Sálová aukce 44 / Filatelie / Evropa

168653 - 1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, b
1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, bez orámování kříže, černé kosočtvercové raz; kat. 130€
Vyvolávací cena:
168654 - 1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, b
1850 Mi.8II, RAYON II, 10Rp černá / oranžovo-červená, bez orámování kříže, modré kosočtvercové raz; kat. 130€
Vyvolávací cena:
168652 - 1851 Mi.9II, RAYON II, 5Rp bez orámování kříže, kosoč
1851 Mi.9II, RAYON II, 5Rp bez orámování kříže, kosočtvercové raz; plný střih, nepatrné odření, jinak pěkný exemplář, kat. 130€
Vyvolávací cena:
168650 - 1855-56 Mi.13IIAyn/a, Strubel 5Rp hnědá (mittelgrau), bern
1855-56 Mi.13IIAyn/a, Strubel 5Rp hnědá (mittelgrau), bernský tisk, kosočtvercové raz.; vpravo těsný, ale plný střih, kat. 120€
Vyvolávací cena:
168648 - 1855-56 Mi.14IIAyo/b, Strubel 10Rp mléčně modrá, bernsk
1855-56 Mi.14IIAyo/b, Strubel 10Rp mléčně modrá, bernský tisk, lehké řádkové raz.; bezvadné, kat. 180€
Vyvolávací cena:
168647 - 1854-59 Mi.15I, Strubel 15Rp růžová, mnichovský tisk, ko
1854-59 Mi.15I, Strubel 15Rp růžová, mnichovský tisk, kosočtvercové raz., dole těsný střih; kat. 400€
Vyvolávací cena:
167443 - 1881 Mi.44, Sedící Helvetia 1Fr zlatá na žilkovaném pap
1881 Mi.44, Sedící Helvetia 1Fr zlatá na žilkovaném papíru, 2ks - dva různé barevné odstíny, DR BASEL a ZÜRICH; dv - u tohoto typu papíru zcela obvyklé, vzácné známky, často chybějící ve sbírkách, kat. 2.400€
Vyvolávací cena:
165940 - 1911 Mi.O-9 III.b, Tellknabe 5c zelená, známkový sešitek
1911 Mi.O-9 III.b, Tellknabe 5c zelená, známkový sešitek /Markenheftchen/, obsahuje 2 kompletní listy /H-Blätter/ Mi.9 III., á 6ks zn. 5c, z původních 5ks; specialisty hledané, velmi dobrý stav, kompletní sešitek kat. 300€
Vyvolávací cena:
168176 - 1912 Mi.110x, Helvetia 3Fr žlutá, 40-blok na výstřižku
1912 Mi.110x, Helvetia 3Fr žlutá, 40-blok na výstřižku s DR BASEL; mimořádný celek této koncové hodnoty!
Vyvolávací cena:
168183 - 1912 sestava 5ks dobírkových obálek s Mi.104, 30C, DR ERS
1912 sestava 5ks dobírkových obálek s Mi.104, 30C, DR ERSIGEN, vše zasláno do velmi malých obcí a vráceno s nálepkami "odmítnuto" či "neproplaceno", zajímavé
Vyvolávací cena:
167955 - 1919 ZÜRICH - BERN, Let-dopis, vyfr. 1. leteckou přetiskov
1919 ZÜRICH - BERN, Let-dopis, vyfr. 1. leteckou přetiskovou zn. 50c, Mi.145 a výplatní 3c, podací DR ZÜRICH BAHNHOF 11.VI.19, na zadní straně letecké raz. SCHWEIZER FLUGPOST 11.VI.19; obálka z levé strany zastřižena, vygumovaný adresát, přesto zajímavá raná letecká celistvost!
Vyvolávací cena:
167929 - 1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteck
1924 R+Let-dopis, let LA CAGUERELLE - LAUSSANE, vyfr. leteckou zn. 65c, Mi.189 a příplatkovou příležitostnou nálepkou 40c k výročí vojáků 31. regimentu, podací příležitostná razítka a vzadu příchod LAUSANNE POSTE AÉRIENNE SUISSE 31.VIII.24; dekorativní, bez poškození
Vyvolávací cena:
167950 - 1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜR
1924 letecký den Solothurn - Grenchen a následný let ZÜRICH - BASEL, Let-lístek s přítiskem příležitostné nálepky 40c, zaslaný jako R, vyfr. mj. leteckou zn. 25c, Mi.180 a výplatní 30c, Mi.169, podací DR ZÜRICH FLUGPOST 1.IX.24 doplněné červeným raz. letecké akce, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 3.IX.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167935 - 1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANS
1924 vyhlídkový let ROMANSHORN a následný přelet ROMANSHORN - ZÜRICH, příležitostná pohlednice vyfr. leteckou zn. 35c, Mi.181 a příplatkovou leteckou nálepkou 40c, podací fialové raz. FLUGPOST ROMANSHORN - ZÜRICH 9.VI.24, doplněné oválným raz. FLUGTAG ROMANSHORN 9.VI.24 a příchod ZÜRICH FLUGPOST 10.VI.24; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167957 - 1925 1. let BASEL - MANNHEIM, Let-dopis adresovaný do Něme
1925 1. let BASEL - MANNHEIM, Let-dopis adresovaný do Německa, se smíšenou frankaturou letecké a výplatních zn. Mi.180 + 156 2x, oválné modré razítko FLUGPOST BASEL - MANNHEIM 28.IX.25; bez poškození, dekorativní, odhadní cena 2.000Kč
Vyvolávací cena:
167959 - 1925 1. let GENEVE - MILAN, Let-dopis zaslaný do Itálie, s
1925 1. let GENEVE - MILAN, Let-dopis zaslaný do Itálie, se smíšenou frankaturou letecké a výplatních zn. Mi.213 + 156, 202, fialový kašet 1. letu, podací letecké raz. GENEVE 3.IX.25 a příchod MILANO POSTA AREA 3.10.25; bez poškození, dekorativní malý formát, odhadní cena 2.500Kč
Vyvolávací cena:
167937 - 1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let
1925 mezinárodní letecký den v Ženevě a následný let GENF - BASEL, Let-dopis vyfr. mj. leteckou zn. Mi.213 a příplatkovými trojúhelníkovými nálepkami hodnoty 30c a 50c, podací příležitostné raz. a letecké raz. GENEVE POSTE AÉRIENNE SUISSE 1.VI.25, vzadu příchod BASEL FLUGPOST 2.VI.25; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167924 - 1927 1. let LAUSANNE - LA CAUX DE FONDS - LE LOCLE - LAUSANN
1927 1. let LAUSANNE - LA CAUX DE FONDS - LE LOCLE - LAUSANNE/ 30.5.1927 černé a fialové razítko na letecké celinové obálce a na dopisnici s přítiskem letecké asociace NHORA, obálka zaslaná jako R, obě celiny s příchozím DR LAUSSANE POSTE AÉRIENNE SUISSE 30.V.27; specialisty hledané, náklad těchto celin pouhých 300ks (!); dekorativní bez poškození
Vyvolávací cena:
167913 - 1928-31 sestava 3ks leteckých celinových pohlednic, Mi.P13
1928-31 sestava 3ks leteckých celinových pohlednic, Mi.P134/02, P139/01, P140/02, vše letecky prošlé ZÜRICH-BASEL 1.8.28, 1.SCHWEIZ. SEGELFLUGPOST BACHTEL 31.8.30, ZÜRICH - ST. GALLEN 1.8.31; bez poškození, kat. 260€
Vyvolávací cena:
167919 - 1929 sestava 2ks soukromých celinových obálek s vytiště
1929 sestava 2ks soukromých celinových obálek s vytištěnými zn. Tell 10c, resp. 20c a přítiskem Filatelistického kongresu v Bernu, dofrankované leteckými zn. Mi.179, a Mi.180, podací PR Philatelisten Kongress BERN 22.VI.29 a DR BERN LUFTPOST 24.VI.29, adresováno do Curychu s příchozím leteckým raz. ZÜRICH FLUGPLATZ 24.VI.29; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena:
167964 - 1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG  sestava 2ks R+Let-celistvostí
1929-30 AD ASTRA AFRIKA FLUG sestava 2ks R+Let-celistvostí přepravenými lety do Afriky, oba s kašety letů z let 1929 a 1930, vyfr. mj. leteckými zn. 1Fr, Mi.191, podací raz. ZÜRICH LUFTPOST 15.XII.29 a 2.XII.30, všechny náležitosti letecké přepravy; zachovalé
Vyvolávací cena:
167960 - 1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do
1929-33 sestava 2ks leteckých celistvostí adresovaných do ČSR, 1x R+Ex+Let z Curychu do Prahy s bohatou frankaturou let. zn., Mi.180, 181, 190, 213, a 1x R+Let z Zürichu do Brna přes Mnichov, opět bohatá frankatura leteckých zn. Mi.179, 184, 257; oba dopisy se všemi náležitostmi letecké přepravy
Vyvolávací cena:
167965 - 1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku
1930 1. poštovní let hydroplánu Dornier X ve Švýcarsku - červený oválný kašet na Let-dopisu do Německa, vyfr. leteckou zn. 75c, Mi.190 s podacím DR ZÜRICH 14.XI.32 a tranzitním raz. STAAD b. RORSCHACH 14.XI.32; bez poškození
Vyvolávací cena:
167953 - 1940-44 FP  sestava 6ks pohlednic (1x prošlá) - motiv mobi
1940-44 FP sestava 6ks pohlednic (1x prošlá) - motiv mobilizace + 1x dopis, 1x lístek polní pošty; dobrý stav
Vyvolávací cena:
165190 - 1860-1970 [SBÍRKY]  pěkná sbírka na listech v albu Kabe,
+16
1860-1970 [SBÍRKY] pěkná sbírka na listech v albu Kabe, obsahuje část klasického období, lepší série mj. Pro Juventute - Znaky Mi.143-144, 149-151, 153-155, 172-174, 175-178 atd., letecké Mi.256-258, atd.; vyšší katalog
Vyvolávací cena:
166617 - 1854-1970 [SBÍRKY]  generální sbírka v 16-listovém zás
1854-1970 [SBÍRKY] generální sbírka v 16-listovém zásobníku A4, obsahuje převážně razítkované známky, včetně klasického období, různé série atd.; menší část nerazítkovaná, kat. dle majitele přes 3.000€
Vyvolávací cena:
164813 - 1900-1937 [SBÍRKY]  menší sestava převážně razítkova
1900-1937 [SBÍRKY] menší sestava převážně razítkovaných známek, obsahuje různé série a částí sérií, mj. Mi.71-73, 121-123, 184x, 233x, 234z, 258, 310, atd.; vyšší katalog, uloženo na výběrovém platu A4
Vyvolávací cena:
167488 - 1945-47 Mi.25-31, Zóna A Mi.1-17 (mimo 15), 18-23, 28-33, 5
1945-47 Mi.25-31, Zóna A Mi.1-17 (mimo 15), 18-23, 28-33, 51-56, sestava převážně leteckých sérií ve více kusech, celkem kat. 450€
Vyvolávací cena:
167487 - 1948 Mi.47-50, Letecké, hodnoty 100L - 1000L, luxusní, kat
1948 Mi.47-50, Letecké, hodnoty 100L - 1000L, luxusní, kat. 300€
Vyvolávací cena:
167672 - 1886 Mi.47, 52 Půlměsíc 1Pia modrá a 2Pia oranžová / m
1886 Mi.47, 52 "Půlměsíc" 1Pia modrá a 2Pia oranžová / modrá, obě půlené na malých výstřižcích, s přetisky "20 Para" a "1 Piastre" , DR CONSTANTINOPLE - GALATA / DEPART, zajímavá provizoria
Vyvolávací cena:
168779 - 1924 Mi.799-806, Smlouva v Laussane, kompletní série 1
1924 Mi.799-806, Smlouva v Laussane, kompletní série 1½Pia-200Pia; velmi malé stopy po nálepkách, kat. jako ** 1.000€
Vyvolávací cena:
168803 - 1923-1925 Mi.825, Hvězda a půlměsíc 500Pa zelená, bezva
1923-1925 Mi.825, Hvězda a půlměsíc 500Pa zelená, bezvadný kus s 1. nálepkou, kat. pro ** 3.200€, vzácná známka!
Vyvolávací cena:
167482 - 1927 Letecké Mi.5-14, kompletní série 20Pa - 100Ghr, lehk
1927 Letecké Mi.5-14, kompletní série 20Pa - 100Ghr, lehké nálepky, kat. 600€
Vyvolávací cena:
167684 - 1881-1885 VÝCHODNÍ RUMELIE sestava celkem 47ks, od Mi.1, v
1881-1885 VÝCHODNÍ RUMELIE sestava celkem 47ks, od Mi.1, vzácná Mi.5 zk.Thier, Mi.10A, 14I, 14II, 22IB (!), 23, 24I, 24II, raz. modrá, zelená a červená; kat. 730€++; ojedinělá nabídka z této neobvyklé destinace
Vyvolávací cena:
167686 - 1885 VÝCHODNÍ RUMELIE - Bulharská okupace  Mi.21I / Sc.33
1885 VÝCHODNÍ RUMELIE - Bulharská okupace Mi.21I / Sc.33, turecká 5 Para fialová s rámečkovým přetiskem "Lev" - velmi pěkný kus s původním lepem, zk. Kosack, Thier; v kat. Mi. "-.-", Scott $300, dle dostupných informací vzácná klasická známka!
Vyvolávací cena:
168710 - 1916 R-dopis z Istanbulu do Roudnice, firemní obálka s př
1916 R-dopis z Istanbulu do Roudnice, firemní obálka s přítiskem, frankovaná Mi.288, 2½Pia fialová, DR GALATA aj., cenzurováno, velmi atraktivní celistvost
Vyvolávací cena:
168137 - 1939 VATIKÁN - PRAHA, Let dopis zaslaný do ČSR, vyfr. zn.
1939 VATIKÁN - PRAHA, Let dopis zaslaný do ČSR, vyfr. zn. Mi.30, 28, 27 podací DR CITA DEL VATICANO/ POSTA AERA 1.3.39, doplněno leteckým kašetem v červené barvě a příchod PRAHA 55/ 3.III.39; bez poškození
Vyvolávací cena:
168131 - 1939 VATIKÁN - PRAHA, Let+Ex dopis zaslaný do ČSR, vyfr.
1939 VATIKÁN - PRAHA, Let+Ex dopis zaslaný do ČSR, vyfr. bohatou frankaturou, mj. zn. 2,75L, Mi.33, expresní zn. 2,50L, Mi.38, podací DR CITA DEL VATICANO/ POSTA AERA 11.3.39, doplněno leteckým kašetem, vzadu příchod PRAHA 55/ 13.III.39; bez poškození
Vyvolávací cena:
168461 - 1840 SG.2, Penny Black, písmena C-G, černý Maltézský k
1840 SG.2, Penny Black, písmena C-G, černý Maltézský kříž; bezvadný kus, kat. £375
Vyvolávací cena:
168459 - 1840 SG.2, Penny Black, písmena K-A, červený Maltézský
1840 SG.2, Penny Black, písmena K-A, červený Maltézský kříž; bezvadný střih, na 3 stranách velmi široký, kat. £400
Vyvolávací cena:
168460 - 1840 SG.2, Penny Black, písmena S-B, prakticky celý hnědo
1840 SG.2, Penny Black, písmena S-B, prakticky celý hnědo-červený Maltézský kříž; luxusní známka, kat. £400++
Vyvolávací cena:
168462 - 1840 SG.2, Penny Black, TD 4, písmena C-J, celý červený
1840 SG.2, Penny Black, TD 4, písmena C-J, celý červený Maltézský kříž; bezvadný kus s mimořádně širokým střihem na všech stranách (!), kat. £400++
Vyvolávací cena:
168463 - 1840 SG.2, Penny Black, šedo-černá (worn plate), písmena
1840 SG.2, Penny Black, šedo-černá (worn plate), písmena L-L, červený Maltézský kříž; bezvadný kus s krásným střihem, kat. £500
Vyvolávací cena:
167881 - 1840 SG.2 + SG.5, Penny Black 1P, písmena R-L, dole plný,
1840 SG.2 + SG.5, Penny Black 1P, písmena R-L, dole plný, na ostatních stranách úzký až těsný střih, červené raz. maltézského kříže + Penny Blue 2P, písmena S-F, pěkný střih na 3 stranách, dole těsný střih, černý maltézský kříž; kat. min. £1.275
Vyvolávací cena:
168464 - 1840 SG.5, 2 Penny Blue, TD 2, písmena I-H, černý Maltéz
1840 SG.5, 2 Penny Blue, TD 2, písmena I-H, černý Maltézský kříž; vlevo dole lehký lom, velmi pěkný kus s plným střihem, zářivá barva, kat. £1.000
Vyvolávací cena:
166780 - 1841 SG.14, 2 Penny Blue, TD 4, písmena D-D, na 3 stranách
1841 SG.14, 2 Penny Blue, TD 4, písmena D-D, na 3 stranách plný okraj, "Ivory Head", část původního lepu; kat. £6.250, velmi zajímavá vyvolávací cena!
Vyvolávací cena:
167467 - 1854-1857 SG.23, 2P modrá, TD 4, perforace 14, průsvitka M
1854-1857 SG.23, 2P modrá, TD 4, perforace 14, průsvitka "Malá koruna"; vpravo lehký lom, nový lep, bezvadně zachovalá perforace a výrazná původní barva; celkově velmi pěkný exemplář této vzácné známky, atest BPA, kat. * £12.000
Vyvolávací cena:
167468 - 1867-1880 SG.114, 10P tmavě červeno-hnědá, velmi pěkný
1867-1880 SG.114, 10P tmavě červeno-hnědá, velmi pěkný kus s atestem BPA; (všechny nerazítkované 10-pencové jsou vzácné, dosud jsme měli možnost nabídnout jen levnější SG.112); kat. £5.000
Vyvolávací cena:
168640 - 1867 SG.115, 1Sh tmavě zelená; průsvitka Spray of rose, s
1867 SG.115, 1Sh tmavě zelená; průsvitka "Spray of rose", svislý lom v levém okraji, kat. £1300
Vyvolávací cena:
168466 - 1877 SG.Spec. L236, Telegrafní 1 Libra hnědo-fialová, TD
1877 SG.Spec. L236, Telegrafní 1 Libra hnědo-fialová, TD 1, průsvitka "trojlístky", část původního lepu; zřejmě lehce opravená perforace, pěkný exemplář této velmi vzácné známky, kat. £6.750 (SG.Spec. Queen Victoria 2011)
Vyvolávací cena:
168643 - 1876-1928 sestava 7ks celistvostí, 6x dopis vyfr. zn Viktor
1876-1928 sestava 7ks celistvostí, 6x dopis vyfr. zn Viktorie, vydání 1873-80, (6x 2½P), různé destinace, 2x Francie, 4x Švédsko + 1x pohlednice do Švédska vyfr. zn. vydání Jiří VI.; různá kvalita
Vyvolávací cena:
162331 - 1890 GUERNSEY  dopis do Vídně vyfr. zn. Mi.89, DR GUERNSEY
1890 GUERNSEY dopis do Vídně vyfr. zn. Mi.89, DR GUERNSEY 24.DE.90, příchozí raz. ALSERGRUND 27.12.90 vzadu; zásilky z XIX. stol. z ostrova Guernsey adresované do ciziny jsou mimořádně vzácné, RR!
Vyvolávací cena:
167683 - 1884 TELEFONNÍ ZNÁMKY Jackson 1Sh hnědá, TL 12ks, uprost
1884 TELEFONNÍ ZNÁMKY Jackson 1Sh hnědá, TL 12ks, uprostřed podlepeno, navíc samostatné 4P modrá a 6P černo-zelená
Vyvolávací cena:
167661 - 1893 LEVANTE  SG.7var., Viktorie 1/2P oranžová s PŘEVRÁC
1893 LEVANTE SG.7var., Viktorie 1/2P oranžová s PŘEVRÁCENÝM PŘETISKEM "40 PARAS", DR CONSTANTINOPLE; bezvadná, atest BPB " A rare stamp"
Vyvolávací cena:
166396 - 1898-1900 MAROCCO AGENCIES  SG.1-8, Viktorie 5c-2P; kompletn
1898-1900 MAROCCO AGENCIES SG.1-8, Viktorie 5c-2P; kompletní série, kat. £110
Vyvolávací cena:
162747 - 1899 MOROCCO AGENCIES  SG.9-16, Viktorie 5c-2Pes; kompletní
1899 MOROCCO AGENCIES SG.9-16, Viktorie 5c-2Pes; kompletní série, kat. £170
Vyvolávací cena:
162745 - 1905-6 MOROCCO AGENCIES  SG.24-30, Edvard VII. 5c-2Pes, prů
1905-6 MOROCCO AGENCIES SG.24-30, Edvard VII. 5c-2Pes, průsvitka Multi CA; kompletní série, kat. £150
Vyvolávací cena:
162739 - 1907-13 MOROCCO AGENCIES SG.31-38, Edvard VII. ½P-2Sh6P
1907-13 MOROCCO AGENCIES SG.31-38, Edvard VII. ½P-2Sh6P; kompletní série, kat. £150
Vyvolávací cena:
162746 - 1935-37 MOROCCO AGENCIES  SG.66-74, Jiří V. 1P-5sh; komple
1935-37 MOROCCO AGENCIES SG.66-74, Jiří V. 1P-5sh; kompletní série, kat. £80
Vyvolávací cena:
162558 - 1899 R-celinová obálka soukromého původu s vytištěným
1899 R-celinová obálka soukromého původu s vytištěnými zn. Královna Viktorie 3½P žlutá + 2P vínově červená, dofr. zn. Mi.65, DR BUSHEY NEW TOWN/ 3.JY.99 + R-razítka WATFORD a LONDON, navíc oválné "R", zaslaná doporučeně do Švýcarska; stopy pošt. provozu
Vyvolávací cena: