Aukce 66 / Filatelie / ČSR I. / Letecké 1930

2471
226701 - 1930 SESTAVA / Pof.L7-15, Definitivní vydání, kompletní
1930 SESTAVA / Pof.L7-15, Definitivní vydání, kompletní sestava všech typů a formátů, u Pof. L9 I. typ, L9 II. typ, L10 III. typ, L11 I. typ a L11 II. typ 2 barevné odstíny, doplněno o Pof. L11A a L14A s odlišným zoubkováním 12¼, navíc Pof.L7 I. typ úzká + L9 I. typ žlutý lep (kat. Pofis neuvádí); celkem 29ks, 2x Pofis, L11A zk. Gi, pouze Pof.L13a ultramarínová zk. Mr stopa po nálepce, ostatní svěží
Vyvolávací cena: 600  +200,0 %
Vydraženo za: 1 800 Kč
2472
227993 - 1930 Pof.L9C, Definitivní vydání 2Kč zelená, I. typ s p
1930 Pof.L9C, Definitivní vydání 2Kč zelená, I. typ s perforaci ŘZ 13¾ : 12¼, zn. s levým okrajem; svěží, zk. Gi
Vyvolávací cena: 300  +0,0 %
Vydraženo za: 300 Kč
2473
226824 - 1930 Pof.L9C, Definitivní vydání 2Kč zelená, I. typ, ve
1930 Pof.L9C, Definitivní vydání 2Kč zelená, I. typ, ve 4-bloku, perforace ŘZ 13½ : 12¼; svěží, označeno a zk. Kar
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2474
226657 -  Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč II. typ, dolní roho
Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč II. typ, dolní rohový 4-blok s DČ 2, s VV - dvojitá vodorovná perforace přes obě dolní zn.; svěží, zk. Kar, Be, dekorativní blok!
Vyvolávací cena: 600  +566,7 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
2475
7 000
226656 -  Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč I. typ, krajový kus
Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč I. typ, krajový kus s vynechanou svislou perforací v levém okraji; svěží, zk Gi, hledané
Vyvolávací cena: 2 000  +250,0 %
Vydraženo za: 7 000 Kč
2476
226655 -  Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč II. typ, svislá 2-p
Pof.L10 VV, Definitivní vydání 3Kč II. typ, svislá 2-páska s VV - 3x vynechaný perforační otvor ve vodorovných řadách; svěží, zk. Kar
Vyvolávací cena: 400  +50,0 %
Vydraženo za: 600 Kč
2477
226658 -  Pof.L11 VV, Definitivní vydání 4Kč, I. typ, ŘZ 13¾, l
Pof.L11 VV, Definitivní vydání 4Kč, I. typ, ŘZ 13¾, levý horní rohový 4-blok s VV - přeložka papíru v horním rohu; svěží, zk. Vrba, dekorativní blok
Vyvolávací cena: 1 000  +140,0 %
Vydraženo za: 2 400 Kč
2478
68 000
226821 -  Pof.L12A, Definitivní vydání 5Kč světle hnědá se vz
Pof.L12A, Definitivní vydání 5Kč světle hnědá se vzácným zoubkováním ŘZ 12¼; po nálepce, atest Vrba a Mahr, zk. Kar, kat. 27.000Kč, Merkur 40.000Kč, hledaná známka ve velmi pěkné kvalitě, ve sbírkách často chybí!
Vyvolávací cena: 30 000  +126,7 %
Vydraženo za: 68 000 Kč
2479
226659 -  Pof.L14 VV, Definitivní vydání 20Kč, krajový kus s dvo
Pof.L14 VV, Definitivní vydání 20Kč, krajový kus s dvojitou perforací vpravo; svěží
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2480
46 000
226820 -  Pof.L14C, Definitivní vydání 20Kč šedomodrá, vzácná
Pof.L14C, Definitivní vydání 20Kč šedomodrá, vzácná perforace ŘZ 13¾ : 12¼; svěží bez nálepky, vpravo nahoře kz, atest Vrba, zk. Kar, velmi malý výskyt!
Vyvolávací cena: 25 000  +84,0 %
Vydraženo za: 46 000 Kč
2481
226652 -  ZT  hodnoty 1Kč v původní červené barvě, krajový 9-b
ZT hodnoty 1Kč v původní červené barvě, krajový 9-blok na růžovém papíru bez lepu, makulaturní vícenásobný tisk; v levém horním rohu lehce zvlněný papír
Vyvolávací cena: 300  +33,3 %
Vydraženo za: 400 Kč
2482
13 000
226653 -  Pof.L10 ZT  hodnota 3Kč v karmínové barvě, I. typ, vodo
Pof.L10 ZT hodnota 3Kč v karmínové barvě, I. typ, vodorovně šrafovaná obloha, dolní rohový 4-blok se širokým okrajem, s otiskem lišty a 3 šroubů, na zn. papíru s původním lepem; svěží, zk. Kar, Vrba, dekorativní rohový blok zkusmých tisků!
Vyvolávací cena: 9 000  +44,4 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
2483
226654 -  ZT  hodnoty 3Kč v původní fialové barvě, I. typ, svisl
ZT hodnoty 3Kč v původní fialové barvě, I. typ, svislá 2-páska na nažloutlém papíru; nepůvodní lep
Vyvolávací cena: 1 000
2484
226660 -  ZT  hodnoty 3Kč ve fialové barvě, I. typ, ve 4-bloku na
ZT hodnoty 3Kč ve fialové barvě, I. typ, ve 4-bloku na růžovém papíru; nepůvodní lep
Vyvolávací cena: 900
2485
226952 - 1927-1933 Let-karta Prvá letecká pošta MNICHOV-PRAHA-VRAT
1927-1933 Let-karta Prvá letecká pošta MNICHOV-PRAHA-VRATISLAV, vyfr. mj. let. zn. II. emise 100/200h a 50/100h + R+Let-dopis do Vídně vyfr. zn. III. emise 5Kč a 50h, DR PRAHA 5/ 18.XII.33; bez poškození
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2486
10 000
230035 - 1931 ZEPPELIN / 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931, Let-dopis do Braz
1931 ZEPPELIN / 1. SÜDAMERIKAFAHRT 1931, Let-dopis do Brazílie se smíšenou čs. - německou frankaturou, vyfr. zn. Pof.221 2x, podací DR ZNOJMO 20.VIII.31, německá zeppelinová zn. 4M hnědá, Mi.424 s DR FRIEDRICHSHAFEN 29.8.31, doplněno zeleným kašetem letu, vzadu příchod RIO DE JANEIRO 4.IX.31; patina - zachovalé, kat. Horka 18.000Kč, kat. Michel 500€, vzácný zeppelinový dopis z předsmluvního období!
Vyvolávací cena: 10 000  +0,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
2487
215688 - 1932 ZEPPELIN / 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let-lístek zasl
1932 ZEPPELIN / 2. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let-lístek zaslaný do Brazílie, vyfr. leteckými zn. Pof.L8, L12, L13, podací DR PRAHA 1/ 2.IV.32 a rámečkové DR PRAHA 7/ 2.IV.32, červené potvrzovací raz. přípojného letu a zelený kašet, vzadu příchozí DR PERNÁMBUCO 7.IV.32; bez poškození, dekorativní
Vyvolávací cena: 3 600  +0,0 %
Vydraženo za: 3 600 Kč
2488
222185 - 1932 ZEPPELIN / 4. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let-dopis do Bra
1932 ZEPPELIN / 4. SÜDAMERIKAFAHRT 1932, R+Let-dopis do Brazílie, vyfr. leteckými zn. III. emise 20Kč na přední straně + 2x 4Kč a 1Kč na zadní straně, podací DR TRENČÍN 25.IV.32, doplněno rámečkovým raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA 25.IV.32, červený kašet přípojného letu BERLIN - FRIEDRICHSHAFEN, cihlově červený kašet zeppelinového letu, příchod RIO DE JANERO 5.V.32, zasláno zpět; obálka otevřena ze 3 stran, patina
Vyvolávací cena: 4 000  +25,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2489
222188 - 1932 ZEPPELIN / 9. SAF 1932, R+Let-dopis do Brazílie, bohat
1932 ZEPPELIN / 9. SAF 1932, R+Let-dopis do Brazílie, bohatá smíšená frankatura let. zn. 10, 5 a 2Kč + výplatními zn. mj. 3,50Kč Křivoklát, 4Kč Orlík a vzadu 10Kč Praha, podací DR KARLOVY VARY a vzadu raz. VLP CHEB - PRAHA 20.X.32, letecké raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA 20.X.32, vzadu tranzitní DR BERLIN 23.10.32, červené raz. přípojného letu BERLIN–FRIEDRICHSHAFEN, oranžový kašet letu, příchozí DR TARDE RIO 28.X.32; patina v perforaci zn. a obálce
Vyvolávací cena: 2 000  +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
2490
3 400
226908 - 1932 ZEPPELIN / 9. SAF 1932, zeppelinová karta zaslaná do
1932 ZEPPELIN / 9. SAF 1932, zeppelinová karta zaslaná do Brazílie, vyfr. let. zn. 10Kč, Pof.L13 a Křivoklát 3,50Kč, Pof.265, podací DR PRAHA 7/13.X.32 + rámečkové, oranžové a červené přídavné raz. letu, příchozí RECIFE 27.X.32; všechny náležitosti, bezvadný stav
Vyvolávací cena: 3 400  +0,0 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
2491
222196 - 1933 ZEPPELIN / 4. SÜDAMERIKA FAHRT 1933, R+Let-lístek do
1933 ZEPPELIN / 4. SÜDAMERIKA FAHRT 1933, R+Let-lístek do Brazílie, vyfr. smíšenou frankaturou leteckých zn. III. emise 10Kč a 4Kč, doplněno výplatními zn. Nitra 50h a 1Kč, podací DR JAVORNÍK 3.VIII.33, vzadu rámečkové raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA 4.IIIV.33, červené razítko přípojného letu BERLIN - FRIEDRICHSHAFEN, tranzitní DR BERLIN 5.8.33, oranžový kašet zeppelinového letu, vzadu příchod PERNAMBUCO 9.VIII.33; zachovalé, dekorativní
Vyvolávací cena: 5 000  +0,0 %
Vydraženo za: 5 000 Kč
2492
7 500
222197 - 1933 ZEPPELIN / 7. SÜDAMERIKA FAHRT 1933  R+Let-dopis zasla
1933 ZEPPELIN / 7. SÜDAMERIKA FAHRT 1933 R+Let-dopis zaslaný do Brazílie, vyfr. smíšenou frankturou leteckých zn. III. emise 5, 4, 3, 2x 2Kč a 50h a výplatní TGM 50h, podací DR PRAHA 82/ LETIŠTĚ 12.IX.33, vzadu rámečkové raz. PRAHA 7/ 12.IX.33, červený kašet přípojného letu BERLIN - FRIEDRICHSHAFEN a modrý kašet zeppelinového letu, příchod PERNAMBUCO 20.IX.33; bez poškození, dekorativní celistvost!
Vyvolávací cena: 5 000  +50,0 %
Vydraženo za: 7 500 Kč
2493
222198 - 1933 ZEPPELIN / 8. SÜDAMERIKA FAHRT 1933 Let dopis zaslaný
1933 ZEPPELIN / 8. SÜDAMERIKA FAHRT 1933 Let dopis zaslaný do Brazílie, vyfr. leteckými zn. III. emise 10Kč a 5Kč, podací DR PRAHA 1/ 29.IX.33, letecké raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA 29.IX.33, červený kašet přípojného letu BERLIN - FRIEDRICHSHAFEN a fialový kašet zeppelinového letu, vzadu tranzitní DR BERLIN 30.9.33 a příchozí RIO DE JANEIRO 5.Out.933; bez poškození, dekorativní celistvost!
Vyvolávací cena: 5 000  +30,0 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
2494
226950 - 1934-1935 sestava 2ks R+Let-dopisů do Švédska, vyfr. lete
1934-1935 sestava 2ks R+Let-dopisů do Švédska, vyfr. leteckými zn. III. emise 3K+4Kč, resp. 4Kč+3Kč+2Kč +50h, mj. 1x podací DR BRNO s příchozím MALMÖ 1; bez poškození
Vyvolávací cena: 1 000  +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2495
222208 - 1935 sestava 7ks Let-celistvostí, z toho 5x R+Let, adresova
1935 sestava 7ks Let-celistvostí, z toho 5x R+Let, adresovaných do různých destinací, Angola, Indie, Jugoslávie 2x, Švýcarsko, USA a Bulharsko, různé frankatury let. i výplatních zn.; různá kvalita
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
2496
215784 - 1936 PRAHA - BAGDÁD / R+Let-dopis zaslaný do Iráku, vyfr.
1936 PRAHA - BAGDÁD / R+Let-dopis zaslaný do Iráku, vyfr. smíšenou frankaturou výplatní a letecké zn., Pof.L12, 267, podací DR DĚČÍN 11.III.36, vzadu tranzit AGHNAI 14.III.33 a příchod BAGDAD 16.Iar.36; lehký přehyb a drobná natržení v horním okraji obálky, ojedinělá destinace
Vyvolávací cena: 600  +100,0 %
Vydraženo za: 1 200 Kč
2497
222211 - 1937 sestava 7ks Let-celistvostí, z toho 1x R, zaslaných d
1937 sestava 7ks Let-celistvostí, z toho 1x R, zaslaných do různých destinací, Polsko, USA, Singapur, Indie, Čína, Irán, Jugoslávie, různé frankatury let. i výplatních zn.; různá kvalita
Vyvolávací cena: 900  +77,8 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
2498
226954 - 1938 Let-dopis do Brazílie vyfr. zn. III. emise 10Kč a 5K
1938 Let-dopis do Brazílie vyfr. zn. III. emise 10Kč a 5Kč, DR VARNSDORF 2/ 25.VIII.38, na zadní straně PRAHA 7 LETECKÁ POŠTA a příchozí S. PAULO 31.VIII.38
Vyvolávací cena: 600  +16,7 %
Vydraženo za: 700 Kč
2499
228816 - 1938 PRAHA - BRNO, Let-pohlednice, vyfr. zn. 50h, Fügner, p
1938 PRAHA - BRNO, Let-pohlednice, vyfr. zn. 50h, Fügner, podací DR PRAHA 82 LETIŠTĚ 26.VIII.38, fotopohlednice dopravních letadel Douglas a Potez, červené kruhové raz. Tabák Praha/ Státní civilní letiště, adresováno na letiště do Brna; bezvadné
Vyvolávací cena: 700  +0,0 %
Vydraženo za: 700 Kč
2500
229258 - 1938 PRAHA - SEMARANG / firemní Let-dopis zaslaný na Jávu
1938 PRAHA - SEMARANG / firemní Let-dopis zaslaný na Jávu - Holandské Indie, smíšená frankatura let. a příležitostných zn. v celkové výši 6Kč, podací DR KUKS 2.VIII.38, vzadu rámečkové raz. PRAHA 7/ LETECKÁ POŠTA/ 20.XII.37 a příchozí DR SAMARANG 10.8.387; odesílatel Textilwerk Jeschke in Kukus, malý formát; přehyb a nepatrná patina, ojedinělá destinace!
Vyvolávací cena: 900  +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč

Aukce 66 / Filatelie / ČSR I. / Letecké 1930 - Informace

16.12.1930  -  Definitivní vydání

Pro všechny známky tohoto vydání použila poštovní správa techniku fotomontáže upraveného snímku krajiny nebo města a letadla, jména pracovníků tiskárny kteří tyto fotomontáže provedli nejsou známa. Celkovou úpravu 8 leteckých známek v hodnotách 50 h, 1 Kč, 2 Kč, 3 Kč, 4 Kč, 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč a jejich rytiny provedl Karel Seizinger. Všechny vytiskla Česká grafická Unie v Praze rotačním ocelotiskem na 2 různých tiskařských strojích, při použití 3 různých tiskařských forem (1 x 100 ks, nebo 1 x 50 ks, nebo 1 x  50 + 100 ks) a 16 tiskových desek. V souvislosti s různými úpravami tiskových desek vznikly u hodnot 50 h a 1 Kč dva různé formáty známek a u hodnot 50 h, 2 Kč, 3 Kč a 4 Kč různé typy. Během poměrně dlouhého období tisku této emise, několika nákladů všech hodnot, odlišného složení barev a dvou různých tiskařských strojů sběratelé specialisté rozlišují celou řadu barevných odstínů od každé hodnoty. Pro tisk leteckých známek byla použita celá škála papírů různé kvality, např. hladký nažloutlý papír, někdy i porézní, slabý průsvitný, ojediněle i tlustý. Lep je bezbarvý až nažloutlý, u většiny hodnot byl nanášen v poměrně silné vrstvě i ručně, takže je často popraskaný. Všechny hodnoty vydané v roce 1930 byly dány do prodeje s řádkovým zoubkováním ŘZ 13¾. Počínaje rokem 1936 nacházeli sběratelé postupně 6 různých hodnot s ŘZ 12 1/4, dvě hodnoty se smíšeným zoubkováním 13¾ : 12 1/4 a hodnotu 1 Kč s ŘZ 12 1/4 : 13¾. Náklady jednotlivých hodnot:  50 h - 1,842 mil., 1 Kč - 1,135 mil., 2 Kč - 932.000, 3 Kč - 720.200, 4 Kč - 262.500, 5 Kč - 565.500, 10 Kč - 344.500, 20 Kč - 575.500. Platnost leteckých známek definitiního vydání byla ukončena v protektorátu 15.12.1939, na Slovensku zůstaly v platnosti hodnoty 2 Kč až 5 Kč do 31.3.1939, ostatné hodnoty až do 31.7.1940.

Kvůli snížení leteckého příplatku pro zásilky v tuzemsku z 50 h na 30 h připravila poštovní správa novou leteckou známku s rozděleným názvem státu Česko - slovensko. K jejímu vydání ale došlo až po okupaci a rozdělení Československa 22. dubna 1939. Tisk byl prodeden 150 kusovou deskou s opravenou původní hodnotou 50 h na 30 h (přepážkové archy 50-kusové a 100-kusové), deskové označení je u 50 ks i 100 ks archu stejné: 1, 2, 3 a 4. Známka byla vytištěna v odlišné fialové barvě na bílém papíru, lep je lesklý, bezbarvý, někdy i slabě nažloutlý. Náklad byl více než 3 miliony kusů, jejich platnost skončila 15.12.1939.