Aukce 58 / Filatelie / Evropa / Rakousko / Celiny
537
2 400 Kč
1869-1875 sestava 16ks dopisnic "žluťásek" FJ I. 2Kr žlutá, různá vydání, všechny s náprstkovými raz. (!), většina z čs. území, řada menších pošt, např. BRÜNNLITZ, GRABER, JINETZ, KOSEL, NEU RAUSSNITZ, PERUTZ, ROVEČIN, SAITZ, SWOLEŇOVES, KNIAŽE (Polsko) + 1ks s raz. VLP K.K. POST AMBULANCE No.4 (Vot.=50b.); raz. dobře čitelná, jako celek velmi pěkné!
Vyvolávací cena: 1 600 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
538
2 800 Kč
1870-1976 sestava 14ks různých vydání dopisnic "žluťásek" FJ I. 2Kr žlutá, Ferch. Nr. 1A, 3A, 3B, 3D, 4B, 4D, 4E, 5B, 5E, 6A, 6B, 6E, 7D (60€), 7E (70€) + 33ks dublet, levnější varianty, řada zajímavějších razítek; všechny poštovně prošlé, jako celek dobrá jakost
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +86,7 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
539
600 Kč
1871-1876 Ferch.1/ Mi.P1 + Ferch.4E/ Mi.P18, sestava 2ks dopisnic 2Kr FJI. "žluťásek", obě se soukromými firemními přítisky na zadní straně (!), 1ks s DR AUSSIG adres. do Wiener Neustadt a 1ks s DR TROPPAU, adres. do Bielitz (dnes Bělsko, Polsko); soukromé přítisky na "žluťáscích" jsou specialisty hledané, dobrý stav
Vyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
540
3 200 Kč
1873 Ferch.3E/ Mi.P14, dopisnice 2Kr FJI. "žluťásek" adresovaná do Opavy, s mimořádně velkým vodorovným posunem vytištěné známky - překrývající tečku a 3 písmena v nadpisu "Karte.", DR LEOPOLDSTADT/ WIEN/ 15.10.73; dv - hnědá skvrnka v levém dolním rohu, u nás poprvé v aukci (!), z výstavního exponátu (ex Dražan), kat. Ferch. min. 150€++
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
542
800 Kč
1872 dopisnice 2Kr "žluťásek" v oranžové barvě (!) - krásný odstín, vzadu předtištěné místo pro datum vpravo, rozměr orámování 110x73mm, luxusní otisk rámečkového raz. OLBERSDORF (Albrechtice ve Slezsku, Vot. 1699/6. = 100bd), příchod WÜRBENTHAL vzadu; bezvadný stav, z výstavního exponátu (ex Dražan)
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
543
1 500 Kč
1883-1908 partie 19ks KL různých emisí zaslaných do Holandska, Švýcarska, Itálie, Francie a Belgie; vyfr. 5kr pro ciziny, tak i dofrankované, mj. 7x 7. emise 1883; 2x vzácnější Ferch.111, 2x Jubilejní 1908, Výstava Praha; většinou bezvadné, relativně vysoký katalog za velmi výhodnou cenu!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
548
2 800 Kč
1870 UHERSKO / Mi. U54, rakouská celinová obálka s vytištěnou zn. FJ I. 3Kr zelená s průsvitkou Wz. 3, zaslaná v místě, DR PEST 1/6/70, doplněno raz. odesílatele, příchozí raz. na zadní straně; použití celinových obálek této emise v Uhrách je výjimečné!, dobrý stav, kat. 700€
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +40,0 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
550
+43
1820-1899 [SBÍRKY] Exponát VÍDEŃSKÁ BALÍKOVÁ POŠTA, sbírka 78ks větších dílů balíkových průvodek a dalších dokladů balíkové pošty s nalepenými nebo natištěnými kolky krejcarového období s razítky všech vídeňských pošt, uloženo na volných listech s popisy, včetně kopie dobového seznamu pošt a mapky poštovních obvodů, obsahuje několik lepších celistvostí jako 7ks nákladních listů s přitištěným kolkem, 1x větší díl průvodky s 6-násobnou frankaturou zn. 12Kr, Mi.55, 1x průvodka vyfr. zn. s perfinem atd.; v roce 1993 oceněno pozlacenou medailí na výstavě v Sindelfingenu
Vyvolávací cena: 4 500 Kč
551
8 000 Kč
1870-1918 [SBÍRKY] velká sestava několika stovek kusů různých rakouských prošlých i neprošlých celin - různé jazykové mutace, obsahuje dopisnice od žluťásků po poslední emise 1918, zálepky i prošlé pražskou potrubní poštou, průvodky, novinové pásky, celinové obálky, podací lístky, zajímavá razítka, část náprstková atd.; převážně dobrá kvalita, pozůstalost, hodnotná sestava vhodná k dalšímu zpracování!
Vyvolávací cena: 6 000 Kč +33,3 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
552
3 200 Kč
1877-1917 [SBÍRKY] zajímavá partie více než 210ks rakouských dopisnic, z toho cca 100ks různých + přes 100ks dublet, obsahuje i vzácnější jazykové mutace a řadu dvojitých KL se zaplacenou odpovědí, např. Mi.P29, 32, 56A, 65 - 68, 89F, 89A, 108 a další, celá řada lepších razítek vč. náprstkových atp.; obvyklá jakost, z rozpouštěné velké sbírky, rozhodně stojí za prohlídku!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +220,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč