Aukce 66 / Naše tipy

3338
226909 - 1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrét
1939 Dr. Jozef Tiso, propagandistická pohlednice s portrétem prezidenta v kruhu a lidovými motivy, s textem Prvý prezident Slovenskej republiky, barevná, velký formát, neprošlá s 3 otisky PR16, PR17, PR18; velmi dobrý stav, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
3339
226904 - 1939 Hej svitol deň! - trhač okovů se sluncem a dvojramen
1939 Hej svitol deň! - trhač okovů se sluncem a dvojramenným křížem; barevná, velký formát, prošlá s oranžovým PR16 BRATISLAVA/ AUTOPOŠTA 26.X.39; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3341
226936 - 1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propaga
1939 Na stráž! - Hlinka, Tiso, Štefánik, Rázus, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Slovenska s dvojitým křížem, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, neprošlá s modrým PR17; bezvadná, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
3342
226907 - 1939 S Hlinkom do boja... a  Už Slovensko vstává..., sest
1939 S Hlinkom do boja... a Už Slovensko vstává..., sestava 2ks propagandistických pohlednic, chlapec a dívka v kroji s hesly, sign. Hečko, 1x prošlá s PRA35, 1x pouze s několika otisky PRA28; pouze 1x ohyb v rohu, hledané!
Vyvolávací cena: 2 000  +50,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
3345
226933 - 1940 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky,
1940 Dr. Jozef Tiso - Prvý prezident Slovenskej republiky, propagandistická pohlednice s portrétem presidenta a pochodujícími vojáky, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, neprošlá s oranžovým PP22; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000
3346
226939 - 1940 Dr. Jozef Tiso 1939 -  Za boha, národ a vlast, Hlinka,
1940 Dr. Jozef Tiso 1939 - Za boha, národ a vlast, Hlinka, Tuka, Čatloš, Durčanský, Mach, propagandistická pohlednice s vyobrazením hranic Bratislavského hradu, sign. I.V. Hochštenský, barevná, velký formát, prošlá do Protektorátu s PRA29; drobné ohyby a omačkané růžky, hledané!
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3347
226941 - 1940 M.R. Štefánik - 1919-1940, slovenská propaganda, por
1940 M.R. Štefánik - 1919-1940, slovenská propaganda, portrét s lidovými ornamenty, slovenským znakem a pomníkem, autorI.V. Hochštenský, bez adresních linek, barevná, velký formát, neprošlá s PRA14; bez poškození, hledané
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3348
226901 - 1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovens
1940 Na stráž!, vojáci Hlinkovy gardy s vlajkou a slovenským znakem, barevná, velký formát, vyfr., ale neprošlá s oranžovým PR37; bez poškození, hledané!
Vyvolávací cena: 1 500
3349
226808 - 1943 Benne bizzatok! (Věříme mu!) barevná propagandistic
Vyvolávací cena: 1 000
3357
22 000
228364 - 1900-1948 [SBÍRKY]  SOKOL A SOKOLOVNY V ČECHÁCH A NA MORA
+73
1900-1948 [SBÍRKY] SOKOL A SOKOLOVNY V ČECHÁCH A NA MORAVĚ - místopis / exponát na téma Sokol a vznik ČSR doplněný celistvostmi a pohlednicemi s motivy Legionáři, Sokol, TGM, Beneš, Štefánik - cca 40ks pohlednic v 1 pořadači + více jak 300ks pohlednic s vyobrazením sokoloven a tělocvičen v Čechách a na Moravě ve 3 pořadačích s popisy, obsahuje budovy Sokola i v mnoha malých obcích a vesnicích (!); zachovalé, ojedinělé, stojí za prohlídku, tržní cena min. 25.000Kč
Vyvolávací cena: 8 000  +175,0 %
Vydraženo za: 22 000 Kč
3358
226899 - 1940 FOTBAL / SLOVENSKO  I. slovenské športové hry, medzi
1940 FOTBAL / SLOVENSKO I. slovenské športové hry, medzištátný futbalový zápas Nemecko - Slovensko / slovenské národní fotbalové mužstvo, čb, velký formát, vyfr. ale neprošlá, 2x otisk PR38 BRATISLAVA/ AUTOPOŠTA/ 15.IX.40/ I. slovenské športové hry; pouze omačkané růžky, vzácný výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3359
226889 - 1939 FOTBAL / SLOVENSKO  slovenské národní mužstvo v kop
1939 FOTBAL / SLOVENSKO slovenské národní mužstvo v kopané z roku 1939, otisk raz. autopošty PR10, BRATISLAVA 27.VIII.39/ FUTBALOVÉ STRETNUTIE SLOVENSKO - NEMECKO, Slováci vyhráli 2:0, velký formát, neprošlé; pouze omačkané růžky, vzácné
Vyvolávací cena: 2 000
3360
8 500
229526 - 1900-1950 [SBÍRKY]  KUČERA Jaroslav Jaro (1885-1950), akad
+26
1900-1950 [SBÍRKY] KUČERA Jaroslav "Jaro" (1885-1950), akademický malíř, ředitel Gobelínové školy ve Valašském Meziříčí, tkaní gobelínů studoval v Paříži / Z POZŮSTALOSTI - 4ks originálních kreseb pohlednicového formátu signovány z let 1906-1917, část osobního zápisníku z 1. sv. války, rukopis referátu z roku 1931, vlastní návrhy na plakáty, reprodukce vlastních děl - portréty významných osobností, doplněno vlastním archivem uměleckých pohlednic jako akty, kroje, žánrové, okrajově místopis, rodinná korespondence, fotografie z Jugoslávie, dále pohlednice německých spolků, Stenglovky, umělecké Kalvoda, Řezníček, Špála, Úprka, Hoplíček, fotograf Huml atd., celkem více jak 2.000ks; vše v jedné krabici, ojedinělé
Vyvolávací cena: 3 000  +183,3 %
Vydraženo za: 8 500 Kč
3361
229527 - 1910-1940 [SBÍRKY]  UPRKA Joža, psáno též Úprka Jóža
1910-1940 [SBÍRKY] UPRKA Joža, psáno též Úprka Jóža, (1861-1940), sbírka 148ks uměleckých pohledic J. Uprky, uloženo na listech s popisy ve 2 kroužkových deskách a volných albových listech, část prošlá; zachovalé, pochází z ciziny
Vyvolávací cena: 2 000  +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3362
7 500
229412 - 1900-1940 [SBÍRKY] MOTIV - továrny, stavby, přehrady, vor
1900-1940 [SBÍRKY] MOTIV - továrny, stavby, přehrady, voraři, větrné mlýny, doly, pomníky, rozhledny, mosty, lyžaři, Sokol atd., celkem 96ks pohlednic s různými náměty; převážně ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena: 4 000  +87,5 %
Vydraženo za: 7 500 Kč
3364
229413 - 1910-1940 [SBÍRKY] MOTIV - různé společenské události,
+16
1910-1940 [SBÍRKY] MOTIV - různé společenské události, zemědělství, kroje, hudební kapely, oblečení, klobouky, kočárky, zemědělské stroje, skupinové fotografie zaměstnanců firem atd., celkem 94ks pohlednic s různými náměty, část fotopohlednice; převážně ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena: 5 000
3366
229096 - 1919 ČSR / akcie banky BOHEMIA v Praze na 400K, ze dne 1.1.
1919 ČSR / akcie banky BOHEMIA v Praze na 400K, ze dne 1.1.1919 bez talonů; pouze nepatrný ohyb
Vyvolávací cena: 600
3367
229094 - 1920 ČSR / akcie banky BOHEMIA v Praze na 400K, ze dne 1.1.
1920 ČSR / akcie banky BOHEMIA v Praze na 400K, ze dne 1.1.1920, včetně talonu (!); pouze nepatrný ohyb
Vyvolávací cena: 1 000
3368
222883 - 1920 ČSR / akcie banky BOHEMIE v Praze na 400K, ze dne 1.1.
1920 ČSR / akcie banky BOHEMIE v Praze na 400K, ze dne 1.1.1920, bez talonů; pouze přehyb
Vyvolávací cena: 600
3369
228371 - 1925 ČSR / Dluhopis - tělocvičná jednota Sokol Počáply
1925 ČSR / Dluhopis - tělocvičná jednota Sokol Počáply, hodnota 100Kč, č.17 včetně části úrokových kuponů, tisk Josef Šefl, Beroun; přehyb a drobná natržení, zcela ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 000
3374
229480 - 1914-1918 [SBÍRKY] NĚMECKO / PONORKY / I. SV. VÁLKA  albu
+17
1914-1918 [SBÍRKY] NĚMECKO / PONORKY / I. SV. VÁLKA album originálních fotografií příslušníka německých ponorkových vojsk, celkem 99ks fotografií ponorek, lodí, přístavů, techniky a technických detailů, námořníků atd., vše vlepeno na listy s popisy jednotlivých záběrů, mnohé i datovány; ojedinělý soubor
Vyvolávací cena: 25 000
3379
229316 - 1939 ČaM / ŠEPTANÁ PROPAGANDA, čtyřbarevný propagandis
1939 ČaM / ŠEPTANÁ PROPAGANDA, čtyřbarevný propagandistický plakát, signováno Nek, rozměr cca 47x61cm; pouze přehyby, velmi dobrý stav, vzácný plakat z období Protektorátu!
Vyvolávací cena: 5 000
3380
227190 - 1941 POŠTA V DOPRAVĚ A TECHNICE - Pražské podzimní vele
1941 POŠTA V DOPRAVĚ A TECHNICE - Pražské podzimní veletrhy 7. - 14.IX. 1941, dvojjazyčný plakát formátu A4 s vyobrazením poštovních známek, signováno Schlick 41, silnější kartón; lehký přehyb
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3382
227191 - 1942 reklamní plakát  k výstavě Zotavení a pohostinstv
1942 reklamní plakát k výstavě Zotavení a pohostinství v Praze, vícebarevný, formát A4, s otiskem modrého PR94, signováno A.I.L. Horák; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 1 000  +80,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
3383
229315 - 1918 ČSR I. / Čecho-slovensky vojaci a bratje! propagandis
1918 ČSR I. / "Čecho-slovensky vojaci a bratje!" propagandistický shozový leták Maďarské republiky rad, rozměr cca 19x28cm; přehyby a drobná natržení, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 1 000  +50,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3384
229313 - 1938 ČSR I. / OBČANE! oznamovací plakát jak se zachovat
1938 ČSR I. / OBČANE! oznamovací plakát jak se zachovat při leteckém poplachu a požáru, vydal C.P.O. Suché Vrbné, tisk černou barvou, rozměr cca 40x56cm; přehyby, zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000
3385
229310 - 1930 ČSR I. / Slavnosti mládeže DTJ, vícebarvevný plak
1930 ČSR I. / Slavnosti mládeže DTJ, vícebarvevný plakát, autor J. Provazník, rozměr 95x126cm; bez přehybů, srolovaný v tubusu, velmi dobrý stav
Vyvolávací cena: 2 000
3389
229327 - 1955 ČSR II. / Božena Němcová, 100 let od prvního vydá
1955 ČSR II. / Božena Němcová, 100 let od prvního vydání Babičky + B. Němcová v době kdy psala Babičku, sestava 2ks vícebarevných plakátů, rozměr cca 59+84cm; pouze přehyby jinak bez poškození
Vyvolávací cena: 1 100
3406
229334 - 1959 ČSR II. / Měl jest Adam sedm synů..., vícebarevný
1959 ČSR II. / Měl jest Adam sedm synů..., vícebarevný propagandistický plakát, signovámo Pelikán + Kondelík, rozměr cca 57x83cm; pouze přehyby
Vyvolávací cena: 1 200
3407
229335 - 1959 ČSR II. / Neděláte to také tak? Zpráva předsedy j
1959 ČSR II. / Neděláte to také tak? Zpráva předsedy jednoty v Hanbálkovicích, vícebarevný kreslený plakát, autor Miloš Nesvadba, rozměr cca 60x90cm; pouze přehyby
Vyvolávací cena: 1 200
3424
229352 - 1945 ČSR II. / Zemědělci budují republiku, propagační
1945 ČSR II. / Zemědělci budují republiku, propagační vícebarevný plakát, signováno Laho, rozměr cca 59x85cm; přehyby, drobná natržení
Vyvolávací cena: 1 000
3426
229851 - 1968 PŘIJEDE WALDEMAR MATUŠKA - barevný plakát pro konce
1968 PŘIJEDE WALDEMAR MATUŠKA - barevný plakát pro koncert v Lucerně 30. dubna 1968 v době Pražského jara, rozměr 80x56cm, malé natržení při dolním okraji, celkově ale zachovalý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3427
4 500
229592 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Menu Moët et Chandon, tiš
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Menu Moët et Chandon, tištěný blanket jídelníčku, barevná lito, rozměr 22x15cm, vydal Champenois; omačkané růžky, patina
Vyvolávací cena: 4 500  +0,0 %
Vydraženo za: 4 500 Kč
3428
229591 - 1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Menu Moët et Chandon, tiš
1900 MUCHA Alfons (1860–1939), Menu Moët et Chandon, tištěný blanket jídelníčku, barevná lito, rozměr 22x15cm, vydal Champenois; utržený růžek ve spodním rohu, patina
Vyvolávací cena: 4 500
3431
229419 - 1910 RAKOUSKO-UHERSKO / vstupenka na Pražský hrad a Belved
1910 RAKOUSKO-UHERSKO / vstupenka na Pražský hrad a Belveder v ceně 40h, oboustranná s německo-českým textem, vydalo C. a k. zámecké hejtmanství v Praze; bez poškození, ojedinělé!
Vyvolávací cena: 500
3442
226566 - 1898 RAKOUSKO - UHERSKO / 1698-1898  Dvě stě let C. a K. P
1898 RAKOUSKO - UHERSKO / 1698-1898 Dvě stě let C. a K. Pěšího pluku Humberta I. krále italského čís. 28, vzpomínková kniha popisující boje tohoto pluku, vydáno nákladem pluku v Praze, vyobrazena podobizna Františka Josefa I., 126 stran, v češtině, pevná vazba, bez poškození
Vyvolávací cena: 800  +62,5 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
3443
227528 - 1918-1917 RAKOUSKO - UHERSKO / CÍSAŘ FRANTIŠEK JOSEF I. -
1918-1917 RAKOUSKO - UHERSKO / CÍSAŘ FRANTIŠEK JOSEF I. - Spis Jubilejní (J. Brunclík 1908); SKIZZEN AUS DEM KRIEGSHOFQUARTIER 1914; NA VOJNĚ V KARPATECH A HALIČI; sestava tří dobových publikací, část patina, celkově ale zachovalý stav, zajímavé
Vyvolávací cena: 1 500  +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč
3444
226562 - 1917 RAKOUSKO - UHERSKO / H.Schmid, Handbuch für Unteroffiz
1917 RAKOUSKO - UHERSKO / H.Schmid, Handbuch für Unteroffiziere, 12. Auflage 1917, příručka pro poddůstojníky RU armády, vydání 1917, 1000 stran, v němčině, mnohá vyobrazení, na titulu císař Karel, vázané, zachovalé
Vyvolávací cena: 1 000  +20,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
3445
228201 - 1936 XI. OLYMPIADE BERLIN 1936 / vstupenka na hlavní stadio
1936 XI. OLYMPIADE BERLIN 1936 / vstupenka na hlavní stadion Olympia - 5RM; bezvadně zachovalá, v této kvalitě vzácné
Vyvolávací cena: 1 500  +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč