Aukce 70 / Exkluzivní položky
1511
23 000 Kč
1919 CDV3, Velký monogram 10/10h Koruna, přetisková dopisnice, prošlá (!) v I. TO, podací DR TEPLITZ-SCHÖNAU 1/ 5.III.19, adresováno do Prahy; drobné skvrnky, prošlé dopisnice Koruna 10h s velkým monogramem se na trhu prakticky nevyskytují, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +130,0 %
Vydraženo za: 23 000 Kč
1513
18 000 Kč
1919 CDV6, Třířádkový přetisk ČSR 10h na rakouské dopisnici 8h Karel, prošlá (!) v I. TO, podací znárodněné DR SLANÝ 7.II.19; bez poškození, velmi pěkný čistý a dekorativní kus, vzácný výskyt prošlých dopisnic s 3-řádkovým přetiskem!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +80,0 %
Vydraženo za: 18 000 Kč
1567
28 000 Kč
1938 RUMBURG / Mi.22 I, Sokol v letu 100/50h s přetiskem "Wir sind frei!", pravá krajová zn. s DO - nalevo nakloněný hákový kříž; bez nálepky, drobné natržení pouze v okraji, zn. bezvadná, atest Brunel, zk. Mahr BPP, majetnické značky, kat. 2.200€, velmi vzácné, dle Die Postverzeichnen des Sudetenlandes existuje pouze 20 exemplářů!
Vyvolávací cena: 27 000 Kč +3,7 %
Vydraženo za: 28 000 Kč
1587
8 000 Kč
1940 ZT AS13, aršík Bratislava 1937, výstava NY 1940, zelený pavilon na kupónu, černý text a zelený (!) znak, navíc vlastnoruční podpis Jana Masaryka (1886–1948); po nálepkách, katalog tuto variantu neuvádí, vzácný výskyt, s podpisy velmi hledané!
Vyvolávací cena: 4 000 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
1620
64 000 Kč
1939 Pof.12 DČ, Banská Bystrica 1,50Kč, levý dolní rohový 4-blok s nápichovým bodem (!) s DČ 1A; pouze lehký otisk prstu na lepu, jinak svěží, velmi pěkná kvalita, zk. Nov, chybí v naprosté většině specializovaných sbírek Protektorátu - u nás poprvé v aukci, zcela výjimečná nabídka!
Vyvolávací cena: 12 000 Kč +433,3 %
Vydraženo za: 64 000 Kč
1642
27 000 Kč
1939 ZT Pof.33, Brno 1,50K, otisk nedohotovené rytiny v odlišné světle zelené barvě na pokřídovaném lístku papíru bez lepu; bezvadné, atest Brunel, minimální výskyt protektorátních zkusmých tisků na trhu, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 20 000 Kč +35,0 %
Vydraženo za: 27 000 Kč
1769
21 000 Kč
1939 PEREČÍN / R-dopis zaslaný z Perečina do Humenného, vyfr. zn. 1. Sněm Karpatské Ukrajiny - Jasiňa 3K, Pof.351, černé (!) DR PEREČÍN 15.III.1939/a, stejné DR i vzadu; obálka pouze svisle přeložena, zachovalé, zk. Evžen Vyrovyj - přípis přímo vzadu na obálce "Známka Karp. Ukrajiny a razítko Perečín jsou pravá E. Vyrovyj", zmínka v "Carpatho Ukraine J. Verlag 2007" na str. 119, vzácná, raritní a ověřená celistvost dokládající použití zámky i na poště v Perečíně!
Vyvolávací cena: 20 000 Kč +5,0 %
Vydraženo za: 21 000 Kč
2148
2010 Pof.664 VV, Vánoce 10Kč, 4-blok s pravým okrajem, VV - posun prvního úderu hřebene o téměř polovinu známky (pravý okraj neperforovaný, svislá perforace jde téměř středem známky, známka je bez názvu státu i bez hodnoty, první takový případ u známek ČSR II. i ČR!!, druhý úder posunutý tak, že levá známka má název státu a hodnotu na opačné straně (rovněž první případ, dříve jen případy, že na druhé straně je buď název státu, nebo jen hodnota); raritní položka, navíc v dekorativním celku, zcela ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 30 000 Kč
2257
21 000 Kč
1885 STŘELECKÉ MEDAILE / František Josef I. (1848-1916), AR Medaile 1885 (A. Busson, A. Scharff) - II. rakouské zemské střelby v Innsbrucku, Ag 36 mm, 22,26 g, punc vídeňské mincovny na hraně, Hauser.5129; nepatrné hranky, rysky, velmi pěkný kus
Vydraženo za: 21 000 Kč
2298
23 000 Kč
1554 FERDINAND I. HABSBURSKÝ (1503–1564), císař římský, král český a uherský, vlastnoruční podpis na česky psaném (!) skládaném dopisu (misivu) adresovaném na purkmistry a konšele města Tábora (!), doplněno o podpis nejvyššího kancléře Jáchyma z Hradce (1526-1565); přeložený arch papíru s filigránem, bezvadně zachovalá císařská pečeť s papírovým krytem; stopy stáří, místy podlepeno, celkově však dobrý stav, česky psané listiny z 16. století s podpisy panovníků jsou velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 18 000 Kč +27,8 %
Vydraženo za: 23 000 Kč
2303
12 000 Kč
1571 MAXMILIÁN II. HABSBURSKÝ (1564-1576), císař římský, král český, uherský, markrabě moravský a arcivévoda rakouský, vlastnoruční podpis na skládaném císařském dopise adresovaném na rady a komisaře duchovního stavu v Rakousích; dáno v Praze 17.4.1571, skládaný arch papíru s filigránem, velmi pěkně zachovalá císařská pečeť s papírovým krytem; výjimečně zachovalé, ojedinělá nabídka, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 12 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 12 000 Kč
2351
30 000 Kč
1914 HAŠEK Jaroslav (1883-1923), slavný český spisovatel, publicista a novinář, autor Osudů dobrého vojáka Švejka, vlastnoručně psaný 17-řádkový dopis na papíru s vodoznakem, který napsal během svého krátkého pobytu v obci Jasenná na Jaroměřicku, kde po vypuknutí první světové války pobýval na Hrnčířově usedlosti č.p. 28; vodorovně přeloženo, celkově velmi pěkný stav, rukopisy Jaroslava Haška jsou velmi vzácné a na trhu se prakticky nevyskytují, zde navíc v mimořádně zajímavém kontextu, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 13 000 Kč +130,8 %
Vydraženo za: 30 000 Kč
2354
1906 LONDON Jack, vlastním jménem John Griffith Chaney (1876-1916), americký spisovatel, novinář, reportér a esejista, mj. autor románu Bílý tesák, vlastnoruční text s podpisem na šeku Central Bank of Oakland (banka vždy ověřuje identitu osoby, která šek podepisuje); doplněno reprodukcí Londonovy fotografie, výjimečný výskyt, stěží opakovatelná nabídka!
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
2358
14 000 Kč
1881 NERUDA Jan (1834–1891), významný český básník a novinář, vlastnoručně psaný 9-řádkový dopis s podpisem; uprostřed přeloženo, celkově velmi pěkný stav, mimořádně vzácný rukopis, který se na trhu vůbec nevyskytuje, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 14 000 Kč
2367
54 000 Kč
1887 DVOŘÁK Antonín (1841-1904), jeden z nejvýznamnějších českých hudebních skladatelů a světově nejhranější český skladatel vůbec; vlastnoručně psaný jednostránkový dopis s podpisem "Ant. Dvořák" adresovaný na členku souboru Národního divadla Zdenku Štemberovou, psáno ve Vysoké 29. května 1887 (zde Dvořák pobýval na zámečku u Václava Roberta z Kounic), v textu zmíněn mj. Hans Richter (1843 - 1916), který byl předním německým dirigentem Dvořákovy doby a jedním z nejvýznamnějších propagátorů Dvořákovy hudby, kterou pravidelně zařazoval na programy svých koncertů po celé Evropě; doplněno o původní dopisní obálku s Dvořákem nadepsanou adresou (známka byla vystřižena); lehká patina, celkově ale velmi pěkný a zachovalý stav, všechny Dvořákovy rukopisy jsou extrémně vzácné s minimálním výskytem na trhu, zcela ojedinělá příležitost akvizice jednoho z nejhledanějších rukopisů českých osobností, zřejmě neopakovatelná nabídka!
Vyvolávací cena: 50 000 Kč +8,0 %
Vydraženo za: 54 000 Kč
2383
13 000 Kč
1910 MUCHA Alfons (1860–1939), dvoustránkový (!) ručně psaný text s podpisem "Mucha", psáno na Zbirohu 10.12. 1910, zajímavý text; pouze vodorovný přehyb, jinak bezvadný stav, dopisy psané Alfonsem Muchou jsou mimořádně vzácné, dekorativní kus do každé sbírky rukopisů, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
2409
22 000 Kč
1940 CHAPLIN Charlie, vlastním jménem Charles Spencer Chaplin (1889-1977), jeden z nejslavnějších světových filmových tvůrců, herec, komik, režisér, vlastnoruční podpis na portrétní fotografii; bezvadné, výjimečný výskyt
Vyvolávací cena: 20 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 22 000 Kč
2510
92 000 Kč
+74
1600-1850 [SBÍRKY] SVATÉ OBRÁZKY / velká a stará sbírka svatých obrázků, skládaných zdobených obálek ke svatému přijímání, křtu či Vánocům; více jak 150ks adjustováno na 72 listech, různé tiskové techniky, dřevořez, rytiny, mezzotinty, ručně kolorované rytiny, kresby na pergamenu, krajkové zdobení, zlacené, lakované, litografie na textilu atd., různí svatí jako: sv. Antonín Paduánský, Mater Boni Cordis, sv. Barbara, sv. Anna, sv. František, sv. Jan Nepomucký, sv. Vincent, sv. Norbert, sv. Tomáš, sv. Terezie, sv. Petr, sv. Maria Boleslavská, sv. Henericus, sv. Margareta, Maria Hilf bei Passau, sv. Johana, sv. Magdaléna, Pražské Jezulátko, Boleslavské paladium atd., část se signaturou Baltzer Sc. Prage, J. Koppe Prag, Prag J. Hoffman, Prag bei Sigm. Rudl, Linz b. F., St. Pölten b. J. Nowohradzky, I. Busch, A.V.; uloženo v krabici, zcela ojedinělá sbírka vzácných tisků, mimořádná nabídka!
Vyvolávací cena: 80 000 Kč +15,0 %
Vydraženo za: 92 000 Kč