Aukce 52 / Filatelie / ČSR I. / Celiny ČSR I. / CPŘ - Předběžné celiny

189495 - 1918 CPŘ3, rakouská předběžná dopisnice 8h Karel dofr.
1918 CPŘ3, rakouská předběžná dopisnice 8h Karel dofr. rakouskou spěšnou zn. obdélník 2h červená, Mi.219C, s výjimečnou perforací ŘZ 11½ 12½ (!), jako předběžná zn. ve funkci výplatní, podací DR PAVLOVICE u PLOUČNICE 29.X.18 (!); zk. a označeno Hirš, zcela ojedinělá dekorativní celistvost s nejvzácnější perforaci na spěšné rakouské známce, zde navíc jako čs. předběžná ze 2. dne vzniku ČSR!, kat. Hirš uvádí 20.000Kč kurzivou, ex Pour
Vyvolávací cena:
189524 - 1918 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. p
1918 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. půlenou rakouskou spěšnou zn. 5h obdélník, Mi.220B s ŘZ 11½, SR BRNO 2/ 21.XII.18; bez poškození, zk. Ša, Kar, ojedinělá frankatura, ex Pour
Vyvolávací cena:
189492 - 1919 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. r
1919 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice 8h Karel dofr. rakouskou spěšnou zn. obdélník 2h červená, Mi.219D, s výjimečnou perforací ŘZ 12½ : 11½ (!), jako souběžná zn. ve funkci výplatní, podací znárodněné DR STRÁŽNICE 7.II.19; zk. Kar, Hirš + atest Karásek, zcela ojedinělá dekorativní celistvost s nejvzácnější perforaci na spěšné rakouské známce, tento excelentní kus byl prodán v naší 8. aukci za 25.000Kč, kat. Hirš uvádí 20.000Kč kurzivou, ex Pour
Vyvolávací cena:
189531 - 1919 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice Karel 8h zaslan
1919 CPŘ3, rakouská souběžná dopisnice Karel 8h zaslaná jako R v I.TO do Budapešti, bohatě dofr. rakouskými zn. Koruna 3h+5h+10h a Spěšnými zn. obdélník 2x 2h a 5h zn. s ŘZ 11½, Mi.220B, podací znárodněné DR ČÁSLAV 12/3 19; dobrý stav, velmi dekorativní vícebarevná frankatura na zásilce do ciziny, ex Pour
Vyvolávací cena:
189552 - 1918 CPŘ4, předběžná rakouská dvojitá dopisnice Karel
1918 CPŘ4, předběžná rakouská dvojitá dopisnice Karel 8h, neoddělená a oboustranně prošlá, dofr. Spěšnou zn. 5h, Mi.220, podací SR PRAHA 1/ 26.XI.18, odpovědní díl s DR KRALOVICE U PLZNĚ 28/11 18, korespondence K. Rixe; zachovalé, zk. Hirš, velmi malý výskyt neoddělený dvojitých dopisnic zvláště v předběžném období, dekorativní kus, ex Pour
Vyvolávací cena:
189555 - 1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adres
1918 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adresována jako R s Doručenkou (!) do Brna, dofr. pro I.TO zn. Koruna 2x 5h a Karel 2x 20h, správná frankatura 60h včetně příplatku za doručenku, DR HORNÍ BEČVA 18.XII.18 + ručně psaná poznámka "Spáteční lístek"; drobné trhlinky v okrajích, zk. Kar, ojedinělá frankatura s příplatkem za Doručenku, dekorativní kus, ex Pour
Vyvolávací cena:
189508 - 1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adres
1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adresována jako Ex do Mělníka, dofr. pro I.TO rakouskou souběžnou zn. Znak 60h modrá Mi.196, znárodněné DR NYMBURK 7/1 19; bez poškození, zk. Kar
Vyvolávací cena:
189505 - 1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adres
1919 CPŘ5, souběžná rakouská dopisnice Koruna 10h adresována jako R do Prahy, dofr. pro I.TO zn. Hradčany 25h modrá Pof.10, znárodněné DR ČESKÝ DUB 18/4 19; bez poškození, zk. Hirš
Vyvolávací cena:
189556 - 1919 CPŘ7, rakouská souběžná zálepka Karel 15h zaslan
1919 CPŘ7, rakouská souběžná zálepka Karel 15h zaslaná jako Ex, dofr. zn. rakouskou Koruna 5h a Hradčany 5h + vzadu 3-páskou hodnoty 20h modrozelená, podací DR LIEBESCHITZ BEI SAAZ 8.III.19, vzadu příchod TUCHORSCHITZ 8.III.19; bez okrajů, přesto velmi pěkný kus expresní zálepky, zk. Hirš, ex Pour
Vyvolávací cena:
189557 - 1918 CPŘ10, rakouská souběžná zálepka potrubní pošty
1918 CPŘ10, rakouská souběžná zálepka potrubní pošty Znak 45h modrá, dofr. na porto 80h zn. Karel 30h a zn. Hradčany 5h, podací DR KRÁL. VINOHRADY 1/ 29.XII.18, doplněno číslicovým raz. paganýrkou, tenký růžový kartón, včetně všech okrajů; adresováno na K. Rixe, bez poškození, zk. Kar, kat. Hirš 30.000Kč, dekorativní a velmi vzácná celina potrubní pošty, ex Pour
Vyvolávací cena:
179046 - 1919 CPŘ11a, rakouská podatka Mi.TA63 jako čs. předběž
1919 CPŘ11a, rakouská podatka Mi.TA63 jako čs. předběžná, DR PRAHA 3/ 16.XII.18; nepřeložená, pěkný stav
Vyvolávací cena:
189484 - 1919 rakouská dvojitá neoddělená dopisnice 2Kr + 2Kr Orl
1919 rakouská dvojitá neoddělená dopisnice 2Kr + 2Kr Orlice (VII. emise), Mi.P70, se soukromým přítiskem zn. Koruna 10h + 10h emise 1916, oboustranně prošlá, dofr. oboustranně zn. Hradčany 5h, 1x Pof.4, 1x Pof.3D, podací znárodněná DR PRAHA 1/ 13.VIII.19 resp. PLZEŇ 19.VIII.19, adresát K. Rix, správně vyfr. pro II.TO; zachovalé, zk. Hirš, unikátní použití oboustranně prošlé dopisnice se soukromým přítiskem, ex Pour
Vyvolávací cena:
189559 - 1919 dopisnice potrubní pošty Znak 70h šedá, růžový p
1919 dopisnice potrubní pošty Znak 70h šedá, růžový papír, Mi.RP32, podací znárodněné DR PRAHA 2/ 13.V.19, vzadu číslicové raz. paganýrkou, adresováno na K. Rixe; bezvadný kus, zk. Kar, kat. Hirš 20.000Kč kurzivou, použití dopisnice jiného státu vydané v listopadu 1918 je zcela výjimečné (!), ex Pour
Vyvolávací cena:
189387 - 1918 rakouská celinová spořenka FJ 10h červená s letopo
1918 rakouská celinová spořenka FJ 10h červená s letopočtem 1913, Mi.SK81 s vylepenými 9ks zn. FJ 10h, Mi.144, DR PLZEŃ 27.XI.18; mírně omačkané okraje, zk. Kar, zcela ojedinělá použitá celina, ex. Pour
Vyvolávací cena:
189562 - 1918 SOUKROMÉ CELINOVÉ OBÁLKY  předběžná soukromá CO
1918 SOUKROMÉ CELINOVÉ OBÁLKY předběžná soukromá COB s přitištěnou zn. Koruna 3h fialová, zasláno jako 2x těžší R-dopis do Vídně, dofr. rakouskými zn. Koruna 12h a na zadní straně 2x 5h + Karel 25h, podací DR PRAHA 1/ 6.XII.18, přítisk fy JUDr. Karl Rix; křížem lehce přeloženo, zk. Hirš, velmi malý výskyt soukromých celin, ex Pour
Vyvolávací cena:
189560 - 1919 SOUKROMÉ CELINOVÉ OBÁLKY  sestava 2ks souběžných
1919 SOUKROMÉ CELINOVÉ OBÁLKY sestava 2ks souběžných soukromých COB s přitištěnou zn. Karel 20h, z toho 1x dofr. zn. Hradčany 5h pro II.TO s DR EGER 19.VIII.19 (lehký přehyb v obálce), 1x se znárodněným DR HOLOUBKOV 18.I.19; zk. Hirš, velmi malý výskyt soukromých celin, ex Pour
Vyvolávací cena:
189334 - 1919 CPŘ20, sestava 2ks souběžných dopisnic, 1x uherská
1919 CPŘ20, sestava 2ks souběžných dopisnic, 1x uherská mezinárodní 10f červená, dofr. zn. Hradčany 5h s DR RÓZSAHEGY 919 Aug.18 (Ružomberok), 1x maďarská dopisnice 10f červená, Mi.P75, (bez svatoštěpánské koruny), dofr. zn. Hradčany 5h s DR IPOLYSÁG 919 Sep.22 (Šáhy); bez poškození, zk. Hirš
Vyvolávací cena:
189297 - 1919 CPŘ26, uherská dopisnice 5f +2f s červeným přítis
