Aukce 50 / Filatelie / ČSR I. / Hradčany - celistvosti
1919 cenné psaní s udanou cenou 14.446Kč, na tiskopisové obálce s monogramem, vyfr. zn. 2x 25h, Pof.11A + 2x 500h, Pof.25 vpředu a 1x 500h vzadu, DR TEPLITZ-SCHÖNAU 1/ 22.XII.19, vzadu celé pečetě!; smíšená frankatura zoubkovaných a nezoubkovaných zn., hodnoty 500h po 1 straně trhané; obálka vpravo mírně zastřižena, jinak velmi pěkné
Vyvolávací cena: Kč
1993
1919 pohlednice (Karlovy Vary) adresovaná do Francie, vyfr. zn. Pof.1 (2x), 2, 5 (2x), ještě rakouské DR KARLSBAD 1/ 26.XI.19; běžná jakost
Vyvolávací cena: Kč
1920 TELEGRAM / blanket telegramu vyfr. na zadní straně 4-blokem 500h hnědá, s dolním okrajem a s rámečkovým spojeným typem (!), Pof.25 STr, ZP 93, TD 1, znehodnoceno DR ČESKÉ BUDĚJOVICE 17.III.20, na přední straně vylepena Spěšná zn. 5h zelená s přetiskem PORTO a DR ČESKÉ BUDĚJOVICE 15.III.20; lehký svislý přehyb, jinak bezvadné, i přes rozdílnost dat u razítek velmi zajímavá celistvost se spojeným rámečkovým typem, otázku dobovosti nelze posoudit
Vyvolávací cena: Kč
1995
1920 ústřižek průvodky s 3-barevnou frankaturou Pof.14 (2x), 24 a 25, hodnota 500h rámečkový typ, čistá DR PROSTĚJOV 1/ 20.V.20; označeno
Vyvolávací cena: Kč
1996
1920 Pof.6, 10h zelená, krásný střih, na ústřižku průvodky spolu se 100h hnědá, správné DR KOŠICE 2/ 15.VII.20; doklad o skutečném poštovním použití!, průvodka na pravém okraji poškozená (podlepeno), zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
Aukce 50 / Filatelie / ČSR I. / Hradčany - celistvosti - Informace
18. 12. 1918 Hradčany - celistvosti
Celistvosti s poštovními známkami první emise Hradčany jsou československou filatelistickou klasikou.
Hradčanské poštovní známky byly použity na dopisech, pohlednicích, celinách a poštovních průvodkách. První hodnoty 5h světle zelená a 10h červená byly vydány 18. 12. 1918, další v průběhu následujících 16 měsíců.
Tyto známky měly platnost ve 4 tarifních obdobích (TO) I. - IV. Hradčanské poštovní známky měly výplatní funkci do 30. 4. 1921.