About us & Contacts / Příběh zakladatele

Na začátku všeho stála vášeň a odhodlání. Majitel dnes jednoho z nejprestižnějších aukčních domů v České republice Richard Burda k filatelii tíhnul už od dětství.

Jako předškolák si nosil série známek z pošty a jako školák začal sám navštěvovat filatelistické burzy. Později v dospělosti se na nějakou dobu usadil v jiném oboru, ale nadšení pro poštovní známky ho neopustilo. Když musel později změnit povolání, dlouho neváhal.

Během devadesátých let začal odkrývat svět filatelie a z jednoho stolu na filatelistických burzách se stala známá a prosperující firma. K jeho úspěchu v oboru pomohl i pobyt v Torontu, kde nasál atmosféru světových aukcí v Kanadě a USA. Svou první písemnou aukci uspořádal Richard Burda v roce 1999.

Od roku 1999 a první aukce se firma svižně rozvíjela. Filatelie Burda, jak se podnik tehdy jmenoval, získala stálou klientelu dražitelů i dodavatelů a přestěhovala se do vlastních komerčních prostor v Brně. Richard Burda se těšil vzrůstající důvěře svých klientů a obchod rostl. Firma brzy zaměstnala manželku i dceru a stala se rodinným byznysem. Důvěru mezi klientem a obchodníkem staví majitel Richard Burda i dnes na první místo.

V roce 2002 vznikly firemní internetové stránky a zanedlouho byl vytvořen počítačový program pro zpracování položek a veškeré obchodní agendy. Investice do moderních technologií hrály v rozvoji podnikání Richarda Burdy vždy významnou roli. Po náročném vývoji vznikla v roce 2008 vůbec první platforma pro on-line dražbu v České republice burda|LIVEBIDDING, která umožňuje účastnit se sálové aukce přes internet z pohodlí domova. Richard Burda v témže roce uspořádal svou vůbec první veřejnou aukci, která se konala v Praze, a i díky bezvadně fungujícímu on-line systému zaznamenala mimořádný úspěch.

V rámci dalšího strategického rozvoje se Richard Burda rozhodl v roce 2014 přesunout sídlo firmy do centra Prahy, kde vznikla aukční síň s vlastním sálem a aukční dům Burda Auction se stal lídrem tuzemského filatelistického trhu.