Sálová aukce 44 / Filatelie / Evropa / Německo / Filatelistické obory

168622 - 1923 INFLACE  sestava 4ks velkých adresních výstřižků
1923 INFLACE sestava 4ks velkých adresních výstřižků z balíků tiskovin zaslaných do ČSR, bohaté frankatury inflačních vydání ( mj. Mi.327B, 324, 329A) s perfiny nakladatelství, 3x s perfinem "R.S." fy. R.Streller s DR LEIPZIG 16.11.23, 1x s perfinem "F.V." se SR LEIPZIG 23.11.23; obvyklá poškození krajových známek z velkých zásilek, zcela ojedinělé frankatury, navíc s perfiny!
Vyvolávací cena:
168624 - 1923-24 INFLACE  sestava 4ks velkých adresních výstřižk
1923-24 INFLACE sestava 4ks velkých adresních výstřižků z balíků tiskovin zaslaných do ČSR, bohaté frankatury inflačních vydání ( mj. Mi.327A+B, 324, 328A) s perfiny nakladatelství, 2x s perfinem "R.S." fy. R.Streller s DR LEIPZIG 16.11.23, 1x s perfinem "U" fy Verlag Ullstein s DR BERLIN 12.11.23, 1x balíkový výstřižek vyfr. zn. Mi.340, 342, 343 bez perfinu s DR MÜNCHEN 30.5.24; obvyklá poškození krajových známek z velkých zásilek, zcela ojedinělé frankatury, navíc s perfiny!
Vyvolávací cena:
166208 - 1904 AUF HOHER SEE AN BORD DES SCHNELLDAMPFERS COBRA  fialov
1904 AUF HOHER SEE AN BORD DES SCHNELLDAMPFERS COBRA fialové kruhové raz., kolorovaná pohlednice lodě Cobra, zasláno do Prahy, vyfr. zn. 5 Pfg, lodní raz. HAMBURG-HELGOLAND SEEPOST 21/8.04, příchozí raz PRAHA 1; zachovalé
Vyvolávací cena:
167660 - 1945 Mi.17K, A. H. 3Pfg hnědá, přetiskové vydání pro P
1945 Mi.17K, A. H. 3Pfg hnědá, přetiskové vydání pro PP jednotek obklíčených v Porúří, PŘEVRÁCENÝ PŘETISK "Feldpost"; bezvadná kvalita, zk. Dub, Pickenpack, atest C. Petry, velmi vzácná známka s nákladem pouhých 200ks!
Vyvolávací cena:
167899 - 1942 SS FELDPOST  dopis zaslaný do Protektorátu, SR DUISBU
1942 SS FELDPOST dopis zaslaný do Protektorátu, SR DUISBURG 1/ 18.12.42, zajímavý česky psaný text!; dobrý stav
Vyvolávací cena:
167665 - 1943 TUNIS  celkový padělek dopisu Afrika-Korpsu, známka
1943 TUNIS celkový padělek dopisu Afrika-Korpsu, známka "Palma", razítko "Palma" atd., zajímavý referenční kus
Vyvolávací cena:
168235 - 1943 ZAJATECKÁ POŠTA/ KANADA  skládaný dopis od zajatce
1943 ZAJATECKÁ POŠTA/ KANADA skládaný dopis od zajatce zaslaný let. z Kanady do Sudet, vyfr. zn. 20C a 10C, jednokruhové raz., prošlé cenzurou, drobná reparovaná natržení; zajímavé, označeno Tribuna
Vyvolávací cena:
168680 - 1944 celý(!) přebal balíku zaslaného z fronty do Sudet,
1944 celý(!) přebal balíku zaslaného z fronty do Sudet, vyfr. výplatní zn. 20Pf, DR FP 25.11.44, služební razítko s orlicí, FP 05 457A; zachovalé
Vyvolávací cena:
168539 - 1944 ZAJATECKÁ POŠTA/ STALAG IVA - HOHNSTEIN, odpovědní
1944 ZAJATECKÁ POŠTA/ STALAG IVA - HOHNSTEIN, odpovědní lístek a skládaný dopis adresovaný na srbského vězně, podací DR STEPOJEVAC 29.V a 29.VIII.44, dosílané do dalších věznic, zachovalé
Vyvolávací cena:
168236 - 1946 ZAJATECKÁ POŠTA/ ANGLICKÁ ZÓNA tábor Münster, dop
1946 ZAJATECKÁ POŠTA/ ANGLICKÁ ZÓNA tábor Münster, dopis zaslaný do Žatce, vyfr. 4 zn., 2x 30Pfg + 10Pfg + 5Pfg, DR MÜNSTER (LAGER) 01.4.46; prošlé cenzurou
Vyvolávací cena:
167087 - 1912 BAYERN/ POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ  Mi.F I., 25Pf
1912 BAYERN/ POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ Mi.F I., 25Pf BAEC, poloúřední vydání (Bayerischer Aero-Club) určené pro let. zásilky přepravované mezi Mnichovem a Norimberkem + příležitostná let. dopisnice Mi.SFP1/02., vydaná ke stejnému účelu; pěkný stav, kat. 320€
Vyvolávací cena:
167923 - 1912 BAYERN/ POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ  Mi.FI, 25Pf BA
1912 BAYERN/ POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ Mi.FI, 25Pf BAEC tmavá pruská modř, raz. FLUGPOST MÜNCHEN; kat. 400€
Vyvolávací cena:
167883 - 1912 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ  Mi.4, Lipsko-Lindentha
1912 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ Mi.4, Lipsko-Lindenthal 50Pf světle modrá, 2 kusy; stopy po nálepce, kat. 140€
Vyvolávací cena:
167921 - 1913 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ  Mi.11b, Let Zeppelinu
1913 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ Mi.11b, Let Zeppelinu Liegnitz-Bunzlau hnědá (mittelbraun) s PR FLUGPOST (LIEGNITZ); kat. 1.000€, navíc přiložen novotisk
Vyvolávací cena:
167922 - 1925 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ  Mi.15, Letecký den Ř
1925 POLOÚŘEDNÍ LETECKÉ VYDÁNÍ Mi.15, Letecký den Řezno 10Pf, 2 kusy, různý papír; stopy po nálepce, kat. 80€
Vyvolávací cena:
167812 - 1934 Let dopis zaslaný do Ekvádoru, vyfr. leteckými zn. M
1934 Let dopis zaslaný do Ekvádoru, vyfr. leteckými zn. Mi.383, 382, 380, 471, podací DR KASSEL 19.2.34, vzadu tranzit PARIS AVION, STRASBURG AVION a příchod QUITO 10.3.34; zachovalé
Vyvolávací cena:
167934 - 1934 RAKETOVÁ POŠTA  sestava 3 výstřižků s propagačn
1934 RAKETOVÁ POŠTA sestava 3 výstřižků s propagačními zn. 1. DEUTSCHER RAKETENGLUG 1934 s PR, 3 hodnoty v protichůdných dvojicích + 3 známky, hodnoty ½M a 2x 3M
Vyvolávací cena:
166593 - 1912 LETECKÁ POŠTA NA RÝNĚ:  Mi.10/04, let. lístek vyfr
1912 LETECKÁ POŠTA NA RÝNĚ: Mi.10/04, let. lístek vyfr. zn. 5Pf Germania + 3x letecká zn. Mi.III, 30Pf zelená, DR DARMSTADT 23.6.12; pomačkané okraje a drobné skvrny, KVP, přesto zajímavá celistvost, kat. 450€
Vyvolávací cena:
167809 - 1912 letecký předtištěný lístek pošty na Rýně vyfr.
1912 letecký předtištěný lístek pošty na Rýně vyfr. leteckou zn. 20Pf, Mi. II. + 5Pf Germania, PR FRANKFURT/ FLUGPOST AM RHEIN 14.6.12, několik krátkých zoubků u letecké zn. jinak bez poškození, kat. 110€
Vyvolávací cena:
167808 - 1912 předtištěný oranžový letecký lístek pošty na R
1912 předtištěný oranžový letecký lístek pošty na Rýně vyfr. leteckou zn. 1M/10Pf "Gelber Hund" (náklad této známky jen 10.000ks), Mi. IV. + 5Pf Germania, PR DARMSTADT/ FLUGPOST AM RHEIN 20.6.12, chybí několik zoubků u letecké zn. jinak bez poškození, kat. 300€
Vyvolávací cena:
162330 - 1919 Let+Ex-dopis adresovaný do Berlína, vyfr. zn. Germani
1919 Let+Ex-dopis adresovaný do Berlína, vyfr. zn. Germania Mi.85, 88, 104 s otiskem 2-řádkového raz. "*LUFTPOST*/ *GELSENKIRCHREN*" ve fialové barvě a DR GELSENKIRCHEN 1/ 12.5.19, příchozí raz. BERLIN, C/ 12.5.19 vpředu i vzadu; zajímavá celistvost z raného období let. přepravy listovních zásilek, lehce pomačkaná obálka
Vyvolávací cena:
164790 - 1927 dopisnice s vytištěnou let. známkou 15Pf a přítisk
1927 dopisnice s vytištěnou let. známkou 15Pf a přítiskem 1. ERSTER POSTFLUG BRESLAU-PRAG-MÜNCHEN, zasláno do Prahy, dofr. zn. 20Pf, Mi.380, PR 1. letu + příchozí rámečkové PRAHA 82 LETIŠTĚ 19.IV.27
Vyvolávací cena:
166276 - 1926-38 sestava 6ks leteckých celistvostí, obsahuje 3ks do
1926-38 sestava 6ks leteckých celistvostí, obsahuje 3ks dopisnice Mi.P168, z toho 1x let München - Dresden a 1x neuskutečněný let Görlitz - Breslau z r. 1926 a let Essen - Zittau 1927, dále Zeppelinový dopis "Let LZ 129 do Severní Ameriky 1936" a 2x Zeppelinový lístek "Let do Sudet 1938"; navíc přiložena soukromá dopisnice s přitištěnými zn. Mi.379 a 389, jako celek dobrá jakost
Vyvolávací cena:
167813 - 1922 MEMEL  Let+R+Ex dopis zaslaný do Lipska s bohatou fran
1922 MEMEL Let+R+Ex dopis zaslaný do Lipska s bohatou frankaturou přetiskových leteckých zn. Mi.72-76, DR MEMEL 29.9.22, vzadu červené řádkové raz. letecké pošty KÖNIGSBERG a příchod LEIPZIG 2.10.22; vodorovný přehyb v dolní části obálky
Vyvolávací cena:
167810 - 1928 SAARGEBIET  R+Let dopis zaslaný do Karlsruhe, vyfr. le
1928 SAARGEBIET R+Let dopis zaslaný do Karlsruhe, vyfr. leteckými zn. Mi.127, 126 2x, podací DR SAARBRÜCKEN LUFTPOST 20.9.28 doplněno červeným leteckým raz. KARLSRUHE; bez poškození
Vyvolávací cena:
167761 - 1913 LZ 11, VIKTORIA LUISE  reklamní pohlednice adresovaná
1913 LZ 11, "VIKTORIA LUISE" reklamní pohlednice adresovaná do Vídně, vyfr. zn. Germania 5Pf s oválným černým raz. ZEPPELIN SCHIFF/ VIKTORIA LUISE 16.4.13, doplněno palubním fialovým raz. AM BORD DES ZEPPELIN VIKTORIA LUISE 16.APR.1913; česky psaný pozdrav z letu, kat. 900€, dobře zachovalé
Vyvolávací cena:
167764 - 1929 1. AMERIKAFAHRT 1929  Let-lístek do USA, vyfr. zeppeli
1929 1. AMERIKAFAHRT 1929 Let-lístek do USA, vyfr. zeppelinovou zn. 2M, Mi.423, podací DR FRIEDRICHSHAFEN 31.VII.29, doplněno modrým kašetem letu a příchozím raz. NEW YORK 5.8.29; bez poškození
Vyvolávací cena:
167772 - 1929 MITTELMEERFAHRT 1929  Let-lístek do Španělska, vyfr.
1929 MITTELMEERFAHRT 1929 Let-lístek do Španělska, vyfr. leteckou zn. 1M, Mi.382, palubní raz. LUFTSCHIFF/ GRAF ZEPPELIN/ 22.4.29, doplněno červeným kašetem letu, vzadu příchozí SR SEVILLA 24.4.29; bez poškození, Sie. 24.B
Vyvolávací cena:
167785 - 1930 SCHWEIZ /  Englandfahrt  Let zaslaný dopis do Anglie,
1930 SCHWEIZ / Englandfahrt Let zaslaný dopis do Anglie, vyfr. švýcarskými leteckými zn. Mi.190, 191 2x, podací DR ROMANSHORN 25.IV.30, doplněno červeným potvrzovacím oválným raz. MIT LUFTSCHIFF GRAF ZEPPELIN BEFÖRDERT; bez poškození
Vyvolávací cena:
167786 - 1930 SCHWEIZ / Landungsfahrt nach GENF  pohlednice vyfr. šv
1930 SCHWEIZ / Landungsfahrt nach GENF pohlednice vyfr. švýcarskými leteckými zn., Mi.180, 184 s červeným podacím zeppelinovým raz. GENEVE - AVIATION VOL DU ZEPPELIN 14.IX.30 doplněno DR ZÜRICH FLUGPLATZ 14.IX.20; bez poškození
Vyvolávací cena:
167822 - 1930 SOVIET UNION / Ruslandfahrt  R+Let-dopis zaslaný do Be
1930 SOVIET UNION / Ruslandfahrt R+Let-dopis zaslaný do Berlína, vyfr. ruskou zeppelinovou zn. 80k + výplatní zn. 30+5k, Mi.391A, znehodnoceno příležitostným raz. PAR AVION ZEPPELIN MOSCOU 10.IX.30, vzadu příchod FRIEDRICHSHAFEN 11.9.30, BERLIN 12.9.30, hledání adresáta, vráceno zpět s nálepkou "Inconu"; zachovalé
Vyvolávací cena:
167775 - 1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930  dopis zaslaný Let do ČSR, vyfr
1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930 dopis zaslaný Let do ČSR, vyfr. zeppelinovou (!) zn. $1,30 hnědá Mi.327, podací SR VARICK 2.6.30, fialový kosočtvercový kašet doplněný červeným palubním kašetem letu, tranzitní DR FRIEDRICHSHAFEN 6.6.30, CHEB 7.VI.30 a příchod PRAHA 9.VI.30; bez poškození
Vyvolávací cena:
166635 - 1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930  Let-dopis přepravený vzducholo
1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930 Let-dopis přepravený vzducholodí Graf Zeppelin, vyfr. zeppelinovými zn. Südamerikafahrt 2RM a 4RM, Mi.438 a 439, DR FRIEDRICHSHAFEN 18.5.30 + červený kašet letu, vzadu oválné potvrzovací raz. RIO DE JANEIRO 25. MAI 1930 a další 2 raz.; pěkný stav, kat. 1.100€
Vyvolávací cena:
167766 - 1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930  lístek adresovaný do ČSR, vyf
1930 SÜDAMERIKAFAHRT 1930 lístek adresovaný do ČSR, vyfr. zeppelinovou zn. 2M k tomuto letu, Mi.438, DR FRIEDRICHSHAFEN 18.5.30 a červený kašet letu; předpokládaný shoz zásilek v Santa Cruz (Tennerife) se neuskutečnil a zásilky byly shozeny v Praia na Kapverdských ostrovech (!), příchozí DR Correiro de PRAIA/ CABO VERDE 21.5.30 vpředu, vzadu dodací DR PRAHA 12.VI.30; několik lehkých ohybů v rozích a menší natržení ve spodním okraji lístku, zajímavá celistvost, Sie. 57.J, kat. 600€
Vyvolávací cena:
167765 - 1930 VOGTLANDFAHRT 1930  Let-lístek do ČSR, vyfr. smíšen
1930 VOGTLANDFAHRT 1930 Let-lístek do ČSR, vyfr. smíšenou frankaturou leteckých a výplatních zn., podací DR FRIEDRICHSHAFEN 28.9.30, červený kašet letu, DR REICHENBACH a příchod PRAHA 55/ 29.IX.30; bez poškození
Vyvolávací cena:
167768 - 1931 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931  dopis zaslaný Let do ČSR, v
1931 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931 dopis zaslaný Let do ČSR, vyfr. 4-blokem zeppelinové zn. 1M, Mi.455 s DR LUFTSCHIFF GRAF ZEPPELIN 31.8.31, zelený kašet letu, vzadu tranzitní DR RIO DE JANEIRO 4.9.31 a příchozí DR UŽHOROD 21.IX.31; bez poškození
Vyvolávací cena:
167767 - 1931 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931  lístek adresovaný do Dráž
1931 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931 lístek adresovaný do Drážďan, vyfr. zeppelinovou zn. 2M, Mi.423, s DR BERLIN C/ 29.8.31, zelený kašet letu doplněný červeným kašetem přípojného letu BERLIN FRIEDRICHSHAFEN, shoz v Kap Verde - viz DR CABO VERDE 31.AUG.31; bez poškození, Sie. 124.Da, kat. 225€
Vyvolávací cena:
167769 - 1931 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1931  oficiální zeppelinová pohl
1931 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1931 oficiální zeppelinová pohlednice zaslaná Let do ČSR, vyfr. 2-páskou zeppelinové zn. 1M, Mi.455 s DR LUFTSCHIFF GRAF ZEPPELIN 19.9.31, fialový kašet letu, doplněno tranzitním DR CABO VERDE 19.9.31; zachovalé
Vyvolávací cena:
167792 - 1931 ISLAND / ISLANDFAHRT 1931  R+Let-dopis zaslaný do Belg
1931 ISLAND / ISLANDFAHRT 1931 R+Let-dopis zaslaný do Belgie, vyfr. islandskými leteckými zn. Zeppelin, Mi.149, 147, podací DR REYKJAVÍK 30.VI.31, vzadu DR FRIEDRICHSHAFEN 3.7.31, doplněno zeleným trojúhelníkovým kašetem letu; bez poškození
Vyvolávací cena:
167789 - 1931 SOVIET UNION / POLARFAHRT 1931  R+Let dopis zaslaný do
1931 SOVIET UNION / POLARFAHRT 1931 R+Let dopis zaslaný do Moskvy a přepravený na polární stanici Malygin, vyfr. ruskými zn. polárního letu Mi.402-405 s DR PAR AVION ZEPPELIN LENINGRAD 25.7.31 doplněno příležitostným raz. polární stanice MALYGIN 27.VII.31, příchozí DR MOSKVA 26.8.31; bez požkození
Vyvolávací cena:
167770 - 1932 FAHRT NACH DEN NIEDERLANDEN 1932  R+Let-lístek  adreso
1932 FAHRT NACH DEN NIEDERLANDEN 1932 R+Let-lístek adresovaný do ČSR, vyfr. zeppelinovou zn. 1M Polarfahrt, Mi.456 a výplatní zn. 5Pf, DR LEIPZIG 14.6.32, doplněno DR FRIEDRICHSHAFEN 18.6.32 a modrým kašetem letu; zachovalé, Sie. 164, kat. cca 150€
Vyvolávací cena:
166946 - 1932 LIECHTENSTEIN  letecký lístek zaslaný z Vaduzu do N
1932 LIECHTENSTEIN letecký lístek zaslaný z Vaduzu do Německa, vyfr. lichtenštejnskou leteckou zn. 1Fr, Mi.113, příležitostní fialové raz. ZEPPELIN POST 1932, DR VADUZ 28.VI.32 a palubní DR FRIEDRICHSHAFEN 28.6.32, dosílané do ČSR jako Poste Restante, poplatek uhrazen 30h doplatní zn. s DR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ 2.VII.32
Vyvolávací cena:
167798 - 1932 ÖSTERREICH / 7. SÜDAMERIKAFAHRT 1932  Let zaslaný l
1932 ÖSTERREICH / 7. SÜDAMERIKAFAHRT 1932 Let zaslaný lístek do Brazílie s bohatou frankaturou rakouských zn., podací DR INSBRUCK FLUGPOST 24.IX.32, raz. FRIEDRICHSHAFEN 26.9.32 doplněno kašetem letu a příchozím raz. RECIFE 29.IX.32; bez poškození
Vyvolávací cena:
167753 - 1933 SAARGEBIET / FAHRT in das SAARGEBIET  lístek vyfr. let
1933 SAARGEBIET / FAHRT in das SAARGEBIET lístek vyfr. let. zn. Mi.126 s DR SAARBRÜCKEN 25.6.33, doplněno zeleným kašetem letu a příchozím DR FRIEDRICHSHAFEN 25.6.33
Vyvolávací cena:
167773 - 1936 OLYMPIAFAHRT  dopis a obrazová dopisnice se smíšený
1936 OLYMPIAFAHRT dopis a obrazová dopisnice se smíšenými frankaturami leteckých a výplatních zn., podací raz FRANKFURT (MAIN) 1.8.36, obě celistvosti s červeným kašetem letu, příchozí DR BERLIN-ZENTRALFLUGHAFEN 1.8.36; bez poškození
Vyvolávací cena:
167774 - 1938 SUDETENLANDFAHRT 1938  Let-lístek do Sudet, vyfr. let.
