Aukce 69 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory

warning
Prohlížíte si aukci v archivu, v této aukci již nelze dražit!
Zobrazení:view_columnview_stream
1804
900 
238157 - 1946-1947 Mng.P27, sestava 4ks firemních identifikačních
Jakost
1946-1947 Mng.P27, sestava 4ks firemních identifikačních obálek vyfr. různými zn. 2,40Kčs s perfinem "PR" fy R. Promberger, různé polohy a poškození strojku, SR a DR OLOMOUC; zachovalé
Vyvolávací cena: 600  +50,0 %
U:A5
Vydraženo za: 900 Kč
1805
---- Kč
230454 - 1986-1987 ČS. NÁMOŘNÍ PLAVBA / M/S SLAPY kapitánská po
+1
Jakost/Jakost
1986-1987 ČS. NÁMOŘNÍ PLAVBA / M/S SLAPY kapitánská pošta, nefrankovaná pohlednice Rio De Janeiro s lodním raz. M/S SLAPY s 2ks obálek s frankotypem ČNP, PRAHA 10/ 28.7.86 respektive 12.1.87, na zadní straně modrá příchozí rámečková raz. DOŠLO s daty; pouze 1x obálka na zadní straně popsaná, ostatní bez poškození
Vyvolávací cena: 500 
U:A5
Vráceno
1806
1 600 
238164 - 1979-1980 AUTOMATIZACE POŠTOVNÍHO PROVOZU / sestava 2ks ce
+1
Jakost
1979-1980 AUTOMATIZACE POŠTOVNÍHO PROVOZU / sestava 2ks celistvostí, 1x s černým přítiskem 15.říjen 1979/ zahájení provozu první/ automatické třídicí linky/ listovních zásilek/ v ČSSR, SR PRAHA 025/ 15.10.79 + R-dopis vyplacený strojovou nálepkou hodnoty 4Kčs/ POŠTA 150 00 PRAHA 5/ 29.08.80, včetně podacího lístku; bez vady
Vyvolávací cena: 500  +220,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 600 Kč
1807
800 
239340 - 1945 HOTOVĚ ZAPLACENO / sestava 2ks dopisů vyplacených ho
+1
Jakost
1945 HOTOVĚ ZAPLACENO / sestava 2ks dopisů vyplacených hotově na Slovensku po osvobození, 1x R-dopis poštovné 6K s DR RUŽOMBEROK 1/ 17.IV.45, doplněno řádkovým raz. Vyplatené v hotovosti, 1x obyčejný dopis s poštovným 1,50K s DR RUŽOMBEROK 1/ 30.IV.45 doplněno rámečkovým raz. Výplatné zaúčtované v hotovosti, obě zásilky s cenzurou; bez poškození, malý výskyt
Vyvolávací cena: 500  +60,0 %
U:A5
Vydraženo za: 800 Kč
1808
700 
236428 - 1966-1969 KURÝRNÍ POŠTA / SKAUTING - TÁBOROVÁ POŠTA /
+1
Jakost/Jakost
1966-1969 KURÝRNÍ POŠTA / SKAUTING - TÁBOROVÁ POŠTA / dopis přepravený kurýrem, z výstavy BRNO 66, nálepka s červeným raz. ÚSTŘEDNA KURÝRŮ/ BRNO 1966 + neupotřebená příplatková nálepka TÁBOROVÁ POŠTA RAKOVEC / 20; bezvadné
Vyvolávací cena: 500  +40,0 %
U:A5
Vydraženo za: 700 Kč
1809
---- Kč
239265 - 1970-1986 MINISTERSKÁ PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sestava
+1
Jakost
1970-1986 MINISTERSKÁ PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA / sestava 8ks celistvostí s různými ministerskými razítky, mj. Volba presidenta ČSSR 22.5.1975, Sjezd KSČ 1986, Osvobození Československa 1970, dále na COB PR v černé i červené barvě - III. sjezd SČSF 1974, Socfilex 75, POFIS Bratislava 1980, doplněno 2 listy s 10 otisky červeného PR 25. a 30. výročí osvobození Československa; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 
U:A5
Vráceno
1810
---- Kč
236429 -  REKLAMNÍ NÁLEPKY / kompletní 10-blok nálepek KLUB FILAT
+1
Jakost/Jakost
REKLAMNÍ NÁLEPKY / kompletní 10-blok nálepek KLUB FILATELISTŮ BRNO 06 - 16 ČESKOSLOVENSKO; svěží
Vyvolávací cena: 500 
U:A5
Vráceno
1811
---- Kč
236092 - 1978 ARCHOVINA / sestava 11ks kompletních 30ks PA výstavn
+3
Jakost/Jakost
1978 ARCHOVINA / sestava 11ks kompletních 30ks PA výstavních nálepek PRAGA 1978; několikrát nepatrně povoleno v perforaci, jinak bezvadné
Vyvolávací cena: 700 
U:A3v–
Vráceno
1812
1 500 
Tip
239086 - 1946 MINISTERSKÉ FDC / M A/46, Hradčany - černofialová,
+1
Jakost
1946 MINISTERSKÉ FDC / M A/46, Hradčany - černofialová, vzadu s číslem 425, zaslaná jako R, vylepeny zn. Pof.443-446, červené PR PRAHA 29 NÁRODNÍ SHROMÁŽDĚNÍ/ 29.X.46, R-nálepka PRAHA 29/ NS/ č. 319, vzadu příchozí DR PRAHA 1/ 29.X.46; lehká patina a drobné natržení v okraji, jinak pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
U:A4
Vydraženo za: 1 500 Kč
1813
12 000 
Tip
239087 - 1947 MINISTERSKÉ FDC / M 4/47, Světový festival mládeže
+1
Jakost
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 4/47, Světový festival mládeže, vylepeny zn. Pof.456-457, PR PRAHA 1/ 20.VII.1947, na zadní straně Ministr pošt a č. 81, neprošlé; bezvadné, malý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 800  +328,6 %
U:A5
Vydraženo za: 12 000 Kč
1814
2 600 
Tip
234015 - 1947 MINISTERSKÉ FDC / M 5/47, Masaryk, vylepeny zn. Pof.45
+2
Jakost
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 5/47, Masaryk, vylepeny zn. Pof.458-459, PR PRAHA 10 HRAD/ 14.IX.47/a; adresováno na předsedu ÚNS J. Davida, vzadu Ministr pošt a č. 2 (!), přiložena karta s věnováním; bez vady, původně součástí ministerského alba, ojedinělé nízké prominentní číslo 2!
Vyvolávací cena: 2 000  +30,0 %
U:A5
Vydraženo za: 2 600 Kč
1815
2 200 
Tip
234010 - 1947 MINISTERSKÉ FDC / M 7/47, 30. výročí VŘSR, vylepen
+2
Jakost
1947 MINISTERSKÉ FDC / M 7/47, 30. výročí VŘSR, vylepeny zn. Pof.462-463, PR PRAHA 1/ 26.X.47/b, vzadu ministr pošt s č. 2 (!), adresováno na předsedu ÚNS J. Davida, včetně karty s věnováním; bez vady, původně součástí ministerského alba, ojedinělé nízké prominentní číslo 2!
Vyvolávací cena: 1 500  +46,7 %
U:A5
Vydraženo za: 2 200 Kč
1816
1 000 
Tip
239088 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M 1/48, Všesokolský slet, vylepeny
+1
Jakost
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 1/48, Všesokolský slet, vylepeny zn. Pof.467-469, 2x černé PR PRAHA ze dne 7.III.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 277, adresováno na poslance ÚNS; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 000 Kč
1817
1 300 
Tip
239090 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M 4/48, Kroměřížský sněm, vyle
+1
Jakost
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 4/48, Kroměřížský sněm, vylepeny zn. Pof.479-480, PR KROMĚŘÍŽ 1/ 20.VI.48, vzadu Ministr pošt a pořadové číslo 258, adresováno na poslance NS; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +30,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 300 Kč
1818
1 200 
Tip
239089 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M 5/48, 100. výročí SNP, vylepeny
+1
Jakost
1948 MINISTERSKÉ FDC / M 5/48, 100. výročí SNP, vylepeny zn. Pof.481-483, PR KOŠICE 1/ 27.VIII.48, na zadní straně Ministr pošt a č. 146, adresováno na ministra zemědělství ČSR Júlia Ďuriše; bezvadné, výjimečný adresát!
Vyvolávací cena: 1 200  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 200 Kč
1819
1 200 
Tip
239091 - 1948 MINISTERSKÉ FDC / M C/48, vylepeny zn. Gottwald Pof.48
+2
Jakost
1948 MINISTERSKÉ FDC / M C/48, vylepeny zn. Gottwald Pof.485-487, červené PR PRAHA 1/ 28.X.48, na zadní straně Generální ředitel pošt, adresováno na člena ÚRO, včetně průvodního dopisu s věnováním; pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 1 200  +0,0 %
U:A4
Vydraženo za: 1 200 Kč
1820
2 800 
Tip
227617 - 1948 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 8A/48n, 5. výročí smlou
+1
Jakost
1948 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 8A/48n, 5. výročí smlouvy ČSR - SSSR, vylepeny zn. 2x Pof.493 místo pouze jedné, adresována do Německa, vzadu řádkové fialové raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie; zachovalé, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000  +40,0 %
U:A5
Vydraženo za: 2 800 Kč
1821
1 000 
Tip
239084 - 1948-1969 VARIANTY A ODCHYLKY / sestava 4ks FDC s odchylkami
+1
Jakost
1948-1969 VARIANTY A ODCHYLKY / sestava 4ks FDC s odchylkami: 1B/48 s 3 otisky razítek místo 2 + 4B/48 s velkou mezerou mezi vylepenými zn. + 18B/69 a 15A/77, obě bez otisku razítka; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 000 Kč
1822
---- Kč
Tip
239079 - 1948-1985 VOLBA PREZIDENTA / sestava 8 obálek V A/48 (podpi
+1
Jakost
1948-1985 VOLBA PREZIDENTA / sestava 8 obálek V A/48 (podpis Neumann, adresovaná na poslance NS), V A/73, V /73, V A/75, V A/80, V B/80, V A/85 a V B/85; pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 2 600 
U:A5
Vráceno
1823
700 
239424 - 1950 FDC 9a/50, výstava PRAHA 1950, sestava 2ks FDC s pří
+1
Jakost
1950 FDC 9a/50, výstava PRAHA 1950, sestava 2ks FDC s přítiskem I. typu, z toho 1c bez černého PR (!) PRAHA 1 na 4-bloku zn.; zachovalé
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
U:A5
Vydraženo za: 700 Kč
1824
800 
239429 - 1951-1954 sestava 4ks FDC s různými vadami, FDC 10/51w, Pr
+1
Jakost
1951-1954 sestava 4ks FDC s různými vadami, FDC 10/51w, Pražské jaro - opačně vylepené zn., FDC 4/53, Osobnosti - DV 709 9,10/1, FDC 4/54. Tělovýchova - VV barevný bot ve zn. 789, FDC 23/53, Tolstoj - bez černého PR PRAHA 1; zachovalé
Vyvolávací cena: 500  +60,0 %
U:A5
Vydraženo za: 800 Kč
1825
600 
236542 - 1959 zvláštní příležitostná obálka s přítiskem ant
+1
Jakost
1959 zvláštní příležitostná obálka s přítiskem anténního stožáru a sochy svobody s vylepenou zn. emise Vynálezci 2Kčs, Pof.1090 s PR prvního dne 7.XII.59; bez poškození
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
U:A5
Vydraženo za: 600 Kč
1826
1 100 
Tip
230368 - 1977 ZT  pro FDC 9B/77, 9C/77, Tradice čs. porcelánu, sest
+1
Jakost
1977 ZT pro FDC 9B/77, 9C/77, Tradice čs. porcelánu, sestava 3ks zkusmých tisků, pro 9B/77 místo zlaté použita žlutá barva, pro 9C/77 1x definitivní podoba přítisku v modré a zlaté barvě, 1x tisk rytiny pouze v modré barvě; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 100 Kč
1827
600 
236468 - 1966 ZT  pro FDC 4/66 100. výročí opery Prodaná nevěsta
+1
Jakost
1966 ZT pro FDC 4/66 100. výročí opery Prodaná nevěsta, otisk definitivní rytiny v červené barvě na křídovém papíru; bezvadné
Vyvolávací cena: 500  +20,0 %
U:A5
Vydraženo za: 600 Kč
1828
3 400 
235831 - 1977 ZT  přítisku pro obálky FDC 12A/77 + 112B/77, Histor
+1
Jakost
1977 ZT přítisku pro obálky FDC 12A/77 + 112B/77, Historie letectví - PRAGA 78, sestava 2ks zkusmých tisků, otisky rytin, pro 12A/77 v definitivních barvách, pro 12B otisk rytiny pouze v černé barvě; bez poškození
Vyvolávací cena: 800  +325,0 %
U:A5
Vydraženo za: 3 400 Kč
1829
1 100 
Tip
239081 - 1952-1967 [SBÍRKY]  DESKOVÉ VADY / sestava 17ks FDC z uved
+1
Jakost
1952-1967 [SBÍRKY] DESKOVÉ VADY / sestava 17ks FDC z uvedeného období s vylepenými zn. s kat. DV, mj. Pof.654 DV 25/1, 975 DV 8/1, 1222 DV 1/A a další; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:O5
Vydraženo za: 1 100 Kč
1830
3 400 
238186 - 1947-1968 [SBÍRKY]  rozpracovaná nekompletní sbírka cca
+148
Jakost
1947-1968 [SBÍRKY] rozpracovaná nekompletní sbírka cca 180ks obálek 1. dne z uvedeného období, obsahuje mj. M 1B/47, M 2B/47, 4B/47 nebo M 5/48 s černým otiskem PR místo obvyklého červeného; solidní kvalita; adjustováno na albových listech ve fotorůžcích, uloženo ve 2 šroubových deskách
Vyvolávací cena: 800  +325,0 %
U:Z
Vydraženo za: 3 400 Kč
1831
2 600 
Tip
238294 - 1947-1992 [SBÍRKY]  značně kompletní sbírka, včetně F
+28
Jakost
1947-1992 [SBÍRKY] značně kompletní sbírka, včetně FDC z dobrých 50. a 60. let; pěkná kvalita, uloženo ve 4 kroužkových deskách a 1 krabici
Vyvolávací cena: 2 000  +30,0 %
U:K
Vydraženo za: 2 600 Kč
1832
900 
Tip
228837 - 1953 1. DEN - SLOVENSKO / firemní R-dopis s celkovou franka
+1
Jakost
1953 1. DEN - SLOVENSKO / firemní R-dopis s celkovou frankaturou 80Kčs, bohatě vyfr. mj, zn. Šverma 1Kčs - 15ks, Pof.504, 505, 507, 488, 705, podací DR GALANTA 1/ 1.VI.53; obálka nešetrně otevřena, ojedinělá zásilka z 1. dne ze Slovenska!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 900  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 900 Kč
1833
---- Kč
229271 - 1953 1. DEN / dopis v místě adresovaný na Státní banku
+1
Jakost
1953 1. DEN / dopis v místě adresovaný na Státní banku čsl., s mnohonásobnou frankaturou výplatních zn. Pof.666, 10x vpředu, SR BRNO 2/ 1.VI.53 + 10x vzadu bez razítka; správná výše poštovného, běžný stav
Vyvolávací cena: 700 
U:A5
Vráceno
1834
---- Kč
Tip
238444 - 1953 1. DEN / Ex+R-dopis vyfr. leteckými zn. Pof. L24 (2x)
+1
Jakost/Jakost
1953 1. DEN / Ex+R-dopis vyfr. leteckými zn. Pof. L24 (2x) na přední a L20, L22 (3x) a L25 (10x) na zadní straně, DR PRAHA 1/ 1.VI.53, příchozí DR BRNO/ 2.VI.53 vzadu; bez vady, malý formát, Ex+R-dopisy z 1. dne jsou výjimečné!
Vyvolávací cena: 2 000 
U:A5
Vráceno
1835
---- Kč
229270 - 1953 1. DEN / R-dopis v místě adresovaný na Státní bank
+1
Jakost
1953 1. DEN / R-dopis v místě adresovaný na Státní banku čsl., se 4-barevnou smíšenou frankaturou výplatních a příležitostných zn. Pof.487 (2x), 488 (2x), 489, 521 (7x), 685 a 707 (2x), DR BRNO 2/ 1.VI.53, poštovné 110Kčs; R-dopisy z 1. dne jsou ojedinělé!, formát A5, obálka nešetrně otevřena ze 2 stran (interní předpis banky)
Vyvolávací cena: 500 
U:A4
Vráceno
1836
---- Kč
Tip
238043 - 1953 1. DEN + POŠTOVNÉ 190Kčs / těžší R+Ex-dopis s mn
+1
Jakost
1953 1. DEN + POŠTOVNÉ 190Kčs / těžší R+Ex-dopis s mnohonásobnou frankaturou Pof.521 (9ks vpředu + 10-blok vzadu), podací DR PRAHA 19/ 1.VI.53, vzadu příchozí DR PLZEŇ 2.VI.53; pouze vzadu natržená klopa, ojedinělá kombinace prvního dne, R+Ex poplatku, těžší zásilky a násobné frankatury!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 4 000 
U:A5
Vráceno
1837
900 
Tip
238473 - 1953 JEDNOZNÁMKOVÁ FRANKATURA / pohlednice vyplacená lete
+1
Jakost/Jakost
1953 JEDNOZNÁMKOVÁ FRANKATURA / pohlednice vyplacená leteckou zn. Pof. L31b, DR ŽIDLOCHOVICE 11.VI.53 - slabší otisk; zachovalé
Vyvolávací cena: 500  +80,0 %
U:A5
Vydraženo za: 900 Kč
1838
---- Kč
Tip
238367 - 1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / dopis malého formátu vyfr
+1
Jakost
1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / dopis malého formátu vyfr. 60ks (!) nejnižší možnou hodnotou 50h Pof.485, 23ks na přední a 22ks na zadní straně + dalších 15ks je nalepeno na kusu papíru a přilepeno k zásilce!, válečkové raz. CHRUDIM 1/ 3.VI.53; správná výše poštovného, výjimečný způsob frankatury, pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 000 
U:A5
Vráceno
1839
600 
238360 - 1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / firemní Ex+R-dopis vyfr. 1
+1
Jakost
1953 MNOHONÁSOBNÁ FRANKATURA / firemní Ex+R-dopis vyfr. 106ks (!) zn. Pof.485 na obou stranách, doplněno 1 zn. Pof.666, DR ŽEBRÁK/ 6.VI.53, vzadu příchod TLG. ÚSTŘEDNA/ PRAHA/ 6.VI.53; správné poštovné 160Kčs, obálka vlevo nešetrně otevřena, jinak dobrý stav
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
U:A4
Vydraženo za: 600 Kč
1840
1 500 
Tip
239449 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x fire
+1
Jakost/Jakost/Jakost
1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x firemní R-dopis vyfr. zn. Lázně 6Kč, Pof.L33 2x (z toho 1ks vzadu), Pof.L23 2x a Zvolen 10Kč, DR OSTRAVA 1/ 3.VI.53 + pohlednice vyfr. zn. Lázně 15Kč, Pof.L35, DR STARÉ SPLAVY 16.VI.53; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 500 Kč
1841
1 000 
Tip
239451 - 1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x Let-
+1
Jakost/Jakost
1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 2ks celistvostí, 1x Let-dopis zaslaný do Anglie, vyfr. zn. Pof. L20, L29 2x, L27 4x, podací DR PRAHA 1/ 12.VI.53 + firemní R-dopis vyfr. zn. Pof.L24 + Gottwald 20Kčs a Zvolen 10Kčs, DR LIBEREC 1/ 5.VI.53; obě celistvosti s patinou
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 000 Kč
1842
---- Kč
Tip
238418 - 1953 POŠTOVNÉ PAUŠALOVÁNO / větší díl poštovní pr
+1
Jakost
1953 POŠTOVNÉ PAUŠALOVÁNO / větší díl poštovní průvodky v růžové barvě s prodejní cenou 10h a s předtištěným textem "Poštovné paušalováno", DR PRAHA 022/ 11.VI.53. Bez vyplněného údaje o ceně zásilky, údaj "Poplatky při dodání" s dopsanou částkou 60h, vzadu 2x příchozí DR VACOV/ 12.VI.53, odesílatel Publikační ústav ministerstva vnitra; výskyt větších dílů balíkových průvodek je ojedinělý, s paušalovaným poštovným zcela výjimečný (!), pěkný stav
Vyvolávací cena: 4 000 
U:A5
Vráceno
1843
1 100 
238448 - 1953 ZÁSILKY VYPLACENÉ V HOTOVOSTI / Ex+R-dopis adresovan
+1
Jakost
1953 ZÁSILKY VYPLACENÉ V HOTOVOSTI / Ex+R-dopis adresovaný Kanceláři prezidenta Zápotockého, rukopisně "Zapraveno v hotovosti 3,80" + parafa, DR BŘECLAV 2/ 5.VI.53, vzadu administrativní raz. prezidentské kanceláře s datem 10.VI.53; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 100 Kč
1844
---- Kč
238446 - 1953 VYPLACENO V HOTOVOSTI / tiskopis vyfr. zn. Pof. 705 (2x
+1
Jakost
1953 VYPLACENO V HOTOVOSTI / tiskopis vyfr. zn. Pof. 705 (2x) + rukopisně "doplaceno hotově 0,08 h", DR VLAŠIM/ 4.VI.53, vzadu rámečkové raz. adresáta "KSČ/ místní organizace Křešice", zajímavý text - pokyny OV KSČ ohledně výměny peněz; zachovalé
Vyvolávací cena: 800 
U:A5
Vráceno
1845
900 
238445 - 1953 NEDĚLE / dopis s vícenásobnou frankaturou Pof.718, 5
+1
Jakost
1953 NEDĚLE / dopis s vícenásobnou frankaturou Pof.718, 5ks na přední a 5ks na zadní straně, DR HRADEC KRÁLOVÉ 1/ 7.VI.53; nefilatelistická zásilka
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
U:A5
Vydraženo za: 900 Kč
1846
1 600 
Tip
238463 - 1953 NEDĚLE / poštovně paušalovaný tiskopis (!), SR BRN
+1
Jakost
1953 NEDĚLE / poštovně paušalovaný tiskopis (!), SR BRNO 2/ 14.VI.53/ VÍCE ŠROTU HUTÍM; zajímavý doklad z průzkumné akce Spojklubu Brno 2 o poštovním provozu v době peněžní reformy adresovaný všem přednostům poštovních úřadů, dobrý stav, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
U:A5
Vydraženo za: 1 600 Kč
1847
5 000 
Tip
238408 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / celinová pohlednice CPH
+1
Jakost
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / celinová pohlednice CPH 25/4 dofrankovaná na správné poštovné OVS MĚLNÍK 1/ 11.VI.53/ 13,50Kčs; výskyt celinových pohlednic je minimální, s OVS výjimečný, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500  +233,3 %
U:A5
Vydraženo za: 5 000 Kč
1848
700 
238409 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / obchodní papíry, firemn
+1
Jakost
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / obchodní papíry, firemní OVS Hutní prodejna/ HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 16.VI.53/ 10,oo + dopis v místě s OVS PRAHA 12/ 6.VI.53/ 2,ooo; bez poškození
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
U:A5
Vydraženo za: 700 Kč
1849
5 500 
Tip
238407 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / pohlednice (Hradec Králo
+1
Jakost
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / pohlednice (Hradec Králové) vyplacená OVS HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 11.VI.53/ 00,30h v nové měně (!); specialisty hledané, vzácný výskyt, celistvostí s OVS v nové měně je dosud známo méně než 10ks (!), krásný otisk, bezvadný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 600  +111,5 %
U:A5
Vydraženo za: 5 500 Kč
1850
1 100 
Tip
238468 - 1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / SLOVENSKO / R-dopis vypla
+1
Jakost/Jakost
1953 OTISKY VÝPLATNÍCH STROJŮ / SLOVENSKO / R-dopis vyplacený OVS BRATISLAVA 2/ 8000 + pohlednice s OVS BRATISLAVA 4/ 1500; zásilky s OVS ze Slovenska jsou hledané
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 100 Kč
1851
---- Kč
Tip
238384 - 1953 CELINY / DOPLATNÉ 5 Kčs / nedostatečně vyplacená c
+1
Jakost
1953 CELINY / DOPLATNÉ 5 Kčs / nedostatečně vyplacená celinová obálka COB4 na částku 27,50Kčs, dofr. 8ks příležitostných a výplatních zn., DR KOPIDLNO/ 9.VI.53, avizované doplatné "T 5.oo", na zadní straně vylepeny doplatní zn. Pof.D67 (20x), 68, 71 a 72, DR JIČÍN/ 9.VI.53; filatelisticky ovlivněná ojedinělá celistvost, výskyt modrých doplatních zn. na celistvostech z období peněžní reformy je zcela výjimečný, rovněž i COB4 (u nás teprve podruhé v aukci!), pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 3 000 
U:A5
Vráceno
1852
2 000 
Tip
238372 - 1953 DOPLATNÉ 30 Kčs / nedostatečně vyplacený dopis ze
+1
Jakost
1953 DOPLATNÉ 30 Kčs / nedostatečně vyplacený dopis ze Slovenska vyfr. zn. 2x 1,50Kčs Pof.485, neúplné DR ...EŠOVCE/ datum špatně čitelné, 2x dosílaný, poštovné 60h (30 Kčs ve staré měně), avizované doplatné "T 1.20" v nesprávné výši (chybělo 24 Kčs), 30ks doplatních zn. Pof.D75 vylepeno na zadní straně, DR LEHNICE/ 13.VI.53, poslední den platnosti doplatních zn. ve staré měně!; na Slovensku výjimečný výskyt, specialisty hledané, dobrý stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 2 000 Kč
1853
---- Kč
238459 - 1953 DOPLATNÉ V NOVÉ MĚNĚ 1,20 Kčs / dopis vyplacený z
+1
Jakost
1953 DOPLATNÉ V NOVÉ MĚNĚ 1,20 Kčs / dopis vyplacený zn. Pof.507 a 643 (2x), DR ČESKÉ MEZIŘÍČÍ 13.VI.53, s adresou Poštovní schránka 8, Hradec Kr., rukopisně avizované doplatné "T 1.20", rámečková raz. Došlo 19.VI.1953 a Doplatné, rukopisná pozn. "Zaplatila Jednota", DR HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 19.VI.53; zajímavá celistvost, ojedinělý výskyt, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500 
U:A5
Vráceno
1854
---- Kč
224036 - 1953 CELINY / dopisnice CDV105 dofr. zn. Pof. 521, 680, 721,
+1
Jakost
1953 CELINY / dopisnice CDV105 dofr. zn. Pof. 521, 680, 721, válečkové DR PRAHA 025/ 5.VI.53, vytištěná zn. 1,50Kčs Gottwald nebyla do poštovného započítána; nefilatelistická korespondence, pěkný stav
Vyvolávací cena: 400 
U:A5
Vráceno
1855
2 000 
Tip
238425 - 1953 CELINY / obálka COB5, Gottwald 3Kčs hlubotisk, zaslan
+1
Jakost
1953 CELINY / obálka COB5, Gottwald 3Kčs hlubotisk, zaslaná jako Ex do Brna, poštovné 110Kčs, dofr. Pof.713 (9x vpředu) a Pof.507 (10x vzadu), červené (!) DR MALÁ SKÁLA/ 3.VI.53, vzadu příchod KRAJSKÁ SPRÁVA SPOJŮ BRNO/ 4.VI.53; zajímavá celistvost, pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
U:A5
Vydraženo za: 2 000 Kč
1856
6 000 
Tip
238410 - 1953 PRŮVODKA / větší díl poštovní průvodky na balí
+1
Jakost/Jakost
1953 PRŮVODKA / větší díl poštovní průvodky na balík bez udané ceny, váha 2,30kg, poštovné 80Kčs, s vícenásobnou frankaturou leteckých zn. Lázně, 2x 10Kčs vpředu + 4-blok 15Kčs vzadu, DR SMIŘICE/ 12.VI.53, příchozí DR PARDUBICE 2/ 13. a 15.VI.53, doplněno červeným útvarovým raz. "Posádková správa 19/ Pardubice"; výskyt průvodek je ojedinělý, s touto frankaturou zcela výjimečný!, ozdoba každé sbírky nebo exponátu, výborný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 5 000  +20,0 %
U:A5
Vydraženo za: 6 000 Kč
1857
---- Kč
Tip
238478 - 1953 FIREMNÍ KORESPONDENCE / sestava 2ks s propagačními S
+1
Jakost
1953 FIREMNÍ KORESPONDENCE / sestava 2ks s propagačními SR, 1x Poštovné úvěrováno, dopis se SR PRAHA 025/ 12.VI.53/ Hoši a děvčata učte se bránit mír ..... a 1x Poštovné paušalováno, obchodní papíry, okénková obálka se SR PRAHA 025/ ?.VI.53 Více šrotu hutím .....; obě celistvosti formát 22x11 cm
Vyvolávací cena: 800 
U:A4
Vráceno
1858
---- Kč
Tip
239115 - 1953 TISKOPIS - SLOVENSKO / výzva okresního sekretariátu
+1
Jakost/Jakost
1953 TISKOPIS - SLOVENSKO / výzva okresního sekretariátu Svazarmu k účasti na Dukelském závodě branné zdatnosti vyfr. zn. Pof.521, DR RUŽOMBEROK 6.VI.53 neúplný otisk; výskyt tiskopisů ze Slovenska je minimální, zajímavý dobový text, 2 otvory po sešívačce + složený hlavičkový papír fy TOS Hostivař vyfr. Pof.725 (10x), válečkové DR PRAHA 025/ 5.VI.53; KVP
Vyvolávací cena: 800 
U:A5
Vráceno
1859
1 100 
238044 - 1953 NÁSOBNÉ FRANKATURY + LETECKÉ / sestava 4 celistvost
+1
Jakost/Jakost
1953 NÁSOBNÉ FRANKATURY + LETECKÉ / sestava 4 celistvostí: 1x Obchodní papíry vyfr. zn. Pof.502 (20x) s DR KUTNÁ HORA 4.VI.53, dopis vyfr. Pof.485 (20x) s DR BRATISLAVA 1/ 6.VI.53, R-dopis vyfr. Pof.643 (7x) a 713 s DR STOD/?.VI.53 a adresní R-balíkový výstřižek vyfr. 2x Pof.489 + 2x Pof.L24, válečkové DR PRAHA 1/ 5.VI.53; vše vyfrankováno pouze na přední straně, zachovalé,
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
U:A5
Vydraženo za: 1 100 Kč
1860
700 
238345 - 1953 SESTAVA / 10ks dopisů + 1 pohlednice, z toho 2ks z 1.
Jakost/Jakost
1953 SESTAVA / 10ks dopisů + 1 pohlednice, z toho 2ks z 1. dne, většinou běžné frankatury; dobrý stav
Vyvolávací cena: 500  +40,0 %
U:A5
Vydraženo za: 700 Kč
1861
700 
238356 - 1953 VÍCENÁSOBNÉ FRANKATURY / sestava 14ks celistvostí v
+2
Jakost
1953 VÍCENÁSOBNÉ FRANKATURY / sestava 14ks celistvostí vyplacených stejnou zn., firemní i soukromá korespondence, z toho 12ks formát 22x11cm, 2x obchodní papíry, 1ks z 1. dne
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
U:A4
Vydraženo za: 700 Kč
1862
---- Kč
237853 - 1947 FRANCIE / ZAJATECKÁ POŠTA  skládaný dopis od zajatc
+1
Jakost
1947 FRANCIE / ZAJATECKÁ POŠTA skládaný dopis od zajatce ve Francii, zasláno do bývalých Sudet, zřejmě od česky píšícího příslušníka německé armády, francouzsko - německá mutace, včetně připojeného odpovědního dopisu (nepoužitý), podací DR ST. MENEHOULD MARNE 11.12.47, cenzurní a útvarové razítko; lehké skvrnky, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: 600 
U:A5
Vráceno
1863
---- Kč
234902 - 1948-1953 MÍROV, BORY, LEOPOLDOV / sestava 3 celistvostí z
+1
Jakost
1948-1953 MÍROV, BORY, LEOPOLDOV / sestava 3 celistvostí z věznic, 1x cenzura, 1x včetně obsahu; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 
U:A5
Vráceno