Aktuálně běží
Online aukce 75, kde můžete najít podobné položky a dražit!
1939 1. den Slovenského štátu / nálepní list se 4ks čs. předběžných zn. a se 4 otisky DR ŽILINA 2/ 14.III.39; bez poškozeníVyvolávací cena: 600 Kč +83,3 %
1939 Hlinkova garda, Okresné velitelstvo RUŽOMBEROK / červené řádkové útvarové raz. na dopise vyfr. souběžnou čs. zn. TGM 1Kč, s červenomodrým příležitostným raz. RUŽOMBEROK 1/ 21.IV.39/ Prvé známky vodcu A.H.; pouze dole vodorovný přehyb v obálceVyvolávací cena: 700 Kč +0,0 %
1939 Sy.2-5 VPP, Znak 5h - 30h, 4-bloky s vodorovným posunem přetisku přes obraz známek; svěží bez nálepky, kat. 248€Vyvolávací cena: 3 000 Kč
1939 Sy.3 SOP, 7 SOP, 16 SOP, Znak 10h vodorovná 4-páska + Komenský 40h 6-blok + Zvíkov 2Kč 2-páska - všechny s obtiskem přetisku na lepu; 2x nepatrná stopa, kat. cca 140€Vyvolávací cena: 2 200 Kč +18,2 %
1939 Sy.3 ZPP, Znak 10h, levý horní rohový 16-pás s VV - svislý posun přetisku přes obraz známek na 14 polích; 3 zn. se stopou, zk. Nov, kat. cca 80€, dekorativní celek!Vyvolávací cena: 1 400 Kč
1939 Sy.4 PP, Znak 20h, převrácený přetisk s posunem nahoru; svěží, zk. NovotnýVyvolávací cena: 700 Kč +57,1 %
1939 Sy.4 VPP, ZPP, Znak 20h, 6-blok + 4-blok s vodorovným, resp. svislým posunem přetisku + Znak 10h 4-blok s vodorovným posunem přetisku; pěkná sestava, kat. cca 100€Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1939 Sy.4 ZPP, Znak 20h, levý horní rohový 16-pás, svislý posun přetisku přes obraz známek na všech 16 polích; 3 zn. se stopou a 1x zeslabení, dekorativní celek!Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1939 Sy.5, Znak 25h zelená, 8-blok s horním okrajem, na okraji 3x přetisk z přetiskových polí 157, 158 a 159, nad levým sloupcem pouze malá část přetisku (přeložka); 1x lehká stopa po nálepce v okraji mimo zn., zk. Nov, dekorativní celek, ojedinělý výskyt! Vyvolávací cena: 4 000 Kč +87,5 %
1939 Sy.19b DV, Slavkov 3,50Kč s modrým přetiskem, s levým okrajem archu, ZP 1 s DV - barevný bod pod číslicí 3 a levá část písmene S (Slovenský) chybí - doklad pozdější fáze tisku; známky 3,50Kč se nejčastěji přetiskovaly bez horního a dolního okraje PA - doklad o této skutečnosti, svěží, zk. SynekVyvolávací cena: 1 800 Kč +5,6 %
1939 Sy.19b, Slavkov 3,50Kč s modrým přetiskem: 1x krajový kus (luxusní) + 1x VV přetisku - nedotisk modré barvy v "štát" (zašpinění); obě zn. zk. SyVyvolávací cena: 2 000 Kč +30,0 %
1939 Sy.20 KH, Poděbrady 4Kč, rohový kus s horním kupónem; lehká stopa v okraji mimo kupón, zk. NýVyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
1939 Sy.20 KPh, Poděbrady 4Kč, pravý horní rohový 4-blok s kupóny (4+2); lehké stopy po nálepkách pouze v okraji mimo zn., zk. Ptý, kat. cca 300€, malý výskyt!Vyvolávací cena: 6 000 Kč +100,0 %
1939 Sy.20 SOP, Poděbrady 4Kč, s VV - strojový obtisk na lepu; dvl, zk. SyVyvolávací cena: 800 Kč +62,5 %
1939 Sy.20KH, Poděbrady 4Kč, 4-blok se dvěma horními kupóny s okrajem; bez nálepky, zk. Sy a Kar, kat. 200€Vyvolávací cena: 4 000 Kč +0,0 %
1939 Sy.21 RE, Olomouc 5Kč, s retuší přetisku na ZP 11; nepatrná stopa, zk. Mü, malý výskytVyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
1939 Sy.21, Olomouc 5Kč, pravá horní rohová vodorovná 2-páska; svěží, lehké stopy pouze v okraji mimo lep, zk. Nov, kat. cca 245€Vyvolávací cena: 4 000 Kč +12,5 %
1939 Sy.21KP, Olomouc 5Kč, pravý dolní rohový kus s kupónem; svěží, zk. Sy, kat. 180€Vyvolávací cena: 3 400 Kč +47,1 %
1939 Sy.22 DV, Bratislava 10Kč, přetiskové pole 57, DV - tečka nad e (Slovenský); svěží, zk. Novotný, SynekVyvolávací cena: 6 500 Kč +7,7 %
1939 Sy.22 R, Bratislava 10Kč s retuší přetisku na ZP 11, jemnější přetisk, opravena písmena "ens", navíc VPP vlevo přes rámeček; nepatrná stopa, zk. Ša, existuje méně jak 100ks, zcela minimální výskyt, navíc známka s výrazným posunem přetisku (!), vzácná známka!Vyvolávací cena: 10 000 Kč +10,0 %
1939 Sy.22, Bratislava 10Kč s pravým okrajem (!); luxusní bez stopy po nálepce, zk. Ša, kat. 220€+Vyvolávací cena: 4 500 Kč +44,4 %
1939 Sy.22, Bratislava 10Kč, 4-blok s pravým okrajem (!); luxusní bez stopy po nálepce, zk. Ša, kat. cca 1.100€, ve 4-bloku velmi vzácné, pouze ojedinělý výskyt!Vyvolávací cena: 22 000 Kč +0,0 %
1939 FALZUM / Sy.22, Bratislava 10Kč, "Falzum z poškrabanej dosky"; na zadní straně označeno "Aufdruck echt Kaufmann", malý výskyt, blíže viz článek B. Synka: Na škodu zberatelov alebo pošty? Vyvolávací cena: 1 000 Kč +140,0 %
1939 NEOFICIÁLNÍ PŘETISK / Pof.253, Znak 40h hnědá s horním okrajem, červený přetisk A; lehká stopa, zk. Sy, kat. 210€, velmi malý výskytVyvolávací cena: 4 500 Kč +33,3 %
1939 dva filatelisticky ovlivněné R-dopisy v místě vyfr. přetiskovými zn. Sy.3, 4, 6, 7, 9, 10, 12 a 13, resp. Sy.14 - 18, oba s DR BRATISLAVA 1/ 6.IV.39; lehká patina v perforaci, zachovaléVyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
1939 R-dopis v místě se smíšenou frankaturou přetiskové emise Sy.6 (2x) + čsl. výplatní zn. TGM 1Kč, Pof.303(2x) a protektorátní zn. TGM 1K, Pof.352 na zadní straně, podací DR BRATISLAVA 1/ 5.VI.39; stopy po přilepení ve sbírce na přední straně, ojedinělý výskytVyvolávací cena: 700 Kč
1939 Sy.24C, Hlinka 1K červená s přetiskem, 4-blok s ŘZ 12½ : 10½, kombinace C3+C3+C5+C5; svěží bez nálepky, zk. a označeno Sy, kat. min. 140€Vyvolávací cena: 2 800 Kč +0,0 %
1939 Sy.NZ24Na, Hlinka 1K červená s přetiskem, NEZOUBKOVANÁ vodorovná 2-páska; bez nálepky, zk. Mü, kat. 400€, ojedinělý výskyt!Vyvolávací cena: 8 000 Kč +0,0 %
1939 Sy.25A-32A, N27-N28, Hlinka 5h - 3Ks s ŘZ 12½ + nezoubkované 20h a 30h, sestava miniatur ve 4-blocích (kromě 50h), vodorovný rastr; celkově velmi pěkná kvalita, kat. cca 190€, ojedinělý setVyvolávací cena: 2 400 Kč +0,0 %
1939 Sy.26B, Hlinka 10h olivová, 2-páska s dolním okrajem s ŘZ 10½; lehká stopa po jedné nálepce přes střední svislou perforaci, zk. Gi, Ša a Sy, kat. 560€, vzácné!Vyvolávací cena: 12 000 Kč +0,0 %
1939 Sy.27C, Hlinka 20h oranžová, 8-blok s ŘZ 12½ : 10½, kombinace C3 a C5; svěží, zk. a označeno Sy, kat. 1.200€++, ojedinělý a vzácný celek!Vyvolávací cena: 25 000 Kč +0,0 %
1939 Sy.28B, Hlinka 30h fialová, 4-blok s ŘZ 10½; na jedné zn. lehká stopa po nálepce, zk. a označeno Sy, kat. 180€Vyvolávací cena: 3 600 Kč
1939 Sy.31C, Hlinka 2,50Ks modrá, vodorovná 3-páska s dolním okrajem s ŘZ 12½ : 10½, kombinace C8, C9, C8; bez nálepky, 1x daktyloskopický otisk, zk. Sy, kat. 630€, vzácné! Vyvolávací cena: 14 000 Kč +14,3 %
1939 Sy.SK31N, Hlinka 2,50Ks modrá, NEZOUBKOVANÁ vodorovná 2-páska (barva vydané hodnoty 5h); bez nálepky, dvl - daktyloskopický otisk, zk. Nov, kat. 280€, vzácné!Vyvolávací cena: 5 000 Kč +100,0 %
1939 Sy.32B, Hlinka 3Ks hnědá, 4-blok s ŘZ 10½; nálepka pouze na okraji mimo zn., 1x dvl, zk. SyVyvolávací cena: 1 000 Kč
1939 Sy.32C + ZVZ, Hlinka 3Ks hnědá, 12-blok s ŘZ 12½ : 10½, s dolním okrajem a s vynechanou svislou středovou perforací vlevo; nálepka pouze na okraji mimo zn., kat. min. 240€, dekorativní Vyvolávací cena: 5 000 Kč
1939 Sy.32C, Hlinka 3Ks hnědá, 4-blok s ŘZ 12½ : 10½, kombinace C11 a C13; svěží, zk. Ptý a Slovenský filatelistaVyvolávací cena: 1 000 Kč +60,0 %
1940 ARCHOVINA / Sy.48n-51n, Tatranské (malý formát) 10h hnědá - 30h oranžová, bez průsvitky, sestava kompletních archů, hodnota 20h rozdělena na 90ks části (nekompletní arch); několik skvrnek, kat. cca 330€Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
1944 Sy.H119, aršík Dětem, 2ks, pole B + pole F; svěžíVyvolávací cena: 1 200 Kč +0,0 %
1939 dopis do Protektorátu, vyfr zn. TGM 1Kč a přetiskovou Hlinka 50h ve dvoupásce se vzácným smíšeným zoubkováním ŘZ 12½ : 10½, kombinace C11 a C13, VLP BRATISLAV-BRNO 15.IV.39; kat. 200€ Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
1939 pohlednice J. Tiso, zaslaná do Protektorátu, vyfr. zn. 2x Hlinka 50h a již neplatnými zn. Štefánik 60h a 40h, Sy.34, 35, podací oranžové raz. TRNAVA 13.VIII.39 AUTOPOŠTA, modrou rudkou doplněné "T"; omačkané růžky, použití neplatných známek emise Štefánik na prošlé zásilceVyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
1939 Úradný list č. 13, (Věstník), Ředitelství pošt a telegrafů v Bratislave ze 6.10.1939, oznámení o vydání nové emise známek s portrétem J. Tisa, dvojlist; bezvadný stavVyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
1942 dopis adresovaný do Senice nad Myjavou vyfr. příplatkovou zn. Hlinkova mládež 1,30Ks, Sy.66, podací DR KOPČANY 26.IV.42; bez poškození, nefilatelistická zásilka, vzácný výskyt
Vyvolávací cena: 500 Kč +160,0 %
1942 SLEPECKÝ DOPIS / úřední zásilka - složené 2 listy A4 s obsahem vytištěným Brailovým písmem!, vyfr. zn. 5h Tatranské, podací DR BÁHOŇ 24.VI.42, doplněno 2-kruhovým raz. Ústav slepcov Báhoň a řádkovým raz. Tlač slepcov!, vzadu příchod BRATISLAVA 1/ 26.VI.42 + rukopisně "Adr. sa vystehoval". Dopis vrácen zpět, studiem zjištěno, že adresát A. R., slovenský občan nar. 1922 ve Vídni se vystěhoval do Prahy, 24.4.1942 odjel s transportem do ghetta Terezín a odtud 9.V.1942 do vyhlazovacího tábora Sobibor kde zemřel; velmi dobrý stav, jedinečný doklad slepecké pošty, vzácný výskyt!Vyvolávací cena: 5 000 Kč +50,0 %
1944 filatelisticky motivovaný R+Let-dopis vyfr. na přední straně celým aršíkem Dětem, Sy.H119, adresován do Košic, podací DR BRATISLAVA 1/ 18.XII.44 - 1. den vydání; bez poškozeníVyvolávací cena: 1 000 Kč +700,0 %
1944 SLEPECKÁ ZÁSILKA / přeložený list A4 s adresou napsanou Brailovým písmem, zaslaný jako slepecká zásilka, vyfr. zn. 10h Tatranské, podací DR VRBOVÉ 1.XI.44, adresovaná na Spolok pre starostlivosť o nevidomých/ Báhoň okres Modra, správné poštovné 10h pro váhu nad 100g; bez poškození, výjimečný doklad slepecké pošty, vzácný výskyt!Vyvolávací cena: 4 000 Kč +37,5 %
1939 filatelisticky motivovaný Ex-dopis zaslaný do Bratislavy, vyfr. mj. celou sérií zn. emise M.R. Štefánik, Sy.34-37, podací PR5/ BREZOVÁ POD BRADLOM/ 4.V.39/ ŠTEFÁNIKOVE OSLAVY, vzadu příchozí DR BRATISLAVA 1/ 6.V.39, 1. den vydání, platnost pouze 1 den; bez poškození, velmi malý výskyt celistvostí s raz. prvního dne platnosti!Vyvolávací cena: 5 000 Kč +0,0 %
1939-1944 sestava 10ks celistvostí, obsahuje mj. 3x R-dopis, 1x Ex-dopis, 2x Let-dopis, z toho 5ks s cenzurou, 1x výplatní zn. použitá jako novinová, 1ks s předběžnou a doruční zn., 7ks adresováno do Protektorátu, 1x do Německa; zachovalé, zajímavá sestavaVyvolávací cena: 1 400 Kč +7,1 %
1939-1945 [SBÍRKY] partie více než 40ks celistvostí, dopisy včetně R, zpáteční lístky, podací lístky atd. + přes 70ks ústřižků z balíkových průvodek a výstřižků z šekových doručovek, různé frankatury a razítka; různá jakostVyvolávací cena: 800 Kč +25,0 %
1941 R+Let-dopis adresovaný do pracovního tábora Lager Marie / Bitterfeld, 4-barevná frankatura Sy. 30, 43, L3, L5, podací DR TURČIANSKY SV. MARTIN 12.XI.41, přes zn. Hlinka 1K DR BRATISLAVA 2/ 13.XI.41, vícekrát cenzurovaný, příchozí DR LAGER MARIE/ BITTERFELD/ 17.11.41 vzadu; obálka s přítiskem, pěkný stavVyvolávací cena: 500 Kč +80,0 %
1941-1943 sestava 15ks dopisů vyfr. leteckými zn. 30h - 10Ks, z toho 13ks do Protektorátu s cenzurou, 5x kombinace let. a výplatních zn. + 2ks 1. let Bratislava - Prešov a Prešov - Bratislava, 5ks zasláno jako R; zachovalé, zajímavý celekVyvolávací cena: 1 200 Kč +8,3 %
1943 1. LET BRATISLAVA-PREŠOV / PREŠOV-BRATISLAVA dva R+Ex+Let-dopisy 1. letů vyfr. leteckými zn. obou emisí, podací DR BRATISLAVA 1/ 18.V.43 a PREŠOV 1/ 18.V.43, včetně příchozích razítek na zadní straně, obě obálky s předtištěnými adresami; bez poškozeníVyvolávací cena: 600 Kč +16,7 %
1943 1. LET BRATISLAVA-PREŠOV / PREŠOV-BRATISLAVA, dva Let-lístky 1. letů vyfr. leteckými zn., podací DR BRATISLAVA 2/ 18.V.43 a PREŠOV 1/ 18.V.43, včetně příchozích razítek; bez poškozeníVyvolávací cena: 400 Kč +25,0 %
1943 1. LET BRATISLAVA-PREŠOV / sestava 2ks dopisů zaslaných 1. letem, 1x R+Ex+Let zaslaný z Bratislavy do Zvolena s příchozím DR ZVOLEN 19.V.1943, 1x Ex+Let zaslaný dopis ze Zvolena do Prešova s podacím DR ZVOLEN 18.V.43 a vzadu příchod PREŠOV 18.V.43, vyfr. leteckými zn., doplněno fialovými kašety 1. letů; bez poškozeníVyvolávací cena: 1 000 Kč +10,0 %
1943 1. LET PREŠOV - BRATISLAVA / sestava 2ks celistvostí zaslaných 1. letem, 1x R+Let-dopis zaslaný ze Zvolena do Bratislavy s příchozím DR BRATISLAVA 1/ 18.V.1943 (v klopě vyříznutý odesílatel) a 1x Let-lístek zaslaný z Prešova do Zvolena s podacím DR PREŠOV 18.V.43, vyfr. leteckými zn., doplněno fialovými kašety 1. letů; bez poškozeníVyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
1939 Sy.NV2 DZ, Novinové s přetiskem 5h modrá, pravý a levý dolní rohový kus s DČ 1-38; stopy po nálepce v okrajích, levý kus zk. Mü a Slovenský filatelista, kat. 84€Vyvolávací cena: 1 700 Kč
1939 Sy.NV2 DZ, Novinové s přetiskem 5h modrá, pravý a levý dolní rohový kus s DČ 9-37; bez nálepky, kat. 60€Vyvolávací cena: 1 100 Kč +0,0 %
1939 Sy.NV3 DZ Novinové s přetiskem 7h oranžová, levý a pravý dolní rohový 4-blok s DZ 3 a 37; svěží, vzácná desková čísla, kat. 140€, zk. SynekVyvolávací cena: 2 800 Kč +96,4 %
1939 Sy.NV5 DZ, Novinové s přetiskem 10h červenohnědá, kompletní miniatura ve 4-blocích (1x 6-blok) s DČ 3-37; svěžíVyvolávací cena: 500 Kč
1939 Sy.NV5 DZ, Novinové s přetiskem 10h červenohnědá, pravý dolní rohový kus se vzácným DČ 37 (z 1-37), s identifikační DV přetisku na ZP 100; svěží, zk. Ša, kat. 170€, malý výskytVyvolávací cena: 3 400 Kč +0,0 %