Sálová aukce 45 / Ostatní sběratelské obory
1551
1934-41 sestava 5ks poštovních knížek z let 1934, 1936, 1938, 1940 a 1941; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1552
1926 VSTUPENKY/ FOTBAL - A.C. SPARTA PRAHA vstupenka v hodnotě $2 na fotbalové utkáni A.C. SPARTA PRAHA - ALL STARS OF CHICAGO, které se uskutečnilo v Chicagu 8. října 1926 při legendárním turné hráčů Sparty po USA, na zápas proti výběru nejlepších hráčů Chicaga, který skončil vítězně pro Spartu 1:0, autor branky Jaroslav Poláček; zcela mimořádná nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1553
1850-1910 [SBÍRKY] PROPAGAČNÍ NÁLEPKY, PEČETĚ sbírka přes 1.000ks zálepek, papírových a voskových pečetí na 30 listech ve velkém dobovém albu s koženými deskami "Album für Segel", obsahuje pečetě a zálepky převážně z německých území; různý stav, stopy stáří, patina, zajímavá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1554
1800-1900 [SBÍRKY] SFRAGISTIKA - PEČETĚ sbírka více než 600ks převážně šlechtických voskových pečetí, zejména z českých zemí a R-U, různé šlechtické rody, část církevní; celkově dobrý stav, nalepeno na listech, zajímavý soubor, uloženo v kartónové krabici
Vyvolávací cena: Kč
1555
1900 ALEŠ Mikoláš (1852–1913), významný český malíř a ilustrátor, kabinetní fotografie; ateliér Duras, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1556
1926-29 AUTOMOBILY sestava 2ks čb fotografií, 1x formát 117x12 cm a 1x 13,5x9 cm; výborný stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1557
1870? BOROVSKÝ Karel Havlíček (1821-1856), český básník, novinář, ekonom a politik, kabinetní fotografie (foto obrazu), ateliér Fiedler; patina
Vyvolávací cena: Kč
1558
1915 BUFKA Vladimír Jindřich (1887–1916), portrétní fotografie na paspartě, slepotiskové razítko na přední straně, vzadu razítko ateliéru; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1559
1927 ČETNICTVO četnická hodnostní škola B 1926-27, velké foto absolventů v uniformách, vlepeno na paspartě se jmény všech absolventů, foto Josef Hanzlik, Praha, rozměr 37x27cm
Vyvolávací cena: Kč
1560
1920-47 ČETNICTVO pozůstalost po četníkovi z období 1. republiky, obsahuje 1x foto v legionářské a 6x v četnické uniformě + 1x dekret o jmenování vrchním strážmistrem od stejné osoby, z roku 1947; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1561
1930? DRTIKOL František (1883–1961), MASARYK Tomáš Garrigue (1850–1937), první československý prezident, originální portrétní fotopohlednice; dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1562
1870? GORČAKOV Alexandr (1798-1883), ruský šlechtic, původem z Estonska, jeden z nejvýznamnějších carských diplomatů 19. století, poslední kancléř carského Ruska; kabinetní fotografie, nahoře dv, velmi vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1563
1890 JÁNSKÉ LÁZNĚ kabinetní místopisná fotografie, F. Pietschmann, Hirschberg; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1564
1906-60 LIBEREC sestava 27ks novodobých fotek z původních negativů (2ks přefocené) starého Liberce, většina s popisem a datem vzniku, rozměr 13x18cm, velmi zajímavé záběry; ojedinělý soubor!
Vyvolávací cena: Kč
1565
1945 ODBOJ sestava 3 čb fotografií Revolučního železničního NV v Přerově; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1566
1900 PLZEŇ - Hostinec Martina Merce, kabinetní fotografie na paspartě, atelier Veselý - Plzeň
Vyvolávací cena: Kč
1567
1925? POPLER Rudolf (1899-1932), jeden z nejvýznamnějších všestranných dostihových jezdců meziválečného Československa, účastník 2 Olympijských her, v roce 1932 zahynul při dostihu po Velké pardubické; čb portrétní fotopohlednice v jezdeckém oděvu, výborný stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1568
1860? PURKYNĚ Jan Evangelista (1787-1869), český fyziolog, anatom, biolog, básník a filozof, kabinetní fotografie malého formátu; vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1569
1914 RAKOUSKO-UHERSKO ateliérová skupinová fotografie důstojníků RU armády, Letzte-100 1911-14, nalepeno na paspartě, rozměr 26x19cm
Vyvolávací cena: Kč
1570
1875? ROMANOV Vladimír Alexandrovič (1847-1909), syn ruského cara Alexandra II., mj. prezident Ruské akademie krásných umění, mecenáš; malá kabinetní fotografie, vzácné, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1571
1880 RUDOLF HABSBURSKO-LOTRINSKÝ (1858-1889), rakouský korunní princ, syn císaře Františka Josefa I., tragicky zahynul společně se svou milenkou baronkou von Vetsera u zámku Mayerling (sebevražda); kabinetní fotografie v uniformě, vydal Czihak Vídeň, rozměr 164x108mm, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1572
1893 ŘEZNÍČEK Karel (1845-1914), významný český cestovatel, kabinetní kolorovaná fotografie z cest po Japonsku (Jokohama), v kimonu, na zadní straně podpis; zajímavé a vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1573
1870? TYRŠ Miroslav (1832–1884), zakladatel Sokola, kabinetní fotografie, ateliér Bartoš; zachovalé, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1574
1888 VON VETSERA Marie Alexandrine (1871-1889), rakouská šlechtična, poslední milenka rakouského korunního prince Rudolfa Habsbursko-Lotrinského (1858-1889), společně tragicky zahynuli u zámku Mayerling (sebevražda); 2 kabinetní fotografie (1x jako grafika) 164x108mm, vydal Blümke a Scholtz, lehká patina, jinak velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1575
1920 ZAHRADNÍK-BRODSKÝ Isidor (1864-1926), významný kněz, diplomat, politik, poslanec Říšské rady, ministr železnic, originální kabinetní fotografie, ateliér Langhans; velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1576
1935 ZAKARPATSKÁ UKRAJINA absolventi obchodní školy v Užhorodě, foto tabla, rozměr 21x17cm
Vyvolávací cena: Kč
1577
1944 [SBÍRKY] TOTÁLNÍ NASAZENÍ velké album fotografií a pohlednic totálně nasazeného Jiřího Tichého v německém Emmendingen (Bavorsko) z roku 1944, soubor obsahuje celkem 272 fotografií a 76 pohlednic, mj. zajímavá dokumentace pracovního tábora, dále přiloženy různé osobní dokumenty, např. osobní propustka, pracovní evidenční karta, poukázky na stravu, jízdenky, vstupenky atd.; uloženo ve velkém fotoalbu, velmi dobrý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1578
1940-50 MLADÉ PROUDY - 5ks původních grafik českých umělců: Lev Šimák, M. Salcman, V.V. Novák, J. Želibský, B. Hoffstädter; celkem 5 grafických listů, všechny signovány tužkou, paspartovány, vloženy v originálním papírovém přebalu, vložen úvodní text Z. Kotíkové; vynikající stav, zajímavá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1940-50 MLADÉ PROUDY - 5ks původních grafik českých umělců: Holý, Miroslav – Žena drhnoucí podlahu, barevný dřevoryt 108x177 + Kotík, Pravoslav – Dříví-uhlí, čb dřevoryt 155x198 + Čapek, Josef – Koupání, linoryt 124x180 + Špála, Václav – Žena s košíkem ovoce, linoryt 165x113 + Hofman, Vlastislav – Podobizna muže, linoryt 222x105; 5 grafických listů, všechny signovány tužkou, paspartovány, vloženy v originálním papírovém přebalu, přiložen úvodní text Fr. Kovárny; vzácné album, na obálce přehyby, grafické listy ve velmi dobrém stavu, zajímavá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1580
1743 KARLOVO NÁMĚSTÍ - NOVOMĚSTSKÁ RADNICE / KORUNOVACE MARIE TEREZIE V PRAZE 1743 mědiryt 70x36cm, autor předlohy I.I. Dietzler, rytec Johann Andréas PFEFFEL (1674-1748), z díla Ramhoffsky J.H. : Drei Beschreibungen; velmi dobrý stav bez obvyklých natržení, vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1581
1904 MUCHA Alfons (1860–1939), neznámá ilustrace "Holčička s panenkou" na titulu časopisu Besídka malých, ročník XXI., 1904 - dětský časopis vycházející v letech 1879-1896 a 1901-1913; Nosek neuvádí, stopy stáří, patina, povolená vazba, mimořádně vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1582
1925? MUCHA Alfons (1860–1939) / ex libris VOSTŘEBAL; v letech 1903-1925 provedl A. Mucha pouze 5 ex libris secesního charakteru (Balasi, Polívka, Růžička, Scheiner, Vostřebal); dobrý stav, pouze vpravo slabě promáčknutý papír, rozhodně zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
1583
1919-20 MUCHA Alfons (1860–1939), Vybrané spisy dobrých autorů XI, XIII - Emil Zítek - Štěstí, sestava 3 barevných variant obálek s ilustracemi A. Muchy; Nosek neuvádí, patina a drobná natržení, mimořádně vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1584
1931 ZA RECITÁTORKOU BOŽKOU VOLDÁNOVOU - č. 26, výtisk na bílém papíru Holland, podpis Bedřich Voldan - soukromý sborník na památku B. Voldanové, mj. ilustrace A. Mucha, Fr. Bílek, Šimon atd. + nečíslovaný výtisk na velínu; vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1585
1950 SEDLÁČEK Vojtěch (1892-1973), 5ks původních grafik českých umělců, nekompletní, chybí 2 kusy (V polích, Vláčení); v původních deskách, litografie, lynoryt, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: Kč
1586
1878 ALEŠ Mikoláš (1852–1913) / autorské Exlibris, s datací 17/3 78; formát 9x12,5 cm, za horní růžky přilepeno na podkladový papír
Vyvolávací cena: Kč
1587
+23
1900-90 [SBÍRKY] EXLIBRIS mimořádný soubor Exlibris v kartónové krabici, obsahuje 133ks Exlibris Ladislav Josef Kašpar (1915-1997), grafik, ilustrátor a malíř, vše signováno, různé formáty a motivy, část na kartónu + soubor 79ks Exlibris s námětem erotika, část signována + velký soubor 718ks Exlibris tuzemské i zahraniční provenience, mnohé signovány, částečně na kartónu, celkem 7 alb; součástí souboru je i kniha Braungart R.: Deutsche Exlibris und andere kleine Kleingraphik, Mnichov 1922; zajímavá nabídka
Vyvolávací cena: Kč
1588
1920-70 [SBÍRKY] FOŘTOVÁ-ZLÁMALOVÁ Pavlína (1886-1974), česká malířka, grafička, ilustrátorka a historička umění, soubor litografií, rytin a kreseb, 77 autorských, zkusmých i definitivních tisků, velká část signována, mj. autorský nátisk PF Františka Schwarzenberga, Aloise Jiráska apod., dále část osobní korespondence, osobní kresby známých i neznámých motivů; velmi zajímavý soubor, uloženo v zásobníku
Vyvolávací cena: Kč
1589
+16
1850-1900? [SBÍRKY] velký soubor rytin významných osobností, šlechticů a vojevůdců 17.-19. století, celkem 97ks (!), cca 1/2 v paspartě, mj. René Descartes (1596-1650), filosof, matematik a fyzik; Filip V. Španělský (1683-1746), španělský král z rodu Bourbonů; Arthur Wellesley, 1. vévoda z Wellingtonu (1769-1852), britský vojevůdce, politik; Ludvík Filip Orleánský (1773-1850), francouzský král; Kurt Christoph von Schwerin (1684-1757), pruský polní maršál atd.; zajímavý soubor, část patina, uloženo v deskách
Vyvolávací cena: Kč
1590
1929 Železniční mapa ČSR s kalendářem a reklamou firmy na psací stroje REMINGTON, formát 104x70cm; přeložené, ve velmi dobrém stavu, dekorativní
Vyvolávací cena: Kč
1591
1940 Mapa Západní válečné zóny, "Westlicher Kriegschauplatz Calaic - Belfort", vydal Ravenstein - Frankfurt; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1592
1942 Mapa Sudet, "Sudetengau", měřítko 1:600.000, vydáno v Liberci, rozměr 77x31cm; přeloženo, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1593
1944 Mapa k náletové situaci, německo - česká mapa Německa a Protektorátu se zvukovými signály leteckých poplachů, vydal Josef Handlíř, Praha, formát A3; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč