1919 ČS. POLNÍ POŠTA / VRCHNÍ VELITELSTVÍ KARPATORUSKÁ KRAJINA/ GENERAL 1. KANCELÁŘ, velké modré francouzsko-české razítko na lístku polní pošty, doplněno fialovým řádkovým raz. KARPATORUSKÁ KRAJINA/ Section du courrier/ Podatelna s DR ČS PP 14/ 25.X.19, adresováno do Teplic v Čechách; luxusní a vzácné!Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
1920 ČERNOHOLOVA / služební skládaný přebal zaslaný jako R dopis bez poštovného, podací DR SÓHÁT 920 Jun.28., česko-rusínská R-nálepka, vzadu fragment příchozího DR NAGYBEREZNA, doplněno řádkovými raz. Čs. zemské četnické velitelství pro Podkarpatskou Rus, Oddělení Velká Berezná/ stanice Černoholová, Věc úřední porta prosta; zachovalé, přehyb souvisí s použitím uherského úředního formuláře na skládaný přebal, ojedinělý výskyt!Vyvolávací cena: 800 Kč +62,5 %
1920 DUBRNIČE / R-dopis zaslaný ve III. TO do Německa, poštovné 1Kč uhrazeno zn. Hradčany 2x 30h žlutá + 40h oranžová, podací DR BERCSÉNYIFALVA 920 Maj.25., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 30.5.20, prošlé německou cenzurou; zachovalé, dekorativní R celistvost s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 1 000 Kč +160,0 %
1920 LJÚTA / R-dopis zaslaný v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 75h + 5h modrozelená, Pof.21, 4, podací uherské DR HAVAZKÖZ 920 ..., doplněno uherskou R-nálepkou, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Maj.28.; zachovalé, hradčanský R-dopis z malé pošty na Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 900 Kč +11,1 %
1920 LJÚTA / R-dopis zaslaný v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR HAVAZKÖZ 920 ..., vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.18.; zachovalé, hradčanský R-dopis z malé pošty na Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 900 Kč
1920 MALÝ BEREZNÝ / R-dopis zaslaný ve III. TO v tuzemsku, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR KIS BEREZNA 920 Jun.22., čs. R-nálepka, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.23.; pouze lehký ohyb v obálceVyvolávací cena: 900 Kč
1920 PEREČÍN / firemní R-dopis zaslaný vnitrostátně ve III. TO, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 2x 20h modrozelená + 2x 15h + 10h červená, znárodněné uherské DR PERECSÉNY 15.Jun.920, vylepena čs. R-nálepka, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.16.; bez poškození, dekorativní 3-barevná hradčanská frankatura!Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1920 POROŠKOVO / skládaný přebal dopisu zaslaný jako R v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR POROSKÖ - Jun.16., vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.19.; svislý přehyb, zachovaléVyvolávací cena: 900 Kč +144,4 %
1920 TUŘÍ BYSTRÝ / 7x těžší skládaný R-dopis zaslaný vnitrostátně, poštovné 1,15Kč (navíc 88gr vyznačeno), uhrazeno zn. Hradčany 100h hnědá + 3x 5h světle zelená, podací modré (!) uherské DR TURJASEBES - Jun.15., uherská R-nálepka, vzadu fragment příchozího DR NAGYBEREZNA 920 Jun.16.; pouze svislý přehyb, ojedinělá hradčanská frankatura na těžším R-dopise z Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 1 500 Kč
1920 TUŘÍ REMETY / R-dopis zaslaný v tuzemsku ve III. TO, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 5x 15h + 5h modrozelená, Pof.7D, 4, na zadní straně, podací uherské jednokruhové DR TURJA REMETE 18/Jun/920, příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.21.; pouze lehký ohyb v obálce a vytržené zoubky u 1 zn.Vyvolávací cena: 800 Kč +175,0 %
1920 UŽHOROD / R+Ex-dopis adresovaný do Velkého Berezného ve III. TO, poštovné 1,40Kč uhrazeno zn. Hradčany 4x 5h modrozelená + 20h červená + 100h, Pof.4 2x, 4E 2x, 9A, 20, na obou stranách malé obálky, uherská R-nálepka a razítko Express, podací DR MUKAČEVO 30.IV.20; nepatrný přehyb, vzácná hradčanská frankatura pro R+Ex zásilku!Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1920 VELKÉ BEREZNÉ / R-dopis zaslaný ve IV. TO do Německa, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. Hradčany 120h + 50h modrá + 80h, DR VELKÉ BEREZNÉ 25.IX.20., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 29.9.20, prošlé německou cenzurou; bez poškození, dekorativní R-dopis s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 800 Kč +87,5 %
1920 VELKÉ BEREZNÉ / R-dopis zaslaný ve IV. TO do Německa, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. Hradčany 200h ultramarín (rohová zn.) + 50h modrá, DR NAGYBEREZNA Aug.24., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 29.8.20, prošlé německou cenzurou; bez poškození, dekorativní R-dopis s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 800 Kč +137,5 %
1920 VOLOVEC / 1x těžší R-dopis zaslaný vnitrostátně ve III. TO, poštovné 85h uhrazeno zn. Hradčany 5x 15h, Pof.7C + 10h zelená, Pof.6C, podací modré DR VOLÓCZ 14.Jun.20., vzadu příchozí DR NAGY BEREZNA 920 Jun.17.; zachovalé, dekorativní R-celistvost s hradčanskou frankturou a modrým uherským razítkem!Vyvolávací cena: 1 000 Kč +100,0 %
1921 MUKAČEVO / firemní R-dopis zaslaný ve IV. TO do Maďarska, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. emise HaV 1920 2x 100h zelená + OR 60h, podací DR MUKAČEVO 31.III.21, řádkové cenzurní razítko, vzadu příchozí DR BUDAPEST 921 Apr.4.; obálka rozevřena v obou svislých stranách, přesto dekorativní R- celistvostVyvolávací cena: 600 Kč
1931-1932 IRŠAVA, MUKAČEVO / 2 dopisy adresované do Švýcarska v V. TO, 1x vyfr. 5-páskou zn. Tyrš, Pof.273, a 1x nedostatečně vyfr. 2ks zn. TGM 1Kč, Pof.260, zatížen doplatkem 15c s DR HERISAU 26.II.31; zachovaléVyvolávací cena: 600 Kč
1932 IRŠAVA / firemní R-dopis zaslaný do Švýcarska v V. TO, poštovné 5Kč uhrazeno zn. emise Hrady 5Kč, Pof.267, podací DR IRŠAVA 31.X.32, vzadu příchozí DR HERISAU 2.XI.32; bez poškození, dekorativní R-dopis zaslaný do ciziny na předtištěné firemní obálceVyvolávací cena: 700 Kč +214,3 %
1944 BLOKY / CHUST / Majer C1, C4, C7, C8, C10, C13, C23, sestava 10 vícebloků různých hodnot na listu A4, obsahuje mj. krajové 6-bloky Patrona Hungariae 18f šedá a Szilágyi Erzsébet 30f červená; bez nálepky, místy povolená perforace, dv a dvl, celkově pěkná kvalita, v blocích ojediněléVyvolávací cena: 2 000 Kč +70,0 %
1944 PÁSY / CHUST / Majer C1, C2, C4, C7, C11, sestava 5 levých nebo pravých krajových svislých 20-pásů hodnot 1f, 2f, 4f, 8f a 20f (zde navíc dole v okraji 2 nepravé kupóny vzniklé dvojitým úderem perforačního hřebene); bez nálepky, vodorovně přeloženo v perforaci, místy povolená perforace a dvl, celkově pěkná kvalita, v pásech ojediněléVyvolávací cena: 1 500 Kč +100,0 %
1944 CHUST / Majer C2, Szent László Király 2f oranžová, levý horní rohový 24-blok; bez nálepky, několik dv (1 zn. nepatrně natržena), v takto velkém celku ojediněléVyvolávací cena: 600 Kč +116,7 %
1944 ARCHOVINA / CHUST / Majer C4, Hunyadi János 4f hnědá, neúplný 90ks arch s za okraje dolepeným svislým 10-pásem téže zn. (zúplnění archu při přetiskování?); bez nálepky, přeloženo v perforaci, místy drobně povolená perforace, celkově pěkná kvalita, v takovémto celku ojediněléVyvolávací cena: 1 000 Kč +220,0 %
1944 CHUST / Majer C7, Rákoczi Ferencz 8f zelená, horní krajový 60-pás s datem tisku 43.IX.; bez nálepky, vodorovně přeloženo v perforaci a dvl, v takto velkém celku ojediněléVyvolávací cena: 500 Kč +160,0 %
1944 ARCHOVINA / CHUST / Majer C8, Hadik András 10f hnědá, kompletní (!) 100ks arch; bez nálepky, přeloženo v perforaci, místy drobně povolená perforace, celkově pěkná kvalita, v kompletním archu výjimečné!Vyvolávací cena: 1 000 Kč +350,0 %
1944 CHUST / Majer C10, Patrona Hungariae 18f šedá, svislý krajový 20-pás; bez nálepky, přeloženo v perforaci, drobně povolená perforace v okraji, v takto velkém celku ojediněléVyvolávací cena: 1 000 Kč +140,0 %
1944 CHUST / Majer C23, Szilágyi Erzsébet 30f červená, dolní krajový 12-blok, dole v okraji 4 nepravé kupóny vzniklé dvojitým úderem perforačního hřebene; bez nálepky, nevýrazný ohyb, 1x povolená perforace přes 1 zn., v blocích ojediněléVyvolávací cena: 1 500 Kč
1944 CHUST / Majer C23, Szilágyi Erzsébet 30f červená, pravý svislý krajový 20-pás s datem tisku 44.VI., navíc dole v okraji 2 nepravé kupóny vzniklé dvojitým úderem perforačního hřebene; bez nálepky, vlevo nahoře ohyb a místy drobně povolená perforace, v blocích ojediněléVyvolávací cena: 3 000 Kč +66,7 %
1945 VELKÉ BEREZNÉ / dopis zaslaný do Pětikostelí, vyfr. zn. II. přetiskového vydání, 4ks zn. 60/4f, Majer U43, 3 různé typy přetisku, podací kruhové raz. VELIKYJ BEREZNY s ručně vepsaným datem 9.III.45, vzadu doplněno rámečkovým cenzurním razítkem; zachovalé, zk. Blaha, vzácná celistvost adresována do ciziny vyplacena známkami přetiskové emise!Vyvolávací cena: 6 000 Kč +25,0 %
1945 BEREHOVO / dopis adresovaný z Berehova do Budapešti, vyfr. na zadní straně zn. I. definitivního vydání Pěst 200, Majer 3, otisk kruhového fialového raz. BEREGOVO s ručně psaným datem 30.VII.45, doplněno rámečkovým cenzurním raz., doplněno příchozím DR BUDAPEST 45 VIII.4.; 2x přehyb, obálka otevřena ze 2 sousedních stran, ojedinělá celistvost adresována do ciziny!Vyvolávací cena: 3 000 Kč +50,0 %
1945 SELCE / dopis odeslaný ze Selce do Rakovníka v Čechách, vyplacený smíšenou frankatrou zn. I a II. definitivního vydání, Řetěz 100 a Hvězda 100, Majer 2, 8, nouzový ruční přepis SILCE s datem 7.VII.45; bez poškození, ojedinělý výskyt!Vyvolávací cena: 2 000 Kč +70,0 %
1945 SVALAVA / R-dopis zaslaný ze Svalavy do Poljanky, vyfr. zn. II. definitivního vydání Hvězda 100 a 60, Majer 8, 7, podací kruhové raz. SVALJAVA, ručně zapsaná R-nálepka a datum 20.VII.45, vzadu příchozí DR POLJANA; pouze lehký ohyb v obálce, dekorativní kus s pěkným otisky gumových razítek, vzácný výskyt!Vyvolávací cena: 4 000 Kč +25,0 %
1945 ŽORNAVA / skládaný dopis zaslaný ze Žornavy do Velké Berezného, vyfr. zn. II. definitivního vydání Hvězda 60, Majer 7, podací kruhové fialové raz. ŽORNAVA; bez poškození, pěkný otisk vzácně se vyskytujícího razítka!Vyvolávací cena: 2 000 Kč +50,0 %