Aukce 48 / Filatelie / Protektorát ČaM
2088
1943 Pof.Pr1A, Připouštěcí známka Terezín, ŘZ 10½ , s horním okrajem a navíc s DV na ZP 2 "nepřerušená 4. čára mezi kmeny"; bez nálepky s nepatrnou dvl, kat. 7.700Kč
Vyvolávací cena: Kč
2089
1943 Pof.Pr1A, Připouštěcí zn. Terezín na výstřižku z balíku, ŘZ 10½, nečitelný otisk DR; stopy po přilepení klihem, kat. 7.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2090
1940 Pof.PD1, 1K červená, svislá 2-páska, DR PRAHA 54 / 29.VIII.40
Vyvolávací cena: Kč
2091
1940 nálepní list formátu A4, Autopošta na Pražském vzorkovém veletrhu se 7 otisky oranžového razítka Pof.PRA1D, PRAG - PRAHA/ 8.IX.40/ 1c; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2092
1941 2x Cartes maximum Mozart a Stavovské divadlo, vyfr. zn. Pof.68-71 s kupóny, PR PRAHA 1/ 1791-1941 MOZART FEIER; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
2093
1941 AUTOPOŠTA/ R-dopis vyfr. zn. Pof.64-67, PR PRAHA1/ POŠTA V DOPRAVĚ A TECHNICE a raz. PRAHA/ AUTOPOŠTA 11.XI.41/1b; vzácné, několik skvrnek
Vyvolávací cena: Kč
2094
1941 nálepní list formátu A5, Mozart s 2 otisky PR80 na kompletní sérii zn. s kupony emise Mozart
Vyvolávací cena: Kč
2095
1942 obálka s přítiskem BÖHMEN UND MÄHREN/ 3 JAHRE IM GROSSDEUTSCHEN REICH, jako R, vyfr. zn. Pof.72-73, + Lipové listy 10h, černé PR + karta k 1. dni vydání se zn. Pof.72-73
Vyvolávací cena: Kč
2096
1942 Pof.PR96, PRAG 1/d FÜHRERS GEBURTSTAG 20.IV.1942, červené a ČERNÉ PR na dopise a kartě s různými přítisky, vyfr. zn. Pof.74-77; černé PR je vzácné
Vyvolávací cena: Kč
2097
1945 Pof.PR117, PRAHA 1/ Bolševismus nikdy!, otisk razítka na lístku papíru s vylepenou zn. A.H. 60h, datum. 29.I.45 není časté
Vyvolávací cena: Kč
2098
1939-45 [SBÍRKY] sestava 128 ks výstřižků s PR, každé razítko jiné, mj. obsahuje PR117, PRAHA / BOLŠEVISMUS NIKDY
Vyvolávací cena: Kč
2100
1940-42 [SBÍRKY] sestava 7ks celých nálepních listů s PR Zlín, Pražské vzorkové veletrhy, 3. výročí Protektorátu, Plzeňský pivovar, doplněno několika obálkami a listy s dalšími PR
Vyvolávací cena: Kč
1939-45 [SBÍRKY] kompletní sbírka protektorátních PR (všechna písmena) ve 2 kroužkových zásobnících A5 na celistvosti, mj. PR117, Bolševismus nikdy!, rovněž PDR1 a PRČD1 apod.; vysoký katalog, velmi zajímavá nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
2102
1943 GHETTO TEREZÍN dopisnice bez frankatury odeslaná z Terezína do Mladé Boleslavi přes Židovskou radu starších v Praze / Pobočka Mladá Boleslav, dvojjazyčné modré řádkové razítko doplněno evidenčním razítkem Došlo č.j. s datumovkou 4.VIII.43; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2103
1944 GHETTO TEREZÍN dopisnice bez frankatury odeslaná z Terezína do Mladé Boleslavi přes Židovskou radu starších v Praze, opatřeno modrým řádkovým raz. ANTWORT NUR ÜBER DEN ÄLTESTENRAT DER JUDEN IN PRAG, dle textu 10.IX.44; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2104
1944 GHETTO TEREZÍN lístek adresovaný do Švýcarska, vyfr. německou zn. 15Pf AH, DR BERLIN/ 2.8.44, přídavné 4-řádkové raz. "Rückantwort nur ..... " a řada cenzurních raz.; text ze dne 4.6.44, odesílatel C. E., Jägergasse 15/111, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
2105
1943 GHETTO TEREZÍN předtištěný lístek zaslaný do Švýcarska, "Poděkování za balík", vyfr. protektorátní zn. 50h AH, DR BOHUŠOVICE NAD OHŘÍ 11.XI.43, vícekrát cenzurovaný; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2106
1942 GHETTO TEREZÍN oranžový formulář s výzvou k vyzvednutí připouštěcí známky, tisk II/45, odesílatel Židovská rada starších v Praze, doplněno vyfr. podacím lístkem na balík adresovaný do Terezína s DR MLADÁ BOLESLAV 11.IV.45; pouze lehký přehyb
Vyvolávací cena: Kč
2107
1944 GHETTO TEREZÍN růžový formulář s výzvou k vyzvednutí připouštěcí známky, tisk III/44, odesílatel Židovská rada starších v Praze s modrým raz. pobočky v Mladé Boleslavi, doplněno vyfr. podacím lístkem na balík adresovaný do Terezína s DR MLADÁ BOLESLAV 22.VII.44; pouze lehký přehyb
Vyvolávací cena: Kč
2108
1944 GHETTO TEREZÍN růžový formulář s výzvou k vyzvednutí připouštěcí známky, tisk VI/44, odesílatel Židovská rada starších v Praze s modrým raz. pobočky v Mladé Boleslavi, doplněno vyfr. podacím lístkem na balík adresovaný do Terezína s DR MLADÁ BOLESLAV 10.X.44; lehký přehyb
Vyvolávací cena: Kč
2109
1944 GHETTO TEREZÍN sestava 2ks lístků bez frankatury odeslaných z Terezína do Mladé Boleslavi přes Židovskou radu starších v Praze, opatřeno pomocným razítkem Židovské rady ve fialové a červené barvě, doplněno raz. "Došlo" a datumovkou 25.VII. respektive 31.VIII.1944; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2110
1945 GHETTO TEREZÍN sestava 2ks dopisnic bez vytištěné zn., zaslané na stejného adresáta do Vídně: a) "Poděkování za balík", vyfr. 2 zn. nalepenými těsně přes sebe (!), horní zn. německá 6Pf AH, propagační SR BERLIN N4/ 23.3.45, rukopisně datováno 11/XII (!) bez letopočtu (určitě ale 1944, viz dole Druckvermerk: /7-VIII.44), přídavné 5ti-řádkové raz. "Rückantwort nur ...." hůře čitelné; odesílatel P. H., Bahnhofstrasse 31, pravý dolní roh lom, jinak dobrá jakost; b) lístek vyfr. zn. 6Pf AH, propadační SR BERLIN - CHARLOTTENBURG 2/ 6.7.44, přídavné 2-řádkové raz. "Rückantwort nur auf Postkarten ... "; uprostřed vícekrát svisle přeloženo
Vyvolávací cena: Kč
2111
1944 ŽIDOVSKÝ PRACOVNÍ TÁBOR PRAHA - HAGIBOR sestava 2ks lístků vyfr. zn. 60h AH: a) odeslaný z tábora pro shromažďování Židů ze smíšených manželství (Praha - Hagibor, Schwerinstrasse 1201), SR PRAG 25/ 20.XII.44, přídavné 2-řádkové raz. "Antwort nur ....", adresovaný do Brna, text vzadu 30 slov; zk. Paetow b) adresovaný do shromažďovacího tábora, SR BRÜNN 2/ 27.XI.44, na zadní straně opět pouze 30 slov; korespondence 1 rodiny, běžná jakost
Vyvolávací cena: Kč
1944-45 ŽIDOVSKÝ PRACOVNÍ TÁBOR PRAHA - HAGIBOR soubor 6ks dokumentů jednoho pracovně nasazeného židovského občana, Poukázka na stravu Správy provozoven Hagibor z roku 1945, Stravenkový list "Essenkarte", Průkaz opravňující k cestě veřejnou dopravou na jeden den 23.X.44 s razítkem Židovské ústředny práce, Pracovní list s deskami Židovské náboženské obce a razítkem pobočky Židovské rady starších v Mladé Boleslavi, Stvrzenka o vydání zálohy na mzdu; bez poškození, pouze lehké přehyby, ojedinělý soubor!
Vyvolávací cena: Kč
2113
1939 [SBÍRKY] Velké krajinky I. vydání, sestava 69ks krajových 20-pásů zn., Pof.32, 33, 34, 35, převážně hodnota 1,50K, různé DZ + / *, doplněno množstvím zn. bez lepu
Vyvolávací cena: Kč
2114
1939-45 [SBÍRKY] mírně specializovaná sbírka na zasklených albových listech, obsahuje kompletní přetiskovou sérii doplněnou o koncové hodnoty s kupony, Krajinky + a *, kupony AH, a další, meziarší Doplatní trhané i řezané atd., kat. 11.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1940 CDV67/8, souběžná čs. obrazová mezinárodní dopisnice TGM 1,20Kč, zaslaná jako R+Ex na Slovensko, dofr. protektorátními zn. ve správné hodnotě 7,50K, Pof.33, 38, 31, podací DR PRAHA 1/ 29.I.40, prošlé protektorátní a německou cenzurou, příchozí DR BRATISLAVA 1.II.40, zajímavý text o filatelii té doby, odesílatel J. Nebeský; zachovalé s lehkými stopami poštovního provozu, dekorativní a ojedinělá celistvost!
Vyvolávací cena: Kč
2116
1941 CZL2, Lipové listy 1,20K zaslaná jako R, s bohatou frankaturou výplatních zn., mj. Dvořák 60h s kupónem, DR CHLUM U TŘEBONĚ 12.XII.41; několik skvrnek, zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
2117
1939 CTU1a, telegram Lipové listy 40h hnědá, hrubá perforace, nepřeloženo; výborný stav, kat. 3.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2118
1941 větší díl mezinárodní dobírkové balíkové průvodky adresované na Slovensko, vyfr. mj. protektorátní zn. 10K, Pof.48, podací DR PRAHA 1/ 9.VIII.41, vylepena žlutá nálepka BRNO 2/ (SLOVENSKO A PRŮCHOD), vzadu poplatky v místě dodání uhrazeny slovenskou doplatní zn. 40h s DR TRENČÍN 19.VIII.41; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2119
1941 větší díl mezinárodní poštovní průvodky, COF47, vyfr. mj. zn. 10K Valdštejnská zahrada a 5K Bechně, Pof.48 a 45, podací DR HRADEC KRÁLOVÉ 1.XII.41; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2120
1939-45 [SBÍRKY] zajímavá sestava větších částí průvodek (18ks), neprošlých formulářů (25ks) a výstřižků, zajímavé frankatury, několik předběžných, výplatní A.H. 10K apod.
Vyvolávací cena: Kč