1919 CPŘ26, uherská dopisnice 5f +2f s červeným přítiskem pro Válečnou pomoc "Hadi segély...", dofr. zn. Hradčany 10h červená, Pof.5, DR POZSONY 919 Jun.6.; zk. Hirš
Vyvolávací cena:
189298 - 1919 CPŘ27, 1. + 2. díl uherské dvojité dopisnice 5f +2f
1919 CPŘ27, 1. + 2. díl uherské dvojité dopisnice 5f +2f + 5f s červeným přítiskem pro Válečnou pomoc Hadi segély..., oba jednotlivé díly dofr. zn. Hradčany 2x 1h, 3h a 5h, DR POZSONY/ 919 Jul.28., obě celiny opatřeny oválným úředním raz. pošty POZSONY 1; zk. Hirš, ex Pour
Vyvolávací cena:
189309 - 1919 CPŘ28a, Mi.P56 II, souběžná uherská dopisnice 8f s
1919 CPŘ28a, Mi.P56 II, souběžná uherská dopisnice 8f s perforací do psacího stroje, s přítiskem fy CARPATHIA - PRIVIGIE, letopočet 1916, dofr. zn. Hradčany 3h fialová, DR PRIVIGIE 919 Apr.10. (Prievidza), neúplný otisk; zk. Kv, kat. Hirš uvádí 30-násobek ceny dopisnice bez perforace, velmi malý výskyt uherských dopisnic s perforací a s přítiskem, ex Pour
Vyvolávací cena:
188567 - 1919 CPŘ33, uherská dopisnice 10f Koruna, dofr. zn. 5h Hra
1919 CPŘ33, uherská dopisnice 10f Koruna, dofr. zn. 5h Hradčany, Pof.3, DR NAGYTAPOLCSÁNY/ 919.SEP.30 + CPŘ3, 8h Karel, dofr. zn. 2h spěšná, Pof.S1, jako výplatní, DR VLP KOMOTAU - AUSSIG/ 137/ 27.III.19, se soukromým přítiskem fy J. Petschek
Vyvolávací cena:
189299 - 1919 CPŘ35, uherská souběžná dopisnice 8f zelená, Mi.P
1919 CPŘ35, uherská souběžná dopisnice 8f zelená, Mi.P68, zaslaná jako R do Rožumberoku, dofr. zn. Ženci 2f, Mi.190 a zn. Hradčany 60h, Pof.17, podací DR KASSA 919 Aug.29., porto 70h, přefrankováno o 5h; lom v pravém horním rohu, zk. Kar, ex Pour
Vyvolávací cena:
189320 - 1918 CPŘ36, uherská předběžná dopisnice 10f červená,
1918 CPŘ36, uherská předběžná dopisnice 10f červená, Mi.P70, zaslaná jako Ex do Německa v I.TO, dofr. uherskými zn. Karel 10f a Parlament 50f, Mi.213, 200, podací DR TRENCSÉN 919 Nov.7., příchozí DR MELLE 12.11.18; bez poškození, zk. Kar, dekorativní předběžná dopisnice zaslaná Ex do ciziny, ex Pour
Vyvolávací cena:
189316 - 1919 CPŘ36 Pa, uherská souběžná dopisnice 10f červená
1919 CPŘ36 Pa, uherská souběžná dopisnice 10f červená, Mi.P70, červenohnědý papír, zaslaná jako R do Prahy v II.TO, dofr. zn. Hradčany, 2x 3h fialová + 25h fialová, Pof.2, 15, podací DR IGLÓ 919 Aug.27 (Spiš. Nová Ves); bez poškození, dekorativní, ex Pour
Vyvolávací cena:
189339 - 1919 CPŘ37, uherská souběžná celinová obálka 10f, roz
1919 CPŘ37, uherská souběžná celinová obálka 10f, rozměr 150x95 mm, výška číslice 3mm, zaslaná jako R do Prahy na Dr. Rixe v II.TO, dofr. zn. Hradčany 25h modrá a 40h oranžová, DR POZSONY 919 Máj.24.; zachovalé, zk. Kar, ex Pour
Vyvolávací cena:
189346 - 1919 CPŘ41 b, uherská souběžná celinová obálka 15f fi
1919 CPŘ41 b, uherská souběžná celinová obálka 15f fialová, větší rozměr 158x125mm s potiskem vnitřních stran, zaslaná v I.TO jako 2x těžší R+Ex-dopis do Přerova, bohatě dofr. smíšenou frankaturou uherských zn. Ženci 2x 15f, 2f, Zita 40f a Hradčany 20h, 5h a 3h, podací DR PARKÁNY - NÁNA P.U. 919 Feb.23., vzadu oválné železniční raz. PARKÁNY - NÁNA a příchod znárodněné DR PŘEROV 26.II.19; pouze lehká patina, zk. Kar, výjimečná frankatura na uherské celinové obálce, ex Pour
Vyvolávací cena:
189350 - 1919 CPŘ59, celá uherská souběžná telegrafická pošto
1919 CPŘ59, celá uherská souběžná telegrafická poštovní celinová poukázka 2f modrá, Fedezeti Lap - Avis d´emision, včetně neoddělené stvrzenky (!), vyfr. zn. Parlamet 1K, Mi.203, podací DR BESZTERCZEBÁNYA 919 Már.14 (B. Bystrica), vzadu příchod LÉVA 919 Mar.17.; lehký přehyb a otvor z pořadače, zk. Hirš, poukázka včetně neoddělené stvrzenky se na trhu prakticky nevyskytuje; ex Pour
Vyvolávací cena:
189351 - 1918 CPŘ59, celá uherská předběžná telegrafická poš
1918 CPŘ59, celá uherská předběžná telegrafická poštovní celinová poukázka 2f modrá, Fedezeti Lap - Avis d´emision, vyfr. zn. Ženci 2x 40f a 2x 5f, Mi.199, 192, podací DR KASSA 918 Dec.5., vzadu příchod KÉSMÁRK 918 Dec.6., doplněno formulářem Tavirát (telegram) avizující tuto (!) telegrafní poštovní poukázku s DR KÉSMÁRK 918 Dec.5.; lehké přehyby a stopy po kancelářské sponce, zk. Hirš, ojedinělý výskyt obou formulářů k jedné peněžní zásilce, ex Pour
Vyvolávací cena:
189378 - 1918 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní s
1918 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní velký formulář v bílé barvě na přední straně poplatky uhrazeny 2-páskou uherských předběžných zn. FJ 1K, Mi.124, znehodnoceno DR ALSÓ KUBIN 918 Dec.28.; utržený horní růžek jedné zn. jinak formulář bezvadný, zk. Hirš, zcela ojedinělá frankatura oficiálně již neplatných zn., ex Pour
Vyvolávací cena:
189384 - 1919 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní s
1919 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní malý formulář v zelené barvě se souběžnou frank. uherských zn., na přední straně Parlament 2K a zadní straně Parlamant 80f a Ženci 40f, Mi.204, 202, 199, znehodnoceno DR LÉVA 919 Jan.24.; pouze skartovací otvor mimo zn., zk. Kar, dekorativní celistvost, ex Pour
Vyvolávací cena:
189368 - 1919 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní s
1919 uherský formulář Távbeszélö - jegy / Telefonní stvrzenka, kompletní velký formulář v zelené barvě na zadní straně poplatky uhrazeny 7-násobnou frank. Hradčany 10h červená, Pof.5, znehodnoceno DR NYITRA 919 Máj.18.; několik lehkých přehybů, zk. Hirš, malý výskyt velkých telefonních formulářů zde navíc s dekorativní frankaturou, ex Pour
Vyvolávací cena:
189300 - 1919 uherský telegrafní blanket emise 1917 2f černá s hn
1919 uherský telegrafní blanket emise 1917 2f černá s hnědočerveným přetiskem "TIZ" (deset), dofr. zn. Hradčany 100h hnědá, Pof.20 s DR LIPTÓSZ MIKLÓSZ 919 Mar.19., (Liptovský Svatý Mikuláš); několik lehkých přehybů, zachovalé, zk. Kar, Hirš + atest Hirš, (vyobrazeno v kat. Hirš str. 109), velmi vzácný přetiskový celinový telegram, ex. Pour
Vyvolávací cena:
189295 - 1919 3. díl z uherské služební dopisnice Mi.DPB14, 5f hn
1919 3. díl z uherské služební dopisnice Mi.DPB14, 5f hnědá, dofr. zn. Turul 3f oranžová a zn. Hradčany 10h červená, Pof.5, podací DR NAGYUGRÓCZ 919 Jun.1 (Velké Uherce), doplněno úředním raz. Berní úřad ve Zlatých Moravcích; drobné zahnědnutí v okraji, jinak bez vady, zk. Kar, zcela ojedinělá souběžná celina, ex Pour
Vyvolávací cena:
189364 - 1919 uherský formulář Díjkoteles... Služební oznámen
1919 uherský formulář Díjkoteles... Služební oznámení, vyfr. souběžnými uherskými zn. Karel 5x 20f hnědá (5-páska) a 1x 10f červená, Mi.215, 213, podací DR JOLSVA 919 Feb.2 (Jejšava); bezvadný stav, zk. Kar, ojedinělá frankatura, ex Pour
Vyvolávací cena: