Aukce 55 / Filatelie / Protektorát ČaM
3040
1938/1941 neprošlá pohlednice vydaná k obsazení Sudet v ČSR, s vylepenou čs. zn. Znak 30h s 16 řádkovým (!) propagandistickým razítkem SCHÖNFELD BEI KARLSBAD, svastika s datem 4.Okt.1938, dolepena protektorátní zn. Lipové listy 5h s červeným PR 49, PRAHA 1/ 20.IV.41; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
3041
1939-44 malá sbírka 13ks strojových propagačních razítek, obsahuje např. z r. 1939 PR(1) Praha 14; PR(3) Brno 2; PR(8) Č. Budějovice 3; PR(10) Praha 25 /2ks/, PR(12) Ml. Boleslav 1 jako čs. předběžné; běžná jakost
Vyvolávací cena: Kč
1940 PDR1, PAMĚTNÍ LIST - Jubilejní oslavy 80 let trvání nymburského "Hlaholu" se zn. 5h a denním razítkem (použité jako příležitostné) v zelené barvě NEUENBURG a.d. ELBE/ NYMBURK/ 1.XI.40/ i, 1. den použití, formát A4; zachovalé, celý pamětní list se vzácným razítkem!, hledané
Vyvolávací cena: Kč
3043
1939 SRP10, dopis v místě vyfr. čs. známkami 60h Štefánik a 50h Plzeň, předběžné strojové propagační razítko Svátek matek v zelené barvě, PRAHA 55/ 15.V.39
Vyvolávací cena: Kč
1939-1941 [SBÍRKY] sestava 63ks celistvostí s přiležitostnými razítky, obsahuje mj. PR1, PR3, PR29, PR13, PR18, PR15, PR33, PR20, PR34, PR37, PR40 atd., část prošlé zásilky, filatelisticky motivované celistvosti, přítisky na obálkách a pohlednicích, propagandistické pohlednice AH atd.; převážně zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1939-1942 [SBÍRKY] sestava 15ks protektorátních pamětních listů formátu A4 s příležitostnými razítky, obsahuje mj. pamětní listy k narozeninám AH 4x různý, Pouť u sv. Antonínka, Filmové žně Zlín 2x různý, Pražské veletrhy 5x s různými emisemi vylepených zn. atd.; bez poškození, mnohé velmi zajímavé kusy
Vyvolávací cena: Kč
3046
1939-1945 [SBÍRKY] sbírka příležitostných razítek na 87ks výstřižků, každé jiné, mj. PR 117 Bolševismus nikdy!, uloženo na 3 výmětových listech
Vyvolávací cena: Kč
+17
1939-1945 [SBÍRKY] větší značně kompletní sbírka protektorátních příležitostných raz. v jednom starším albu, obsahuje 189ks výstřižků s razítky a 76ks celistvostí a pamětních listů - převážně filatelisticky motivovaných, obsahuje mj. zelené raz. NYMBURK PDR1, několik výstřižků s raz. AUTOPOŠTY, dále množství provizorií z roku 1939, mj. celistvost s červeným raz. SCHÖLLSCHITZ FREI! 15.3.1939, MÄHR. OSTRAU 14.3.1939 atd.; velmi zajímavá a hodnotná sbírka!
Vyvolávací cena: Kč
3048
+16
1939-44 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA sbírka 56ks různých celistvostí a dokladů s běžnějšími i vzácnějšími PR, včetně nejvzácnějšího raz. NEUENBURG a.d. ELBE / NYMBURK/ 4.XI.40 v zelené barvě na malém výstřižku, naprostá většina raz. je na správně vyplacených celistvostech, spíše výjimečně s razítky z ochoty; obsahuje celou řadu předběžných i definitivních celin a několik zajímavých dopisů do ciziny s množstvím poštovně historických artefaktů, v zásobníku na celistvosti, stojí za prohlídku!
Vyvolávací cena: Kč
1940-1943 [SBÍRKY] sestava 47ks celistvostí s příležitostnými razítky, doplněno 3 bloky známek s PR, obsahuje mj. PR33, PR52 Písek, Viktoria, PR75 Veletrhy, PR78 Trutnov, PR93, PR95, PR114 atd., část prošlé zásilky, filatelisticky motivované celistvosti; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
+32
1939-1945 [SBÍRKY] velmi pěkná specializovaná sbírka německé služební pošty v Protektorátu, obsahuje celkem 77ks dopisů a pohlednic v kvalitním zásobníku na celistvosti Leuchtturm, mj. 22ks R-dopisů - z toho několik vyfr. německými zn., hledaná razítka služeben jako PRERAU, KOLIN, ZLIN, JUNGZBLAU, UNG. HRADISCH, BUDWEIS, WISCHAU, MAHR. WEISSKIRCHEN, několik různých razítek poštoven - BEHÖRDENPOSTSTELLE, provizorní R-nálepka BUDWEIS s dotiskem Deutsche Dienstpost atd.; vše velmi dobrá kvalita, pozůstalost po německém sběrateli
Vyvolávací cena: Kč
3051
1943 IT SVATOBOŘICE U KYJOVA sestava 2ks dopisnic AH 60h odeslaných z internačního tábora do Čech, podací DR SVATOBOŘICE/ 30.III.43 a 3.IV.43; 1x utržený horní růžek dopisnice
Vyvolávací cena: Kč
1942? KT TEREZÍN část víka z krabice potravinové pomoci s adresní nálepkou Mezinárodního výboru Červeného kříže v Ženevě s předtištěnou adresou Židovské rady starších v Terezíně, doplněno nálepkou švýcarského celního úřadu a nálepkou potvrzující osvobození od poplatků a cla pro internované osoby; víko je 2x zlomené a adresní nálepka poškozena, přídavné nálepky bez poškození; nalepeno na kartónu, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: Kč
1944 KT TEREZÍN dopisnice adresovaná do Berlína vyfr. německou zn. 5Pf A.H. jako místní porto (!), SR BERLIN CHARLOTTENBURG/ 31.8.44 (rukopisně datováno 4.7.44), doplněno přídavným raz. Rückantwort nur auf / Postkarten ....; odesílatel: Frau A. F., Theresienstadt, Westgasse 6, obsáhlý německý text, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1944-1945 KT TEREZÍN sestava 21 kusů ručně psaných obsahů zaslaných balíků do Terezína a dalších KT, 1x vyfr. podací lístek na balík zaslaný do Terezína s DR PRAHA 11/ 3.IV.45, na stejného adresáta - vězně Osvědčení o odhlášení ze zásobování, 1x tajně vynesený česky psaný dopis od vězně s popisem zážitků z KT Dachau a dalších KT; dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1944 KT TEREZÍN sestava 4ks předtištěných dopisnic s poděkováním za balík, různé varianty formulářů, všechny adresované do Berlína, vyfr. protektorátními zn. 30h (2ks), resp. 60h A.H., 2x SR PRAG 2, 1x DR PRAG 2 a 1x DR BAUSCHOWITZ a.d.ELBE, rukopisně datované 11.1., 18.3., 9.8. a 7.11., stejný odesílatel (Frau A. F., Westgasse 6; Parkstr. 12/90; Postgasse 8 - 2x) i adresát; 3ks 1x svisle přeložené, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1945 ZVLÁŠTNÍ TÁBOR HAGIBOR / PRACOVNÍ TÁBOR OSLAVANY / DOPRAVA ZASTAVENA dopisnice CDV16 odeslaná na sklonku války z tábora pro shromažďování Židů ze smíšených manželství (Praha - Hagibor, Schwerinstrasse 1201), SR PRAG 25/ 18.IV.45, adresovaná do pracovního tábora v Oslavanech (Bergarbeitergruppe), kde pracovala skupina vězňů z terezínského ghetta, v textu poděkování za balík, doplněno dvojjazyčným razítkem POSTVERKEHR EINGESTELLT/ DOPRAVA ZASTAVENA, v textu červené raz. ZENSIERT; zachovalé, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
1940-1944 [SBÍRKY] PRACOVNÍ POVINNOST V ŘÍŠI sestava 50ks celistvostí zaslaných od nebo na totálně nasazené české pracovníky v Německu, několik zásilek z jednotek OT, balíkové a peněžní průvodky, pohlednice, dopisnice atd.; různá kvalita, neobvykle velký konvolut této korespondence, rozhodně stojí za prohlídku, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
1940-1944 CDV1, CDV12, CDV16, sestava 3ks protektorátních dopisnic adresovaných do Itálie, 1x Lipové listy 50h zelená s bohatou frankaturou a DR KRASONICE / 26.VIII.40 (přehyb), 1x mezinárodní Lipové listy 1.50K s DR OLOMOUC 3/ 5.VIII.40 a 1x A.H. 60h zaslaná jako R se zpátečním lístkem (!), dofr. 2ks zn. A.H. 3K, podací DR PRAHA 77/ 17.XI.44, vše prošlé německou cenzurou; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1941-1944 CDV9, CDV16, sestava 2ks dopisnic adresovaných do Zahraničí, Lipové listy 60h hnědá bez ceny zaslaná do SSSR, dofr. zn. 50h a 40h Lipové listy s DR KOUŘIM 3.III.41, 1x dopisnice AH 60h adresovaná Let na Slovensko, dofr. zn. AH 1K, DR PRAHA 8.IV.44, tranzit WIEN 11.IV.44, prošlé německou cenzurou; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1941 CDV12, Lipové listy 1,50K zaslaná do USA (!), podací SR BRNO 2/ 5.II.41, prošlá německou cenzurou, 1-kruhové červené raz. "A b"; bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: Kč
3061
1944 CDV19, dvojdílná dopisnice jednostranně prošlá, adresováno do Itálie přes německou služební poštu Adria, podací DR JOSEFOV/ 16.VIII.44, vráceno zpět s poznámkou "Unzulässig"; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3062
1940 CMO2, mezinárodní odpovědka 3.35K, jednostranně použitá, vlevo DR PRAHA 1/ 16.II.40; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1939-1941 3ks úředních lístků zproštěných poštovného, různá vydání - předběžné, provizorium atd., 2x raz. VLP č. 442, DOLNÍ KRALOVICE - BENEŠOV, 1x vylepena doplatní zn. 60h s DR HRANICE/ 27.IX.41; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1939-1941 sestava 5ks větších části poštovních průvodek (4 různé typy), všechny vyplacené vysokými frankaturami, z toho 3ks se smíšenými frank. ČSR I a ČaM; stopy pošt. provozu, běžný stav
Vyvolávací cena: Kč
+17
1939-1945 [SBÍRKY] pěkná základní sbírka ve 2 zásobnících s několika lepšími položkami, obsahuje přetiskovou emisi, mj. KD a KH 4Kč a 10Kč (**/*), 5Kč s DČ 1 s nápichovým bodem, emise Města a krajinky, další výplatní včetně kupónů, A.H. 10K a 30K podkovy, dále novinové - rohové kusy nebo 4-bloky s DČ, doplatní - meziarší a DČ, služební II. mj. 1K a 1,50K rohové kusy s DČ 1-43 II. náklad atd.; celkově pěkná kvalita, převážně **, malá část *, vyšší katalog
Vyvolávací cena: Kč
3067
1939-1945 [SBÍRKY] základní sbírka na zasklených albových listech v pořadači, od Přetiskové emise */**, emise Města s kupóny, dále řada 4-bloků (miniatury), také rohové 4-bloky Novinové s DČ, Doplatní 4-bloky s DČ, dtto Služební I+II atd., doplněno o dublety, části archoviny apod. + sbírku General Gouvernement (část nalepeno na listy) + Deutsches Reich; různá kvalita, doporučujeme prohlídku, vyšší katalog
Vyvolávací cena: Kč
3068
1939-1945 [SBÍRKY] solidní základní sbírka na zasklených listech, mj. Přetisková emise, kupóny A.H., doplatní, služební apod., k tomu rozpracovaná razítkovaná sbírka Protektorátu a dále dublety Slovenska 1939-1945 ve 4 menších zásobnících; různá kvalita, uloženo v menší krabici
Vyvolávací cena: Kč
3069
1939-1945 [SBÍRKY] základní sbírka na zasklených listech v pérových deskách, obsahuje přetiskovou emisi, kupóny, mj. A.H., také krajové kusy, doplatní atd.; prakticky vše až na několik jednotlivostí **; kat. cca 4.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
3070
1939-40 [SBÍRKY] Krajiny a města I + II, sestava různých kupónových variant, obsahuje: a) Pof.32, 2x + Pof.34 1x kompletní sestava rohových miniatur VK-3, 4, 3a, 4a s DZ; b) Pof.34, VK-3a, 4a + Pof.35, VK-3, 4; c) Pof.36, PD (4+2K), KD (2x), KP-h (2x), KP-d (4x) + Pof.36a, KP; d) Pof.37 I, rohová miniatura v 6-blocích (5+1K, 4+2K), KP-h (2x), KP-d (2x) + Pof.37 II, KH (2x); e) Pof.38-40 KH+KD a 2x s DZ + Pof.39PH (2+2K); f) Pof.48 a 49 s DZ + Pof.49KH+KD; vše svěží, v novém zásobníku A4, kat. přes 1.950Kč, navíc dublety Pof.7 (46ks) a 4-zn. meziarší Lipové listy (37ks) nepočítány
Vyvolávací cena: Kč
3071
1939-1945 [SBÍRKY] sbírka dublet ve dvou albech A4, obsahuje části přetiskové emise, emise Hrady, Města s kupóny, také mj. A.H. 10K-50K podkovy **, doplatní, služební apod.; vyšší katalog, různá kvalita
Vyvolávací cena: Kč
[SBÍRKY] více jak 40ks celistvostí, převážně zaslaných jako R, z toho 1x Cenné psaní, 1x R-dopisnice zaslaná do Maďarska v roce 1945 a vrácena zpět - Doprava zastavena, 1x R-dopis do Francie - vrácený zpět, R+Ex-dopis s červeným raz. Viktoria atd., mnohé zajímavé frankatury, stojí za prohlídku
Vyvolávací cena: Kč
3073
1938-1945 [SBÍRKY] sestava cca 60ks celistvostí převážně z obchodní korespondence, část frankotypy, několik provizorií ze Sudet atd.; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3074
1939-1945 [SBÍRKY] partie cca 250ks ústřižků průvodek s různými zajímavými frankaturami, mj. vysoké hodnoty Města 10K, 20K, A.H., také služební, 1x doplatní apod.
Vyvolávací cena: Kč