Aukce 69 / Filatelie / ČSR I. / Filatelistické obory
2879
3 600 Kč
1919 sestava 3ks celistvostí s provizorními řádkovými raz. slovenských vlakových pošt ŽILINA - BRATISLAVA, BRATISLAVA -ŽILINA a KOMÁRNO - BRATISLAVA, doplněno pohlednicí s řádkovým raz. Čs. nádražní velitelství a 2-kruhovým raz. VLP BRAUNAU - CHOCEŇ; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +260,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
2880
1 200 Kč
1912-1947 PERNEK (Zohor - Kuchyňa) Geb. 2255, sestava 6ks různých celistvostí, 2x raz. č. 1 - potvrzení o převzetí zásilky (r. 1912) a celá poštovní průvodka (1918), raz. č. 4 - R-dopis (1935), 2x raz. č. 6 - pohlednice (1938, Pernek) a zpáteční lístek soudního dopisu (XI. 1939, Sl. štát), raz. č. 7 - zpáteční lístek soudního dopisu vyfr. služebními zn. 2x Pof. Sl10 (1947); raz. poštoven dobře čitelná, zachovalé
Vyvolávací cena: 1 100 Kč +9,1 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2881
1 800 Kč
1914-1939 TOMÁŠOVCE (Lučenec) Geb. č. 2342, sestava 6ks, raz. č. 2 - průvodka bez levého ústřižku se 2 raz. (r. 1914), 2x raz. č. 3 - pohlednice vyfr. 2x Pof.151 (1920) a ústřižek pošt. průvodky se 2 raz. vyfr. 3x Hradčany Pof.19 a 3x Pof.151 (Tekeľ toto raz. nehodnotí), 3x raz. č. 6 - přední strana R-dopisu (1933), CDV 49 s raz. VLP Žilina-Zvolen (1938) a R-dopis s raz. vyúčtovacího p. ú. Lovinobaňa (únor 1939, posouvá datum použití); zajímavý set, raz. poštoven dobře čitelná, běžná jakost
Vyvolávací cena: 1 600 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
2882
1 300 Kč
1929-1942 PLEVNÍK (Povážská Bystrica) Geb. č. 2261, sestava 4ks, raz. č. 1 - pohlednice s raz. VLP Bratislava-Žilina (r. 1929, Tekeľ toto raz. nezná), 2x raz. č. 2 - dopis s raz. VLP Žilina-Bratislava (1934) a dopis vyfr. zn. Pof.340K, raz. VLP Přerov-Č. Třebová (1938), raz. č. 3 - ústřižek šekové poukázky s doplatní zn. 1 Ks (1942, Tekeľ raz. č.3 nehodnotí); raz. poštoven dobře čitelná
Vyvolávací cena: 1 200 Kč +8,3 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
2886
1 500 Kč
1919-1920 PARTIE / sestava 55ks zn. emise Hradčany s perfiny, zoubkované i nezoubkované (včetně hodnot 3h a 500h) + ústřižek pošt. průvodky vyfr. zn. 20h a 200h, s perfinem Mng.T17 "T.G." na obou známkách i na průvodce (!) + neúplný otisk firemního razítka jednoznačně identifikujícího firmu; vzácný výskyt, pěkný stav, na kartě A4
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2888
600 Kč
1914-1938 sestava 8ks celistvostí se zn. s perfiny, 1x firemní R-dopis vyfr. 3ks zn. TGM 1Kč a Znak 30h s perfinem "RW" fy Robert Wassermann, Mng.R40, s DR LIBEREC 1/ 3.III.33 + dále obsahuje 3x identifikační celistvost s perfinem E55 - Emil Wachtl (pouze část perfinu), Praha, J74 Julien Mayer, Praha (okénková obálka bez DR), S38 zcizený perfin na R-dopise + 2x reklamní identifikační lístek Bernhard Wachtl, Wien; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2890
2 000 Kč
1920 Maxa J76, větší díl celinové mezinárodní balíkové průvodky vyfr. zn. Hradčany 1000h, HaV 300h, Holubice 2x 10h zelená, vše s perfinem "J.N." fy J.Niessner, podací DR CVIKOV 21.X.20, adresováno do Rakouska, vzadu poplatky uhrazeny rakouskými doplatními zn., na přední straně přilepen celní lístek s DR GRAZ 29.X.20; bez poškození
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2895
1 100 Kč
1931 SKAUTING / Mng.L31, identifikační celistvost, firemní obálka vyfr. zn. Znak 30h, Pof.252, s perfinem "L.P.Č" fy Lidová pojišťovna Čechoslavia Praha, podací SPR - Slovanské Jamboree Praha... / PRAHA 25/ 26.VI.31; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 400 Kč +175,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2897
1 000 Kč
1919-1950 [SBÍRKY] PERFINY NA ZNÁMKÁCH/ neúplná sbírka perfinů na čs. zn., uloženo na 72ks volných listů v deskách, obsahuje celkem 280ks zn. s perfinem, pouze několik druhů ve 2 nebo více kusech, menší část zn. Hradčany, několik zn. ČSR II.
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2898
1918 FRANCIE / dvojdílný odpovědní lístek odeslaný z Kaznějova válečnému zajatci, podací DR KAZŇOV 7.IX.18, dosíláno do Cognaku k čs. legii, cenzurní razítko OUVERT 386 (Verner 41), fialové trojúhelníkové razítko a další cenzurní razítko; velmi pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
2900
600 Kč
1919 RUSKO / sestava 6ks pohlednic, z toho 1x foto čs. legionářů před železničním vagonem na sibiřské magistrále v Barnaul 15/5 1919 (dnes Kazachstán), vzadu popis jmen všech příslušníků na fotografii, doplněno 5ks tištěných pohlednic, z toho 3x litografie Vánoční čs. vojska na Rusi; zachovalé
Vyvolávací cena: 300 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2902
2 000 Kč
1916-1920 [SBÍRKY] PŘÍBĚH / sestava více jak 40ks celistvostí od jednoho čs. příslušníka R-U armády zajatého v Itálii, který vstoupil do čs. legií jako příslušník 52. Čs. domobraneckého praporu, následně nasazeného na Slovensku, obsahuje mj. 18ks zajateckých lístků, 19ks pohlednic, lístků a dopisů s útvarovými raz. s čs. PP 50, 1x pohlednici adresovanou na FP 627 do Itálie s DR TURNOV 30.X.18 s řádkovým raz. DOPRAVA ZASTAVENA / ZPĚT, 1x lístek přepravený kurýrem s DR PRAHA - HRAD, 1x lístek ČK, pohlednice atd.; převážně dobrá kvalita, zajímavý soubor
Vydraženo za: 2 000 Kč
2903
3 600 Kč
1918-1919 sestava 3 pohlednic, 1x Miskolc, DR PP 22 a fialové řádkové razítko "2. setnina 2. českoslov. pluku" + Trenčín, vyfr. předběžnou maďarskou zn. Karel 10f, červené řádkové raz. "II. českoslov. pěší pl., I. prapor 3. setnina" a Rimavská sobota, doplňkové fialové raz. VERIFICATO CENSURA; zachovalé
Vyvolávací cena: 400 Kč +800,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
2904
1 000 Kč
1919 ČS. PANCÉŘOVÝ VLAK Č. IIB, fialové řádkové razítko na pohlednici, doplněno o DR ČS. PP 75/ 12.III.19 + k tomu fotopohled pancéřového vlaku č. 5 "Plzeň" s jeho posádkou u kulometu; pohlednice vpředu stopy po adjustaci, zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2908
1919-1920 TELEGRAFNÍ JEDNOTKY / sestava 2ks pohlednic s raz. telegrafních jednotek: 1x fialové kruhové s monogramem ČS - COMPAGNIA TELEGRAFISTI ITALIA / TELEGRAFNÍ ROTA ITÁLIE + 1x fialové řádkové 1. TELEGRAFNÍ ROTA ČS. VOJSK Z ITÁLIE; doplněno o DR PP 8/ 22.I.20; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 700 Kč
2910
5 000 Kč
1929 LETECKÝ PLUK 3. GEN. LETCE M. R. ŠTEFÁNIKA LETKA 10. / vojenská propustka s razítky pluku i letky, podepsán velitel Václav Liška (1898-1963, ruský legionář, účastník bitvy u Zborova, později letecký důstojník, za II. sv. války příslušník RAF); křížem přeloženo, na rubu graffiti, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +400,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2912
500 Kč
1938 sestava 7ks poštovně prošlých celistvostí, z toho 3ks lístků PP s DR POLNÍ POŠTA č.11a, č. 28b a DR LEVICE/ 8.X.38 doplněno útvarovým raz. "Záložní nemocnice", vyfr. zn. Pof.345 + pohlednice vyfr. zn. Pof.344, DR MÄHRISCH SCHÖNBERG 1/ 4.10.38, doplněno cenzurním raz. PP 19 + 3 dopisy s DR POLNÍ POŠTA č.27a, 32a /chybí zadní chlopeň/ a 49a vyfr. zn. Pof.344 (2x); navíc přiloženy zdarma 2ks poškozených R-dopisů s DR PP č.28b a č.59a jako studijní materiál
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
2913
1 100 Kč
1938 ŠPANĚLSKO / INTERBRIGÁDY vyfr. Let-dopis zaslaný do ČSR, adresováno na novináře Josefa Taussiga, odesílatel SRI 6122 Albacete, podací DR ALBACETE 10. Jan. 38, příchozí DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 15.I.38, prošlé cenzurou, fialové rámečkové razítko VISADO por la CENSURA MILITAR; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2914
1922 KURÝRNÍ POŠTA / sestava 2ks nevyplacených dopisů zaslaných z čs. velvyslanectví v Miláně a v Sofii do ČSR, DR PRAHA 10 HRAD 30.XII.22, resp. 28.XII.22, doplněno černým raz. ÚSTŘEDNÍ VÝPRAVNA MINISTERSTVA ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ se lvem, v místě dodání poplatky uhrazeny doplatní zn.; přehyb, natržená klopa, ojedinělé
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
2915
600 Kč
1931 POŠTOVNÍ ÚLOŽNA PRAHA / dopis zaslaný Posterestante, nevyzvednuto, pro zjištění adresáta dopis úředně otevřen, s přelepkou, 2x vylepena doplatní zn. 30h, Pof.DL58, 1x zrušeno, podací DR TURNOV 1/ 18.VI.31, doplatní zn. znehodnocena DR TURNOV 1/ 20.VIII.31, ručně psané poznámky; bez poškození
Vydraženo za: 600 Kč
2916
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / CMUNT - ČESKÉ VELENICE / filatelisticky motivovaný R+Ex-dopis bez vypsaného adresáta , vylepeno 12ks rakouských zn. 5h - 2K, vše se 7 otisky červeného DR CMUNT V ČECHÁCH/ 31.VII.20 - 1. den předání pod Čs. správu, větší formát obálky; bez poškození
Vyvolávací cena: 700 Kč
2917
1 500 Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO, sestava 2ks celistvostí, 1x R-dopis vyfr. smíšenou frank. 2 německých zn. Germania 15Pf a 5Pf + zn. Hradčany 5h a 25h 2x, Pof.4, 11, 10D, podací DR HLUČÍN 5.II.20 (obálka dole zastřižena) + obyčejný dopis vyfr. smíšenou frankaturou Německé zn. Germania 7½Pf 2x a zn. Hradčany 10h světle zelená, Pof.6C, obě obálky s přitištěnou adresou F. Šašek; filatelisticky motivované, malý výskyt
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2919
700 Kč
1938 firemní Ex + potrubní poštou zaslaný dopis v místě, vyfr. zn. Pof.340 2x, 345 2x, celkové poštovné 3Kč odpovídá tarifu, podací DR TÚS PRAHA 20.IX.38 -14, vzadu příchozí DR PRAHA 31/ 20.IX.38 -16, vylepeny příslušné nálepky, otisky pořadových razítek; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2920
2 200 Kč
1929-1938 [SBÍRKY] FOTOPŘÍSLUŠENSTVÍ / sestava více jak 50ks celistvostí s přítisky firem v fotopříslušenství z ČSR a Německa, značky jako Kodak, Rolleiflex, Weltini, Neobrom, Mayer, Perutz, Zeiss a další; dobrý stav, pochází z pozůstalosti fotoatelieru Linhart, dekorativní
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč