Aukce 62 / Filatelie / ČSR I. / Letecké 1922

2680
215405 -  Pof.L5 VV, II. letecké provizorium 100/200h fialová, 8-bl
Pof.L5 VV, II. letecké provizorium 100/200h fialová, 8-blok s horním okrajem a VV - šikmá vlasová složka, navíc posun perforace nahoru a doprava; po nálepce, v horní části zpevněná perforace, zk. Vrba
Vyvolávací cena: 1 500  +13,3 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
2681
215414 -  Pof.L4 Pp, II. letecké provizorium 50/100h zelená, krajov
Pof.L4 Pp, II. letecké provizorium 50/100h zelená, krajová vodorovná 2-páska s PŘEVRÁCENÝM přetiskem; po nálepce, levá zn. daktyloskopická stopa, zk. Kar a Vrba
Vyvolávací cena: 5 000  +0,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2682
21 000
215425 -  Pof.L4-6 Pp, II. letecké provizorium, kompletní řada zn.
Pof.L4-6 Pp, II. letecké provizorium, kompletní řada zn. s PŘEVRÁCENÝMI PŘETISKY; po nálepce, atest Vrba, zk. Kar, malý výskyt!
Vyvolávací cena: 14 000  +50,0 %
Vydraženo za: 21 000 Kč
2683
215401 -  Pof.L5 Pp, II. letecké provizorium 100/200h fialová s hor
Pof.L5 Pp, II. letecké provizorium 100/200h fialová s horním okrajem, PŘEVRÁCENÝ přetisk; po nálepce, zk. Vrba
Vyvolávací cena: 3 000  +66,7 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2684
215444 -  ZT  kompletní sestava zkusmých tisků přetisků v čern
ZT kompletní sestava zkusmých tisků přetisků v černé barvě hodnot 50h, 100h a 250h na nahnědlém papíru, 2ks kartónový; zk. Vrba
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2685
209905 -  ZT  přetisku 250h v černé barvě na nahnědlém kartonov
ZT přetisku 250h v černé barvě na nahnědlém kartonovém papíru; zk. Vrba
Vyvolávací cena: 300  +0,0 %
Vydraženo za: 300 Kč
2686
215766 -  FALZUM / kompletní řada nezoubkovaných zn. II. leteckéh
FALZUM / kompletní řada nezoubkovaných zn. II. leteckého provizoria s padělanými přetisky; označeno značkou Falsum, pro studijní účely, malý výskyt
Vyvolávací cena: 300  +0,0 %
Vydraženo za: 300 Kč
2687
218441 - 1927 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA - DRESDEN, 1. let 4.7.27 /
1927 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - PRAHA - DRESDEN, 1. let 4.7.27 / R-KL 1,20K Masaryk dofr. zn. Pof.L.6 + 50h, DR ML/ 4.VII, PRAHA LETIŠTĚ/ 4.VII a 5.VII. a DRESDEN/ 5.VII., pozn. "Mit ersten Postflug Marienbad-Dresden über Chemnitz befördert"; bezvadný stav, kat. Horka min. 3.000Kč
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2688
213856 - 1922 PRAHA - LONDÝN / R+Let-dopis zaslaný do Londýna, vyf
1922 PRAHA - LONDÝN / R+Let-dopis zaslaný do Londýna, vyfr. 4ks výplatních zn., 2x emise OR 100h + 2x HaV 400h, celkové výplatné 10Kč odpovídá V. TO: 2,50+2,50+letecký příplatek 5Kč, DR PRAHA 1/ 13.VI.22/ 4a, vylepena letecká směrovka, otisk raz. letecké pošty, vzadu příchod; nepatrné natržení 1 zn. HaV a obálky, jinak dobře zachovalé, kat. Horka 8.500Kč
Vyvolávací cena: 4 000
2689
215740 - 1923 PRAHA - ISTAMBUL R+Let dopis zaslaný do Turecka, vyfr.
1923 PRAHA - ISTAMBUL R+Let dopis zaslaný do Turecka, vyfr. let. zn. Pof.L4 4x, L5 2x, L6, 4-blok zn. 50/100h s DV 2 - háček místo kolečka, správná frankatura 6,50Kč, podací DR PRAHA 1/ 4a/ 15.X.23, vzadu příchod STAMBOUL 20.10.23; lehký přehyb, bez atributů letecké přepravy
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
2690
215745 - 1923 PRAHA - PAŘÍŽ / firemní Let-dopis zaslaný do Franc
1923 PRAHA - PAŘÍŽ / firemní Let-dopis zaslaný do Francie, správně vyfr. na přední straně výplatní zn. HaV 200h, Pof.174 a vzadu 3-páskou letecké zn. 50/100h, podací PRAHA 1/4a/ 19.VII.23, příchozí DR PARIS 21.7.23, dosílané a vrácené zpět s raz. RETOUR, ručně psané poznámky, vylepena směrovka Praha - Strasbourg; stopy poštovního provozu, bez atributů letecké přepravy
Vyvolávací cena: 1 000
2691
215739 - 1926 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let dopis zaslaný do Francie, vy
1926 PRAHA - ŠTRASBURK, R+Let dopis zaslaný do Francie, vyfr. leteckými zn. Pof.L5, L6, L7 a výplatní Pof.214, vylepena směrovka, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 10.VIII.26, doplněno rámečkovým raz. Letecká pošta, vzadu příchod STRASBOURG 10.8.26; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
2692
215767 - 1927 1. let PRAHA - MNICHOV, karta s leteckým přítiskem z
1927 1. let PRAHA - MNICHOV, karta s leteckým přítiskem zaslaná 1. letem do Mnichova, vyfr. leteckou zn. 250/400h, Pof.L6, podací DR PRAHA 1/ 4A/ 19.IV.27, doplněno rámečkovým červeným raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 19.IV.27, příchozí červené rámečkové raz. MÜNCHEN 2; bez poškození, zk. Mikulski, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2693
215764 - 1927 PRAHA - MOSKVA  Let dopis zaslaný do Ruska, správně
1927 PRAHA - MOSKVA Let dopis zaslaný do Ruska, správně vyfr. smíšenou frankaturou výplatních zn. Pof.225, 206 a leteckých zn. 4ks 100/200h fialová, Pof.L5, podací DR FRANTIŠKOVY LÁZNĚ 26.VII.27, vzadu tranzit BERLIN 28.7.27 a příchod MOSKVA 29.7.27, doplněno na přední straně řádkovým raz. "DOPRAVENO VOZDUŠNOJ POČTOJ"; stopy poštovního provozu, zk. Kar
Vyvolávací cena: 1 000  +40,0 %
Vydraženo za: 1 400 Kč
2694
215762 - 1927 PRAHA - NEW YORK  R+Let zaslaný kartonový lístek s d
1927 PRAHA - NEW YORK R+Let zaslaný kartonový lístek s dekorativním přítiskem letecké pošty, vyfr. výplatní zn. Tary 5Kč zelená, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 23.VI.27, R nálepka, červené razítko letecké pošty a žlutá německá nálepka letecké pošty, příchozí DR NEW YORK 7.6.1927; bez poškození
Vyvolávací cena: 800  +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč
2695
215741 - 1927 SLUŽEBNÍ LETECKÁ ZÁSILKA  tiskopisová služební l
1927 SLUŽEBNÍ LETECKÁ ZÁSILKA tiskopisová služební letecká obálka použitá pro let PRAHA - VÍDEŇ, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 26.III.27, příchod WIEN FLUGPOST 26.III.27, použito pro třídění dopravovaných zásilek, váha 45g, obsahovala zřejmě 3 dopisy, použity papírové přelepky Poštovního úřadu Praha 82 Letiště; pouze přehyb v okraji
Vyvolávací cena: 3 000  +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
2696
215763 - 1927 zpětný 1. let BRNO - KRAKOV, Let zaslaný dopis do Po
1927 zpětný 1. let BRNO - KRAKOV, Let zaslaný dopis do Polska, vyfr. leteckými zn. Pof.L4-L6, podací DR BRNO 2/2k/ 2.XI.27, modrý soukromý kašet prvního letu; bez poškození, bez atributů letecké přepravy
Vyvolávací cena: 1 000  +10,0 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
2697
215769 - 1928 PRAHA - KODAŇ  R+Let dopis zaslaný do Dánka, vyfr. n
1928 PRAHA - KODAŇ R+Let dopis zaslaný do Dánka, vyfr. na přední i zadní straně leteckými zn. Pof.L4 (2x 2-páska), L5 (2-páska s okrajem), L6, podací DR BRNO 1/ 28.VIII.28, letecké raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ 29.VIII.28 a vzadu příchod KOBENHAVN LUFTPOST 29.8.28; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2698
215770 - 1929 1. let KOŠICE - UŽHOROD / Let-dopis na Podkarpatskou
1929 1. let KOŠICE - UŽHOROD / Let-dopis na Podkarpatskou Rus 1. letem, vyfr. leteckými zn. Pof.L4, L5, obě s okraji, rámečkové raz. KOŠICE LETIŠTĚ 6.V.29 + kašet 1. letu v černé barvě a přídavné fialové rámečkové raz. "Letecká pošta"; bez poškození
Vyvolávací cena: 2 000
2699
215747 - 1929 1. let UŽHOROD - PRAHA  a dále na Nový Zéland, boha
1929 1. let UŽHOROD - PRAHA a dále na Nový Zéland, bohatě vyfr. R+Let dopis, celkové výplatné 9Kč vyfr. mj. leteckými zn. Pof.L4-L6, Pof.240 atd., podací rámečkové raz. UŽHOROD LETIŠTĚ 6.V.29, doplněno DR a příchozím rámečkovým raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ 6.V.29, vzadu tranzit SYDNEY 10.JE.29 a příchod TE UKU 18.JE.29; bez poškození, ojedinělá destinace!
Vyvolávací cena: 3 000  +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
2700
218442 - 1929 PRAHA - HAAG  R+Let-dopis zaslaný do Nizozemska, vyfr.
1929 PRAHA - HAAG R+Let-dopis zaslaný do Nizozemska, vyfr. zn. Pof.L4 a L5 + sv. Václav 5K, DR RUMBURK 1/ 3.VII.29, DR PRAHA-LETIŠTĚ/ 4.VII.29 a vzadu příchozí raz. GRAVENHAGE/ 4.VII.1929; uprostřed svislý ohyb, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2701
217353 - 1929 PRAHA - VARŠAVA, Ex+Let-dopis zaslaný do Polska se sm
1929 PRAHA - VARŠAVA, Ex+Let-dopis zaslaný do Polska se smíšenou frankaturou zn. Pof. L5, L6 + 247, celkové poštovné 8,50Kč, podací DR PRAHA 1/ 15.VII.29, doplněno DR PRAHA - LETIŠTĚ 17.VII.29, vzadu příchod WARSZAWA PORT LOTNICZKY 17.VII.29 a příchozí DR WARSZAWA 1/ 18.VII.29, doplněno kašetem "Nadeszla Poczta Lotnicza"; zachovalé, malý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000
2702
215776 - 1930 1. let PRAHA - CURYCH, dopis zaslaný jako Let+Tiskopis
1930 1. let PRAHA - CURYCH, dopis zaslaný jako Let+Tiskopis 1. letem do Švýcarska, vyfr. zn. Pof.L4, L5, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ/ 2.VI.30, doplněno černým kašetem 1. letu a rámečkovým let. raz., příchozí DR ZÜRICH FLUGPLATZ/ 2.VI.30 na přední straně, podáno pouze 42ks zásilek!; bez poškození
Vyvolávací cena: 3 000  +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
2703
215773 - 1930 PRAHA - VIGO  R+Let  zaslaný do Španělska, vyfr. sm
1930 PRAHA - VIGO R+Let zaslaný do Španělska, vyfr. smíšenou frankaturou leteckých Pof.L4 (krajová 2-páska) a výplatní TGM, Pof.262 (rohová 2-páska s horními kupony), podací DR PRAHA VELETRH 22.III.30, letecké raz. PRAHA 82 LETIŠTĚ 24.III.30, vzadu tranzit TOULOUSE AVION 25.3.30 a příchod VIGO 27.Mar.30; zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +20,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2704
215775 - 1931 PRAHA - PAŘÍŽ / SMÍŠENÁ FRANKATURA II. a III. LET
1931 PRAHA - PAŘÍŽ / SMÍŠENÁ FRANKATURA II. a III. LETECKÉ EMISE R+Let obrazová dopisnice CDV41/1 zaslaná do Francie , vyfr. zn. Pof.L4, L7 - L9 a výplatní 30h, správná výše frankatury 5,50Kč, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 16.III.31, na zadní straně příchod PARIS/ GARE DU NORD AVION 16.III.1931; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 500
2705
7 000
216837 - 1925-1940 [SBÍRKY]  sbírka leteckých celistvostí, obsahu
1925-1940 [SBÍRKY] sbírka leteckých celistvostí, obsahuje více jak 50ks dopisů a lístků 1. letů, z toho 12ks celistvostí vyfr. zn. II. letecké emise, ostatní vyfr. zn. Definitivní letecké emise, část 1. lety, zásilky po Evropě i do Ameriky, R zásilky, letecké směrovky, nálepky letecké výstavy atd., doplněno 4ks celistvostí z období Protektorátu a Slovenského státu, uloženo na volných albových listech s popisy; různá kvalita, pozůstalost z ciziny
Vyvolávací cena: 5 000  +40,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč

Aukce 62 / Filatelie / ČSR I. / Letecké 1922 - Informace

15.6.1922  Provizorní vydání - II. emise

S platností od 1.4.1921 byly podstatně sníženy příplatky za leteckou přepravu dopisů do zahraničí a ministerstvo pošt a telegrafů opět přijalo nejjednodušší řešení. Místo nových leteckých známek opatřit platné výplatní známky přetiskem. V úředním věstníku z 9.6.1922 bylo jejich vydání oznámeno jako "výpomocné známky letecké", v hodnotách 50, 100 a 250 haléřů. K tomuto účelu byly vybrány známky 100, 200 a 400 haléřů z emise Hospodářství a věda 1920 se zoubkováním ŘZ 13¾, autorem návrhu upraveného přetisku z I. emise leteckých známek byl opět F. Novák. Přetisky hodnot 50 na 100 h a 100 na 200 h v barvě černé a hodnoty 250 na 400 h v barvě modré zhotovila opět Česká grafická Unie v Praze knihtiskem. Stejně jako u I. emise se u všech 3 hodnot II. emise leteckých známek vyskytují přetisky převrácené, u hodnoty 50/100 h i přetisky dvojité. Vzácně se vyskytují známky 250/400 h s přetiskem v černé barvě, u kterých dosud není objasněno zda se jedná o zkusmý tisk nebo barevný chybotisk. I u této emise se vyskytují padělky ke škodě sběratelů, většinou na razítkovaných známkách. Náklad všech 3 hodnot byl poměrně vysoký: 2,65 resp. 2,72 mil. kusů u hodnot 50/100 zelená 250/400 h hnědá a 4,35 mil. kusů u nejčastěji používané hodnoty 100/200 h fialová. Platnost tohoto  provizorního vydání skončila po téměř 10 letech, 28. února 1932.