Sálová aukce 36 / Pohlednice

139214 - 1911 BRNO (Brünn) -  hotel Grand, interiér kavárny, kule
1911 BRNO (Brünn) - hotel Grand, interiér kavárny, kulečník, autor Roman Schuster; lehce ohnutý pravý horní růžek, celkově velmi dobrý stav, velice zajímavé
Vyvolávací cena:
139235 - 1920 TIŠNOV - sestava 2ks kolážových pohlednic sokolský
1920 TIŠNOV - sestava 2ks kolážových pohlednic sokolský pozdrav z Tišnova - Riegrova třída a Pozdrav z Československé republiky - Předklášteří, neprošlé, bez poškození
Vyvolávací cena:
139326 - 1905 vzlet balónu, Zagreb 2.IV.1905, automobil, motocykl; v
1905 vzlet balónu, Zagreb 2.IV.1905, automobil, motocykl; vydal Eisenstädter, DA, prošlá, reparované natržení v okraji
Vyvolávací cena:

Sálová aukce 36 / Pohlednice - Informace

Za prvního vydavatele pohlednic se považuje rytec Desmainsons z Francie, který měl vyrobit první pohlednici v roce 1777. První reklamní pohlednice byla vydána v roce 1872 ve Velké Británii. První německá pohlednice je z roku 1874. Za zlatý věk pohlednic je považováno období 80. a 90. let 19. století a období 1. světové války ve 20. století.