Sálová aukce 45 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Barbados

170078 - 1863 SG.34a, LEGENDÁRNÍ CHYBOTISK Britannia 1Sh v modré,
1863 SG.34a, LEGENDÁRNÍ CHYBOTISK Britannia 1Sh v modré, namísto v černé barvě; tyto "errors of colour" v barvě známek 1 Penny (SG.23) se po dodání na Barbados nikdy nedostaly do oběhu, náklad poslán zpět tiskárně Perkins Bacon s výjimkou několika kusů, jež si ponechal tajemník guvernéra J.R. Holligan a opatřil je křížovým škrtem pera; dnes je známo pouhých 14ks této známky, většinou s odstraněným přeškrtnutím, a tedy více či méně poškozených, což je případ i našeho exempláře (poškození v horní části v místě původního škrtu lze považovat za nevýznamné vzhledem ke vzácnosti), jinak pěkný a velmi reprezentativní kus, úplná "rough perforation"; atest A.P.S. a Friedl Exp. Committee - H. Bloch a E. Müller, dle poznámky na atestu zakoupeno v aukci Harmer, Rooke Co. 1959 Ezrou D. Cole (jeden z nejslavnějších obchodníků v celé historii filatelie, Hall of Fame APS), dále ex. Peter Jaffé (Roll of Distinguished Philatelists, Tapling Medal, FIP Class d’Honneur), kat. £18.000, jedná se o neopakovatelnou nabídku jedné z významných rarit koloniální klasiky!
Vyvolávací cena:

Sálová aukce 45 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Barbados - Informace

V této kategorii najdete poštovní známky, celistvosti a celiny s poštovní historií ostrova Barbadosu, který leží ve východní části Malých Antil, tzv. Návětrných ostrovech. Barbados se stal od poloviny 17. století anglickou kolonií.
První poštovní známky Barbadosu vyšly již v roce 1852 - byly jimi dnes ikonické a sběratelský velmi oblíbené tzv. Sedící Britannie (The seated Britannia stamps).