Písemná aukce 14 / Filatelie / Filatelistické obory / Polní pošta / Čs. PP v zahraničí 1940-45

35888 - 1940 dopis PP adresovaný na čs. příslušníka 1. pěš.
1940 dopis PP adresovaný na čs. příslušníka 1. pěš. pluku, modré raz. Čs. voj. pošta S.P.2197/ 7.Mar.40, obálka rozevřena ze 2 stran
Vyvolávací cena:
33898 - 1940 dopis z Francie do Švédska prostřednictvím čsl. po
1940 dopis z Francie do Švédska prostřednictvím čsl. polní pošty, bohatá frankatura známkami Merkur (8ks), červené razítko PP/ 1.2.1940, rámečkové cenzurní razítko, dekorativní
Vyvolávací cena:
34042 - 1940 lístek polní pošty F.M. zaslaný příslušníkem č
1940 lístek polní pošty F.M. zaslaný příslušníkem čs. jednotky ve Francii S.P. 2197, podací raz. Poste Aux Armees 16.4.40 doplněno řádkovým raz. "Velitel roty" s parafou, lehké ohyby, malý výskyt!
Vyvolávací cena:
35886 - 1940 lístek s přítiskem vlajek a červenými raz. Depot d
1940 lístek s přítiskem vlajek a červenými raz. Depot des Formantions Thécho-Slovaques / La Vaguemestre + červené kruhové raz. Čs. voj. pošta S.P.2197/ 1.Fev.40, adresováno do Paříže, bez poškození
Vyvolávací cena:
34131 - 1940 neprošlý lístek s přítiskem čs. státního znaku
1940 neprošlý lístek s přítiskem čs. státního znaku vydaný ve Francii doplněný otisky razítek Pošta čs. jednotek, modré kruhové Československá voj. pošta S.P.2197/ 7.Mar.1940 a černé řádkové raz. Vojenské cenzury, bez poškození
Vyvolávací cena:
35885 - 1940 pamětní list Na památku pobytu ve výcvikovém tábo
1940 pamětní list Na památku pobytu ve výcvikovém táboře Čs. armády v Agde, zn. s DR Camp d'Agde 1.6.40 a červené PR Čs. voj. pošta 1.Juin.40, bez poškození
Vyvolávací cena:
35889 - 1940 vyfr. dopis s  černým raz. Čs. voj. pošta S.P.2197/
1940 vyfr. dopis s černým raz. Čs. voj. pošta S.P.2197/ 7.Mar.40 + raz. cenzura a Pošta čs. jednotek, bez poškození
Vyvolávací cena:
35887 - 1940 vyfr. lístek s přítiskem a černým PR Čs. voj. po
1940 vyfr. lístek s přítiskem a černým PR Čs. voj. pošta / 4.květ. 1919 - 4.květ. 1940 + raz. Pošta čs. jednotek a vojenská cenzura, bez poškození
Vyvolávací cena:
37173 - 1940 pamětní list s červeným PR Čs. voj. pošta 28.8.40
1940 pamětní list s červeným PR Čs. voj. pošta 28.8.40 s anglicko - českým textem "Nedej zahynouti...", přehyb
Vyvolávací cena:
32912 - 1940/41 3 pohlednice z Anglie, zaslané na příslušníky
1940/41 3 pohlednice z Anglie, zaslané na příslušníky čsl. jednotek ve Warwicku v Anglii (pozdravy z dovolené), běžná frankatura i DR, zachovalé
Vyvolávací cena:
35884 - 1941 fotopohlednice Hradčan vydaných v Anglii, vyfr. s oti
1941 fotopohlednice Hradčan vydaných v Anglii, vyfr. s otiskem černého PR Čs. vojenská pošta / 15.III.1939 - 15.III.1941, SR Warwick 15.Mch.41, bez poškození
Vyvolávací cena:
35883 - 1941 vyfrankovaný lístek s PR Čs. vojenská pošta / TGM
1941 vyfrankovaný lístek s PR Čs. vojenská pošta / TGM 7.března 1850 - 1941, bez poškození
Vyvolávací cena:
34831 - 1942 dopis adresovaný na  Czech Forces s modrým raz. Čs.
1942 dopis adresovaný na Czech Forces s modrým raz. Čs. PP 29.Jun.1942 + přelepky s červeným raz. Velitelství čs. brigády a raz. Tajné, v dolním okraji nešetrně otevřené
Vyvolávací cena:
34832 - 1942 letecký dopis zaslaný z USA do Británie na příslu
1942 letecký dopis zaslaný z USA do Británie na příslušníka čs. jednotky, černé rámečkové raz. Čs. PP 20 Mar. 1942, cenzurované
Vyvolávací cena:
33914 - 1942 pohlednice TGM vydaná v Anglii zaslaná na příslušn
1942 pohlednice TGM vydaná v Anglii zaslaná na příslušníka Czechoslovak Forces s raz. PP 10.Nov.1942, podací SR Croydon 8.Nov.42, lehké lomy v růžcích
Vyvolávací cena:
37485 - 1942 R dopis prošlý čsl. polní poštou, vyfr. zn. Mi.225
1942 R dopis prošlý čsl. polní poštou, vyfr. zn. Mi.225 a 226, modrá R-nálepka, horší DR Hunsleed/Leeds/ 4.NO.42, DR PP černé s hvězdičkami a meči/ 7.NOV. 1942, vzadu utržena část horní chlopně, lehké omačkání, jinak přijatelný stav
Vyvolávací cena:
35897 - 1942 vyfr. dopis s řádkovým raz. Polní soud I. stol., ra
1942 vyfr. dopis s řádkovým raz. "Polní soud I. stol.", raz. Čs.PP 11.Sep.42, SR South Kensington 12.Sep.42, dosílané
Vyvolávací cena:
35893 - 1942 R-dopis, červené rámečkové raz. Čs.PP 28.May.42,
1942 R-dopis, červené rámečkové raz. Čs.PP 28.May.42, R-nálepka PP, vzadu příchozí DR Ilminster Somerset 1.Ju.42, bez poškození
Vyvolávací cena:
35148 - 1943 Airgraph zaslaný z Anglie do Teheránu v Persii, DR Ho
1943 Airgraph zaslaný z Anglie do Teheránu v Persii, DR Hoddesdon 28.Jy.43, adresováno na Société Skoda, cenzurní razítka, zachovalé
Vyvolávací cena:
33336 - 1943 dopis zaslaný Čs.PP v Anglii, vyfr. zn. 2½d, D
1943 dopis zaslaný Čs.PP v Anglii, vyfr. zn. 2½d, DR Čs.PP/ 1.JUL 1943 (s hvězdičkami, bez mečů), zachovalé
Vyvolávací cena:
33134 - 1943 novinový adresní pásek se známkou 1d a kulatým 2kr
1943 novinový adresní pásek se známkou 1d a kulatým 2kruhovým razítkem čsl. PP 26.MAY 1943 (s hvězdičkami, bez mečů), zachovalé
Vyvolávací cena:
35892 - 1943 US. letecká celin. obálka s raz. A.P.O. 600/ 1943 a c
1943 US. letecká celin. obálka s raz. A.P.O. 600/ 1943 a cenzurním Passed by Examiner / Base 1109 US Army, adresováno na časopis Čechoslovák do Londýna, bez poškození
Vyvolávací cena:
35890 - 1943 vyfr. Ex(!) dopis s raz. Čs. PP/ 7.Aug.43, vzadu pří
1943 vyfr. Ex(!) dopis s raz. Čs. PP/ 7.Aug.43, vzadu příchozí DR London 7.Au.43, zachovalé
Vyvolávací cena:
35895 - 1944 dopis zaslaný z USA přes US APO 958/ Mar.23.44, US a
1944 dopis zaslaný z USA přes US APO 958/ Mar.23.44, US a britská cenzura, příchozí raz. Čs.PP 18.My.44, dolepena propagační nálepka Hawai, odřené okraje
Vyvolávací cena:
35898 - 1944 R dopis s červeným útvarovým raz. Tankový prapor 2
1944 R dopis s červeným útvarovým raz. Tankový prapor 2, zn. znehodnoceny DR Čs.PP 1.Jy.44, R nálepka s raz. BCZ1, britská cenzura, vzadu příchozí raz. Bovington Camp / Warenham 3.Jul.44, dekorativní, zachovalé
Vyvolávací cena:
35894 - 1944 vojenská zálepka zaslaná přes Čs.PP 28.De.44 od p
1944 vojenská zálepka zaslaná přes Čs.PP 28.De.44 od příslušníka Czechoslovak Forces, britská cenzura, zachovalé
Vyvolávací cena:
35896 - 1944 vyfr. R dopis s modrými PR Čs.PP/ 1919- 4.V. -1944, R
1944 vyfr. R dopis s modrými PR Čs.PP/ 1919- 4.V. -1944, R nálepka PP a propagační nálepka, bez poškození
Vyvolávací cena:
35149 - 1945 Čs. samostatná obrněná brigáda - Plzeň, dopis s o
1945 Čs. samostatná obrněná brigáda - Plzeň, dopis s obsahem zaslaný přes Čs. PP 25.My.45, adresovaný na Městský úřad v Chotěboři - pátrání po příbuzných, prošlé cenzurou, bez poškození
Vyvolávací cena:
35891 - 1945 dopis od čs. velitele 1. tankového sboru v Plzni adre
1945 dopis od čs. velitele 1. tankového sboru v Plzni adresovaný do Brna, raz. Čs.PP 14.Jy.45, britská cenzura
Vyvolávací cena:
37497 - 1945 dopis přepravený od příslušníka US Army čsl. pol
1945 dopis přepravený od příslušníka US Army čsl. polní poštou v Anglii krátce po skončení války, poznámka "On active service", DR CSPP Czechoslovak Field Post/ A/ 25 MY 45, červené cenzurní razítko č. 12720, drobné natržení jinak zachovalé
Vyvolávací cena:
33388 - 1945 dopis z Plzně od příslušníka Čsl. obrněné brig
1945 dopis z Plzně od příslušníka Čsl. obrněné brigády do Prahy, DR Čs.PP /A/ ?.JY.45, cenzurní razítko č.11689, pěkný stav
Vyvolávací cena:
35900 - 1945 R dopis vyfr. čs. zn. 2x 50h Beneš Pof.314 s fialový
1945 R dopis vyfr. čs. zn. 2x 50h Beneš Pof.314 s fialovým rámečkovým raz. Official Allied Expeditionary Force Military Government(!), podací DR Strakonice 10.V.45, příchozí červené Praha 25/ 14.V.45, zatíženo doplatným, bez poškození
Vyvolávací cena:
35899 - 1941 PALESTINA  novinová zálepka zaslaná z Jeruzalema 20.
1941 PALESTINA novinová zálepka zaslaná z Jeruzalema 20.Oc.41 do egyptské Alexandrie na Karla Jituse P.O.B.1807, cenzurní razítka Deputy Chief Field Cenzor a Palestine Censor, utržené 2 růžky na známkách
Vyvolávací cena: