Aukce 66 / Filatelie / ČSR II.
1750
1 000 Kč
1957-1970 FDC S TYPY A SBĚRATELSKÝMI VARIANTAMI / sestava 11ks FDC s vylepenými zn. s typy a DV, mj. Komenský III. typ, Kapr 1Kčs Pof.1519 II. typ, Zajíc Pof.1570 II. typ, + DV na zn. Pof.975 DV 8/1, Pof.1289 DV 23/2, Pof.1474, Pof.1442 DV 6/1, Pof.1505 DV 38/1, Pof.1639 DV 48/1, Pof.1756 DV 25/2, Pof.1828 DV 14/2, větší část prošlé; zachovalé
Vyvolávací cena: 700 Kč +42,9 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1751
1 100 Kč
1948-1952 ODLIŠNÉ VYLEPENÍ ZNÁMEK / FDC 3B/48v XI. všesokolský slet, odlišné vylepení známek (2+2 zn. místo 3+1) + FDC 4B/49v IX. sjezd KSČ odlišné vylepení zn. (v řadě místo 2+1), zaslaná do Německa + FDC 11/52v Soc. zemědělství, odlišné vylepení známek (horní hodnoty jsou prohozeny) - letecky zaslaná do Finska; zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +83,3 %
Vydraženo za: 1 100 Kč
1755
4 000 Kč
1949 FDC S VARIANTOU RAZÍTKA / 6b/49r A.S. Puškin se STROJOVÝM razítkem, adresována do USA, řádkové raz. IMPRIMÉ, vzadu 3-řádkové raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie; včetně obsahu - cyklostylované sdělení v angličtině o této emisi se stejným raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie jako na obálce; bez poškození, zajímavé, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +33,3 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
1758
2 800 Kč
1949 NEOHLÁŠENÁ VARIANTA FDC / 2A/49n, 1. výročí únorových událostí, vylepeny zn. 2x Pof.500 místo pouze jedné, adresována do USA, vzadu řádkové fialové raz. Poštovní úřad Praha 1 - Filatelie; bez poškození, ojedinělý výskyt!
Vyvolávací cena: 2 600 Kč +7,7 %
Vydraženo za: 2 800 Kč
1766
600 Kč
1950-1957 POŠTOU PROŠLÉ FDC / sestava 6ks FDC a 1 dopisu s PR, vše prošlé, 2x dofr. mj. leteckými zn. Pof.L20, L25-L27, L30, mimo 2ks vše jako R, 1x dofr. na zadní straně OVS, 3x obálka dofr. smutečními aršíky Gottwald a Zápotocký, Pof.A719, A967; pouze 1x utržený růžek zn. jinak zachovalé
Vyvolávací cena: 600 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1767
3 000 Kč
1958 SPECIÁLNÍ FDC / 40 let československé poštovní známky, se zn. Pof. 1032 a s PR, namísto oficiální rytiny je na obálce otisk rytiny J. Schmidta s portrétem A. Muchy (!), doplněno podpisy M. Švabinského a J. Schmidta, navíc přiložen J. Schmidtem vlastnoručně psaný dopis týkající se této FDC. Zcela mimořádná nabídka, náklad pouhých 14 kusů!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1769
8 500 Kč
1947-1992 [SBÍRKY] SBÍRKA FDC DLE ROZLIŠOVACÍCH PÍSMEN A ČÍSLIC RAZÍTEK 1. DNE / velká sbírka cca 3.000ks FDC tvořena dle rozlišovacích písmen a číslic, velká část prošlá poštou do Nizozemí, Německa nebo dalších zemí, část zaslaná letecky, nebo jako R, velká část dofrankovaná, celkem 14kg materiálu, uloženo ve 2 velkých plochých krabicích; různá kvalita, ojedinělý celek, pochází z ciziny
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +70,0 %
Vydraženo za: 8 500 Kč
1772
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
1773
3 000 Kč
1953 1. DEN / NÁDRAŽNÍ DOPIS / úřední obálka s červeným orámováním a předtiskem pro deník Svobodné slovo přepravená vlakem č. 815, správné poštovné 110Kčs, smíšená frankatura výplatních zn. Pof.489 (2x) a 39ks příležitostných zn. vpředu i vzadu, podací DR VLP MIEDZILESIE - PRAHA/ 40/ 1.VI.53 (!), doplněno rámečkovým raz. odesílatele HRADEC a rukopisně "Zbytek vyfrankován na zadní straně obálky"; výjimečná celistvost z 1. dne přepravená vlakovou poštou, specialisty hledané, obálka vlevo dole nešetrně otevřena, jinak pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vydraženo za: 3 000 Kč
1774
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
1775
3 200 Kč
1953 1. DEN + DOPLATNÉ / dopisnice CDV109 vybraná 1.6. z poštovní schránky, válečkové raz. BRNO 2/ 1.VI.53, vyznačeno doplatné "0.54" v nové měně (= 27Kčs ve staré měně), dodací poštou zatížena doplatným, doplatní zn. Pof.D75 (5x), D70 (2x) nalepeny na část pošt. formuláře, znehodnoceny DR PRAHA 1/ 5.VI.53 a přilepeny k zásilce, adresát ale zásilku nepřijal, přídavné raz. "Nedostatečně vyplaceno/ nepřijímáme", rámečkové raz. Zpět; ojedinělé!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
1776
2 000 Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY / sestava 6ks dopisů vyfr. leteckými zn. Pof.L19, L21, L22, L24, L34, z toho 3x jako R, 2x násobná frankatura pouze leteckými zn., Pof.L22 a L34, DR BRNO 4., 5., 8.VI.53 a HLINSKO V ČECHÁCH 16.VI.53, obchodní korespondence, část velké formáty obálek; zachovalé
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
1777
15 000 Kč
1953 LETECKÉ FRANKATURY + CENNÉ PSANÍ / cenné psaní na 2.000Kčs zaslané spěšně z Prahy do Bratislavy, adresováno na Státní banku, vyfr. mj. 13ks leteckých zn. se světle modrým přetiskem 15Kčs/24Kčs, Pof.L31a 13x, 521 2x, celkové výplatné 215Kčs, podací DR PRAHA 19/ 2.VI.53, vzadu neporušené papírové pečetě pošty PRAHA 19; zachovalé, dekorativní celistvost!, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 15 000 Kč
1778
1 000 Kč
1953 NÁDRAŽNÍ DOPIS / úřední obálka s červeným orámováním s předtiskem pro deník Svobodné slovo, přepravená vlakem č. 9, správné poštovné 110Kčs, smíšená frankatura výplatních zn. Pof.488 (4x) bez podacího DR a příležitostných zn. Pof.705 (30x) vpředu i vzadu, podací DR PARDUBICE 2/ 8.VI.53, doplněno rámečkovým raz. odesílatele PARDUBICE a rukopisně "Známky jsou nalepené vzadu na obálce; ojedinělý výskyt, specialisty hledané, pěkný stav, na přání zk. Dražan
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
1781
1 300 Kč
1953 POHLEDNICE / vyfr. 5x Pof.721, Gottwald 3Kčs v 5-pásce, mj. s DV 37/2 „výrazná čára z klopy“, čára dorytá rytcem v tiskárně k odlišení desky pro WIFAG od desky pro stroj Stickney; velmi vzácné a bude katalogizováno, raz. VLP ZVOLEN-ŽILINA 19.VI.53 (první den nové měny), v Praze frankatura neuznána, vyznačené doplatné 60h vybráno v hotovosti; v rozích stopy po přilepení, přesto výjimečná celistvost
Vyvolávací cena: 600 Kč +116,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1782
800 Kč
1953 POŠTOVNÉ 30Kčs / sestava 7ks dopisů vyplacených výplatními nebo příležitostnými zn., DR SVĚTLÁ u BRUNTÁLU 3.VI.53, PROSEČNICE SANATORIUM 4.VI.53, BANSKÁ BYSTRICA 13.VI.53, RATIBOŘSKÉ HORY 15.VI.53, SOUTICE 16.VI.53, GOTTWALDOV 2/ 16.VI.53, MLADÁ BOLESLAV 1/ 18.VI.53 + 1x poštovné 60Kčs, DR PRAHA 025/ 9.VI.53; zachovalé
Vyvolávací cena: 800 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 800 Kč
1786
600 Kč
1953 VÍCENÁSOBNÉ FRANKATURY / sestava 3ks dopisů, 1x firemní jako R vyfr. zn. Pof.489 (4x), DR HRADEC KRÁLOVÉ 2/ 18.VI.53; 1x vyfr. Pof.709, 8x vpředu a 6x vzadu (1 zn. chybí), DR SEDLČANY 3.6.53; 1x vyfr. Pof.680, 5x vpředu a 10x vzadu, DR MOST 1/ 3.VI.53; běžná jakost
Vyvolávací cena: 500 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
1787
1 200 Kč
1953 SESTAVA / 11ks firemních dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně z 1. týdne měnové reformy, se smíšenými frankaturami výplatních i příležitostných známek ze dnů 2.6.(2x), 3.6.(3x), 4.6.(2x), 5.6.(2x) a 6.6.53 (2x), z toho 1ks vyfr. zn. 4x Pof.724 + rukopisně "24.- zaplaceno přímo" - KVP; ostatní běžná jakost, vše formát A5
Vyvolávací cena: 500 Kč +140,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
1788
1 300 Kč
1953 SESTAVA / 12ks firemních R-dopisů adresovaných na Státní banku čsl. v Brně s bohatými smíšenými frankaturami, poštovné např. 30, 32 (chybné), 40, 61 (chybné), 60Kčs a 1x OVS 90Kčs, Brněnské škrobárny/ BRNO 2/ 4.6.53, 1ks s raz. nádražní schránky VYŠKOV/ 5.VI.53, 1ks s DR VLP BRASTISLAVA - BRNO/ 526 / 5.VI.53; zajímavé, formáty 2x A4 a 10x A5; běžný stav
Vyvolávací cena: 700 Kč +85,7 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
1790
900 Kč
1953 SESTAVA / 7ks dopisů adresovaných na Státní banku čsl., z 1. týdne po vydání známek v nové měně, ze dnů 20. - 26.6.53, frankatury: 4x Pof.732 + 739; 6x 733; 2x 733 + 3x 737; 4x 736; 737 s chybným datem v DR VYŠKOV 1/ 20.V.52!; 2x 737, 4x 737; 5ks formát A5, 2ks A4; běžný stav
Vyvolávací cena: 400 Kč +125,0 %
Vydraženo za: 900 Kč
1793
2 600 Kč
1946 ZAJATECKÝ TÁBOR PRAHA - MOTOL / dopisnice bez frankatury adresovaná do Cukmantlu v Čechách, DR Praha 59/ 28.5.46, červené 2-jazyčné raz. Pošta pro válečné zajatce a cenzurní raz. + datum 27.V.46; velmi zajímavý text, dobrý stav
Vyvolávací cena: 500 Kč +420,0 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
1794
500 Kč
1946 VÝPOTŘEBNÍ VYDÁNÍ / slovenská mezinárodní dopisnice 1,50Ks Hlinka červená, CDV6 s ručním přetiskem ČESKOSLOVENSKO ve fialové barvě, adresovaná do Bratislavy, provizorní 1-kruhové gumové raz. POŠTOVÝ ÚRAD/ STROPKOV/ b, doplněno datumkou 16.II.1946; pěkný stav
Vyvolávací cena: 400 Kč +25,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
1795
1945 CDV73Pa + CDV73, sestava 6ks košických dopisnic, 1x CDV73Pa žlutá zaslaná jako R do Čech, dofr. 2ks košických zn. 2K červená, podací DR KOŠICE 15.V.45 (podlepený růžek) + 5Ks CDV73 zelená, z toho 2ks prošlé s podacími DR SPIŠSKÁ NOVÁ VES a PREŠOV; zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč
1796
1 800 Kč
1945 CDV VI, CDV77, CDV79/18, CDV80 I+II, CDV81/ 2, 33, 34, CZL4, CPL5, CPA2.3, sestava 14ks nepoužitých slovenských dopisnic, zálepka, podací lístek a celý poštovní příkazní arch, vše s přetiskem ČESKOSLOVENSKO; bez poškození, kat. cca 4.000Kč
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +80,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
1797
3 000 Kč
1945 CDV77, CDV80/I, CDV81/11, CDV82/I+II, CDV VI, CDV VII, sestava 9ks slovenských dopisnic se strojím i ručním přetiskem ČESKOSLOVENSKO, 1x obrazová dopisnice Hlinka 1,20Ks zaslaná jako R mj. dofr. košickou zn. 2K, 1x Tiso 70h zaslaná jako R+Ex, další 2ks dofr. dopisnice Hlinka 1,20Ks, I a II. díl z dvojité zaslané do Maďarska atd., doplněno 3ks větších dílů slovenské poštovní průvodky; zachovalé, hodnotná sestava
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +200,0 %
Vydraženo za: 3 000 Kč
1798
8 000 Kč
1945 CDV79/1-18, kompletní série slovenských obrazových dopisnic 1Ks Rázus, CDV13, č.16 dv - skvrna v levém dolním rohu, č.18 poštovně prošlá, ostatní nepoužité + CDV80, mezinárodní dopisnice 1Ks Rázus, 2ks, I. a II. část - obě oddělené; všech 20ks s šikmým červeným přetiskem ČESKOSLOVENSKO; jako celek pěkné
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +300,0 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
1799
1946-1969 CDV85, CDV121, CDV150, CZA2, sestava 4ks prošlých celin, obsahuje dvojité oboustranně prošlá dopisnice Beneš 2x 1,20Kčs a Zápotocký 2x 30h - dofr. a zaslaná do Belgie + prošlá dopisnice Novotný 30h s výrazným posunem ořezu a dofrank.. zálepka 60h zaslaná do Nizozemí; zachovalé
Vyvolávací cena: 900 Kč
1806
900 Kč
1957 CDV133/1-4, III. sraz turistů, kompletní série nepoužitých obrazových dopisnic s DR PRAHA, navíc CDV134/5, 6, 7, 8, Vrátna dolina s PR AUTOPOŠTA, na zadních stranách vylepena čs. známka 30h se sportovním námětem a se stejným PR jako na přední straně; pěkný stav
Vyvolávací cena: 800 Kč +12,5 %
Vydraženo za: 900 Kč