Sálová aukce 32 / Největší zájem
ZT hodnoty 5h, původní návrh se 6 hvězdičkami v pozadí, hráškově zelená barva, zn. s ŘZ 11½ a horním okrajem, známkový papír s lepem - dvl, 3x majetnická značka
Vyvolávací cena: Kč
1922 obyčejný dopis vyfr. zn. Holubice a OR 50h zelená, Pof.156 RT, retuš vajíčka v pase, DR PRAHA 1/ 18.X.21; zachovalé, malý formát obálky
Vyvolávací cena: Kč
1920-21 sestava 2ks celistvostí vyfr. zn. Husita, 1x Ex-dopis vyfr. 2-páskou zn. 50h, Pof.162 s DR VÍSKA OKRES LIBEREC/ 27.XII.20, prošlé potrubní poštou, vzadu příchod PRAHA TELEGRAF/ 28.XII.20, 1x firemní R dopis vyfr. 2-páskou hodnoty 90h, Pof.163 + Holubice 5h, DR NASAVRKY/ 25.IV.21, lehký svislý přehyb v obálce
Vyvolávací cena: Kč
1920-21 sestava 3ks skutečně prošlých celistvostí vyfr. zn. s přítiskem příplatku 20h pro ČK, pohlednice vyfr. zn. Pof.170, 2x firemní dopis 1x se zn. Pof.171, 1x Pof.170 dofr. zn. OR 20h, DR PAVlˇIKOV, PŘIBRAM a PR PRAHA/ Kongres esperantistů; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1923 Pof.176-179, Jubilejní 50h - 300h, pravé dolní rohové kusy s DZ I, P5, 6, 7, 5, luxusní
Vyvolávací cena: Kč
1925 Pof.187x P1, Masaryk - neotypie 40h, pergamenový papír, zk. a označeno Gilbert, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1925 Pof.192B, Masaryk - rytina 3Kč, P7, dolní rohový kus s DČ 36.II., lehký přehyb v perforaci
Vyvolávací cena: Kč
1925 Pof.200, Masaryk - rytina 1Kč, V. typ, sestava 4 rohových kusů s DČ 9a-XII-25 a 9-XII-25, P5-8, zk. Gi
Vyvolávací cena: Kč
1926 Pof.210A, Pernštejn 30h svitek, 2x 2-páska s části DČ 1 a 1A (2mm) a se svislou čárou mezi zn., P7, dvl, zk. Gi
Vyvolávací cena: Kč
1929 Pof.252x, Znak 30h, pergamenový papír, rohový kus s DČ 2A, zk. a označeno Gi, vzácné DČ, hledané !
Vyvolávací cena: Kč
1929 Pof.253x, Znak 40h, pergamenový papír, 2x rohový kus s DČ 2 a 2A, zk. a označeno Gi
Vyvolávací cena: Kč
1933 R+Ex-dopis do Švýcarska z Čs. ministerstva zahraničních věcí, vyfr. 10Kč zn. Praha, Pof.257, podací DR PRAHA 10 HRAD/ 19.V.33, vzadu příchozí DR GENÈVE/ 21.V.33, papírová služební přelepka; dobrý stav, vzadu pouze 2 zahnědlé skvrny, ojedinělá jednoznámková frankatura
Vyvolávací cena: Kč
1922 Pof.L5, II. letecké provizorium 100/200h fialová, DV 1 - seříznuté nuly, zk. Mr, Pofis, kat. min. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1932 ZEPPELIN R-zeppelinový dopis do Argentiny přepravený LZ 127, vyfr. zn. Pof.L8, L10-11, L13, 260, DR ZNOJMO/ 20.X.32, vzadu tranzitní raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA a BERLIN, 2x kašet "9. Südamerikafahrt 1932", vzadu průchozí razítka a příchod; velmi dekorativní celistvost
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 2ks rakouských dopisnic Karel 8h s dofrankem spěšnými zn., 1x CPŘ3 s perforací do psacího stroje a dekorativním přítiskem firmy J.A. Widtmann - Eger se zn. Pof.S1, DR EGER/ 24.IV.19, 1x CDV1 s Monogramem dofr. zn. Pof.S2 s DR STUDÉNKA VE SLEZKU/ 12.IX.19; zachovalé příklady použití spěšných zn. ve funkci výplatních, dekorativní!
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 sestava 3ks celistvostí se spěšnými zn. 2h a 5h ve funkci výplatních, 2x lístek vyfr. 5-páskou a 3-páskou zn. 2h Pof.S1 ve smíšených frankaturách se zn. Hradčany 5h a 10h, 1x CDV 20h Hradčany dofr. 4-páskou zn. 5h, Pof.S2 (reparovaný vytržený kus okraje lístku)
Vyvolávací cena: Kč
1919 NOVINOVÁ PROVIZORIA Pof.NR3, časopis Lékařů českých - Praha, celý novinový rukáv s řádkovým raz. "FRANKO HOTOVĚ PLACEN" a DR PRAHA 1/ 12.I.19; bez poškození, pěkné otisky
Vyvolávací cena: Kč
1927 Pof.DL53B, Výpotřební Osvobozená republika 100h hnědá, ŘZ 13¾, hledaná známka, zk. Tri, Fra, Gi, Fischmeister, vzadu pozn. tužkou, kat. 10.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1918-19 sestava 3ks ústřižků poštovních průvodek, použity dělené rakouské doplatní a spěšné zn. k uhrazení dodacích poplatků, půlená Spěšná 2h, půlená Výpotřební 15/2h a 10/24h, Mi.219, P59, P60, různá DR
Vyvolávací cena: Kč
1918-19 sestava 4ks ústřižků poštovních průvodek, použity dělené rakouské doplatní zn. k uhrazení dodacích poplatků, hodnoty půlená 10h, půlená 15h a půlená a čtvrcená 40h, Mi.P48, P49, P53, různá DR; ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
1919 DOPLATNÍ PROVIZORIA celý zúčtovací arch šekových poukázek formátu A4 s poplatky uhrazenými smíšenou frankaturou rakouské doplatní zn. 10K, Mi.P57 a čs. doplatní zn. 20h, Pof.DL4, DR TROPPAU 1/ 2.V.19; přehyby + stopy po nálepkách, ojedinělá a vzácná frankatura, na celistvosti chybí v mnohých sbírkách!
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 2ks celistvostí s použitím výplatních zn. Hradčany jako doplatní, dopis vyfr. zn. 10h, Pof.5 s raz. VLP ZNOJMO - PRAHA/ 2.II.19, doplatek uhrazen 2-páskou stejné zn. Hradčany 10h červená s přetiskem PORTO a DR VIMPERK (zk. Lešetický) + větší díl uherské poštovní průvodky s dodacím poplatkem uhrazeným zn. Hradčany 20h Pof.8, jednokruhové DR GNEZDA/ 919 Jun.23; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919-22 sestava 8ks ústřižků poštovních průvodek kde je použito doplatních zn, jako výplatních, emise Ornament hodnoty 500h, 100h s razítkem poštovny VELKÉ KOSMALOVICE, 20h, 25h, 30h a 50h + výpotřební vydání Hradčany 20/3h a 50/75h, část s přetiskem FRANKO; bez poškození, ojedinělá sestava
Vyvolávací cena: Kč
1923 nevyplacený úřední dopis na kterém byly zúčtovany doplatní poplatky za více zásilek, viz. zápis na zadní straně, doplatní zn. vylepeny na přední straně v neobvyklé výši 45Kč, Pof.DL14 (2-páska) + DL12, DR PRAHA 1/ 18.X.23; vzadu utrženo kousek klopy, zcela neobyčejná a velmi vysoká doplatní frankatura na dopise, ozdoba pro každý exponát!
Vyvolávací cena: Kč
1925 nevyplacený dopis z Belgie zatížený doplatkem, uhrazeno doplatní zn. 500h, Pof.DL12, DR PRAHA 1/ 4.II.25; bez poškození, na dopise výjimečný doplatek!
Vyvolávací cena: Kč
1926 DOPLATNÍ PROVIZORIA zúčtovací arch šekových poukázek formátu A5 s poplatky uhrazenými smíšenou frankaturou výplatních zn. TGM 3Kč (ve funkci doplatních) a výpotřebních doplatních zn., Pof.196 5x, DL35, DL39, DR VYKLICE/ 20.I.26; několik přehybů, zachovalé, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO1, 1h hnědá, sestava 4ks kompletních archů, původní TD 1 s PD A/2b a A/2c a původní TD 2 s PD A/2b a A/2c; hledané a zajímavé pro studium
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO3Pp Is, 5h modrozelená, převrácený přetisk, I. typ spirály z nevydaných TD 5-8, zk. Gi
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO5Pp Is, 15h cihlově červená, převrácený přetisk, I. typ spirály na ZP 14, TD 4, zk. Gi
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO(8)Nd, nevydaná 25h ultramarinová s červeným přetiskem, otisk hřebu v horním okraji, zk. Le, luxusní
Vyvolávací cena: Kč
Pof.SO23, 1000h světle fialová, modrý přetisk, krajový kus s počitadlem, zk. Mr, velmi zajímavý odstín
Vyvolávací cena: Kč
1919 návrh Sirotám, formát 12,5x15cm, hnědý, autor Benda, zkoušeno, vzadu stopy po přilepení v albu, lehce skvrnitý papír, přesto mimořádně vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 6ks návrhů - Ruka, Lipová sazenice, na známkovém papíru s lepem, různé barvy, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 6ks návrhů - Ruka, na známkovém papíru s lepem, různé barvy, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1919 soutisk Masaryk, 3x 4-blok, zelený, známkový papír bez lepu, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1920 PŘIČLENĚNÉ ÚZEMÍ / HLUČÍNSKO pohlednice vyfr. německou zn. 15f, Mi.108 s DR KRAVAŘ/ DEUTSCH KRAWARN/ 11.II.20, poštovní úřad postoupený ČSR, čb pohlednice Kravaře - Poštovní ulice s poštou, ojedinělý doklad v bezvadném stavu!
Vyvolávací cena: Kč
1919 Mi.P229, již neplatná rakouská dopisnice 8h F.J., 2ks, 1x dofr. rakouskou spěšnou zn. 2h s DR HRANICE/ 17.I.19, 1x Hradčany 3h s DR KRČÍN/ 16.1.19; bez poškození, malý výskyt
Vyvolávací cena: Kč
1919 CPŘ3, Karel 8h s perforací do psacího stroje, 2ks s širokým horním zakládacím okrajem (!), dofr. 1x rakouskou spěšnou zn. 2h obdélník a 1x Hradčany 3h, znárodněné DR OLOMOUC - ŘEPČÍN/ 21.I.19 a 6.III.19; bez poškození, malý výskyt se širokými okraji
Vyvolávací cena: Kč
1919 CPŘ3, Karel 8h, sestava 4ks, vše dofr. zn. Hradčany 1h a 3h, 4-páska Spěšná 2h, Novinová Sokol 2h, Hradčany 5h + Novinová Sokol 2h, 2x předběžné raz. VLP TANWALD - EISENBROD a TRAUTENAU - PRAG; zachovalé, čistá razítka
Vyvolávací cena: Kč
1919 CPŘ5, Koruna 10h zaslaná jako R do Vídně, dofr. zn. Hradčany 25h modrá, Pof.10, znárodněné DR BŘEZOVÉ HORY/ 3.II.19; vzadu stopy po nálepkách, bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena: Kč
1919 CPŘ7, 8, sestava 3ks rakouských zálepek 15h a 20h Karel bez okrajů, 2x CPŘ7 dofr. zn. Hradčany 5h s DR JIHLAVA 1/ 1.III.19, 10h s DR VYSOKÉ MÝTO/ 21.VI.19 a CPŘ 8 bez dofrankování s DR BRNO 1/ 11.I.19; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 PC10, ústřižek z rakouské novinové poukázky s přitištěnou rakouskou doplatní zn. 10h, dofr. zn. Hradčany 30h olivová, Pof.12, DR TLUMAČOV/ 6.V.19; mimořádně vzácné, chybí ve většině sbírek, celý ústřižek je unikátní!
Vyvolávací cena: Kč
1919 rakouská celinová podatka na telegram s přitištěnou zn. 10h F.J. červená, vydání 1908 (!), použitá, se znárodněným DR HEŘMANŮV MĚSTEC/ 12.VII.19; lehký přehyb, ojedinělý výskyt již neplatného formuláře!
Vyvolávací cena: Kč
1919 CP88, 5f, I. díl z uherské dvojité dopisnice Mi.P49, dofr. zn. Hradčany 10h, Pof.5 s jednokruhovým DR POPRÁD/ Ápr.4, firemní razítko; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919 CPŘ28, PC103, Mi.P61a, uherská dopisnice 8f s hranatým znakem a s perforací do psacího stroje (!), dofr. novinovou zn. Sokol 2h, uherské DR POZSONY/ 919 Feb.19., doplněno firemním razítkem; drobné natržení v pravém okraji, malý výskyt těchto dopisnic s perforací do psacího stroje, kat. uvádějí 30-násobek ceny dopisnice bez perforace!
Vyvolávací cena: Kč
1919 PC103, PC110, dva druhy uherských dopisnic 8f se soukromým přítiskem železářství Adolf Reiss, Vágujhély na přední straně, dofr. 1x zn. Hradčany 5h a spěšnou zn. 2h ve funkci výplatní, DR VÁGUJHELY/ 919 Jun.14. respektive Maj.9., evidenční razítka Živnostenské banky v Praze; zachovalé, malý výskyt firemních přítisků na uherských dopisnicích
Vyvolávací cena: Kč
1919 CDV1, Velký monogram - Karel, 2ks dopisnic zaslaných jako R, R-poplatek byl uhrazen hotově (!), 1x DR HORNÍ CEREKEV/ 7.I.19 doplněno razítkem poštovny HORNÍ VES a 1x DR POĚBRADY/ 28.I.19; zachovalé, malý výskyt hotově dofrankovaných dopisnic!
Vyvolávací cena: Kč
1919 CDV1a, Velký monogram - Karel, sestava 4ks dopisnic, vše VV, posun přetisku, trojitý (!) přetisk, dva přetisky vedle sebe a obtisk přetisku na zadní straně dopisnice, 2x dofr. zn. Hradčany 3h a 5h, DR ŽLEBY, MÝTO, STRAKONICE a PODHOŘANY NAD VLTAVOU; 1x reparované natržení v levém okraji, nefilatelistické zásilky - zajímavá položka
Vyvolávací cena: Kč
1919 CDV1b, Velký monogram - Karel, sestava 3ks, modrý monogram, všechny s VV posun přetisku, dvojitý přetisk a obtisk přetisku na zadní straně dopisnice, 2x dofr. zn. Hradčany 5h, DR VOKOVICE - VELESLAVÍN, PERUC a LITEŇ; bez poškození, nefilatelistické zásilky - pěkná položka
Vyvolávací cena: Kč
1919 CDV10, zaslaná jako Ex do Prahy, kde prošla potrubní poštou, dofr. zn. Hradčany 5h 3x a 25h 2x, Pof.3 3x, 11 2-páska, znárodněné DR OUSTÍ NAD ORLICÍ/ 23.10.19, příchozí PRAHA TGF/ 24.X.19 -IX; bez poškození, dekorativní kus
Vyvolávací cena: Kč
1919 CDV1b + CDV2b, sestava 4ks dopisnic s modrým monogramem, 2x CDV1b dofr. zn. Hradčany 5h, DR KOPISTY, FRIEDBERG IN BÖHMEN a 2x CDV2b, I. a II. díl bez dofranku s DR ČASTOLOVICE, VOKOVICE - VELESLAVÍN; pěkné kusy
Vyvolávací cena: Kč
1920 TELEGRAM / blanket telegramu s monogramem a prodejní cenou 5h, vyfr. zn. Hradčany 300h 3x, Pof.23, z toho 2ks s dolním okrajem a počítadlem + 3ks spěšné zn. 5h s přetiskem FRANKO, Pof.S2, DR ČESKÉ BUDĚJOVICE/ 21.V.20; křížem lehce přeloženo, otázku dobovosti nelze posoudit
Vyvolávací cena: Kč
1943 Pof.A111 (Mi.Bl.I), Heydrichův aršík, formát 101x149, I. typ, náklad 1000 kusů; vzácný aršík vydaný u příležitosti 1. výročí smrti Reinharda Heydricha, dle našeho názoru jeden z nejzachovalejších dochovaných kusů, pouze 2 lehké lomy v dolních rozích, bez výrazných lomů a reparatur; fotoatest Mahr BPP; mimořádná nabídka (!), tento podle katalogu nejcennější aršík z celé světové filatelie chybí v naprosté většině sbírek, kat. 20.000€
Vyvolávací cena: Kč