Sálová aukce 44 / Filatelie / Evropa / Švýcarsko

168653 - 1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, b
1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, bez orámování kříže, černé kosočtvercové raz; kat. 130€
Vyvolávací cena:
168654 - 1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, b
1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, bez orámování kříže, modré kosočtvercové raz; kat. 130€
Vyvolávací cena:
168652 - 1851 Mi.9II, RAYON II, 5Rp bez orámování kříže, kosoč
1851 Mi.9II, RAYON II, 5Rp bez orámování kříže, kosočtvercové raz; plný střih, nepatrné odření, jinak pěkný exemplář, kat. 130€
Vyvolávací cena:
168650 - 1855-56 Mi.13IIAyn/a, Strubel 5Rp hnědá (mittelgrau), bern
1855-56 Mi.13IIAyn/a, Strubel 5Rp hnědá (mittelgrau), bernský tisk, kosočtvercové raz.; vpravo těsný, ale plný střih, kat. 120€
Vyvolávací cena:
168648 - 1855-56 Mi.14IIAyo/b, Strubel 10Rp mléčně modrá, bernsk
1855-56 Mi.14IIAyo/b, Strubel 10Rp mléčně modrá, bernský tisk, lehké řádkové raz.; bezvadné, kat. 180€
Vyvolávací cena:
168647 - 1854-59 Mi.15I, Strubel 15Rp růžová, mnichovský tisk, ko
1854-59 Mi.15I, Strubel 15Rp růžová, mnichovský tisk, kosočtvercové raz., dole těsný střih; kat. 400€
Vyvolávací cena:
167443 - 1881 Mi.44, Sedící Helvetia 1Fr zlatá na žilkovaném pap
1881 Mi.44, Sedící Helvetia 1Fr zlatá na žilkovaném papíru, 2ks - dva různé barevné odstíny, DR BASEL a ZÜRICH; dv - u tohoto typu papíru zcela obvyklé, vzácné známky, často chybějící ve sbírkách, kat. 2.400€
Vyvolávací cena:
165940 - 1911 Mi.O-9 III.b, Tellknabe 5c zelená, známkový sešitek
1911 Mi.O-9 III.b, Tellknabe 5c zelená, známkový sešitek /Markenheftchen/, obsahuje 2 kompletní listy /H-Blätter/ Mi.9 III., á 6ks zn. 5c, z původních 5ks; specialisty hledané, velmi dobrý stav, kompletní sešitek kat. 300€
Vyvolávací cena:
168176 - 1912 Mi.110x, Helvetia 3Fr žlutá, 40-blok na výstřižku
1912 Mi.110x, Helvetia 3Fr žlutá, 40-blok na výstřižku s DR BASEL; mimořádný celek této koncové hodnoty!
Vyvolávací cena:
168183 - 1912 sestava 5ks dobírkových obálek s Mi.104, 30C, DR ERS
1912 sestava 5ks dobírkových obálek s Mi.104, 30C, DR ERSIGEN, vše zasláno do velmi malých obcí a vráceno s nálepkami "odmítnuto" či "neproplaceno", zajímavé
Vyvolávací cena:
167955 - 1919 ZÜRICH - BERN, Let-dopis, vyfr. 1. leteckou přetiskov
1919 ZÜRICH - BERN, Let-dopis, vyfr. 1. leteckou přetiskovou zn. 50c, Mi.145 a výplatní 3c, podací DR ZÜRICH BAHNHOF 11.VI.19, na zadní straně letecké raz. SCHWEIZER FLUGPOST 11.VI.19; obálka z levé strany zastřižena, vygumovaný adresát, přesto zajímavá raná letecká celistvost!
Vyvolávací cena:
167929 - 1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteck
1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteckou zn. 65c, Mi.189 a příplatkovou příležitostnou nálepkou 40c k výročí vojáků 31. regimentu, podací příležitostná razítka a vzadu příchod LAUSANNE POSTE AÉRIENNE SUISSE 31.VIII.24; dekorativní, bez poškození
Vyvolávací cena:
167950 - 1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜR
1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜRICH - BASEL, Let-lístek s přítiskem příležitostné nálepky 40c, zaslaný jako R, vyfr. mj. leteckou zn. 25c, Mi.180 a výplatní 30c, Mi.169, podací DR ZÜRICH FLUGPOST 1.IX.24 doplněné červeným raz. letecké akce, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 3.IX.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167935 - 1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANS
1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANSHORN - ZÜRICH, příležitostná pohlednice vyfr. leteckou zn. 35c, Mi.181 a příplatkovou leteckou nálepkou 40c, podací fialové raz. FLUGPOST ROMANSHORN - ZÜRICH 9.VI.24, doplněné oválným raz. FLUGTAG ROMANSHORN 9.VI.24 a příchod ZÜRICH FLUGPOST 10.VI.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167957 - 1925 1. let BASEL - MANNHEIM, Let-dopis adresovaný do Něme
1925 1. let BASEL - MANNHEIM, Let-dopis adresovaný do Německa, se smíšenou frankaturou letecké a výplatních zn. Mi.180 + 156 2x, oválné modré razítko FLUGPOST BASEL - MANNHEIM 28.IX.25; bez poškození, dekorativní, odhadní cena 2.000Kč
Vyvolávací cena:
167959 - 1925 1. let GENEVE - MILAN, Let-dopis zaslaný do Itálie, s
1925 1. let GENEVE - MILAN, Let-dopis zaslaný do Itálie, se smíšenou frankaturou letecké a výplatních zn. Mi.213 + 156, 202, fialový kašet 1. letu, podací letecké raz. GENEVE 3.IX.25 a příchod MILANO POSTA AREA 3.10.25; bez poškození, dekorativní malý formát, odhadní cena 2.500Kč
Vyvolávací cena:
167937 - 1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let
1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let GENF - BASEL, Let-dopis vyfr. mj. leteckou zn. Mi.213 a příplatkovými trojúhelníkovými nálepkami hodnoty 30c a 50c, podací příležitostné raz. a letecké raz. GENEVE POSTE AÉRIENNE SUISSE 1.VI.25, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 2.VI.25; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167924 - 1927 1. let LAUSANNE - LA CAUX DE FONDS - LE LOCLE - LAUSANN
1927 1. let LAUSANNE - LA CAUX DE FONDS - LE LOCLE - LAUSANNE/ 30.5.1927 černé a fialové razítko na letecké celinové obálce a na dopisnici s přítiskem letecké asociace NHORA, obálka zaslaná jako R, obě celiny s příchozím DR LAUSSANE POSTE AÉRIENNE SUISSE 30.V.27; specialisty hledané, náklad těchto celin pouhých 300ks (!); dekorativní bez poškození
Vyvolávací cena:
167913 - 1928-31 sestava 3ks leteckých celinových pohlednic, Mi.P13
1928-31 sestava 3ks leteckých celinových pohlednic, Mi.P134/02, P139/01, P140/02, vše letecky prošlé ZÜRICH-BASEL 1.8.28, 1.SCHWEIZ. SEGELFLUGPOST BACHTEL 31.8.30, ZÜRICH - ST. GALLEN 1.8.31; bez poškození, kat. 260€
Vyvolávací cena:
167919 - 1929 sestava 2ks soukromých celinových obálek s vytiště
1929 sestava 2ks soukromých celinových obálek s vytištěnými zn. Tell 10c, resp. 20c a přítiskem Filatelistického kongresu v Bernu, dofrankované leteckými zn. Mi.179, a Mi.180, podací PR Philatelisten Kongress BERN 22.VI.29 a DR BERN LUFTPOST 24.VI.29, adresováno do Curychu s příchozím leteckým raz. ZÜRICH FLUGPLATZ 24.VI.29; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167964 - 1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG  sestava 2ks R+Let-celistvostí
1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG sestava 2ks R+Let-celistvostí přepravenými lety do Afriky, oba s kašety letů z let 1929 a 1930, vyfr. mj. leteckými zn. 1Fr, Mi.191, podací raz. ZÜRICH LUFTPOST 15.XII.29 a 2.XII.30, všechny náležitosti letecké přepravy; zachovalé
Vyvolávací cena:
167960 - 1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do
1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do ČSR, 1x R+Ex+Let z Curychu do Prahy s bohatou frankaturou let. zn., Mi.180, 181, 190, 213, a 1x R+Let z Zürichu do Brna přes Mnichov, opět bohatá frankatura leteckých zn. Mi.179, 184, 257; oba dopisy se všemi náležitostmi letecké přepravy
Vyvolávací cena:
167965 - 1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku
1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku - červený oválný kašet na Let-dopisu do Německa, vyfr. leteckou zn. 75c, Mi.190 s podacím DR ZÜRICH 14.XI.32 a tranzitním raz. STAAD b. RORSCHACH 14.XI.32; bez poškození
Vyvolávací cena:
167953 - 1940-44 FP  sestava 6ks pohlednic (1x prošlá) - motiv mobi
1940-44 FP sestava 6ks pohlednic (1x prošlá) - motiv mobilizace + 1x dopis, 1x lístek polní pošty; dobrý stav
Vyvolávací cena:
165190 - 1860-1970 [SBÍRKY]  pěkná sbírka na listech v albu Kabe,
+16
1860-1970 [SBÍRKY] pěkná sbírka na listech v albu Kabe, obsahuje část klasického období, lepší série mj. Pro Juventute - Znaky Mi.143-144, 149-151, 153-155, 172-174, 175-178 atd., letecké Mi.256-258, atd.; vyšší katalog
Vyvolávací cena:
166617 - 1854-1970 [SBÍRKY]  generální sbírka v 16-listovém zás
1854-1970 [SBÍRKY] generální sbírka v 16-listovém zásobníku A4, obsahuje převážně razítkované známky, včetně klasického období, různé série atd.; menší část nerazítkovaná, kat. dle majitele přes 3.000€
Vyvolávací cena:
164813 - 1900-1937 [SBÍRKY]  menší sestava převážně razítkova
1900-1937 [SBÍRKY] menší sestava převážně razítkovaných známek, obsahuje různé série a částí sérií, mj. Mi.71-73, 121-123, 184x, 233x, 234z, 258, 310, atd.; vyšší katalog, uloženo na výběrovém platu A4
Vyvolávací cena: