Aukce 61 / Filatelie / Filatelistická literatura

901
214913 - 1937 ALBUM KARIKATÚR / VÝSTAVA BRATISLAVA 1937  zajímavé
1937 ALBUM KARIKATÚR / VÝSTAVA BRATISLAVA 1937 zajímavé dobové album s karikaturami předních čs. filatelistů, mj. Gilbert, Mrňák, Heinz, Seizinger, Ptačovský apod.; bezvadný stav
Vyvolávací cena: 1 000  +40,0 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
902
214641 - 1968-2010 MONOGRAFIE  československých známek, díly 1-5,
1968-2010 MONOGRAFIE československých známek, díly 1-5, 9, 11, 13, 14, 16 I+II a 17 I+II; velmi dobrý stav, základní konvolut literatury pro sběratele čs. známek
Vyvolávací cena: 1 800  +0,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
903
9 000
214972 - 1948 BILLIG'S PHILATELIC HANDBOOK - legendární Billigova p
1948 BILLIG'S PHILATELIC HANDBOOK - legendární Billigova příručka, díly 34-40, vydání Robson Lowe Ltd.; kompletní Británie a kolonie v Africe a kolonie v Asii; s mnoha od té doby nepublikovanými specialitami, údaji o nákladech a oceněním ZT, proofs a essay's; vyobrazení specialit, ZT a razítek, velmi hodnotný a dosud nepřekonaný pramen!
Vyvolávací cena: 5 000  +80,0 %
Vydraženo za: 9 000 Kč
904
214992 - 2010-2013 BRITSKÁ GUYANA - THE PROVISONALS OF 1882 (R. Mais
2010-2013 BRITSKÁ GUYANA - THE PROVISONALS OF 1882 (R. Maisel FRPSL, BWISC) a CODED POSTMARKS (M. Rego, BWISC), 2 specializované příručky - Provizorní lokální vydání "Tall Ship" 1C a 2C, sběratelsky velmi oblíbené s možností zajímavé specializace; dále pojednání o razítkách všech poštovních úřadů BG od 50.-70. let 19. století; oboje přináší mnoho nových dosud nepublikovaných informací!
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
905
214996 - 2005 BRITSKÉ KOLONIE - MADAMME JOSEPH REVISITED (B. Cartwri
2005 BRITSKÉ KOLONIE - MADAMME JOSEPH REVISITED (B. Cartwright, RPSL), soupis a vyobrazení všech více než 400 padělaných razítek koloniálních poštovních úřadů, vyrobených za účelem falšování razítkovaných známek skupinou kolem tzv. "Madame Joseph" (pařížská padělatelka i úředních razítek a dokladů cca do r. 1945, se zásluhami ve francouzském odboji) a londýnského obchodníka Gordona Rhodese; známky s těmito velmi zdařilými "Mme Joseph Forgeries" se na trhu vyskytují dodnes; potřebná a historicky mimořádně zajímavá příručka pro každého sběratele kolonií !
Vyvolávací cena: 2 400  +8,3 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
906
214981 - 1962-1967 BURRUS MAURICE - 6 aukčních katalogů (Robson Lo
1962-1967 BURRUS MAURICE - 6 aukčních katalogů (Robson Lowe, W. Ballase), prodej sbírky 2. největšího sběratele všech dob Maurice Burruse (1882-1959) - Levanta, Belgie, Francie, GB, Guiana, Rumunsko; mnoho od té doby často již nenabízených rarit, zajímavé z hlediska cen a bohatosti tehdejšího materiálu, kat. Britské Guiany je vzácný s většinou známých unikátů emise Cotton Reel a Tall Ship!
Vyvolávací cena: 4 000
907
6 000
214973 - 2002-2007 ČÍNA - dvoudílná monografie a katalog klasick
2002-2007 ČÍNA - dvoudílná monografie a katalog klasických vydání; M. Bennet Zurich-Asia; Shanghai, císařství a počátky republiky, známky a dopisy; výběr rarit, specialit (převrácené přetisky, chybotisky, barvy, vynechané perforace), zkusmých tisků, unikátních frankatur apod. na základě prodeje BECKEMAN COLLECTION (jedna z největších sbírek staré Číny všech dob); cca 400 stran, řádově tisíce nikde jinde nepublikovaných vyobrazení, unikátní zdroj informací, tato publikace se na trhu vůbec nevyskytuje!
Vyvolávací cena: 3 000  +100,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
908
214982 - 1994 ČÍNA - IMPERIAL CHINA / HISTORY OF THE POST TO 1896 (
1994 ČÍNA - IMPERIAL CHINA / HISTORY OF THE POST TO 1896 (R. Pratt FRPSL, R. Lowe), důkladná 500-str. monografie o čínské poštovní historii od starověké kurýrní služby po rozvoj poštovního provozu "západního" typu v 19. stol., zahraniční úřady, lokální pošty, tarify, trasy, razítka; velmi cenné je uvedení počtu zásilek z a do zahraničí ukazující vzácnost provozu na určitých poštách a tím i jejich razítek a mnoho dalších exkluzivních informací!
Vyvolávací cena: 3 000  +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
909
7 000
214980 - 2012 ČÍNA - SPECIALIZED CATALOG OF CHINA TO 1949 (H.J. Max
2012 ČÍNA - SPECIALIZED CATALOG OF CHINA TO 1949 (H.J. Maxwell, China Stamp Society), téměř 500- stránkový katalog popisující a oceňující veškeré speciality staré Číny - DV, typy, vynechaná a speciální zoubkování, barvy, odchylky přetisků, papíry atd.; jinak nedostupné informace nad rámec všech "velkých" katalogů; krásný doklad tržního potenciálu starých čínských známek!
Vyvolávací cena: 4 000  +75,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
910
214971 - 1987 FERRARY AUKTIONEN - Stuttgart: J. Erhardt,  reprint 198
1987 FERRARY AUKTIONEN - Stuttgart: J. Erhardt, reprint 1987, souborné vydání všech 14 aukčních katalogů Paříž I-XIV 1921-1925 věnovaných rozprodeji největší sbírky všech dob (navíc zvláštní aukce Zurich 1929 - Ferraryho sbírka Řecka); kompletní texty, tisíce zobrazených losů a aukční výsledky, předmluva Prof. Dr. C. Brühl; všechny světové rarity poprvé a naposled pohromadě, ikonická a motivující kniha pro každého sběratele klasiky, luxusní stav
Vyvolávací cena: 4 000  +0,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
911
214610 - 2000 GERMAN CONCENTRACION CAMPS 1933 - 1945, Volume II: Pris
2000 GERMAN CONCENTRACION CAMPS 1933 - 1945, Volume II: Prisoner Mail, Part II: Camps L-Z, Erik Lordahl, 2000; jako nový
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
912
209607 - 1971 JAPONSKO / THE DRAGON STAMPS OF JAPAN, obsáhlá monogr
+21
1971 JAPONSKO / THE DRAGON STAMPS OF JAPAN, obsáhlá monografie první klasické emise "Draci" 1871-1872, od legendárního Dr. Soichi Ichida, Tokyo 1971, popsány a vyobrazeny všechny hodnoty dle jednotlivých TD a ZP, obsahuje detailní kresby určující jednotlivá ZP (!), unikátní vícebloky a celistvosti z nejvýznamnějších světových sbírek; japonsky s anglickými popisy všech obrázků, 210 stran + doplněno o 60 stránkovou brožuru stejného autora s podrobným popisem všech TD v angličtině a francouzštině; dosud nepřekonaná a u nás nedostupná publikace, navíc s věnováním a s podpisem autora, bezvadný stav, v originální kazetě
Vyvolávací cena: 3 000
913
209606 - 1978 JAPONSKO / THE SPECIALIZED CATALOGUE OF JAPANESE HAND E
1978 JAPONSKO / THE SPECIALIZED CATALOGUE OF JAPANESE HAND ENGRAVED STAMPS, Tokyo 1978, specializovaný katalog klasických emisí z let 1871 - 1875, včetně celin, 3. zásadně přepracované a doplněné vydání, v přehledných tabulkách oceněny typy známek, DV, tiskové značky a různá zoubkování, navíc vyobrazeny všechny druhy a typy skutečně použitých poštovních razítek; japonsky, pro zkušenějšího sběratele ale srozumitelný a dnes již obtížně dostupný cenný zdroj informací, 186 stran, pěkný stav
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
914
214974 - 1950-2016 KARIBIK - BARBADOS THE BRITANNIA ISSUES (Ch. Freel
1950-2016 KARIBIK - BARBADOS THE BRITANNIA ISSUES (Ch. Freeland FRPSL et al.); ST. LUCIA, CLASSIC COLLECTIONS (Ch. Freeland); POSTAL HISTORY OF THE BAHAMAS (H. Gisburn); poštovní historie, ZT, razítka, data vydání, náklady, sbírkové provenience, tarify, kontexty a zejména podrobný cenzus všech dochovaných exemplářů klasických známek (Barbados); 3 velmi cenné publikace ukazující zejména extrémní vzácnost čistých známek a také pásek a bloků u Barbadosu
Vyvolávací cena: 3 000
915
214994 - 1951-1954 EGYPT / KING FAROUK I. - sbírka egyptského král
1951-1954 EGYPT / KING FAROUK I. - sbírka egyptského krále Farouka, vzácné původní aukční katalogy Harmer, Stolow, Sotheby a United Stamp Co.; vedle samozřejmě největší kolekce Egypta všech dob zastoupeno i mnoho světových rarit - Mauritius, Havaj, Rakousko, Rumunsko, GB apod.; navíc obrazový katalog The Kings of Egypt and their Stamps od Robsona Loweho
Vyvolávací cena: 4 000
916
214986 - 1902 LONDON PHILATELIST - dnes velmi vzácný časopis Phila
1902 LONDON PHILATELIST - dnes velmi vzácný časopis Philatelic Society London se zajímavým obsahem - mj. inzerát W.H. Peckitta (majitel Bombay Cover), zpráva "The Market" s cenami na tehdejších britských aukcích, či esej "The Rage for Rarity"; dále velmi pěkně zachovalý katalog Gebrüder Senf's 1893 s cenami z říše snů; dva prastaré prameny z významné sbírky filatelistické literatury!
Vyvolávací cena: 3 000
917
214991 - 1982 MALAJSIE - THE POSTAL HISTORY OF BRITISH MALAYA I. Part
1982 MALAJSIE - THE POSTAL HISTORY OF BRITISH MALAYA I. Part (E. Proud RDP), významná práce jednoho z největších britských badatelů na poli koloniální poštovní historie; tarify, trasy, pošta do zámoří; bohatý obrazový materiál, zároveň velmi důležitý katalog všech razítek z území MALACCA, PENANG, SINGAPORE, včetně denních, přídavných, lodních, speciálních a jejich ocenění!
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
918
8 500
214975 - 1993 MAURITIUS - katalog firmy D. Feldman z dnes již legend
1993 MAURITIUS - katalog firmy D. Feldman z dnes již legendární aukce "Mauritius", ex. H. Kanai, s čistými POST OFFICE a Bordeaux Cover, dále dodatek k aukci "Mauritius" od A.J.B. Rudge (RPSL) - detailní rozlišení známkových polí a všech fází "impressions" emisí od POST PAID po DARDENNE (sama o sobě unikátní publikace nezbytná pro každého zájemce o Mauritius) a také VÝSLEDKOVÁ LISTINA této aukce, která u pramenů ex. Kanai vždy chybí!
Vyvolávací cena: 4 000  +112,5 %
Vydraženo za: 8 500 Kč
919
214978 - 1963, 2015 MAURITIUS - THE RE-DISCOVERY OF THE MAURITIUS POS
1963, 2015 MAURITIUS - THE RE-DISCOVERY OF THE MAURITIUS "POST OFFICE" ISSUE PRINTING PLATE (DFSA); celý příběh legendární "Barnardovy desky" z níž byly tištěny mauriciové POST OFFICE - okolnosti vzniku na ostrově, ztráta, nález v Londýně r. 1912, reprinty, poté v majetku Maurice Burruse, opět ztráta a znovunalezení v r. 2013; poutavý příběh s unikátními informacemi a technickými detaily; velmi malý náklad; navíc vzácný aukční katalog MAURICIUS ex. Burrus (R. Lowe 1963), kde je zastoupen Bordeaux Cover a další rarity, ale již bez TD!
Vyvolávací cena: 3 000  +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
920
214976 - 1997-2016 MAURITIUS, 4 VIP katalogy firmy David Feldman: BAL
1997-2016 MAURITIUS, 4 VIP katalogy firmy David Feldman: "BALL INVITATION ENVELOPE" (oba prodeje - 1997, 2006), dále MAURITIUS POST OFFICE: THE PRINTING PLATE (vzácné) a THE BOMBAY COVER; nejen aukční katalogy, ale i exkluzivně zpracovaná historie mauricijských legend (vznik, kontexty, majitelé, tržní data apod.)
Vyvolávací cena: 2 400  +0,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
921
211046 - 1976 NDR / HANDBUCH DER BEZIRKSSTEMPELAUFDRUCKMARKEN  podrob
1976 NDR / HANDBUCH DER BEZIRKSSTEMPELAUFDRUCKMARKEN podrobná příručka o ručních přetiscích na známkách vydaných pro Sovětskou okupační zónu v roce 1948, autor W. Fläschendräger a další, Transpress Verlag 1976, 2. vydání, zásadní publikace, obsahuje soupisy a typologii přetisků použitých pro všech 10 krajů bývalé NDR, včetně jejich vyobrazení!; dnes již nedostupná publikace, 488 stran, pěkný stav, doplněno o katalog z roku 1978 výstavy věnované těmto známkám, s podpisem jednoho z autorů
Vyvolávací cena: 600  +83,3 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
922
214993 - 1977, 2000 PAQUEBOT - PAQUEBOT CANCELLATIONS OF THE WORLD (R
1977, 2000 PAQUEBOT - PAQUEBOT CANCELLATIONS OF THE WORLD (R. Hosking, vlastní náklad, resp. Cavendish Ltd.), dvě vydání katalogu všech forem a typů razítek Paquebot a dalších razítek pro dopisy podané na moři, jakož i raz. patřičných přístavů, jimiž tyto zásilky procházely; vše vyobrazeno, výčet přístavů celého světa, data provozu a zejména určení vzácnosti dopisů s těmito razítky v kategoriích AA-DD; výborná příručka pro obchodníky a zájemce o námořní poštovní historii; nejlepší práce na toto téma, označovaná jako "Bible of the Paquebot covers"!
Vyvolávací cena: 3 000  +83,3 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
923
214985 - 1976 PITCAIRN - THE PITCAIRN ISLANDS STAMP CATALOGUE (B. Hor
1976 PITCAIRN - THE PITCAIRN ISLANDS STAMP CATALOGUE (B. Hornadge, Review Publications PTY, Australia), kontextový speciál uvádějící a oceňující jinde nekatalogizované varianty, DV a retuše; technické detaily a veškerá data, razítka a jejich užití, historie poštovního úřadu a námořního a leteckého kontaktu se světem; zajímavé obrázky, mapy a exkurs do dějin kolonie
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
924
4 500
214989 - 1981 RAKOUSKO - MISCHFRANKATUREN OSTERREICH, LOMBARDEI-VENET
1981 RAKOUSKO - MISCHFRANKATUREN OSTERREICH, LOMBARDEI-VENETIEN 1850-1867 (Dr. Anton Jerger), slavná monografie popisující všechny druhy smíšených frankatur I. - VI. emise ze sbírky A. Jergera (největší sbírka Rakouska všech dob); imponující a prestižní publikace, stovky unikátních celistvostí!
Vyvolávací cena: 2 000  +125,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
925
6 000
214977 - 2017 SAÚDSKÁ ARÁBIE - NAJD COLLECTION OF ORIENTAL STAMPS
2017 SAÚDSKÁ ARÁBIE - NAJD COLLECTION OF ORIENTAL STAMPS (J. Von Uexkull, vyd. Suntrust Investment SA), VIP 200str. monografie o poštovní historii a prvních známkách SA; od egyptského a tureckého období po definitivní vydání; mj. ukázky a popisy největších rarit (frankatury, bloky, přetisky, ZT, razítka, speciality) na bázi sbírek Uexkull a Al Thani (sbírka katarských šejků); náklad jen 500ks, exkluzivní pramen pro sběratele či investory se zájmem o tuto perspektivní oblast
Vydraženo za: 6 000 Kč
926
214990 - 1982 SVĚTOVÁ KLASIKA - AN ALBUM OF RARE STAMP (L.N. Willia
1982 SVĚTOVÁ KLASIKA - AN ALBUM OF RARE STAMP (L.N. Williams, Vallancey Inc, Guernsey), sborník předních sběratelů, obchodníků a expertů - R. Lowe, R. Weill, Holmes, Diena, Williams, Harmer, Allen, Nissen aj. představující ve 30 kapitolách světové rarity a jejich příběhy; jedna z nejlepších knih na toto téma!
Vyvolávací cena: 3 000  +116,7 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
927
214979 - 1996, 2004 ŠVÉDSKO - velmi vzácný aukční katalog DF 19
1996, 2004 ŠVÉDSKO - velmi vzácný aukční katalog DF 1996 - prodej světové rarity THE TRESKILLING YELLOW (tehdy nejdražší známka světa); navíc monografie THE TRESKILLING YELLOW (Lars Fimmerstad) s historickým, filatelistickým a tržním CV, 200 stran, imponující dílo!
Vyvolávací cena: 2 000
928
13 000
214988 - 1934 VELKÁ BRITÁNIE - AN INTRODUCTION TO ADVANCED PHILATEL
1934 VELKÁ BRITÁNIE - AN INTRODUCTION TO ADVANCED PHILATELY, A.J. Séfi, London; mistrovské dílo Alexandera Josepha Séfiho RDP (1889-1934), pojednání o tisku a výrobě známek; mimořádně vzácná filatelistická bibliofilie se speciálními ESSAY'S - tisky rytin a dalších technik od Perkins, Bacon & Co. (samy o sobě velmi hodnotné); klenot každé filatelistické knihovny, z původního nákladu 350ks se dochoval jen nepatrný počet!
Vyvolávací cena: 6 000  +116,7 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
929
7 000
214995 - 1960-1997 VELKÁ BRITÁNIE - LONDON CANCELLATIONS (L. Dubus)
1960-1997 VELKÁ BRITÁNIE - LONDON CANCELLATIONS (L. Dubus) velmi cenná identifikace a období použití všech razítek, včetně jejich PODTYPŮ A RETUŠÍ, v Londýně od r. 1840; BRITISH POSTMARKS (Alcock, Holland) - monografie o poštovních razítkách všech typů z celé GB od 17. století; ROBERTSON REVISITED - A STUDY OF THE MARITIME POSTAL MARKINGS (C. Tabeart) popisy, vyobrazení a data použití všech speciálních britských razítek typu Paquebot, Lettership, Landing Stage atd; celkem 900 stran užitečných informací!
Vyvolávací cena: 3 000  +133,3 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
930
214983 - 2000 VELKÁ BRITÁNIE - RAINBOW TRIALS (David Rowse, GBPS Lo
2000 VELKÁ BRITÁNIE - RAINBOW TRIALS (David Rowse, GBPS London); významná práce na téma zkusmých tisků 1840-1841, shrnující studia v Royal Collection, National Post. Museum, P.O. Archives a British Library apod.; 180 stran informací a krásných vyobrazení ZT prvních známek světa
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
931
6 000
214984 - 1998 VELKÁ BRITÁNIE - THE PLATING OF THE PENNY BLACK POSTA
1998 VELKÁ BRITÁNIE - THE PLATING OF THE PENNY BLACK POSTAGE STAMP OF GREAT BRITAIN 1840, Charles Nissen / B. McGowan, vyd. Stanley Gibbons, zřejmě nejvýznamnější práce na téma Penny Black, s vyobrazením VŠECH ZNÁMEK ZE VŠECH DESEK, s popisem známkových polí; skvělý pramen umožňující snadnou identifikaci ZP; minimální náklad; mimořádná nabídka, na zahraničním trhu vždy dosahuje enormních cen!
Vyvolávací cena: 6 000  +0,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
932
214987 - 1896-1898 WALTER S. SCOTT STAMP CO. - 4 aukční katalogy t
1896-1898 WALTER S. SCOTT STAMP CO. - 4 aukční katalogy této legendární newyorské firmy - 1., 2., 5. a 11. aukce, známky celého světa, krásný obraz trhu; aukcemi W. Scotta prošly i největší rarity (mj. Britské Guiany ze sbírek F. de Coppeta), často zde nakupoval i hrabě Ferrary; katalog 1. aukce je dnes extrémně vzácnou filatelistickou bibliofilií!
Vyvolávací cena: 2 400  +0,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč

Aukce 61 / Filatelie / Filatelistická literatura - Informace

Na filatelii je možno nahlížet mnoha způsoby, mimo jiné také jako na vědní obor, který je definován svým specifickým objektem zkoumání, metodami a technikou práce, terminologií, vymezenými pojmy apod. K prezentaci získaných poznatků i ve filatelii od počátků slouží odborná literatura, která sběratelům pomáhá určit směr jejich sběratelské činnosti a případně naznačuje „co má a nemá smysl".