vyfr. zn. Pof.L4 2x, 146, 148, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 21.III.27, doplněno rámečkovým leteckým raz., příchod DR BERLIN C2/ 21.3.27 a červené rámečkové raz. "Mit Luftpost befördert ... Postamt BERLIN", odesílatel Šula; bez poškození
Vyvolávací cena:
190292 - 1927 1. let PRAHA - DRAŽĎANY - BERLÍN, sestava 3ks celist
1927 1. let PRAHA - DRAŽĎANY - BERLÍN, sestava 3ks celistvostí zaslaných 1. letem do Německa, 1x R+Let-dopis zaslaný do Drážďan vyfr. zn. Pof.L4-L6, 210A, 213, 1x obyčejný Let-dopis zaslaný do Drážďan a 1x lístek 1. letu zaslaný do Berlína, všechny náležitosti let. přepravy, vše s podacím rámečkovým raz. PRAHA 82 (LETIŠTĚ)/ 21.III.27; bez poškození
Vyvolávací cena:
190298 - 1927 1. let PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA, sestava 2ks
1927 1. let PRAHA - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA, sestava 2ks celistvostí zaslaných 1. letem do a z Mariánských Lázní, 1x Le-dopis vyfr. zn. Pof.L4 2x, 210, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 4.VII.27, 1x Let-Tiskopis, vyfr. zn. Pof.L4, podací DR MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 1/ 4.VII.27, doplněno rámečkovými let. razítky a červeným kašetem letecké pošty; bez poškození
Vyvolávací cena:
190288 - 1927 1. let PRAHA - MNICHOV, dopisnice Znak 50h zaslaná 1.
1927 1. let PRAHA - MNICHOV, dopisnice Znak 50h zaslaná 1. letem do Mnichova, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 19.IV.27, doplněno červeným rámečkovým raz. 1. letu a příchozím MÜNCHEN / 19.Apr.27 + dopis vyfr. let. zn. Pof.L4, L5, 150, 217, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 2.V.27, s příchozím červeným rámečkovým raz. "Mit Luftpost ..... München 2"; bez poškození
Vyvolávací cena:
190289 - 1927 1. let PRAHA - SASKÁ KAMENICE a PRAHA - LIPSKO,  sesta
1927 1. let PRAHA - SASKÁ KAMENICE a PRAHA - LIPSKO, sestava 2ks lístků zaslaných 1. letem, oba s podacím DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.V.27, doplněno červeným rámečkovým raz. 1. letu a příchozími červenými raz. CHEMNITZ, resp. HALLE/ LEIPZIG; zachovalé
Vyvolávací cena:
190291 - 1927 1. let PRAHA - VÍDEŇ, sestava 3ks celistvostí zaslan
1927 1. let PRAHA - VÍDEŇ, sestava 3ks celistvostí zaslaných 1. letem do Rakouska, 1x firemní dopis vyfr. 5ks zn. 60h TGM, Pof.207, 1x dofr. dopisnice OR 50h + 1x lístek 1. letu Berlín - Praha - Vídeň, vše s leteckým raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 21.III.27 a červenými příchozími DR WIEN 1/ FLUGPOST/ 21.III.27; bez poškození
Vyvolávací cena:
190138 - 1927 BALONOVÝ LET / PRAHA, 4. mezinárodní letecká výsta
1927 BALONOVÝ LET / PRAHA, 4. mezinárodní letecká výstava, balon WARSZAWA, lístek jako Tiskopis přepravený příležitostným balonovým letem, vyfr. zn. TGM 50h s propagační nálepkou výstavy a červeno - bílou balonovou nálepkou Warszawa, zeleným řádkovým raz. PAR BALLON POLONAIS "WARSZAWA" a zeleným kruhovým raz. výstavy PRAGUE/ 4-16/VI 1927, SR PRAHA 25/ 14.VI.27; bez poškození, zk. Bielski, kat. Horka 167b (str.164), 10.000Kč, kat. Fischer 4.500Zl, v 10. aukci Profil prodáno za 28.000Kč, vzácný balonový let!
Vyvolávací cena:
190296 - 1927 PRAHA - BERLÍN - KAUNAS, R+Let-dopis zaslaný do Litvy
1927 PRAHA - BERLÍN - KAUNAS, R+Let-dopis zaslaný do Litvy, správné poštovné 9Kč zapraveno zn. Pof.L4-L6, 215 (2x), podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.V.27, doplněno na přední straně červeným pražským raz. a kašetem let. pošty BERLIN C2, vzadu tranzitní DR BERLIN/ 2.5.27 a příchozí DR KAUNAS/ 3.V.27, odesílatel F. Šašek; bez poškození
Vyvolávací cena:
190290 - 1927 PRAHA - BERLÍN, R+Let-zaslaný dopis do Švédska, vyf
1927 PRAHA - BERLÍN, R+Let-zaslaný dopis do Švédska, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 214, 225, podací DR PRAHA - LETIŠTĚ/ 19.IV.27, doplněno červeným rámečkovým raz. a kašetem let. přepravy "Mit Luftpost...Postamt BERLIN", vzadu DR BERLIN C2/ 19.4.27; zachovalé, lepší destinace
Vyvolávací cena:
190293 - 1927 PRAHA - ISTAMBUL, R+Let-dopis zaslaný do Turecka, vyfr
1927 PRAHA - ISTAMBUL, R+Let-dopis zaslaný do Turecka, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 214 2x, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 1.IV.27, vzadu příchod GALATA/ 3.4.27; bez poškození
Vyvolávací cena:
190302 - 1927 PRAHA - MADRID, Let-lístek do Španělska, vyfr. zn. P
1927 PRAHA - MADRID, Let-lístek do Španělska, vyfr. zn. Pof.L4, 203, 225, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 10.VIII.27, příchod MADRID/ 14.AUG.1927, doplněno červeným kašetem let. pošty; zachovalé, lepší destinace
Vyvolávací cena:
190294 - 1927 PRAHA - PAŘÍŽ, R+Let-dopis do Francie, vyfr. zn. Pof
1927 PRAHA - PAŘÍŽ, R+Let-dopis do Francie, vyfr. zn. Pof.L4-L6, 206, 214, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 1.IV.27, doplněné rámečkovým raz. a červeným kašetem let. pošty, vylepena směrovka; zachovalé
Vyvolávací cena:
190306 - 1928 1. let PRAHA - KASSEL, dopis zaslaný do Kasselu jako R
1928 1. let PRAHA - KASSEL, dopis zaslaný do Kasselu jako R+Let+Tiskopis, správně vyfr. zn. Pof.L4-L6 v celkové výši 4Kč, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 30.IV.28, R-nálepka č.1 (!), doplněno červeným kašetem 1. letu, 2x otisk červeného rámečkového raz. letecké pošty KASSEL a vzadu příchod DR KASSEL/ 30.4.28; bezvadné
Vyvolávací cena:
190307 - 1928 1. let PRAHA - ROTTERDAM, dopis zaslaný do Rotterdamu
1928 1. let PRAHA - ROTTERDAM, dopis zaslaný do Rotterdamu jako R+Let+Tiskopis, správně vyfr. zn. Pof.L4-L6 v celkové výši 4Kč, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 30.IV.28, doplněno červeným kašetem 1. letu, vzadu příchod DR ROTTERDAM/ 30.4.28; bezvadné
Vyvolávací cena:
190309 - 1928 PRAHA - BRATISLAVA, R+Ex+Let-dopis zaslaný na Slovensk
1928 PRAHA - BRATISLAVA, R+Ex+Let-dopis zaslaný na Slovensko, správně vyfr. zn. Pof.L4-L6, 216A, 217A, v celkové výši 4,50Kč, podací let. rámečkové raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.IV.28, vzadu příchod DR BRATISLAVA 2/ 2.IV.28, odesílatel F. Šašek; bez poškození
Vyvolávací cena:
190318 - 1929 1. let BRNO - UŽHOROD + BRATISLAVA - UŽHOROD + KOŠIC
1929 1. let BRNO - UŽHOROD + BRATISLAVA - UŽHOROD + KOŠICE - UŽHOROD, sestava 3ks celistvostí 1. letu do Užhorodu, 1x podací let. rámečkové raz. BRNO LETIŠTĚ/ 6.V.29 (dopisnice s doplatkem za Poste restante, zlomený růžek), 1x lístek s podacím rámečkovým raz. BRATISLAVA - LETIŠTĚ/ 6.V.29 (lístek s doplatkem za Poste Restante), 1x přední díl dopisu s rámečkovým raz. KOŠICE LETIŠTĚ/ 6.V.29 a černým kašetem 1. letu; různá kvalita
Vyvolávací cena:
190329 - 1929 1. let MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - FÜRTH/NORIMBERK, Let-dopi
1929 1. let MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - FÜRTH/NORIMBERK, Let-dopis zaslaný 1. letem do Německa, větší obálka bohatě vyfr. zn. Pof.L4-L6, 243-247, 250, těžké otisky rámečkového raz. MARIÁNSKÉ LÁZNĚ LETIŠTĚ/ 21.V.29, červené řádkové raz. letecké pošty "Mit Luftpost ....Fürth-Nürnberg" a vzadu příchozí DR FÜRTH-NÜRNBERG/ 21.5.29; stopy po razítkovací barvě
Vyvolávací cena:
190313 - 1929 1. let PRAHA - KASSEL, Let-dopis do Německa zaslaný
1929 1. let PRAHA - KASSEL, Let-dopis do Německa zaslaný ČLS, vyfr. let. zn. Pof.L4, L5 3x, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.IV.29, příchozí červené rámečkové raz. letecké pošty"Mit Luftpost .../ Luft-P.-A. KASSEL"; zachovalé
Vyvolávací cena:
190314 - 1929 1. let PRAHA - UŽHOROD, R+Let-dopis zaslaný prvním l
1929 1. let PRAHA - UŽHOROD, R+Let-dopis zaslaný prvním letem, vyfr. let. zn., Pof.L4, L5 podací raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 6.V.29, doplněno červeným kašetem 1. letu, rámečkovým let. razítkem a příchozím DR UŽHOROD/ 6.V.29; bezvadné
Vyvolávací cena:
190322 - 1929 1. let UŽHOROD - BRATISLAVA + UŽHOROD - PRAHA, sestav
1929 1. let UŽHOROD - BRATISLAVA + UŽHOROD - PRAHA, sestava 2ks celistvostí zaslaných 1. letem Užhorod - Praha, vyfr. let. zn. Pof.L4-L5, podací rámečková raz. UŽHOROD LETIŠTĚ/ 6.V.29, doplněno černým kašetem 1. letu, dopis do Bratislavy a dopisnice Znak 50h do Prahy jako Poste restante, s doplatkem na zadní straně; zachovalé
Vyvolávací cena:
190328 - 1929 1. let UŽHOROD - PRAHA, obrazová dopisnice CDV39/15 z
1929 1. let UŽHOROD - PRAHA, obrazová dopisnice CDV39/15 zaslaná Let- do Turecka, dofr. zn. Pof.L4, 146, 187, 207, 253 podací rámečková raz. UŽHOROD LETIŠTĚ/ 6.V.29, tranzitní raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 6.V.29 a vzadu DR STAMBOUL/ 8.5.29 a příchod GALATA/ 9.5.29; dobře zachovalé, ojedinělá destinace pro období II. letecké emise
Vyvolávací cena:
190326 - 1929 1. let UŽHOROD - PRAHA, R+Let-dopis zaslaný do Švýc
1929 1. let UŽHOROD - PRAHA, R+Let-dopis zaslaný do Švýcarska 1. letem Užhorod - Praha, vyfr. zn. Pof.L4, L5, 214, 215, 237, podací rámečková raz. UŽHOROD LETIŠTĚ/ 6.V.29, DR UŽHOROD/ 6.V.29, tranzit PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 6.V.29 a vzadu příchozí DR BERN/ 8.V.29
Vyvolávací cena:
190330 - 1929 BRATISLAVA - PRAHA, R+Let-dopis adresovaný do Německa
1929 BRATISLAVA - PRAHA, R+Let-dopis adresovaný do Německa, vyfr. na zadní straně 5-blokem let. zn. 250h/400h, Pof.L6 ST se spojeným typem II. + II. široké nuly (!), podací DR BRATISLAVA 1/ 11.VI.29, tranzit PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 11.VI.29 a vzadu příchod BAD WILDUNGEN/ 12.6.29; zachovalé, zk. Kar
Vyvolávací cena:
190342 - 1929 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - UŽHOROD, obrazová dopisnice CDV
1929 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - UŽHOROD, obrazová dopisnice CDV39/2 zaslaná Let- do Užhorodu, dofr. zn. Pof.210, podací rámečkové raz. MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - LETECKÁ POŠTA/ 23.VIII.29, odesílatel J. Jůzek; omačkané okraje
Vyvolávací cena:
190332 - 1929 PRAHA - MALMÖ, propagační švédský lístek letu St
1929 PRAHA - MALMÖ, propagační švédský lístek letu Stockholm - Amsterodam, s bohatou frankaturou čs. výplatních zn., podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 15.VII.29, příchod MALMÖ/ 16.7.29, dosílané do Gräsbergu, vráceno zpět
Vyvolávací cena:
190351 - 1930 1. let BRATISLAVA - SUŠAK, dopisnice Znak 50h zaslaná
1930 1. let BRATISLAVA - SUŠAK, dopisnice Znak 50h zaslaná jako Let+Tiskopis do Jugoslávie 1. letem, dofr. 2-páskou let. zn. Pof.L4, podací DR BRATISLAVA 1/ 1.VII.30, doplněno fialovým kašetem letecké přepravy, příchozí trojúhelníkové let. raz. SUŠAK/ 1.VII.30 na přední straně; bez poškození
Vyvolávací cena:
190365 - 1930 1. let BRATISLAVA - ZAGREB, Let-lístek zaslaný do Jug
1930 1. let BRATISLAVA - ZAGREB, Let-lístek zaslaný do Jugoslávie 1. letem, vyfr. zn. Pof.L4, L5, 258, 260, podací DR BRATISLAVA/ 1.VII.30, doplněno fialovým kašetem let. přepravy, příchozí trojúhelníkové let. raz. SUŠAK/ 1.VII.30 na přední straně, vráceno zpět s nálepkou "Inconnu"; bez poškození
Vyvolávací cena: