Aukce 55 / Největší zájem
1936 ZT Pof.306, Kutná Hora 1,60Kč, zkusmý tisk - otisk původní rytiny v tmavě hnědé barvě na slabě nažloutlém papíru bez lepu
Vyvolávací cena: Kč
2664
Pof.L2IIs, I. letecké provizorium 24Kč/500h, II. typ spirály, TD 2; lehká stopa po nálepce, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
2665
Pof.L2IIs, I. letecké provizorium 24Kč/500h, krajový kus, II. typ spirály, TD 2; lehká stopa po nálepce, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
2666
Pof.L2IIs/Ip, I. letecké provizorium 24Kč/500h hnědá, krajový kus, TD 2, IIs/Ip; stopa po nálepce, zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
2667
Pof.L2Is/Ip, I. letecké provizorium 24Kč/500h, I. typ spirály; svěží, zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
Pof.L2B, I. letecké provizorium 24Kč/500h hnědá, HZ 13¾ : 13½; stopa po nálepce, zk. Mr, Pofis
Vyvolávací cena: Kč
2694
1926 1. let BRNO - PRAHA, Let-dopis zaslaný do Prahy, vyfr. zn. Pof.L4 2x, 146, 148, podací červené DR BRNO 1/ 24.VI.26 (chybně nastavený měsíc, má být V.) doplněno příchozím DR PRAHA 31/ 25.V.26, předtištěná obálka na J. Šulu; zachovalé, kat. Horka 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2696
1927 1. let MNICHOV - PRAHA - VRATISLAV, sestava 2ks lístků 1. letu s přítiskem FFL, 1x let MNICHOV - PRAHA vyfr. německými let. zn. s fialovým raz. MÜNCHEN/ FLUGPLATZ/ 19.Apr.1927 + 1x lístek letu PRAHA - BRESLAU, vyfr. mj. leteckou zn. Pof.L4, podací a červené rámečkové raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 19.IV.27 a příchozí červené řádkové raz. BRESLAU 1; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1927 1. let PRAHA - SASKÁ KAMENICE, Let zaslaný dopis do Německa, s bohatou smíšenou frankaturou zn. Pof. L4 3x, L5, 216A, 150, podací kruhové a červené rámečkové raz. 1. letu PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.V.27, příchozí rámečkové raz. CHEMNITZ 1; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1927 PRAHA - BERLÍN, Let-dopis do Německa, se smíšenou frankaturou zn. Pof.L5 s dolním okrajem a výplatní zn. Pof.229, podací DR PRAHA1/ 26.III.27/ 4a, doplněno DR PRAHA 82 LETIŠTĚ, červené raz. letecké pošty a příchozí letecké BERLIN C2, vzadu příchod BERLIN/ 26.3.27; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: Kč
2722
1937 SMÍŠENÁ FRANKATURA emisí Sokol a Holubice, výstřižek s částí adresy z přebalu novinové zásilky, bohatá frankatura zn. Pof.NV2 + NV15 5x, NV18 8x, NV21 5x, znehodnoceno DR SOBĚSLAV/ 11.VI.37; zachovalé, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
1939 ČÁSTEČNÝ TISKOPIS - předtištěná firemní obálka vyfr. smíšenou (!) frankaturou novinové zn. Sokol v letu 20h modrá, Pof.NV5 a přetiskové zn. pro obchodní tiskopisy 10h, Pof.OT1, podací DR ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ/ 25.II.39, doplněno červeným raz. Částečná tiskovina; lehký přehyb, unikátní smíšená frankatura pro částečný tiskopis!
Vyvolávací cena: Kč
2732
1919 Pof.DL5, Ornament 25h olivová, pravý dolní rohový 10-blok s počitadly s velkou složkou přes počitadla; v levém horním rohu přes 4 zn. výrobní vrása v papíru; dekorativní, ex. Karásek
Vyvolávací cena: Kč
2736
1919 Pof.DL6vz, Ornament 30h hnědá, ŘZ 13¾, s přetiskem VZOREC vlevo dolů, s dolním okrajem a počitadlem, navíc dole s vynechanou vodorovnou perforací; v okraji přehyb mimo zn., zk. Stu
Vyvolávací cena: Kč
1919-1928 PROVIZORIA - použití výplatních známek jako doplatních, sestava 6ks celistvostí, z toho 3x smíšená frankatura výplatních zn. s doplatními různých emisí + 3ks celistvostí, kde jsou místo doplatních zn. použity výplatní zn. emisí Hradčany, OR a Holubice, 3x poštovní průvodka, 2x soudní obsílka, 1x úřední dopis; zachovalé, část zk. Kar, Hirš, vzácné frankatury
Vyvolávací cena: Kč
2751
1928-37 Definitivní vydání, sestava 2ks celistvostí jako částečná tiskovina, 1x nevyplacený služební lístek Berního úřadu v Olomouci, dosílaný, s doplatní zn. 30h, Pof.DL58, DR SVATÝ KOPEČEK/ 29.XII.37, 1x firemní lístek nedostatečně vyplacený zn. Holubice 20h, zatížený doplatkem 50h, Pof.DL49, nepřijato, vráceno zpět a doplatek vybrán zn. 50h, Pof.DL60, DR MORAVSKÁ OSTRAVA 1/ 14.VII.38; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO3B STp, Hradčany 5h modrozelená, ŘZ 13¾, dobře centrovaný krajový 4-blok se spojenými typy, podtyp příčky IIa na ZP 10/4; označeno a zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
2760
Pof.SO3B STp, Hradčany 5h modrozelená, ŘZ 13¾, krajový 4-blok se spojenými příčkovými typy, II. typ příčky na ZP 7/4; označeno a zk. Vrba
Vyvolávací cena: Kč
2761
Pof.SO3B STp, Hradčany 5h modrozelená, ŘZ 13¾, vodorovná 2-páska se spojenými příčkovými typy, ZP 17-18/III; zk. Ška
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO15 IIp, Hradčany 75h šedozelená, příčkový typ, ZP 29/2; stopa po nálepce, zk.Vrba, kat. Merkur 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2787
Pof.SO22ZT, Hradčany 500h hnědá, I. typ spirály, zkusmý tisk přetisku v červené barvě, dobrý střih; nahoře zepředu neznatelný slabší lom, zk. Lý, Be, obchodní značka Kapras a majetnická značka
Vyvolávací cena: Kč
2792
Pof.SO30, Sokol v letu 10h fialová, s dolním okrajem bez počitadla!; u přetiskové emise SO 1920 vzácné, zk. Káňa
Vyvolávací cena: Kč
2834
1919 SLOVENSKO 2ks fotopohlednic s příslušníky čs. jednotek na Slovensku, z toho 1x při výdeji jídla v polní kuchyni, prošlé s útvarovými razítky I. PLUK STRÁŽE SVOBODY/ kulometná rota, DR POZSONY/ 919 Jul.25., další 3. ROTA IV. SOKOL. PRAPORU, DR RUTTKA/ 919. Jul.18.; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1933-1938 sestava 2ks celistvostí zaslaných v V. TO pražskou potrubní poštou, 1x Tiskopis (!) vyfr. zn. Tyrš 60h, Pof.272, podací DR TÚS PRAHA 8.IV.33, vzadu příchod PRAHA 31 + 1x lístek vyfr. zn. 2x 40H Komenský a Znak 10h, Pof.300, 249, podací DR PRAHA 3/ 23.III.38, příchod PRAHA 55; bez poškození, všechny náležitosti zásilek přepravených potrubní poštou včetně fialové nálepky
Vyvolávací cena: Kč
1918 celá peněžní poštovní poukázka 2f, V. vydání 1914, na částku 1.000K, vyfr. předběžnými uherskými zn. Parlament 1K a Karel 20f, Mi. 203, 215, podací DR NYITRABÁNYA/ 918 Dec.5. (Handlová); pouze lehký přehyb, zk. Hirš, kompletní a dekorativní celinový formulář, ex Pour
Vyvolávací cena: Kč
1918 rakouská, již neplatná dopisnice FJ 5h vydání 1908, Mi.P216, dofr. rakouskou předběžnou zn. Koruna 5h, Mi.186, DR PODĚBRADY/ 20.XI.18; mírně zahnědlá perforace zn., zk. Kar, použití rakouské dopisnice po době platnosti bylo poštou tolerováno, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
1918 sestava 4ks celých (!) uherských poštovních průvodek s předběžnými frankaturami, 2x velká a 1x malá celinová průvodka 2f, doplněno žlutým formulářem mezinárodní peněžní poukázky, vyfr. zn. Ženci, 25 a 35f, Karel 10 a 20f, Válečné 15f, podací DR MAGYSZOMBAT, BEREZÓ a SZTROPKÓ; pouze přehyby, zk. Hirš, Kar, ex Pour
Vyvolávací cena: Kč
1918 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní velký formulář v zelenomodré barvě na zadní straně poplatky uhrazeny uherskými zn. Karel 10f 3x a Parlament 2K (!), Mi.213, 204, znehodnoceno DR MEZOLABORCZ 918 Dec.4.; bez poškození, zk. Kar, malý výskyt velkých telefonních formulářů, zde navíc s dekorativní předběžnou frankaturou, ex Pour
Vyvolávací cena: Kč
2855
1919 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. rakouskou spěšnou zn. obdélník 2h červená, Mi.219B, s perforací ŘZ 11½, jako předběžná zn. ve funkci výplatní, podací DR FREIWALDAU/ 14.3.19, pošta chybně zatížila doplatkem 5h, Pof.DL1, znárodněné DR BRNO 2/ 15.III.19; zachovalé, zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
2857
1919 dvě úřední zásilky osvobozené od poštovného, uherské poštovní poukázky 2f bez levého útržku, 1x DR TUROCZSZETMARTON/ 919 FEB.1., tranzitní DR POZSONY doplněné 2-kruhovým útvarovým raz. Zemské velitelství četnictva/ pro Slovensko a 1x DR POZSONY/ 919 JUL.11, doplněno 2-kruhovým raz. Čsl. Zemské velitelstvo pre Slovensko/ účtárna na přední straně, vzadu příchod Brno 1/ 12.VII.19 a útvarové raz. Čs. zemské četnické velitelství pro Moravu/ účtárna č. 4; pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1919 uherský formulář Díj-nyugta - Podací lístek na telegram s poplatky uhrazenými uherskými zn. Ženci 2x 5f, Mi.192, znehodnoceno DR POZSONYLIGETFALU/ 919 Feb.18. (Petržalka); zachovalé, malý výskyt, zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
1918 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel zaslaná jako Ex, dofr. rakouskou spěšnou zn. 2h trojúhelník a Znak 60h, Mi.217, 196, podací DR PODĚBRADY/ 14.XII.18, doplněno příchozím těžším DR PRAHA TGF/ 14.XII.18 na přední straně; bez poškození, zk. Kar, ex Pour
Vyvolávací cena: Kč
2876
1934 CDV52/1, TGM 50h, Užhorod - katedrála s PR PRAHA/ III. DĚLNICKÁ OLYMPIÁDA ČESKOSLOVENSKÁ; luxusní stav, kat. 2.200Kč
Vyvolávací cena: Kč
2877
1936 CDV62/2, TGM 50h, obrazová dopisnice Velehrad s PR CHOMUTOV 1/ SPOLEK NĚM. FILATELISTŮ/ 11.X.36; kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1939 AS3a, aršík Bratislava 1937, výstava NY 1939, černý text a černý znak, s výrazně posunutým přítiskem černého textu nahoru (!); specialisty hledané, na několika místech slabě promáčknutý papír, jinak pěkná kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1940 AS9b, aršík Praga 1938, výstava NY 1940, zelený pavilón na kupónu, černý text a červený znak, včetně originálních destiček; pěkná kvalita
Vyvolávací cena: Kč
2925
1940 AS9e, aršík Praga 1938, výstava NY 1940, zelený pavilon na kupónu, černý text a zlatý znak, PR PRAHA 1/ XIII. KONGRES FIP/ 27.VI.38, včetně původních destiček; dobrá jakost
Vyvolávací cena: Kč
2934
1939 AS10a, aršík Praga 1938, výstava NY 1939, černý text a černý znak, aršík byl původně připraven pro výstavu v Torontu; včetně původních destiček, dobrá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
1939 Pof.AS10a, aršík Praga 1938, výstava New York 1939, černý text a černý znak, VÝRAZNÝ POSUN přítisku New York World´s Fair na kupónu (!), včetně původních destiček; aršík byl původně připraven pro výstavu v Torontu, pěkná kvalita
Vyvolávací cena: Kč
2946
1939 dopis se smíšenou frankaturou zn. Lipové listy a Letecká 30h, podací DR ZLÍN 2/ 30.X.39, neuznaná letecká zn. a v místě dodání zatíženo doplatkem 60h, poplatek vybrán čc. předběžnou doplatní zn. 60h, Pof.DL61, DR PRAHA 1/ 31.X.39; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2975
1943 ARCHOVINA / Pof.103-105, Zimní pomoc, 2x kompletní řada 100ks archů (6ks); bezvadné, pouze přeloženo v perforaci
Vyvolávací cena: Kč
2976
1943 ARCHOVINA / Pof.103-105, Zimní pomoc, kompletní řada 100ks archů; bezvadné, pouze přeloženo v perforaci
Vyvolávací cena: Kč
2986
1940-1945 hezká sestava 10ks celistvostí, z toho 4x CP, 5x R nebo Ex, vyfr. mj. Velké krajinky Praha 20K, Pof.40, 49, AH 10K, 30K, Pof.96, 98, 3-násobná frankatura Brno 1.50K, Pof.33 atd., část filatelisticky motivované zásilky
Vyvolávací cena: Kč
1944-1945 2x R-dopis jako FDC včetně příchozích razítek, 1x vyfr. emisí Sv. Vít, Pof.120-121 s DR PRAHA 21.XI.44, včetně podacího lístku a příchozího raz., 1x vyfr. výplatní zn. A.H. 4,20K s DR PRAHA 48/ 1.II.45, vzadu příchozí DR PRAHA 35/ 2.II.45; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1939 SMÍŠENÁ FRANKATURA DOPLATNÍCH ZN. dopis vyfr. čs. zn. Štefanik 60h fialová, Pof.302, podací DR mimo zn. PRAHA 25/ 23.XII.39, v místě dodání zatíženo doplatkem 1.20K v čs. doplatních zn., nepřijato, vráceno zpět a vzadu vylepeny protektorátní doplatní zn. 60h 2x, DR PRAHA 51/ 28.XII.39; stopy po nešetrném otevření obálky, zajímavá smíšená frankatura čs. souběžných a protektorátních doplatních známek!
Vyvolávací cena: Kč
3027
1939-1943 PR8, Jihlava / Jihlavské slavnosti + PR 114 Iglau / Tag der Briefmarke + PR 115 Mährisch Ostrau; sestava 5ks filatelistických celistvostí, PR 8 na obálce s přítiskem neprošlé, PR 114, 115 na obálce s přítiskem zaslané jako R, prošlé; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
3030
1941 PR58, VIKTORIA sestava 5ks skutečně prošlých celistvostí s razítky V, 1x R-dopis BRNO PR68, 1x lístek PRAHA PR58, 2x lístek ZLÍN PR72, 1x ústřižek poštovní průvodky s raz. ZLÍN; bez poškození, luxusní otisky
Vyvolávací cena: Kč
3031
1941 PR58, Viktoria, 2ks prošlých lístků vyfr. zn. německý ČK s kuponem vlevo a nahoře, Pof.52, luxusní otisky DR PRAHA 11/ 4.VIII.41, doplněno řádkovým kašetem Viktoria; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1940-1944 CDV1, CDV12, CDV16, sestava 3ks protektorátních dopisnic adresovaných do Itálie, 1x Lipové listy 50h zelená s bohatou frankaturou a DR KRASONICE / 26.VIII.40 (přehyb), 1x mezinárodní Lipové listy 1.50K s DR OLOMOUC 3/ 5.VIII.40 a 1x A.H. 60h zaslaná jako R se zpátečním lístkem (!), dofr. 2ks zn. A.H. 3K, podací DR PRAHA 77/ 17.XI.44, vše prošlé německou cenzurou; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1941-1944 CDV9, CDV16, sestava 2ks dopisnic adresovaných do Zahraničí, Lipové listy 60h hnědá bez ceny zaslaná do SSSR, dofr. zn. 50h a 40h Lipové listy s DR KOUŘIM 3.III.41, 1x dopisnice AH 60h adresovaná Let na Slovensko, dofr. zn. AH 1K, DR PRAHA 8.IV.44, tranzit WIEN 11.IV.44, prošlé německou cenzurou; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1941 CDV12, Lipové listy 1,50K zaslaná do USA (!), podací SR BRNO 2/ 5.II.41, prošlá německou cenzurou, 1-kruhové červené raz. "A b"; bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
3061
1944 CDV19, dvojdílná dopisnice jednostranně prošlá, adresováno do Itálie přes německou služební poštu Adria, podací DR JOSEFOV/ 16.VIII.44, vráceno zpět s poznámkou "Unzulässig"; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1944 OFLAG XVII A - ostraha zajateckého tábora, celá balíková průvodka odeslaná z Protektorátu na 3kg balík, vyfr. zn. AH 2x 6K a 50h, podací DR PRERAU 25.III.44, adresovaná na českého příslušníka vojenské ostrahy pracovního tábora č. 893 ze zajateckého tábora OFLAG XVII A v Rakousku; utržený levý horní růžek, přesto ojedinělá celistvost
Vyvolávací cena: Kč
3075
1939 firemní R-dopis do Prahy se smíšenou čsl. - slov. frankaturou, Pof.307 + Sy.12, DR BRATISLAVA 6/ datum špatně čitelné; uprostřed 1x svisle přeložený
Vyvolávací cena: Kč
1833-1835 ČESKÉ ZEMĚ / sestava 3ks dopisů - s červeným rámečkovým FRANCO OLMUTZ a oválným KREMSIER FRANCO, navíc mimořádně kvalitní dopis s hledaným rámečkovým FREYBERG IN MAHREN; ojedinělý set
Vyvolávací cena: Kč
1838 ČESKÉ ZEMĚ / peněžní dopis s oválným raz. ODRAU (Odry), Vot.č.1, "franko 9kr", vloženo 1 Zl 40kr, vzácný výskyt , kat. uvádí až od roku 1839
Vyvolávací cena: Kč
1886-89 sestava 5ks zálepek bez okrajů, 1x 3Kr zelená, Mi.K2a, dv + 4x 5Kr červená, Mi.K9, z toho 1ks adresovaný do Nizozemí dofr. zn. 5Kr, DR FRANZENSBAD/ 10.7.86, příchod ZAANDVOORT/ 12.7.86 vpředu, 2ks s krásnými náprstkovými raz. NEU SEROWITZ a SVIJAN-PODOL; celkově dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1903 sestava 2ks dofrankovaných zálepek zaslaných do Německa včetně okrajů, hodnota 5Pa Mi.K4 dofr. zn. 20Pa a hodnota 10Pa Mi.K6 dofr. zn. 15Pa, vše DR BEOGRAD na zadní straně příchod BERLIN, filatelisticky motivované zásilky, ale prošlé poštou, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1947 ZÓNA A / Posta Aerea Sass.2, 2-páska 2 Lire s PŘEVRÁCENÝM PŘETISKEM AMG-FTT; luxusní, 2 znalecké signatury, KATALOG NEUVÁDÍ, sesterské lirové letecké AMG-VG mají 400€ a 700€; zde tedy odhadem min. 800€, evidentně velmi vzácná specialita, pochází z významné sbírky
Vyvolávací cena: Kč