1938 SUDETENLANDFAHRT 1938 Let-lístek do Sudet, vyfr. let. zn. 10 a 40Pf s DR RHEIN MAIN 1.12.38, doplněno červeným kašetem letu, vzadu SR REICHENBERG 2.12.38 a příchozí provizorní znárodněné raz. POSTAMT KÖNIGSWALD s datumovkou 4.XII.1938; kvalitní otisky, bez poškození
Vyvolávací cena:
168601 - 1921-43 [SBÍRKY]  sestava 20ks různých celistvostí z let
1921-43 [SBÍRKY] sestava 20ks různých celistvostí z let 1921-43 z různých zemí, např. z Maďarska, ČSR, Německa, Jugoslávie, Švýcarska, Argentiny, USA atd., 1x R+Let-dopis z Rumunska, všechny prošlé německou, protektorátní nebo čs. cenzurou ; běžná jakost
Vyvolávací cena:
167212 - 1941-45 GOLLNOW  sestava 2ks kurýrních dopisů s obsahem a
1941-45 GOLLNOW sestava 2ks kurýrních dopisů s obsahem adresovaných na stejného vězně, zaslaných z Protektorátu + lístek na prádlo od stejné osoby, repatriační průkaz a odbojářský průkaz; zajímavé
Vyvolávací cena:
168549 - 1943 KT AUSCHWITZ  úřední skládaný předtištěný dopi
1943 KT AUSCHWITZ úřední skládaný předtištěný dopis, DR AUSCHWITZ 17.8.43, červené táborové cenzurní GEPRÜFT 1, adresováno do Protektorátu - dosílané; bez poškození
Vyvolávací cena:
168551 - 1945 KT BUCHENWALD  předtištěná zálepka zaslaná do Sud
1945 KT BUCHENWALD předtištěná zálepka zaslaná do Sudet, vyfr. zn. 12Pf, DR WEIMAR 25.2.45, cenzurní řádkové raz. "Postprüfer 6"; čast bez okrajů, drobné natržení, zachovalé
Vyvolávací cena:
167945 - 1940-45 KT BUCHENWALD  zálepka zaslaná do Protektorátu, v
1940-45 KT BUCHENWALD zálepka zaslaná do Protektorátu, vyfr. zn. A.H. 12Pfg, DR WEIMAR 1/12.9.44, skvrny + doplněno o 3 obsahy dalších dopisů
Vyvolávací cena:
168543 - 1943 KT GROSS-ROSEN  předtištěná zálepka vyfr. zn. 12Pf
1943 KT GROSS-ROSEN předtištěná zálepka vyfr. zn. 12Pf AH, zaslaná českým vězněm do Kutné Hory, DR GROSSROSEN 1.2.43, cenzurní razítko se svastikou na adresní straně + rámečkové cenzurní razítko uvnitř; zachovalé
Vyvolávací cena:
168545 - 1940 KT SACHSENHAUSEN - ORANIENBURG  předtištěná zálepk
1940 KT SACHSENHAUSEN - ORANIENBURG předtištěná zálepka vyfr. zn. 2x 6Pf AH, zaslaná českým vězněm do Prahy, DR ORANIENBURG 17.8.40, cenzurní razítko "C." na adresní straně a uvnitř; bez poškození
Vyvolávací cena:
167951 - 1939 NISKO / PRACOVNÍ TÁBOR   sestava 4 evidenčních kare
1939 NISKO / PRACOVNÍ TÁBOR sestava 4 evidenčních karet židovských vězňů z Moravské Ostravy, tábor ZARZECZE; zajímavé
Vyvolávací cena: