Aukce 61 / Filatelie / ČSR I. / Celiny ČSR I.
3036
1 500 Kč
1919 CPŘ1 + CPŘ2/I + CPŘ2/II, sestava 3ks rakouských souběžných mezinárodních dopisnic Koruna 10h karmínová s orámováním, z toho 1x adresní část a 1x odpovědní část z dvojité dopisnice, z toho 2x dofr. zoubkovanou zn. Hradčany 5h světle zelená, podací SR KRÁL. VINOHRADY 3.VI.19 a raz. VLP 407 BÖHM. LEIPA - REICHENBERG 2/10 19, DR GABLONZ a.d. NEISSE; pěkné kusy bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3038
2 200 Kč
1919 CPŘ3 + CPŘ3Pa, sestava 3ks rakouských dopisnic 8h Karel s orámováním, vše s reklamními přítisky fy J.K.Chudý - Týniště nad Orl., K.Smetana - Plzeň a P.Kraus - Třešť, z toho první dva s perforací do psacího stroje, vše dofr. Spěšnými zn. ve funkci výplatní a zn. Hradčany; zachovalé, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +83,3 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3039
2 400 Kč
1919 CPŘ3, souběžná rakouská dopisnice Karel 8h zaslaná jako Ex v I. TO do Opavy, dofr. spěšnou zn. 2h ve funkci výplatní a rakouskými souběžnými zn. 2x Karek 25h modrá a Koruna 10h fialová, podací DR JÄGERNDORF 15.I.19 (Krnov); bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
3041
1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adresována jako Ex do Litovle, dofr. pro I. TO rakouskými souběžnými zn. Znak 50h, Karel 2x 20h a 15h, podací DR ODERBERG/ 19.I.19, příchozí znárodněné DR LITOVEL/ 19.I.19 na přední straně; pouze drobná oděrka na zn. Znak 50h, dekorativní kus
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
3042
3 000 Kč
1919 CPŘ28a, Mi.P56 II, souběžná uherská dopisnice 8f s orámováním a s perforací do psacího stroje, s černým přítiskem fy CARPATHIA, letopočet 1916, dofr. zn. Hradčany 3h fialová, podací DR PRIVIGYE 919 Apr.25.(Prievidza); bez poškození, kat. Hirš uvádí 30-násobek ceny dopisnice bez perforace - tedy 10.000Kč, velmi malý výskyt uherských dopisnic s perforací a s přítiskem!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
3043
5 000 Kč
1919 CPŘ36, maďarská dopisnice 10f červená, hodnotová číslice v kruhu - republikánské vydání, dofr. zn. Hradčany 5h, Pof.3, podací DR RÓZSAHEGY 919.NOV.15, přitištěná zn. s tiskovou vadou - bílá skvrna v levém horním rohu; bez poškození
Vyvolávací cena: 700 Kč +614,3 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
3044
5 500 Kč
1919 CPŘ33, souběžná uherská dopisnice 10f červená bez orámování, zaslaná jako R+Ex v I.TO, dofr. zn. Hradčany 2x 40h oranžová a 5h světle zelená, podací uherské DR BÁN 919 Apr.25. (Bánovce u Trenčína), adresováno do Olomouce, luxusní otisky razítek; bez poškození, dekorativní kus s razítkem malé pošty!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +175,0 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
3045
1 600 Kč
1919 CPŘ47 + CPŘ56, sestava 2ks uherských předběžných zálepek, 6f + 2f zelená s příplatkovým červeným přítiskem 1914-1915 se služebními oválnými razítky pošty TURČIANSKÝ SVATÝ MARTIN A BRATISLAVA - v textu žádost o zaslání formulářů 15. března 1919, druhá hodnoty 20f hnědá s uherským DR POZSONY 919 MAJ.11.; bez okrajů, nepoškozeno
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3046
2 000 Kč
1919 sestava 2ks celých peněžních poštovních poukázek 2f, malého a velkého formátu, vyfr. zn. Hradčany 1x 25h modrá a 1x 50h fialová, podací DR TRENCSÉN 919 Maj.21 a POZSONY 919 Jul.19; pouze lehké přehyby, dekorativní, malý výskyt celých formulářů, ex Papoušek
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3047
4 500 Kč
1919 CPŘ59, celá uherská předběžná telegrafická poštovní celinová poukázka 2f modrá, Fedezeti Lap - Avis d´emision, vyfr. zn. Ženci 40f, 25f a Karel 20f s přetiskem KÖZTÁRSASÁG podací DR BESZTERCBÁNYA 919 Feb/6, vzadu znárodněné příchozí DR ČÁSLAV 11.II.19, doplněno rakouským formulářem Stvrzenka ku poukázce telegrafické; lehké přehyby a drobná natržení v okrajích, malý výskyt, ex Papoušek
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
3050
1 500 Kč
1919-1920 CDV1a přetisková Velký monogram Karel 10/8h, sestava 4ks prošlých dopisnic bohatě dofrankovaných zn. Hradčany 1h, 3h a Spěšné 2h a 5h pro II. TO, různá podací DR jako jednokruhové OBERPLAN, vlakové 384 DEUTSCH BROD - PARDUBITZ, ARNSDORF a PODMOKLY; zachovalé, dekorativní
Vydraženo za: 1 500 Kč
3051
1 000 Kč
1918 CDV5a, sestava 8ks přetiskových dopisnic s malým monogramem Karel 10/8h, 6x nepoužitá z toho 1x s přítiskem Elektrické podniky Praha + 2x prošlá s raz. PRAHA a FRANZENSBAD, posuny, různé typy; pěkná kvalita, pochází z rozsáhlé specializované sbírky ex. Papoušek
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3052
600 Kč
1919 CDV7, Hradčany 10h zaslaná ve II. TO do blízké ciziny (Berlín), správné poštovné 15h, jako přídavná frankatura použita makulatura ke škodě pošty (!) Hradčany 5h zelená, znárodněné DR FRENŠTÁT pod RADHOŠTĚM/ 12.VIII..19; bez poškození, ojedinělé, ex Dražan
Vyvolávací cena: 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
3069
1937 CDV69/407 obrazová dopisnice z emise Poznejte svou vlast č.407 Autopošta s výrobní vadou - výrazný posun ořezu nahoru, chybí spodní nápis, pro srovnání stejná dopisnice, neprošlé obě s raz. autopošty PRAHA 23.X.37; dopisnice s výrobní vadou - ohyb v rohu, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3071
19 000 Kč
+34
1918 [SBÍRKY] CDV1a + CDV2a, specializovaná sbírka přetiskových dopisnic Velký monogram v černé barvě Karel 10/8h, celkem 299ks na 180 volných albových listech s popisy, z toho více než polovina prošlé dopisnice, obsahuje posuny, obtisky, vady a typy přetisků; převážně dobrá kvalita, uloženo v krabici na albové listy, pochází z rozsáhlé sbírky ex Papoušek
Vyvolávací cena: 9 000 Kč +111,1 %
Vydraženo za: 19 000 Kč
3072
4 000 Kč
+28
1918 [SBÍRKY] CDV1b + CDV2b specializovaná sbírka přetiskových dopisnic Velký monogram v MODRÉ barvě Karel 10/8h, část jednotlivé části z dvojitých dopisnic, celkem 37ks na 28 volných albových listech s popisy, z toho 22ks prošlých, posuny, obtisky, vady a typy přetisků; převážně dobrá kvalita, pochází z rozsáhlé sbírky ex Papoušek
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
3077
1933 CPO2, dopisnice Znak 90h zelená, sestava 2ks, 1x atypicky dofr. pouze zn. 30h Znak a adresována do Rakouska, podací DR PRAHA 55/ 5.II.33, 1x bez dofrankování zaslaná z pražských Dejvic do Hranic na Telefonní ústřednu, podací DR PRAHA 47/ 18.IV.33; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 300 Kč
3083
6 000 Kč
1918-1925 sestava 9ks různých neprošlých velkých celin, obsahuje: CPP2B, 2C, CPP4A a B, CPP7, dále CDP3B, CDP6A (2x z toho 1x rozděleno na dvě části) + podací lístek na telegram CPL3C s raz. VZOR PRE SBERATELOV a 1x celá prošlá CPP16; různá kvalita, na zadních stranách stopy po papírových nálepkách, velmi vysoký katalog
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč