1919 ČS. POLNÍ POŠTA / VRCHNÍ VELITELSTVÍ KARPATORUSKÁ KRAJINA/ GENERAL 1. KANCELÁŘ, velké modré francouzsko-české razítko na lístku polní pošty, doplněno fialovým řádkovým raz. KARPATORUSKÁ KRAJINA/ Section du courrier/ Podatelna s DR ČS PP 14/ 25.X.19, adresováno do Teplic v Čechách; luxusní a vzácné!Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
1920 ČERNOHOLOVA / služební skládaný přebal zaslaný jako R dopis bez poštovného, podací DR SÓHÁT 920 Jun.28., česko-rusínská R-nálepka, vzadu fragment příchozího DR NAGYBEREZNA, doplněno řádkovými raz. Čs. zemské četnické velitelství pro Podkarpatskou Rus, Oddělení Velká Berezná/ stanice Černoholová, Věc úřední porta prosta; zachovalé, přehyb souvisí s použitím uherského úředního formuláře na skládaný přebal, ojedinělý výskyt!Vyvolávací cena: 800 Kč +62,5 %
1920 DUBRNIČE / R-dopis zaslaný ve III. TO do Německa, poštovné 1Kč uhrazeno zn. Hradčany 2x 30h žlutá + 40h oranžová, podací DR BERCSÉNYIFALVA 920 Maj.25., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 30.5.20, prošlé německou cenzurou; zachovalé, dekorativní R celistvost s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 1 000 Kč +160,0 %
1920 LJÚTA / R-dopis zaslaný v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 75h + 5h modrozelená, Pof.21, 4, podací uherské DR HAVAZKÖZ 920 ..., doplněno uherskou R-nálepkou, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Maj.28.; zachovalé, hradčanský R-dopis z malé pošty na Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 900 Kč +11,1 %
1920 LJÚTA / R-dopis zaslaný v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR HAVAZKÖZ 920 ..., vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.18.; zachovalé, hradčanský R-dopis z malé pošty na Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 900 Kč
1920 MALÝ BEREZNÝ / R-dopis zaslaný ve III. TO v tuzemsku, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR KIS BEREZNA 920 Jun.22., čs. R-nálepka, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.23.; pouze lehký ohyb v obálceVyvolávací cena: 900 Kč
1920 PEREČÍN / firemní R-dopis zaslaný vnitrostátně ve III. TO, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 2x 20h modrozelená + 2x 15h + 10h červená, znárodněné uherské DR PERECSÉNY 15.Jun.920, vylepena čs. R-nálepka, vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.16.; bez poškození, dekorativní 3-barevná hradčanská frankatura!Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1920 POROŠKOVO / skládaný přebal dopisu zaslaný jako R v III. TO vnitrostátně, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 80h olivová, Pof.19, podací uherské DR POROSKÖ - Jun.16., vzadu příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.19.; svislý přehyb, zachovaléVyvolávací cena: 900 Kč +144,4 %
1920 TUŘÍ BYSTRÝ / 7x těžší skládaný R-dopis zaslaný vnitrostátně, poštovné 1,15Kč (navíc 88gr vyznačeno), uhrazeno zn. Hradčany 100h hnědá + 3x 5h světle zelená, podací modré (!) uherské DR TURJASEBES - Jun.15., uherská R-nálepka, vzadu fragment příchozího DR NAGYBEREZNA 920 Jun.16.; pouze svislý přehyb, ojedinělá hradčanská frankatura na těžším R-dopise z Podkarpatské Rusi!Vyvolávací cena: 1 500 Kč
1920 TUŘÍ REMETY / R-dopis zaslaný v tuzemsku ve III. TO, poštovné 80h uhrazeno zn. Hradčany 5x 15h + 5h modrozelená, Pof.7D, 4, na zadní straně, podací uherské jednokruhové DR TURJA REMETE 18/Jun/920, příchozí DR NAGYBEREZNA 920 Jun.21.; pouze lehký ohyb v obálce a vytržené zoubky u 1 zn.Vyvolávací cena: 800 Kč +175,0 %
1920 UŽHOROD / R+Ex-dopis adresovaný do Velkého Berezného ve III. TO, poštovné 1,40Kč uhrazeno zn. Hradčany 4x 5h modrozelená + 20h červená + 100h, Pof.4 2x, 4E 2x, 9A, 20, na obou stranách malé obálky, uherská R-nálepka a razítko Express, podací DR MUKAČEVO 30.IV.20; nepatrný přehyb, vzácná hradčanská frankatura pro R+Ex zásilku!Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1920 VELKÉ BEREZNÉ / R-dopis zaslaný ve IV. TO do Německa, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. Hradčany 120h + 50h modrá + 80h, DR VELKÉ BEREZNÉ 25.IX.20., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 29.9.20, prošlé německou cenzurou; bez poškození, dekorativní R-dopis s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 800 Kč +87,5 %
1920 VELKÉ BEREZNÉ / R-dopis zaslaný ve IV. TO do Německa, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. Hradčany 200h ultramarín (rohová zn.) + 50h modrá, DR NAGYBEREZNA Aug.24., vzadu tranzit DRESDEN a příchozí DR CHEMNITZ 29.8.20, prošlé německou cenzurou; bez poškození, dekorativní R-dopis s hradčanskou frankaturou!Vyvolávací cena: 800 Kč +137,5 %
1920 VOLOVEC / 1x těžší R-dopis zaslaný vnitrostátně ve III. TO, poštovné 85h uhrazeno zn. Hradčany 5x 15h, Pof.7C + 10h zelená, Pof.6C, podací modré DR VOLÓCZ 14.Jun.20., vzadu příchozí DR NAGY BEREZNA 920 Jun.17.; zachovalé, dekorativní R-celistvost s hradčanskou frankturou a modrým uherským razítkem!Vyvolávací cena: 1 000 Kč +100,0 %
1921 MUKAČEVO / firemní R-dopis zaslaný ve IV. TO do Maďarska, poštovné 2,50Kč uhrazeno zn. emise HaV 1920 2x 100h zelená + OR 60h, podací DR MUKAČEVO 31.III.21, řádkové cenzurní razítko, vzadu příchozí DR BUDAPEST 921 Apr.4.; obálka rozevřena v obou svislých stranách, přesto dekorativní R- celistvostVyvolávací cena: 600 Kč
1931-1932 IRŠAVA, MUKAČEVO / 2 dopisy adresované do Švýcarska v V. TO, 1x vyfr. 5-páskou zn. Tyrš, Pof.273, a 1x nedostatečně vyfr. 2ks zn. TGM 1Kč, Pof.260, zatížen doplatkem 15c s DR HERISAU 26.II.31; zachovaléVyvolávací cena: 600 Kč
1932 IRŠAVA / firemní R-dopis zaslaný do Švýcarska v V. TO, poštovné 5Kč uhrazeno zn. emise Hrady 5Kč, Pof.267, podací DR IRŠAVA 31.X.32, vzadu příchozí DR HERISAU 2.XI.32; bez poškození, dekorativní R-dopis zaslaný do ciziny na předtištěné firemní obálceVyvolávací cena: 700 Kč +214,3 %