Sálová aukce 45 / Pohlednice / Místopis
1890-1925 BRNO - RESTAURACE sestava 7ks různých pohlednic brněnských restaurací, Pazderkova kavárna PRAHA, Přerovská pivnice U Poláků, Přerovská pivnice U tří kohoutů, restaurace R. Stodulka, Moravcův hotel Slávia, Besední dům a Restaurant Schöne Aussicht, mimo 1ks DA, zachovalé, odhadní cena cca 4.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1890-1930 [SBÍRKY] BRNO + MĚSTSKÉ ČÁSTI, menší sbírka 125 pohlednic Brna ve starém albu na pohlednice, obsahuje 17ks litografických z toho polovina jednozáběrových, část městské části jako KRÁLOVO POLE, ŽIDENICE, OBŘANY, TUŘANY, ŠLAPANICE, VEVEŘÍ, PISÁRKY atd., doplněno 5ks pohlednic Mikulova; zajímavé záběry, převážně dobrá kvalita, tržní cena cca 20.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1910-30 BLAŽOVICE, ŽABČICE, KOVALOVICE, POHOŘELICE, JEHNICE, PODOLÍ, BEDŘICHOVICE, sestava 10 různých pohlednic z okolí Brna, z toho 2x Lito, 1x foto, zajímavá a hledaná místa
Vyvolávací cena: Kč
1900-40 PODOLÍ sestava 5ks pohlednic, z toho 1x Lito, 1x pošta Pindulka; zachovalé, hledané místopisné pohlednice z okolí Brna, odhadní cena cca 2.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
1447
1920 PRADĚD (Altvater) - čb koláž Hora v budoucnosti, fotopohlednice; prošlá, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
1448
1900? ČESKÉ BUDĚJOVICE šátečková 5-záběrová litografická pohlednice, tisk Kabátník a Comp., Jičín; nepoužitá, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1449
1911 ČESKÉ BUDĚJOVICE - koláž město v budoucnosti, kolorovaná; prošlá, velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1450
1904 CHLUMEC NAD CIDLINOU - koláž město v budoucnosti, "Chlumec n.C. za 100 let", kolorovaná; DA, velmi pěkný stav bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1451
1910 TŘEBECHOVICE POD OREBEM - koláž město v budoucnosti, "Třebechovice za 100 let", kolorovaná; nepatrně omačkané růžky, jinak velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1452
1899 KYNŽVART - reklamní pohlednice "Kynžvartská kyselka Richardka", litografie na výšku, DA, prošlá, smytá zn., jinak bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1453
1930 VČELÁKOV - místní hasiči u požární stříkačky, fotopohlednice; neprošlá, dekorativní dobová fotka!
Vyvolávací cena: Kč
1901 JIČÍN - koláž město v budoucnosti, čb; DA, prošlá, zcela neznatelná trhlinka vlevo dole, jinak luxusní
Vyvolávací cena: Kč
1455
1904 KARLOVY VARY - koláž město v budoucnosti, "Das Zukünftige KARLSBAD", čb; DA, prošlá, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1456
1917 LAZY - KOKSOVNA, sestava 3ks fotopohlednic se záběry srážky tramvají; zachovalé, neprošlé
Vyvolávací cena: Kč
1457
1899 KLADNO - nádraží, peron s vlakem a lidmi, vydal J. Šolc, čb; DA, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1458
1908 KOLÍN - koláž město v budoucnosti, "Kolín dne 18. května 1910 při srážce s kometou", kolorovaná; prošlá, neznatelné promáčknutí nahoře, jinak velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1459
1906 HARCOV (Harzdorf) - koláž město v budoucnosti, "Die Harzdorfer Thalsperre", kolorovaná; prošlá, velmi pěkný stav, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1460
1900-1915 LIBEREC sestava 13ks 1-záběrových pohlednic, kromě 1ks vše čb, několik velmi pěkných záběrů ulic, mimo 1ks neprošlé; tržní cena cca 3.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
1461
1900 ROUDNICE NAD LABEM - reklamní pohlednice Jan Pracner - továrna na secí stroje a rozmetadla, celkový pohled na továrnu; čb, neprošlá, velmi dekorativní
Vyvolávací cena: Kč
1462
1910 KRALUPY NAD VLTAVOU - reklamní pohlednice Soukupova restaurace - Roudnické pivo, budova restaurace + interiér s kulečníkem, kolorované, neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1463
1930 MĚLNÍK Lidová holírna František Roháček, kolážová reklamní fotopohlednice, fotograf J. Leichner Mělník - Podolí; zachovalé, omačkané růžky, velmi dekorativní!
Vyvolávací cena: Kč
1464
1907 NÁCHOD - koláž město v budoucnosti, kolorovaná; prošlá, výborný stav
Vyvolávací cena: Kč
1465
1911 TÝNIŠTĚ n. ORLICÍ, 3-okénková, mj. nádraží + lokomotiva, lehce odřené růžky, jinak pěkné
Vyvolávací cena: Kč
1466
1908 CHOCEŇ - nádraží, pohled z kolejiště, vlaky; drobné nahnědlé skvrnky, přesto zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1467
1890-1950 [SBÍRKY] MARIÁNSKÉ LÁZNĚ sbírka 600ks (!) různých pohlednic lázeňského města, převládají pohlednice z let 1900 - 1910, barevné, několik litografií, část i poválečné fotopohlednice; dobrá kvalita, vše v obalech v krabici s víkem, zajímavá nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
+26
1928-45 [SBÍRKY] OBCHODY BAŤA sbírka 90ks fotopohlednic, obsahuje 84ks pohledů na Baťovy obchody a jeho reklamy v období 1. republiky, z toho 19ks záběry zblízka nebo přímo výlohy obchodů, zároveň mnohé kusy zajímavé místopisně jako Svalava, Beroun, Vítkovice, Opava, Třinec, Petržalka, Poděbrady, Boskovice, Žatec, Čáslav, Zlín atd., doplněno 6ks koláží "botičky" Baťa - Zlín, vše uloženo v luxusním pohlednicovém albu Lindner, ojedinělý celek s mnohými unikátními záběry!
Vyvolávací cena: Kč
1469
1919 sestava 3ka pohlednic, ROŽŇAVA - dřevěný mlýn na potoce, LUBICA - budova radnice a školy, TATRANSKÁ LOMNICE - 3-dílné panorama s vrcholy Tater; zachovalé, tržní cena 1.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
1470
1915 NOVÉ ZÁMKY - koláž město v budoucnosti, kolorovaná; prošlá, zcela nepatrně odrřené růžky, jinak velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1471
1930 NEPÁL sestava 13ks fotopohlednic - místní typy lidí, neprošlé
Vyvolávací cena: Kč