Aukce 54 / Autogramy, rukopisy / Šlechta a panovnické rody

194327 - 1643 FERDINAND III. HABSBURSKÝ (1608–1657), císař řím
1643 FERDINAND III. HABSBURSKÝ (1608–1657), císař římský, král český a uherský, císařský skládaný dopis v němčině adresovaný na saského vévodu Julia Jindřicha Sasko-Lauenburského (1586-1665), ve kterém mu nařizuje, aby zaplatil do zemské pokladny dlužnou sumu; dáno ve Skalici 8.9.1643; vynikající stav, vzácné!
Vyvolávací cena:
194323 - 1891 FRANTIŠEK FERDINAND d´ESTE (1863-1914), následník r
1891 FRANTIŠEK FERDINAND d´ESTE (1863-1914), následník rakousko-uherského trůnu, synovec císaře Františka Josefa I., zavražděn při atentátu v Sarajevu 28.6. 1914 se svou ženou Žofií hraběnkou Chotkovou, vlastnoruční 4-stránkový dopis adresovaný strýci - císaři Františku Josefovi I. - přímluva pro baronku Spiegelfeld, aby získala místo dvorní dámy; dáno v Ödenburgu 5.1. 1891, luxusní stav, vzácné!
Vyvolávací cena:
193787 - 1881 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, če
1881 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, český a uherský král, císařský dekret s vlastnoručním podpisem "ferencz joszef" vydáno v BUDAPEŠTI; v původních skladech zpevněno, velká papírová pečeť
Vyvolávací cena:
194330 - 1891 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, če
1891 FRANTIŠEK JOSEF I. (1830-1916), rakouský císař, český a uherský král, latinsky psaný blahopřejný dopis k narození vévodkyně Agnes Marie Terezie (1891-1945) s vlastnoručním podpisem "franciscus josephus" a 2-řádkovým vlastnoručně psaným kurtoazním pozdravem, dáno ve Vídni 13.4.1891; pěkný zachovalý stav
Vyvolávací cena:
194324 - 1696 JOSEF I. (1678–1711), císař římský, král česk
1696 JOSEF I. (1678–1711), císař římský, král český a uherský 1705-1711, vlastnoručně psaný koncept dopisu (!) s plným pozlaceným podpisem "Josephus" z 8.1. 1696; velmi vzácný císařský rukopis, adresováno pravděpodobně některé z císařových milenek; pěkný zachovalý stav, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena:
188617 - 1662 LEOPOLD I. (1640–1705), císař římský, král čes
1662 LEOPOLD I. (1640–1705), císař římský, král český a uherský, vlastnoruční podpis na misivu - listu posélacím, datováno 3.11.1662 ve Vídni, gratulační dopis, adresátem vévoda Julius Jindřich Sasko-Lauenburský (1586-1665), výborný stav včetně malé pečeti; bez obvyklých natržení, vzácné
Vyvolávací cena: