eShop / Pohlednice

Zobrazení:view_columnview_stream
41921
146 
41921 - 1905 Würzburg, záběr z městského parku, barevná, DA, p
+1
Jakost
1905 Würzburg, záběr z městského parku, barevná, DA, prošlá
31071
46 
31071 - 1910 Třeboň - Klášterní náměstí. Nepoužitá, výbor
+1
Jakost
1910 Třeboň - Klášterní náměstí. Nepoužitá, výborný stav.
37444
133 
37444 - 1930 Tvarožná - celkový pohled. Nepoužitá. Dobrý stav.
+1
Jakost
1930 Tvarožná - celkový pohled. Nepoužitá. Dobrý stav.
37446
92 
37446 - 1930? Pozořice - (soudní okres Slavkov), pohled na kostel
+1
Jakost
1930? Pozořice - (soudní okres Slavkov), pohled na kostel a okolní budovy. Nepoužitá. Dobrý stav.
37447
92 
37447 - 1930? Pozořice - (soudní okres Slavkov), pohled na kostel
+1
Jakost
1930? Pozořice - (soudní okres Slavkov), pohled na kostel a okolní budovy. Nepoužitá. Dobrý stav.
33537
135 
33537 - 1933 Cortina d´Ampezzo - čb pohled na město pod horami, p
+1
Jakost
1933 Cortina d´Ampezzo - čb pohled na město pod horami, prošlé, malá skvrna jinak pěkné
199621
500 
199621 - 1898 LEDNICE (Eisgrub) - barevná litografická koláž, Led
+1
Jakost
1898 LEDNICE (Eisgrub) - barevná litografická koláž, Lednicko - Valtický zámecký areál, DA; prošlá, pouze mírně omačkané růžky
199608
500 
199608 - 1898 PŘEROV - barevná litografická koláž - mj. nádraž
+1
Jakost
1898 PŘEROV - barevná litografická koláž - mj. nádraží, DA; prošlé, částečně protlačený text z adresní strany a mírně omačkané růžky
199622
500 
199622 - 1898 VESELÍ NAD MORAVOU (Wessely an der March)  - barevná
+1
Jakost
1898 VESELÍ NAD MORAVOU (Wessely an der March) - barevná litografická koláž, prošlá, DA; smyté známky, pouze mírně omačkané růžky
153667
422 
153667 - 1900 Josef Šváb č. 172, Otevři okénko, má drahá díve
+1
Jakost
1900 Josef Šváb č. 172, "Otevři okénko, má drahá dívenko...", litografie, DA, lehce omačkané růžky
226967
510 
Akce -15%
226967 - 1905-1915 ŽATEC (SAAZ) - sestava 7 jednozáběrových pohle
+1
Jakost
1905-1915 ŽATEC (SAAZ) - sestava 7 jednozáběrových pohlednic města, každá jiná; 1x neprošlá, jako celek zajímavé, zachovalé
142651
250 
142651 - 1907 ONDŘEJOV - náves, kostel, rybník, litografie; prošl
+1
Jakost
1907 ONDŘEJOV - náves, kostel, rybník, litografie; prošlá, výborný stav
224934
300 
224934 - 1920 MUCHA Alfons (1860-1939), Výzdoba Obecního domu – V
+1
Jakost
1920 MUCHA Alfons (1860-1939), Výzdoba Obecního domu – Vlastnosti českého lidu v obrazech - č.11 "Syna svého, svatá Matko národa, přijmi lásku a nadšení", vydal Arnošt Pešl, Praha – Košíře, prošlé s pěknou Hradčanskou frankaturou; bez poškození
153669
362 
153669 - 1921 MUCHA Alfons (1860–1939), Fresky - Obecní dům (Weil
+1
Jakost
1921 MUCHA Alfons (1860–1939), Fresky - Obecní dům (Weill.144), Pokořena a zmučena, vydal Novotný, prošlá, odřené růžky,
246005
300 
246005 - 1925 Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedl
+1
Jakost
1925 Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedlnost..., vydavatel A. Pešl, Praha; neprošlá, lehké skvrny, zachovalé
226926
500 
226926 - 1939 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a
+1
Jakost/Jakost
1939 Andrej Hlinka - Národe moj, pre teba som žil, trpel a zomrel..., propagandistická pohlednice s portrétem A. Hlinky v kruhu na pozadí dvojitého kříže a lidovými motivy s reprodukcí podpisu, sign. V. Hochštenský, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlá s modrým PR17; pouze nepatrně omačkané růžky, hledané!
233583
300 
233583 - 1939 AUTOMOBIL / POJIŠŤOVNA  Kdo má rád své dítě poji
+1
Jakost
1939 AUTOMOBIL / POJIŠŤOVNA "Kdo má rád své dítě pojistí je proti úrazu...", kreslená barevná pohlednice s přítiskem Rolnické vzájemné pojišťovny v Praze, neprošlé s DR příležitostných poštovních úřadů PRČD1 + DRČD2; zachovalé
229493
150 
229493 - 1950-1964 sestava 3 propagandistických pohlednic, K. Gottwa
+1
Jakost/Jakost
1950-1964 sestava 3 propagandistických pohlednic, K. Gottwald jako truhlářský učeň ve Vídni, Chruščov v rodinném kruhu a Chruščov a Novotný při slavnostní jízdě Prahou

eShop / Pohlednice - Informace

Pohlednice - filokartie

Sběratelstvím pohlednic se zabývá obor filokartie.

Základní dělení pohlednic je na místopisné a námětové. Pohlednice dělíme podle vydavatelů, druhu tisku a velikostí na "malý" a "velký" formát.

Pohlednice je forma poštovní korespondence. Pohlednice má z jedné strany vyobrazený propagační materiál a z druhé místo pro psaný vzkaz. Pohlednice jsou převážně vyrobené z tvrdého listu papíru obdélníkového tvaru, ale vyskytují se i ve tvaru kruhu, trojúhelníku, či různorodých podob.

Za prvního vydavatele pohlednic se považuje rytec Desmainsons z Francie, který měl vyrobit první pohlednici v roce 1777. První reklamní pohlednice byla vydána v roce 1872 ve Velké Británii. První německá pohlednice je z roku 1874. Za zlatý věk pohlednic je považováno období 80. a 90. let 19. století a období 1. světové války ve 20. století.