eShop / Filatelie / ČSR I.

215849
215849 - 1919 list poptávací s vylepenou zn. Hradčany 50h fialová
1919 list poptávací s vylepenou zn. Hradčany 50h fialová, Pof.15, znárodněné DR BRNO 17.XI.19; bez poškození, pouze přehyby
207044
207044 - 1919 POSTA MILITARE 52, pohlednice zaslaná z Kroměříže
1919 POSTA MILITARE 52, pohlednice zaslaná z Kroměříže do italské Raveny, vyfr. zn. Hradčany 10h + 5h, 2x otisk raz. PM 52 s tečkami/ 14.1.19; pouze na obrazové straně stopy po přilepení k černému podkladu, ojedinělá frankatura na zásilce do Itálie
245313
245313 - 1919 sestava 2ks dopisů adresovaných do Švýcarska v I. a
1919 sestava 2ks dopisů adresovaných do Švýcarska v I. a II. TO, smíšené frankatury rakouských souběžných zn. Karel 15h (s horním okrajem) a 20h (utržený růžek) se zn. Hradčany 10h červená a 5h světle zelená, podací DR PRAHA 1/ 1.I.19 a znárodněné PRAHA 15.II.19, oba dopisy s příchozím raz. COROELLES 7.I. resp. 28.II.19; 1x obálka rozevřená ze 3 stran, větší formát
232690
350
232690 - 1920 dva ústřižky poštovní průvodky vyfr. přetiskový
1920 dva ústřižky poštovní průvodky vyfr. přetiskovými zn. Hradčany, 1x se zn. 100h hnědá, Pof.SO17 se znárodněným DR PETŘVALD VE SLEZSKU 5/8 20, 1x vyfr. zn. 30h žlutá, Pof.SO9 se znárodněným DR LAZY 21.IV.20 (ústřižek zastřižen)
235640
235640 - 1920 filatelisticky motivovaný dopis zaslaný do Německa,
1920 filatelisticky motivovaný dopis zaslaný do Německa, s 8-barevnou frankaturou zn. Hradčany, mj. 15h cihlově červená, Pof.SO5A s II. typem příčky, 10h zelená, Pof.SO4C atd., DR RADVANICE (SLEZS.) 26.7.20; zachovalé
227911
227911 - 1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / CMUNT - ČESKÉ VELENICE / fil
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / CMUNT - ČESKÉ VELENICE / filatelisticky motivovaný R+Ex-dopis bez vypsaného adresáta , vylepeno 12ks rakouských zn. 5h - 2K, vše se 7 otisky červeného DR CMUNT V ČECHÁCH/ 31.VII.20 - 1. den předání pod Čs. správu, větší formát obálky; bez poškození
237468
237468 - 1920 sestava 2ks celistvostí zaslaných ve III. TO, 1x lís
1920 sestava 2ks celistvostí zaslaných ve III. TO, 1x lístek s přítiskem Matice osvěty lidové pro Těšínsko se smíšenou frankaturou zn. Hradčany 15h a 5h s přetiskem SO 1920, Pof.SO3B s DR SLEZSKÁ OSTRAVA 27.IV.20, a 1x malá dopisní obálka s přetiskovou zn. 30h, Pof.SO9, se znárodněným DR KUNČICE U OSTRAVY 13/5 20; zachovalé
232676
200
232676 - 1921 dopis zaslaný v místě vyfr. 3ks zn. Holubice 20h ora
1921 dopis zaslaný v místě vyfr. 3ks zn. Holubice 20h oranžová, 3x otisk PR KARLOVY VARY/ XII. KONGRES SIONISTICKÝ/ 7.IX.21; lehký ohyb
224703
224703 - 1921 menší část průvodky vyfr. mj. 2x zn. 125h, z toho
1921 menší část průvodky vyfr. mj. 2x zn. 125h, z toho 1x s DV - kratší dolní příčka "2", podací DR ŠPIČÁK 30.III.21; zk. a označeno Vrba
245349
245349 - 1921-1925 sestava 20ks celistvostí adresovaných do ciziny
1921-1925 sestava 20ks celistvostí adresovaných do ciziny - Švýcarsko, Rakousko, Německo, smíšené frankatury zn. OR, Holubice, HaV, 2x jako R, firemní i osobní korespondence; převážně zachovalé
223561
223561 - 1922-1933 KVĚTNICE (POPRAD) - č. 2183, sestava 5 ks, raz.
1922-1933 KVĚTNICE (POPRAD) - č. 2183, sestava 5 ks, raz. č. 1: 2x pohlednice + 1x dopis z let 1922-25; raz. č. 2: 1x fialové (1929) a 1x červené (1933), obě na pohlednicích; raz. poštoven velmi dobře čitelná, pěkný stav
245351
245351 - 1923-1924 sestava 7ks celistvostí adresovaných do ciziny -
1923-1924 sestava 7ks celistvostí adresovaných do ciziny - Švýcarsko, Německo, se smíšenými frankaturami zn. HaV, OR, Holubice, různé typy, 2-pásky, firemní i osobní korespondence atd.; převážně zachovalé
237252
237252 - 1925 Výpotřební vydání/ soudní obsílka s návratkou,
1925 Výpotřební vydání/ soudní obsílka s návratkou, poplatky uhrazeny smíšenou frankaturou zn. Výpotřební Hradčany 100/1000h a Výpotřební Ornament 60/250h, znehodnoceno DR MIROVICE 21.II.26; zachovalé
221305
221305 - 1931 PRAHA - LIPSKO / Let-dopis do Německa, vyfr. leteckým
1931 PRAHA - LIPSKO / Let-dopis do Německa, vyfr. leteckými zn. 2+1Kč, podací DR PRAHA 1/ 1.IV.31, přilepená informační nálepka, že zásilka byla vypravena po odletu letadla "Parvenue aprés le départ...", vzadu doplněno DR PRAHA 7 CIZINA (ÉTRANGER) 1.IV.31; bez poškození, malý výskyt
234307
1 275
Akce -15%
234307 - 1937 Let-dopis do Tokia, vyfr. zn. Města 5Kč, 3Kč a TGM 5
1937 Let-dopis do Tokia, vyfr. zn. Města 5Kč, 3Kč a TGM 50h, DR PRAHA 25/13.XI.37, vzadu rámečkové PRAHA 7/13.XI.37 LETECKÁ POŠTA, kruhové TOKIO 30.12.37, dole raz. ZÁSILKA Z POŠTOVNÍ SCHRÁNKY; stopy poštovního provozu, zajímavá celistvost!
237834
237834 - 1938 SMÍŠENÁ FRANKATURA / dopis zaslaný jako Tiskopis vy
1938 SMÍŠENÁ FRANKATURA / dopis zaslaný jako Tiskopis vyfr. smíšenou frankaturou výplatní zn. Znak 10h hnědá a zn. Sokol v letu s přetiskem OT 10h fialová Pof.OT1, SR PRAHA 6/ 22.X.38 (neúplný otisk); bez poškození, ojedinělé