Aukce 62 / Filatelie / ČSR II. / Filatelistické obory
1432
1949 FRANCOUZSKÁ CIZINECKÁ LEGIE / INDOČÍNA sestava 3ks vyfr. dopisů adresovaných do ČSR, od slovenského příslušníka cizinecké legie, s podacím raz. POSTE AUX ARMES/ T.O.E. 9.9. respekive 28.10.1949, ve Francii vylepena zn. 25F s raz. POSTE AUX ARMEES/ 222, fialové kruhové útvarové raz. S.P. 71174/ LE VAGUEMESTERE EXTREME - ORIENT, na albových listech s popisy včetně rozboru těchto dopisů dle katalogu B. Sinaise; bez poškození, zcela ojedinělé
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
1433
800 Kč
1947-1950 CENZURY / sestava 18ks celistvostí s cenzurními razítky na dopisech, z poštovního styku s Německem, Švýcarskem, Francií a USA, obálky i dopisnice, množství různých raz. mj. řádkové OBLASTNÍ SBĚRNÉ STŘEDISKO/ MALOMĚŘICE doplněné kruhovým raz. NV BRNO/ referát pro bezpečnost, kruhová cenzurní raz. Referát národní bezpečnosti v Chebu, Let-dopis do Švýcarska s cenzurní přelepkou a raz. D.K./ Poštový úrad BRATISLAVA atd.; různá kvalita, pochází z ciziny
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1434
800 Kč
1945 ÚŘEDNÍ DOPISY / SLOVENSKO sestava 16ks dopisů bez frankatury, část předtištěné obálky Slovenské národní rady, provizorní raz. TORNALA, KOŠICE, 1x ústřižek novin s adresním štítkem bez frankatury s raz. Redakce časopisu/ NOVÉ HLASY/ Spišská Nová Ves s DR; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1446
3 200 Kč
1962 neoficiální FDC, neohlášená obálka vyfr. aršíkem Pof.A1216, TD A, 2x PR PRAHA/ 18.XII.1961/ 1. DEN VYDÁNÍ/ PRAGA 1962, vydaná pro členy organizačního výboru výstavy, poštovně nepoužitá, formát obálky 227x162mm, modrý a červený přítisk na obálce; velmi pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +113,3 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
1453
4 500 Kč
1953 1. DEN / dopisnice CDV109 vybraná 1.6. z poštovní schránky, válečkové raz. PRAHA 025/ 1.VI.53, vyznačeno doplatné "0.54" v nové měně (= 27Kčs ve staré měně), dodací pošta zatížila zásilku doplatným, doplatní zn. Pof.D75 (5x) a D70 (2x) nalepeny na část pošt. formuláře, znehodnoceny DR PRAHA 1/ 3.VI.53 a přilepeny k zásilce, adresát ale zásilku nepřijal, přídavné raz. "Nedostatečně vyplaceno/ nepřijímáme"; zajímavé, pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +125,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
1454
1953 1. DEN / dopis vyplacený zn. Pof.485 (2x) v hodnotě 3Kčs a vhozený do poštovní schránky, DR RÝMAŘOV/ 1.VI.53-18, poštovné 3Kčs bylo akceptováno, přesto dodací pošta dopis zatížila doplatným - viz rukopisná pozn. "T 1.08". Nové poštovné 60 haléřů (= 30Kčs ve staré měně), chybělo 27Kčs, doplatné ve 2-násobné výši 54Kčs zapraveno doplatními zn. Pof.D76 (16x) a D77 (7x) vylepenými na přední i zadní straně - zřejmě omylem pouze za 44Kčs!, DR BRUNTÁL/ 2.VI.53; tak velký počet doplatních zn. nízkých hodnot je výjimečný!, zk. Dražan; dv - obálka nahoře nešetrně otevřena a s přehybem + doplněno zadní stranou dopisu zatíženého doplatným 100 Kčs, zn. Pof. D77 (2x) a D78 (16x!), DR PRAHA 2/ 12.VI.53
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1456
1953 NEDĚLE / dopis s 3-barevnou smíšenou frankaturou výplatních a příležitostných zn. Pof.487 (3x), 704 a 707 (3x) vpředu + 10-blok Pof.707 vzadu, DR OLOMOUC 1/ 7.VI.53, poštovné 30Kčs; dobrá jakost, zk. Dražan, nefilatelistická korespondence, dopisy podané k přepravě v neděli jsou hledané!
Vyvolávací cena: 1 600 Kč
1462
1 100 Kč
1953 POŠTOVNÉ 30 Kčs / dva dopisy vyplacené na zadní straně, 1ks vhozený do nádražní poštovní schránky, vyfr. zn. Pof.485 (20x), DR TÝNIŠTˇE nad ORLICÍ/ 15.VI.53, adresát prezident A. Zápotocký, prezentační raz. kanceláře vpředu a 1ks vhozený do vlaku, vyfr. zn. Pof.725 (10x), DR VLP VELKÉ KARLOVICE - VSETÍN/ 622 / 2.VI.53; zásilky s raz. vlakové pošty nebo s nádražními raz. jsou hledané, pěkný stav,
Vyvolávací cena: 1 100 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
1465
1953 POŠTOVNÉ 80 Kčs / dva R-dopisy s vícenásobnými frankaturami výplatních zn., z toho 1x Pof.521 (8x), DR KARVINÁ 4/ 1.VI.53, 1. DEN! a 1x Pof.485 (53x), DR KARVINÁ 2/ 5.IV.53 + POŠTOVNÉ 110 Kčs, R-dopis vyfr. zn. Pof. 488 (22x) vzadu, DR NOVÁ PAKA/ 10.VI.53; běžná jakost
Vyvolávací cena: 900 Kč
1467
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný Let+R-dopis nad 20g adresovaný do Rakouska, poštovné 130Kčs (snížený tarif), bohatá frankatura 14ks známek vpředu i vzadu, DR PRAHA 135/ 18.VI.53, příchozí DR WIEN 56/ 23.6.53 vzadu; Let-dopisy do ciziny jsou hledané, z výstavního exponátu, obálka otevřena ze 3 stran a ve vodorovném přeložení podlepena, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 800 Kč
1468
1953 DOPIS DO CIZINY / filatelisticky ovlivněný těžší R-dopis adresovaný do Rakouska, 147Kčs, s bohatou frankaturou vpředu i vzadu v hodnotě 147Kčs na větší obálce, podací DR NOVÁ BYSTŘICE/ 8.VI.53, v Rakousku prošlé cenzurou - kruhové fialové raz. a přelepka; zachovalé
Vyvolávací cena: 800 Kč
1469
1953 filatelisticky ovlivněný dopis do Rakouska s bohatou frankaturou vpředu i vzadu vč. aršíku Pof.A719 a vázaných hodnot, DR LIBEREC 1/ 8.VI.53, doplněno rukopisnou pozn. "Strana vyplatila sama", raz. rakouské cenzury č. 271 vpředu; správná výše poštovného 40Kčs, příchozí DR WIEN/ 16.VI.53 vzadu, pěkný stav
Vyvolávací cena: 1 600 Kč
1470
4 500 Kč
1953 DOPLATNÉ 40 Kčs / nedostatečně vyplacený dopis nad 20g z USA zatížený doplatným, vyfr. OVS NEW YORK/ MAY 22 1953/ 3c/ RCA, doplněno raz. s avizovaným doplatným "T/ N.Y.N. - Centimes 12", na zadní straně vylepeny doplatní zn. Pof.D77 (2x) a D78 (6x), DR PRAHA 2/ 6.VI.53; obálka 22,5x9cm otevřena ze 3 stran (předpis Státní banky), rukopisně "1 šek $3,50", stopy poštovního provozu, dobrý stav, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
1471
700 Kč
1953 PRŮVODKA / sestava 2ks větších dílů poštovní průvodky, 1x na poštovné 130Kčs a 1x na cenný balík 180Kč, bohaté frankatury výplatních zn. Gottwald 20Kč, 5Kč a 3Kč, podací DR ČERNÁ HORA/ 9.VI.53 a HLINSKO POD HOSTÝNEM/ 12.VI.53; 1x vydřená jména v adresách
Vyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
1472
800 Kč
1953 PRŮVODKA / větší díl poštovní průvodky, poštovné 110Kčs, mnohonásobná frank. zn. Pof.521 (11ks, vpředu i vzadu), DR PRAHA 186/ 11.VI.53, příchozí DR PARDUBICE 2/ 12.VI.53 vzadu, doplněno útvarovým raz. "Posádková správa 12/ Pardubice" a datumkou 17. červ. 1953; pěkný stav, výskyt průvodek je ojedinělý, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 700 Kč +14,3 %
Vydraženo za: 800 Kč
1473
1 300 Kč
1953 PRŮVODKA / větší díl poštovní průvodky, poštovné 110Kčs, vícenásobná frank. příležitostných zn. Pof.643 (10ks, vpředu i vzadu), podací DR GOTTWALDOV 4/ 3.VI.53, vzadu příchozí DR JINDŘICHOV u KRNOVA/ 13.VI.53 a podpis; dv - 2 zn. poškozené ještě před nalepením a 2 zn. v dolní části odtržené spolu s útržkem, výskyt průvodek je ojedinělý, zk. Dražan
Vyvolávací cena: 500 Kč +160,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1476
1953 SESTAVA / 6ks různých druhů zásilek: pohlednice vyfr. zn. Pof.714 (5x) + 15h v hotovosti, DR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ/ 12.VI.53; obchodní papíry, omylem vyfr. 10ks Pof.728, DR MNICHOVO HRADIŠTĚ/ 5.VI.53, (2-násobek správného poštovného); dopis s mnohonásobnou frankaturou Pof.729 (10x), DR PARDUBICE 1/ 9.VI.53; R-dopis vyfr. zn. Pof.488 (16x), DR OSTRAVA 4/ 5.VI.53; Ex-dopis vyfr. zn. Pof. 507 (2x), 521 (9x), 666 a 705, DR SEKYRANY/ 6.VI.53; větší část balíkové průvodky vyfr. Pof.521 (13x), DR HUDLICE/ 8.VI.53; vše zk. Dražan
Vyvolávací cena: 600 Kč