Aukce 48 / Filatelie / Evropa / Rakousko

178178 - 1915 Ferch.1-21, kompletní série 1H-10K s přetiskem K.U.K
1915 Ferch.1-21, kompletní série 1H-10K s přetiskem K.U.K. FELDPOST, NEZOUBKOVANÉ, "FELDPOST" DVOJITÉ; vzácné, signováno M. Kurt Maier (1885-1918, proslulý německý obchodník, nakladatel a znalec)
Vyvolávací cena:
178179 - 1915 Ferch.1-21, kompletní série 1H-10K s přetiskem K.U.K
1915 Ferch.1-21, kompletní série 1H-10K s přetiskem K.U.K. FELDPOST, NEZOUBKOVANÉ, "FELDPOST" PŘEVRÁCENÉ; vzácné, signováno M. Kurt Maier (1885-1918, proslulý německý obchodník, nakladatel a znalec)
Vyvolávací cena:
178176 - 1914-1915 5 KL polní pošty z Krakova do Švýcarska, vše
1914-1915 5 KL polní pošty z Krakova do Švýcarska, vše s DR K.u.K. FELDPOSTAMT 186, nebo DR KRAKAU; neobvyklá útvarová raz. K.u.K. PFERDEFELDBAHN NR.2/6; 3x vyznačeno doplatné 20Cts, 1x MILITAR-ZENSUR BRÜNN
Vyvolávací cena:
178174 - 1916 sestava 6ks KL polní pošty Ferch.3 a 5, přetiskové
1916 sestava 6ks KL polní pošty Ferch.3 a 5, přetiskové 5h K.u.K. FELDPOST ze Srbska do Vídně; dofrank 3H SERBIEN do Holandska; doplacený 10Cts do Bernu; 3x Znak 8H na šedém papíru dofrank. 3H Karel PP III. emise do Švýcarska, z toho 2x POSTE RESTANTE; zajímavá sestava
Vyvolávací cena:
177113 - 1914 předběžná okresní razítka (Tarnstempel), sestava
1914 předběžná okresní razítka (Tarnstempel), sestava 3ks pohlednic s pěknými otisky rámečkových razítek IX/59, IX/68 a IX/72, 1x doplněno útvarovým raz. KuK. SAN. ABT. 2/ Badeu. Desinfect. Zug No.4, 1x pěkná pohlednice pošty v Tarnobrzegu; zachovalé
Vyvolávací cena:
178779 - 1914-16 úřední dopisnice Červeného kříže - Středisk
1914-16 úřední dopisnice Červeného kříže - Středisko pro pátrání po zraněných, nemocných a nezvěstných vojácích, sestava 3ks z let 1914 (14.9. - rané použití!), 1915 a 1916, 2 různé formuláře, 2ks s DR WIEN ROTES KREUZ (AUSKUNFTSBUREAU)/ 17.XII.15 a 17.I.16; běžná jakost
Vyvolávací cena:
177997 - 1915 cenné psaní s udanou cenou 74K a 98H a váhou 28g adr
1915 cenné psaní s udanou cenou 74K a 98H a váhou 28g adresované do Českých Budějovic, vyfr. zn. FP Mi.6, 7 a 16, DR KuK. FPA 51/ 27.V.15, vzadu 5ks celých útvarových pečetí KuK. FPA 51 a příchod BUDĚJOVICE/ 29.V.15; stopy pošt. provozu, pěkný stav
Vyvolávací cena:
178291 - 1915-18 sestava 6ks lístků s různými raz. nemocnic, mj.
1915-18 sestava 6ks lístků s různými raz. nemocnic, mj. EPIDEMIESPITAL NEUSANDEZ doplněno řádkovým raz. DESINFIZIERT, razítka špitálů v Olomouci a Brně, MOBILLES RESERVESPITAL NR.5/6 - červené raz. s orlicí atd.; zachovalé
Vyvolávací cena:
178282 - 1917 KuK SKIKURSKOMP/ OBERTAUERN a KuK DRAG. RTG. FÜRST ZU
1917 KuK SKIKURSKOMP/ OBERTAUERN a KuK DRAG. RTG. FÜRST ZU WINDISCHGRETZ, zajímavá útvarová raz. na 2 pohlednicích; zachovalé
Vyvolávací cena:
178279 - 1917 pohlednice zaslaná přes FP 377 jako R, vyfr. zn. FP F
1917 pohlednice zaslaná přes FP 377 jako R, vyfr. zn. FP FJ 15h a 20h na obrazové straně Mi.30, 31, doplněno bosenskými spěšnými zn. 2h a 5h, Mi.117, 118, doplněno špitálním útvarovým razítkem; bez poškození, filatelisticky motivovaná zásilka
Vyvolávací cena:
178284 - 1917 TURECKO  sestava 2 pohlednic s různým provedením ř
1917 TURECKO sestava 2 pohlednic s různým provedením řádkového útvarového razítka "KOMMANDO DER k.u.k. KRAFTFAHRFORMATIONEN IN DER TÜRKEI; 1x bez vady, 1x odřené růžky
Vyvolávací cena:
178288 - 1917-18 ALBÁNIE  2ks lístků s etapními razítky EPA DURA
1917-18 ALBÁNIE 2ks lístků s etapními razítky EPA DURAZZO (Durz)/ 18.IX.17 a 7.VII.18, doplněno řádkovými útvarovými razítky; zachovalé, pěkné otisky
Vyvolávací cena:
177110 - 1917-18 TURECKO a SÝRIE  sestava 4ks prošlých pohlednic s
1917-18 TURECKO a SÝRIE sestava 4ks prošlých pohlednic s razítky útvarů RU polní pošty v Turecku, KuK Nebenetappe Syrien, KuK Etappengruppenkommando Aleppo, KuK 10cm Kanonenbatterie in der Türkei, čísla FP 451 a 452b, 1x kreslená dobová pohlednice dělostřelecké baterie GAZA 1917; zachovalé
Vyvolávací cena:
177198 - 1915-16 ZAJATECKÁ POŠTA /  MALTA + SRBSKO  sestava 4ks poh
1915-16 ZAJATECKÁ POŠTA / MALTA + SRBSKO sestava 4ks pohlednic zaslaných RU zajatci, 1x lístek zaslaný ze zajateckého tábora na Maltě - oválné raz. PC/ FREE FROM PRISOINER OF WAR / MALTA doplněno cenzurou adresováno na Moravu, 3x lístek od zajatce v Srbsku adresováno do Čech; bez poškození
Vyvolávací cena:
178293 - 1919 ZAJATECKÁ POŠTA - EGYPT  zajatecká zálepka od česk
1919 ZAJATECKÁ POŠTA - EGYPT zajatecká zálepka od českého příslušníka RU armády adresovaná do ČSR, odesílatel Prisioner of War Camp TEL-EL-KEBIR, EGYPT, podací DR FIELD POST OFFICE 3.Mr.19 doplněno červeným rámečkovým raz. cenzury, text v češtině; bez poškození, ojedinělé!
Vyvolávací cena:
178303 - 1914-18 [SBÍRKY]  sestava 63ks celistvostí, různá útvar
1914-18 [SBÍRKY] sestava 63ks celistvostí, různá útvarová razítka jako Telegrafní a Telefonní jednotky, Pekárny, Špitály, Nemocniční vlaky atd., různá raz. FP, dopis s obsahem adresovaný na maršála von Hardta, několik zajímavých fotopohlednic z fronty a další; zachovalé, odhadní cena 3.000Kč
Vyvolávací cena:
177105 - 1899 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA  dopisnice 10Kr pro pražsko
1899 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA dopisnice 10Kr pro pražskou potrubní poštu, Mi.RP16, DR PRAHA 2/ 4/3 99 - 1. den provozu potrubní pošty v Praze!, zajímavý text ve smyslu zahájení provozu; bez poškození, zcela mimořádná nabídka, odhadní cena 30.000Kč
Vyvolávací cena:
177107 - 1900-05 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA,  RP16, RP20, RP24, sesta
1900-05 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA, RP16, RP20, RP24, sestava 3ks prošlých dopisnic pražské potrubní pošty, podací DR PRAHA 10 a KRÁL. VINOHRADY 1; zachovalé
Vyvolávací cena:
178641 - 1911 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA  zálepka Mi.RK12, FJI 35h,
1911 PRAŽSKÁ POTRUBNÍ POŠTA zálepka Mi.RK12, FJI 35h, s podacím DR PRAHA 21.VIII.11; lehký přehyb, bez okrajů
Vyvolávací cena:
176803 - 1880-1890 sestava 6ks obálek a 5ks obálek pro potrubní po
1880-1890 sestava 6ks obálek a 5ks obálek pro potrubní poštu, mj. Ferch.PK3b, různé typy obálek 15Kr 1890 apod.
Vyvolávací cena:
176804 - 1880-1908 sestava 15ks dopisnic pro potrubní poštu, různ
1880-1908 sestava 15ks dopisnic pro potrubní poštu, různé emise, z toho 7x DVOJITÉ; od Ferch. PK4, mj. pro Prahu dvojitá PK21; kat. 280€
Vyvolávací cena:
176790 - 1886 dopisnice potrubní pošty 10Kr modrá 1883, Ferch.PK9,
1886 dopisnice potrubní pošty 10Kr modrá 1883, Ferch.PK9, DR WIEN/ KÄRTNERRING a příchozí FÜNFHAUS, navíc rámečkové BOTENLOHN s vepsaným 10Kr; poplatek za doručení mimo obvod pošty ve Fünfhaus vybraný od adresáta; bezvadné a velmi vzácné, jediný další nám známý BOTENLOHN v rámci potrubní pošty uvádí kat. Ferch. III. na str. 384
Vyvolávací cena:
176788 - 1889-1918 sestava 8ks zálepek pro potrubní poštu, 15Kr 18
1889-1918 sestava 8ks zálepek pro potrubní poštu, 15Kr 1883, 3x 15Kr 1890, 30h 1900, 2x 45h 1917, 80h 1918, různé barvy; navíc obálka 45h hnědá pro Vídeň i Prahu
Vyvolávací cena:
176787 - 1892 zálepka pro potrubní poštu, KB1ND, 15Kr olivově še
1892 zálepka pro potrubní poštu, KB1ND, 15Kr olivově šedá / růžová, NOVOTISK, "malé An", náklad pouze 2.750ks; je řádově vzácnější než původní zálepka 15Kr z r. 1887 a chybí ve většině sbírek, bezvadná kvalita
Vyvolávací cena:
171947 - 1850-1918 [SBÍRKY]  pěkná sbírka na listech Stiburek v p
+22
1850-1918 [SBÍRKY] pěkná sbírka na listech Stiburek v pérových deskách, značně obsazená, ale nekompletní, včetně Lombardska - Benátska, Levanty, Feldpost i doplatních známek, vysoký katalog!
Vyvolávací cena: