Aukce 62 / Filatelie / Protektorát ČaM

3118
8 500
217459 - 1943 Pr1B, Připouštěcí známka, nezoubkovaná s dolním
1943 Pr1B, Připouštěcí známka, nezoubkovaná s dolním okrajem; dole nepatrný ohyb, zk. Gi, atest Brunel, kat. 8.500Kč
Vyvolávací cena: 5 000  +70,0 %
Vydraženo za: 8 500 Kč
3119
217461 - 1944 Pof.PrA1a, Propagační aršík pro Červený kříž v
1944 Pof.PrA1a, Propagační aršík pro Červený kříž v hnědé barvě, č. 234, rozměr 170,5x131mm, vydáno na papíru bez lepu; luxusní kvalita, bez obvyklých lomů a ohybů, atest Brunel, zk. Möbs, náklad pouze 1.000ks, jako Heydrichův aršík, v této kvalitě ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 32 000
3120
217462 - 1944 Pof.PrA1b, Propagační aršík pro Červený kříž v
1944 Pof.PrA1b, Propagační aršík pro Červený kříž v černé barvě, č. 246, rozměr 170,5x131,5mm, vydáno na papíru bez lepu; luxusní kvalita, bez obvyklých lomů a ohybů, zk. Mahr BPP, náklad pouze 1.000ks, jako Heydrichův aršík, v této kvalitě ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 32 000
3121
217476 -  PADĚLKY / sestava 4ks padělků Terezínských aršíků v
PADĚLKY / sestava 4ks padělků Terezínských aršíků v různých barvách, mj. 1x zoubkovaný + 4ks padělků nezoubkovaných zn.; vše označeno "Padělek", pro srovnávací účely
Vyvolávací cena: 800  +87,5 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3122
217855 - 1939-1940 sestava 4ks celistvostí s razítky poštoven, DOL
1939-1940 sestava 4ks celistvostí s razítky poštoven, DOLOPLAZY U NEZAMYSLIC (na předběžné čs. dopisnici Znak 50h), DOMANÍN (BZENEC), BUDISLAV U LITOMYŠLE, CHLÍSTOV (MALONICE); bez poškození, pěkné otisky
Vyvolávací cena: 800  +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3123
218047 - 1936-1939 sestava 7ks ústřižků vyfr. čs. zn. s perfiny,
1936-1939 sestava 7ks ústřižků vyfr. čs. zn. s perfiny, z období Protektorátu 4ks - Maxa K45 2ks, Maxa F21 a Maxa A20, Maxa N16 2ks z období ČSR I. ústřižek z mezinárodní poukázky vyfr. zn. s perfinem Maxa F36; bez poškození, malý výskyt - zde navíc na předběžných frankaturách!
Vyvolávací cena: 500  +40,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
3124
217074 - 1944 Maxa D9, firemní lístek zaslaný jako R, vyfr. 3-pás
1944 Maxa D9, firemní lístek zaslaný jako R, vyfr. 3-páskou zn. AH 1,20K vše s perfinem "D.F.C." fy Závody Fantovy, podací DR PARDUBICE 28.X.44, dosílané s příchozím DR GRULICH 31.10.44; drobné natržení v pravém okraji lístku
Vyvolávací cena: 500  +140,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
3125
218059 - 1941 VLÁDNÍ VOJSKO - PRAPOR 9  celé kruhové fialové raz
1941 VLÁDNÍ VOJSKO - PRAPOR 9 celé kruhové fialové razítko se lvem a fragmentem řádkového černého razítka na ústřižku peněžní průvodky (!) vyfr. služebními zn. I. emise 5K+1K, podací DR VYSOKÉ MÝTO 3.V.41, příchozí DR LYSÁ NAD LABEM 4.V.41; zachovalé, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: 1 500
3126
209091 - 1941 DOPRAVA NEPOVOLENA / dopis do Francie, vyfr. zn. Města
1941 DOPRAVA NEPOVOLENA / dopis do Francie, vyfr. zn. Města 2.50K, DR BAKOV N. JIZEROU/ 11.X.41, červené 3-řádkové raz. ZURÜCK! POSTVERKHR NOCH NICHT ZUGELASSEN (Poštovní provoz ještě nepovolen), prošlé cenzurou; zajímavé
Vyvolávací cena: 500  +120,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
3127
218292 - 1939 PR1, Návštěva vůdce v Praze, sestava 8ks celistvos
1939 PR1, Návštěva vůdce v Praze, sestava 8ks celistvostí, z toho 2 pohledy se zn. Štefánik, prošlé PR3a, 3b, 3 dopisy filatelistickým obchodníkům, z toho 1x jako tiskopis s kombinací čsl. a něm. známky s téměř se nevyskytujícím datem raz. 16.3. (a), dále 3 dopisy, z toho 1 přefrankovaný 3x 2Kč Fügner s kuponem; vše bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000
3128
218254 - 1939 PR1/ POB a-a, POB b-b, PR2/ PaL a-a, PaL a-c, PRAHA, BR
1939 PR1/ POB a-a, POB b-b, PR2/ PaL a-a, PaL a-c, PRAHA, BRNO -Návštěva Vůdce a říšského kancléře v Praze a Brně 15., 16. a 17. března 1939, sestava pamětních tiskovin: PR2 na pamětní obálce odeslané do Berlína, správně vyfr. Zvíkov, 2Kč, 2x pam. obálka s PR; 2x odlišný malý PaL „Der führer in Brünn“ s PR2b, resp.c; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
3129
218247 - 1939 PR1/PaL a-a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšskéh
1939 PR1/PaL a-a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšského kancléře 15. a 16. března 1939 – červený obrázek Prahy v rámečku, 5 otisků PR1b; stopy přeložení, první vydaný pamětní list - vzácné!
Vyvolávací cena: 2 000
3130
218252 - 1939 PR1/PaL b-a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšskéh
1939 PR1/PaL b-a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšského kancléře 15. a 16. března 1939 – modrý obrázek Prahy, širší dvoubarevný rámeček, 5 otisků PR1a, dále modré kašetové razítko; přehyb a svisle mírně zastřiženy okraje, první vydaný pamětní list - vzácné!
Vyvolávací cena: 1 500
3131
218250 - 1939 PR1/PaL b-b, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšskéh
1939 PR1/PaL b-b, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšského kancléře 15. a 16. března 1939 – modrý obrázek Prahy, úzký dvoubarevný rámeček, 1 otisk PR1b a 1 PR2c, dále modré kašetové razítko; pouze lom dolního růžku, první vydaný pamětní list - vzácné!
Vyvolávací cena: 2 000
3132
218249 - 1939 PR1a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšského kancl
1939 PR1a, PRAHA – Návštěva Vůdce a říšského kancléře 15. a 16. března 1939 – černý obrázek Prahy v červeném rámečku, 5 otisků PR1a, dále modré kašetové razítko; svislé strany oříznuté, první vydaný pamětní list - vzácné!
Vyvolávací cena: 1 000
3133
218291 - 1939 PR1b, Návštěva vůdce v Praze, dopisnice zaslaná e
1939 PR1b, Návštěva vůdce v Praze, dopisnice zaslaná expres do Zbraslavi, 2x otisk PR1b, doplněno fialovým kašetem se svastikou, správná frankatura 2,50 Kč; bez poškození
Vyvolávací cena: 600
3134
218290 - 1939 PR1b, Návštěva vůdce v Praze, pohlednice AH odeslan
1939 PR1b, Návštěva vůdce v Praze, pohlednice AH odeslané polní poštou 25.3.39 do Německa s PR1 PRAHA 1/ 18.3.39 na zn. Státní znak 5 hal., bez poškození, ojedinělé
Vyvolávací cena: 600  +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
3135
218293 - 1939 PR2, Návštěva vůdce v Brně, sestava 8ks celistvos
1939 PR2, Návštěva vůdce v Brně, sestava 8ks celistvostí, 1x firemní R dopis do Moravských Budějovic, prošlý, 2x dopisy v místě, oba s málo se vyskytujícím datem PR2, 20.III.39/a,b, 1x pohlednice s dvěma otisky PR2c se zpětně nastaveným datem 17.III.39/c (!), 1x dopis, 1x dopisnice, 1x tiskopis, vše správně frankováno s PR2a, 1x filatelisticky motivovaný R-dopis vyfr. řezaným meziarším Pof 344 Mv a 2 německými zn. a 4 otisky raz. PR2a; vše pěkná kvalita
Vyvolávací cena: 1 500
3136
218253 - 1939 PR2/ PaL d-a, PRAHA, BRNO - Návštěva Vůdce a říš
1939 PR2/ PaL d-a, PRAHA, BRNO - Návštěva Vůdce a říšského kancléře v Praze a Brně 15., 16. a 17. března 1939, červený tisk, 3 otisky PR1a a 3 otisky PR2a,b,c; zachovalé, vzácné
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3137
218295 - 1939 PR3, 50. narozeniny Vůdce, sestava 13ks celistvostí,
1939 PR3, 50. narozeniny Vůdce, sestava 13ks celistvostí, z toho 3x pohlednice, 1x čs. dopisnice Znak 50h, 7ks dopisů z toho 1x adresovaný na Slovensko s raz. Devizové kontroly, část filatelisticky motivované zásilky, vše s pamětním raz. PR3a, b, c, doplněno 2 lístky s falešným černým otiskem stejného razítka v černé barvě - označeno padělek; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3138
218294 - 1939 PR3, 50. narozeniny Vůdce, správně frankovaný Let d
1939 PR3, 50. narozeniny Vůdce, správně frankovaný Let dopis zaslaný Poste restante do Francie, vyfr. čs. leteckými zn. 50h 2x a 1Kč 2x, Pof.L7, L8, dva otisky červeného raz. PR3a, v Paříži zaplaceno doplatné 30 centimů, vzadu příchozí razítko PARIS POSTE RESTANTE 22.IV.39; v horním okraji natržení obálky
Vyvolávací cena: 800  +62,5 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
3139
218256 - 1939 PR3, PR4/ PaL ch-a, PRAHA - BRNO, 1. úřední protekto
1939 PR3, PR4/ PaL ch-a, PRAHA - BRNO, 1. úřední protektorátní pamětní list k 50. narozeninám Vůdce, 20.4.1939, vložen dvojlist s 19 známkami oraženými 13x razítky PR3 a 6x PR4 a vložkou z hedvábného papíru + přiložen prázdný obal k PaL; luxusní stav
Vyvolávací cena: 2 000
3140
218268 - 1939 PR3/ PaL b-a, PaL j-a, sestava 2ks pamětních listů,
1939 PR3/ PaL b-a, PaL j-a, sestava 2ks pamětních listů, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce, pamětní list A4 s 3 známkami s razítky PR3b; nalepený na kartonu, jinak velmi pěkný stav + pamětní list A5 se 3 známkami a otisky PR3a; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3141
218260 - 1939 PR3/ PaL d-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce,
1939 PR3/ PaL d-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce, pamětní list A4 s 5 známkami a razítky PR3c;pouze mírně omačkané růžky
Vyvolávací cena: 1 000  +60,0 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3142
218262 - 1939 PR3/ PaL f-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce,
1939 PR3/ PaL f-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce, pamětní list A4 s 5 známkami a razítky PR3c, červený text i rámeček; luxusní
Vyvolávací cena: 1 000
3143
218265 - 1939 PR3/ PaL g-a, sestava 2ks, PRAHA - 50. výročí naroze
1939 PR3/ PaL g-a, sestava 2ks, PRAHA - 50. výročí narození Vůdce, neoříznutý pamětní list „Vstříc upřímné spolupráci“ s portrétem Hitlera, se 3 zn. a razítky PR3b; zachovalé s malými přehyby a vadou v obraze + stejný PaL, ale vpravo a nahoře oříznutý, 5 známek a otisků PR3c; velmi dobrý stav, jeden z nejvzácnějších pamětních listů
Vyvolávací cena: 3 000  +20,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
3144
218258 - 1939 PR3/ PaL ch-a, PR4 PaL, PRAHA - BRNO, 1. úřední prot
1939 PR3/ PaL ch-a, PR4 PaL, PRAHA - BRNO, 1. úřední protektorátní pamětní list k 50. narozeninám Vůdce, 20.4.1939, vložen jeden list s 19 známkami oraženými 6x razítky PR3 a 4x PR4 + přiložen obal k PaL bez vloženého listu s 1 známkou na 3. straně oraženou PR3; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000
3145
218263 - 1939 PR3/ PaL i-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce,
1939 PR3/ PaL i-a, PRAHA – 50. výročí narození Vůdce, pamětní list A4 s obrázkem Plzně v modré barvě i s rámečkem a 3 zn. s razítky PR3c; luxusní
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3146
218285 - 1939 PR3/ PaL k-a, PR3/ POB c-a, sestava pamětní karty a o
1939 PR3/ PaL k-a, PR3/ POB c-a, sestava pamětní karty a obálky, 50. výročí narození Vůdce, PR3/ PRAHA pamětní karta s portrétem Hitlera a orlicí s razítkem PR3c + PR4/BRNO, pamětní obálka s razítkem PR4b, kat.; velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 500  +113,3 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
3147
218283 - 1939 PR3/ POB a-a, POB a-b, sestava 2ks pamětních obálek,
1939 PR3/ POB a-a, POB a-b, sestava 2ks pamětních obálek, PRAHA - 50. výročí narození Vůdce, portrét A.H. v kruhu v provedení bez přítisku a s přítiskem pod orámováním, oba s 2 zn. 5h Znak s razítky PR3a resp. PR3b; velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: 1 500
3148
218273 - 1939 PR3a/ POB b-a, PRAHA, pamětní obálka, odeslaná jako
1939 PR3a/ POB b-a, PRAHA, pamětní obálka, odeslaná jako R-dopis s filatelistickou motivací vyfr. zn. 3Kč. Pof. 349, odeslaná 20.4., vzadu příchozí DR PRAHA 31/ 21.4.39, přiložen podací lístek, černý přítisk Presse Hoffmann; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +200,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
3149
218297 - 1939 PR5, Vamberk, Bednářova chata, sestava 4ks celistvost
1939 PR5, Vamberk, Bednářova chata, sestava 4ks celistvostí, dopisnice s modrým a červeným přítiskem, PaD a-a, a-c, dále pohlednice Bednářovy chaty s PR a kašetem a dopis zaslaný jako Tiskopis, vše s PR s datem 29.V.39; prošlé, zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +20,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
3150
3 400
218288 - 1939 PR5/ PaD a-a,b,c,e,f, sestava 5ks pamětních lístků,
1939 PR5/ PaD a-a,b,c,e,f, sestava 5ks pamětních lístků, Vamberk, Bednářova chata s přítiskem k výstavě, v barvě zelené a červené (s PR), modré, fialové a oranžové (bez PR), oranžová a fialová jsou zcela neobvyklé; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 500  +126,7 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
3151
218289 - 1939 PR5/ PaL b-a, b-b, sestava 3ks pamětních listů, Vamb
1939 PR5/ PaL b-a, b-b, sestava 3ks pamětních listů, Vamberk, Bednářova chata s hnědým přítiskem k výstavě a červeným datovým údajem, bez známky s 1 PR, totéž 2x s modrým přítiskem, 1x s PR s obvyklým datem 29.5. a 1x s 2 zn. a PR s ojedinělým datem 28.5. (!); bez vady
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3152
216328 - 1939 PRAČ1A/1e, 38. jarní Pražský vzorkový veletrh, ora
1939 PRAČ1A/1e, 38. jarní Pražský vzorkový veletrh, oranžové raz. autopošty na předběžné pohlednici, vyfr. zn. Štefánik 50h; pěkný stav
Vyvolávací cena: 500  +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
3153
213363 - 1940 PDR1, zelené PR NEUENBURG a.d. ELBE/ NYMBURK 7.XI.40 n
1940 PDR1, zelené PR NEUENBURG a.d. ELBE/ NYMBURK 7.XI.40 na výstřižku s výplatní zn. Brno 1,50K; velmi pěkný otisk, nejvzácnější protektorátní razítko!
Vydraženo za: 3 000 Kč
3154
213315 - 1941 VIKTORIA / nálepka V/ Deutschland siegt an allen Front
1941 VIKTORIA / nálepka "V"/ Deutschland siegt an allen Fronten für Europa!, bílá nálepka s červeným textem na zadní straně firemního dopisu, červené podací "V" razítko OLOMOUC 15.VIII.41; bez poškození, dekorativní, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3155
1 900
209089 - 1941 VIKTORIA / sestava 4 celistvostí s různými raz. VIKT
1941 VIKTORIA / sestava 4 celistvostí s různými raz. VIKTORIA, mj. dopis s 4-řádkovým raz. ŘÍŠE VÍTĚZÍ NA VŠECH FRONTÁCH!, 1x služební tiskopis s fialovým 2-řádkovým raz. ŘÍŠE VÍTĚZÍ NA VŠECH FRONTÁCH PRO EVROPU!, 1x řádkové raz. VIKTORIA! WIR SIEGEN doplněné "V" raz. PARDUBICE 30.VIII.41; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 800  +5,6 %
Vydraženo za: 1 900 Kč
3156
217626 - 1942 pamětní list formátu A4 s vlepenou pohlednici Heydri
1942 pamětní list formátu A4 s vlepenou pohlednici Heydrich a několika PR; bez vady
Vyvolávací cena: 1 000  +160,0 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
3157
217081 - 1942 sestava 1 lístku s přítiskem Viktoria a 3ks malých
1942 sestava 1 lístku s přítiskem Viktoria a 3ks malých pamětních listů, razítka PR86, PR101, PR105, PR110; luxusní stav
Vyvolávací cena: 500  +380,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
3158
217632 - 1943 1. výročí úmrtí R .Heydricha - malý nálepní lis
1943 1. výročí úmrtí R .Heydricha - malý nálepní list s černým potiskem a s vylepenou smuteční zn. Pof.111 s DR PRAHA 1 / 9e/ 28.V.43 - 1. den vydání známky; nepatrný ohyb
Vyvolávací cena: 2 000  +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3159
217629 - 1943 1. výročí úmrtí Heydricha - malý nálepní list s
1943 1. výročí úmrtí Heydricha - malý nálepní list s černým potiskem na žlutém papíru s vylepenou smuteční zn. Pof.111, DR PARDUBICE/ 1a/ 10.VII.43; nepatrný ohyb
Vyvolávací cena: 2 000
3160
217630 - 1943 1. výročí úmrtí R .Heydricha - nálepní list s č
1943 1. výročí úmrtí R .Heydricha - nálepní list s černou paspartou vlepeno na větším kartonu s přítiskem a s vylepenou smuteční zn. Pof.111, DR BUDWEIS 1/ 3a/ 28.V.43 - 1. den vydání známky; bezvadné
Vydraženo za: 2 200 Kč
3161
217628 - 1943 1. výročí úmrtí R. Heydricha - malý nálepní lis
1943 1. výročí úmrtí R. Heydricha - malý nálepní list s vylepenou smuteční zn. Pof.111 s otiskem DR BRÜNN 12/ f/ 4.VI.43, 1. výročí Heydrichova úmrtí, na papíru s průsvitkou ve tvaru písmene "H" a černým širokým rámečkem; hledané
Vydraženo za: 2 200 Kč
3162
6 000
217056 - 1939-1945 [SBÍRKY]  PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA + CELISTVOST
+19
1939-1945 [SBÍRKY] PŘÍLEŽITOSTNÁ RAZÍTKA + CELISTVOSTI sbírka výstřižků a pamětních listů s otisky stovek příležitostných razítek, razítek Viktoria a razítek Autopošty, mnohé ve více kusech, mj. obsahuje 2x výstřižek se zeleným raz. NYMBURK PDR1 (FALZA), výstřižek s raz. ZLÍN/ Untergau ... PR73 a 2ks výstřižků s černým raz. PRAHA/ Bolševismus... PR117, dále razítko IGLAU/ 2. Kriegsmuttertag... v červené barvě na kartě atd., doplněno několika celistvostmi s PR, prošlými dopisy s výstřižky z průvodek s různými frankaturami jako vysoké hodnoty Krajinek, AH nebo Služební a ústřižky průvodek vyfr. otisky výplatních strojů, vše na volných albových listech; pochází z ciziny
Vyvolávací cena: 4 000  +50,0 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
3163
7 000
216895 - 1939-1945 [SBÍRKY]  NĚMECKÁ POLNÍ A SLUŽEBNÍ POŠTA /
1939-1945 [SBÍRKY] NĚMECKÁ POLNÍ A SLUŽEBNÍ POŠTA / sbírka více jak 130ks celistvostí s razítky německé Dienstpost v Protektorátu - různá i mimopražská razítka, doplňková řádková raz., 5ks zasláno jako R dopis, atd., doplněno o korespondenci německé polní pošty - převážně z období obsazování pohraničí a následně vnitrozemí, německé útvary umístěné na našem území, korespondence z fronty adresována do Protektorátu a Sudet, z toho 5x jako R dopis, 1x SS Feldpost atd., větší část uložena na volných albových listech s popisy; různá kvalita, pozůstalost z ciziny!
Vyvolávací cena: 5 000  +40,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
3164
6 000
218539 - 1942 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT /  nevyplacená dopisnic
1942 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / nevyplacená dopisnice z ghetta z období únor - květen 1942, 5-řádkové červené raz. "Transport/ Name/ Vorname/ Kaserne/ Zimmer Nr.", Transport No. AC 434, Kas. Kavalier, velké červené cenzurní raz. "Z", 3-řádkové raz. ŽNO v Praze "Antwort nur ...", doplněné modrým řádkovým raz. "Při nedoručitelnosti vraťte ŽNO Praha...", zatížena doplatným 60h, DR PRAG 36/ 8.IV.42; bez poškození, hledaná celistvost z raného období existence terezínského ghetta!
Vyvolávací cena: 2 200  +172,7 %
Vydraženo za: 6 000 Kč
3165
206953 - 1942 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatu
1942 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury odeslaná z ghetta do protektorátu po obnovení poštovního styku (8.2.1942), fialové 5-řádkové raz. "Transport ... No. .../ Name/ Vorname/ Kaserne/ Zimmer" (typ 1c - "Kaserne"), odesílatel R. W., Transport No. U 702; přijetí dopisnice potvrdila pošta v ghettu datumkou "13.IV.1942", cenzura potvrzena rukopisně "Z 11", evidenční raz. "344" (důkaz o registraci zásilky), z gheta do ŽNO v Praze přepravena kurýrem, 3-řádkové fialové raz. "Antwort nur durch/ jüd. Kultusgemeinde/ Prag", vzadu 30 slov; bezvadný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000
3166
207148 - 1942-1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dvě dopisnice be
1942-1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dvě dopisnice bez frankatury adresované do protektorátu, s krycími adresami odesílatelů, přepravené kurýrem SS na ŽNO v Praze a adresátům mimo Prahu doručené židovským poslem; 1x drobné skvrnky, jinak dobrý stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000
3167
212856 - 1942-1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 5ks dopis
1942-1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 5ks dopisnic, z toho 3ks bez frankatury přepravené kurýry do Hořic, Kroměříže a Prahy + 2ks přepravené na ŽRS v Praze, zde vyplaceny známkami a předány poště k další přepravě; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 000
3168
218530 - 1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatu
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury adresovaná do Hranic, zaslaná prostřednictvím pobočky ŽRS v Olomouci, 2-jazyčné úřední raz. "Ältestenrat der Juden in Prag/ Aussenstelle OLMÜTZ", vzadu rukopisně 21.6.43; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 200  +33,3 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3169
207164 - 1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatu
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury adresovaná do Kroměříže, zaslaná prostřednictvím pobočky ŽRS v Olomouci, 2-jazyčné úřední raz. "Ältestenrat der Juden in Prag/ Aussenstelle OLMÜTZ", vzadu rukopisně 28.XII.43; dv - hnědá skvrnka a šikmý lom přes razítko, přesto zajímavé, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 200  +8,3 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
3170
207163 - 1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatu
1943 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury adresovaná do Rakovníka, zaslaná prostřednictvím pobočky ŽRS v Kladně, evidenční č. 0413, 2-jazyčné rámečkové raz. "Ältestenrat der Juden in Prag/ Aussenstelle KLADNO/ 1.XII.1943/ Č.j. 10998" - slabší otisk, vzadu rukopisně 8.XI.43; vyobrazena v knize Beneš - Tošnerová "Pošta v ghettu Terezín" na str. 105 a v Mo. 11, pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500
3171
212857 - 1943-1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 6ks dopis
1943-1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 6ks dopisnic, z toho 3ks bez frankatury přepravené kurýry do Prahy (2ks), resp. do Hranic + 3ks přepravené na ŽRS v Praze, zde vyplaceny protektorátními zn. AH, 1x 30h (poděkování za balík), 1x 50h, 1x 60h a předány poště k další přepravě; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 2 400  +0,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
3172
207154 - 1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatu
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice bez frankatury odeslané z ghetta kurýrem do Prahy byly od 1.3.1943 předávány Židovské radě starších, kde si je adresáti vyzvedávali osobně; odesílatel R. R., Hauptstr. 1 (opraveno na Norimbergstr. 32), bezvadný stav
Vyvolávací cena: 800
3173
206790 - 1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice potvrzujíc
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice potvrzující příjem balíku adresované v období od září 1943 - do března 1944 do Protektorátu ČaM nepodléhaly cenzuře a byly podávány k přepravě u p. ú. v Bohušovicích jako běžné zásilky, adresovaná do Bzence, vyfr. zn. 30h AH, DR BAUSCHOWITZ ad EGER/ 5.I.44; pěkný stav
Vyvolávací cena: 500
3174
207174 - 1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice z ghetta adr
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice z ghetta adresovaná do Holic, dopravená kurýrem SS na ŽRS v Praze a odtud na pobočku v Olomouci, červené 4-řádkové úřední raz. "Rückantwort nur/ auf Postkarten..../ Philip de Monte Gasse 18.", evidenční raz. 06017, vyfr. zn. 60h AH a předána k další dopravě, DR OLOMOUC 3/ 21.VIII.44, vzadu obsáhlý text psacím strojem s datem 29.7.1944; zajímavé, dobrý stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000
3175
207175 - 1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice z ghetta adr
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / dopisnice z ghetta adresovaná do Turnova, přepravená kurýrem SS na ŽRS v Praze a odtud na pobočku v Mladé Boleslavi, řádkové raz. "Došlo.... č.j. ...." doplněno datumkou 12.V.1944 a evidenčním č. "3565", zde vyfr. zn. 60h AH a předána k další dopravě poště s DR MLADÁ BOLESLAV/ 12.V.1944, vzadu obsáhlý text s datem 29.4.1944; pěkný stav, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 000
3176
218536 - 1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 2 dopisnic na
1944 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / sestava 2 dopisnic na jednoho adresáta zasláno do Čáslavi prostřednictvím pobočky ŽRS v Praze, pobočka Kolín, 2-jazyčné fialové raz. "Ältestenrat der Juden in Prag/ Aussenstelle Kolin", doplněno 4-řádkovým příkazovým raz. "Rückantwort nur/ auf Postkarten..../ Philip de Monte Gasse 18." různého tvaru a barvy; 1x s lehkým přehybem
Vyvolávací cena: 3 000
3177
207355 - 1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / písemný styk mezi gh
1945 GHETTO TEREZÍN - PROTEKTORÁT / písemný styk mezi ghettem a pracovními tábory, dopisnice bez frankatury odeslaná z ghetta do pracovního tábora v Bystřici u Benešova, "SS-Truppen Übungsplatz, Sonderlager A", bez DR, přepravená kurýrem SS na ŽRS v Praze, 4-řádkové raz. "Antwort nur über den/ Ältestenrat ..../ Phillip de Montegasse18" s parafou cenzora, vzadu datováno 21.2.1945; svisle přeloženo, jinak pěkný stav, dopisnice z ghetta do pracovních táborů jsou výjimečné, ex Hanzl
Vyvolávací cena: 1 500