Písemná aukce 21 / Historické dokumenty, mapy
3485
1828 HOLICE mistrovský list s vedutou města Holice v Čechách s městským znakem a rakouskou orlicí, 2 pečetě a vtištěný kolek emise 1818 6Kr + kontrolní kolek; reparovaný horní okraj
Vyvolávací cena: Kč
3486
1829 ŽIDLOCHOVICE mistrovský list Johana Fritze z Sellowitz, dekorativní kresba, červená pečeť, vtištěný kolek 30Kr emise 1818 + kontrolní kolek, rozměr 55 x 40 cm; pouze přehyby
Vyvolávací cena: Kč
3487
1831 sestava 8ks vyhlášek, letáků, předpisů a poučení, psáno německy a česky, varování před epidemií cholery, návody na ochranu před nemocí a léčebné postupy, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
3488
1837 BRNO, LEDNICE potvrzení novinového úřadu v Brně o zaplacení soudních výloh v Lednici; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
3489
1838 NEJDEK mistrovský list na pergamenu, Stanislava Lorence z Nejdku, ozdobné písmo, v dřevěném pouzdře nepoškozená červená pečeť tesařského cechu, vtištěný kolek 1G emise 1836 + kontrolní; pouze přehyby, ojedinělé a dekorativní!
Vyvolávací cena: Kč
3491
1848 VRANOVICE mistrovský list obuvníka s vedutou města Vídně, pro Fr. Petze z Branovic, suchá pečeť cechu, vtištěný kolek 30Kr emise 1840 + kontrolní; pouze přehyby
Vyvolávací cena: Kč
3492
1852 ŠUMPERK (Mähr. Schönberg) úřední listina, vyvázání z poddanského vztahu, červené úřední razítko Šumperk, dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
3493
1890 SLAVONICE (Zlabings) - licence k provozování taneční hudby, kolek 1fl, úřední razítko, křížový sklad, krátké natržení ve skladu (8mm)
Vyvolávací cena: Kč
3494
1905? telegram zaslaný Janu Becherovi do Karlových Varů, žádost o zaslání 6 lahví do císařské vily v Bad Ischlu, odesílatel hofmistr císaře FJI, přeložené na malý formát, rozpůlená pečetka, silně zažloutlé, textilní podlepení formuláře
Vyvolávací cena: Kč
3495
1930-35 sestava 4ks dokumentů, obsahuje legitimaci spolku katol. akademiků "Moravan" v Brně, nepoužitý tiskopis s obálkou Rektorátu Masarykovy univerzity v Brně - Vysvědčení o chudobě pro osvobození o placení kolejného, Jídelníček Hotel Slávia Brno, telefonní záznamník se zlaceným a tlačeným přítiskem firmy J. Raspel Brno; průměrný stav, přehyby, drobné skvrny
Vyvolávací cena: Kč
3496
1943 Velvyslanectví ČSR v Moskvě, dopisnice adresovaná na čs. konzulát ve Frunze v Kazachstánu s žádostí o finanční výpomoc s udání čísla čs. pasu, psáno v azbuce + přiložen lístek s razítkem moskevského velvyslanectví a českým překladem
Vyvolávací cena: Kč
3497
1944 výměr pro přikázání na zákopové práce, vystavil Úřad práce v Brně, křížem přeloženo do obálky, formát A4, znaky stáří, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
3498
1946 volba prezidanta Beneše dne 19. června 1946, Praha, Vladislavský sál, obálka s pozvánkou a průkazkou opravňující vstup, zachovalé, zajímavý dobový dokument
Vyvolávací cena: Kč
4316
+22
1756-1873 MORAVSKÝ KRUMLOV sestava 23ks dokumentů z regionu Moravský Krumlov, obsahuje např. listinu s podpisem Emanuel Liechtenstein, vojenské listiny, vandrovní pas, úřední prohlášení, pachtovní smlouvy, železniční listy, zdobené faktury, zbrojní pasy, část listin s pečetěmi a kolky, převážně dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč