Aukce 71 / Naše tipy
3649
1929 KOLLWITZ KÄTHE (1867-1945), německá grafička, sochařka a malířka, jedna z nejslavnějších německých umělkyň 20. století, 3-stránkový vlastnoručně psaný dopis včetně obálky, adresováno na Rudolfa Thiela do Ústí nad Labem; bezvadný stav, velmi vzácný a hledaný rukopis!
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
3651
3 200 Kč
1939 KUBELÍK Jan (1880–1940), český houslový virtuos a hudební skladatel + KUBELÍK Rafael Jeroným (1914–1996), světoznámý český dirigent; portrétní fotografie rozměru větší A4 (ateliér Stoklas) s celými podpisy a datací; mimořádně dekorativní, vzácné
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
3652
70 000 Kč
1920 KUPKA František (1871-1957), světoznámý český malíř, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství; vlastnoručně psaný 24-řádkový dopis s podpisem "Kupka", datováno v Puteaux 6.VII. 1920, velmi zajímavý text ohledně legionářů (Kupka v roce 1914 odešel dobrovolně na frontu jako člen roty Nazdar, v bitvě u řeky Aisne byl raněn a následně vyznamenán Řádem důstojníka Čestné legie, později získal hodnost kapitána), a jeho rozhodnutí, věnovat se naplno umělecké činnosti ve Francii; křížem přeloženo, celkově velmi pěkný stav, mimořádný a velmi vzácný rukopis!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +600,0 %
Vydraženo za: 70 000 Kč
3657
23 000 Kč
1916 MUCHA Alfons (1860–1939), dvoustránkový (!) ručně psaný text s podpisem "Mucha", psáno v Praze 1.3. 1916, velmi zajímavý text, navíc doplněno o čb fotopohlednici A. Muchy s textem Zdeny Vykypělové-Rufferové; pouze vodorovný přehyb, jinak bezvadný stav, dopisy psané Alfonsem Muchou jsou mimořádně vzácné, dekorativní kus do každé sbírky rukopisů, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +130,0 %
Vydraženo za: 23 000 Kč
3665
1881 SMETANA Bedřich (1824-1884), jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob, podpis na Hlavním výkazu příjmů za představení Libuše v Královském zemském českém národním divadle z 13. června 1881 - tedy 2 dny po premiéře této slavné opery, spolupodepsán tehdejší ředitel Národního divadla Jan Nepomuk Maýr (1818-1888); uprostřed stopy po původní adjustaci, celkově ale velmi pěkný zachovalý stav, neopakovatelná nabídka!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
3667
1912 SUK Josef (1874-1935), významný český hudební skladatel, houslista a pedagog, žák a zeť Antonína Dvořáka; vlastnoruční podpis s datací a částí partitury Smyčcového kvarteta op. 3; vzadu stopy po původní adjustaci, celkově velmi pěkný stav, dekorativní a vzácné!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
3668
1861 ŠKROUP František Jan (1801-1862), významný český hudebník, dirigent a skladatel, autor hudby pro Tylovu hru "Fidlovačka" a hudby k české státní hymně "Kde domov můj"; vlastnoručně psaná 2-stránková (!) partitura "Tantum ergo" pro mužský sbor doprovázený varhany nebo klarinetem, fagotem, rohy a houslemi, podpis "F. Skraup", datováno v Amsterdamu 28. ledna 1861 (Škroup v Holandsku pobýval od roku 1860, zejména pak v Rotterdamu); pravost konzultována se znalcem, pouze drobná natržení, stopy stáří a původní adjustace v exponátu, celkově ale pěkný zachovalý stav. Jedná se unikátní nabídku rukopisu partitury jedné z nejvýznamnějších kulturních osobností českých dějin, vhodné pro největší sbírky rukopisů nebo do sbírkového fondu nejvýznamnějších soukromých či státních institucí!
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
3674
4 000 Kč
1937 BAAROVÁ Lída (1914-2000), jedna z nejslavnějších českých hereček, vlastní portrétní fotografie většího formátu s vlastnoručním podpisem a věnováním, Berlín 1937, FOTO UFA - HÄMMERER; vzadu stopy po původní adjustaci, celkově ale bezvadný stav, velmi dekorativní!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 4 000 Kč
3677
6 500 Kč
1940- BURIAN Vlasta (1891–1962), král komiků, herec, sportovec, režisér, spisovatel a imitátor, vlastnoruční podpis na čb portrétní fotopohlednici, ateliér Balzar; vzadu stopy po odjustaci, celkově bezvadné a dekorativní
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +116,7 %
Vydraženo za: 6 500 Kč
3680
1 600 Kč
1941 FERBASOVÁ Věra (1913–1976), jedna z nejslavnějších českých hereček, vlastnoruční podpis na fotografii ze svatebního obřadu (s architektem Josefem Pálkou), věnováno herci Bedřichu Rádlovi s doprovodným textem s podpisem "Pálkovci", ateliér Mráz; lehký ohyb, přesto mimořádně dekorativní, vzácné!
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3699
10 000 Kč
+19
1944-1946 [SBÍRKY] památník z pozůstalosti herečky Evy Jasanské s mnoha podpisy a věnováními různých čs. herců: mj. V. Burian, J. Marvan, O. Nový, N. Gollová, H. Vítová, R. Hrušínský, G. Nezval, J. Pivec a mnoho dalších, často doplněno fotografiemi osobností (i podepsanými), seznam osobností přiložen; zachovalé, velmi zajímavý soubor
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 10 000 Kč
3700
9 000 Kč
1938 [SBÍRKY] publikace "Der tschechoslowakische Film" s mnoha podpisy různých čs. herců a dalších osobností čs. filmu: mj. A. Mandlová, N. Gollová (4x), R. Šlemrová, E. Fiala, J. Kohout, H. Haas, T. Pištěk, J. Plachta, R. Schránil, K. Lamač, M. Frič a mnoho dalších, kniha pochází z pozůstalosti herečky J. Beránkové; zachovalé, velmi zajímavý soubor
Vyvolávací cena: 9 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 9 000 Kč
3725
1 700 Kč
1938 MOBILIZACE 1938 / brožura "Poznej svou armádu", vydalo Ministerstvo národní obrany, oddělení branné výchovy, v nakladatelství Svazu čs. důstojnictva "VOK" v Praze po částečné mobilizaci 1938, množství zajímavých fotografií čs. vojska a vojenské techniky; místy vylepeny známky s otisky PR, jinak velmi pěkně zachovalé, pozoruhodný dějinný dokument
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +70,0 %
Vydraženo za: 1 700 Kč
3730
2 200 Kč
1927 VOLBA PREZIDENTA ČSR 1927 / sestava 8 dokumentů z prezidentské volby 1927: 1x program schůze Národního shromáždění v den volby, 1x růžový hlasovací lístek a obálka pro II. kolo volby, 1x zelený hlasovací lístek a obálka pro III. kolo volby (tato další kola se nekonala, protože TGM byl zvolen již v 1. kole), 3x prázdný bílý lístek s razítky SENÁT NÁRODNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ R. ČS. - PŘEDSEDNICTVO; velmi pěkně zachovalé, vzácný dějinný dokument, minimální výskyt
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +10,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3731
58 000 Kč
1895-1940 [SBÍRKY] BRNO CENTRUM + MĚSTSKÉ ČÁSTI / sbírka cca 500ks pohlednic Brna, menší část městské části, obsahuje více jak 40ks litografií, dlouhé adresy, několik fotopohlednic, různí vydavatelé; převážně dobrá kvalita, uloženo v pastikové krabici s víkem, tržní cena cca 60.000Kč
Vyvolávací cena: 20 000 Kč +190,0 %
Vydraženo za: 58 000 Kč
3733
7 500 Kč
1900-1960 [SBÍRKY] MÍSTOPIS + MOTIV / sestava několika stovek kusů pohlednic převážně malého formátu, obsahuje čs. místopis, část i litografie, cizinu, motiv, doplněno několika kus svatých obrázků, fotografií, atd.; různá kvalita, pozůstalost, vysoká tržní cena, stojí za prohlídku!
Vyvolávací cena: 5 000 Kč +50,0 %
Vydraženo za: 7 500 Kč
3734
8 000 Kč
1900-1960 [SBÍRKY] MÍSTOPIS ČS. + CIZINA + LÍSTKY QSL / sestava cca 700ks pohlednic převážně malého formátu doplněno cca 450ks radioamatérských lístků QSL, obsahuje čs. místopis Krkonoše, Čechy, Morava, Slovensko, námět jako Lodě atd.; převážně zachovalé, uloženo ve 2 krabicích
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +300,0 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
3735
50 000 Kč
+66
1895-1920 [SBÍRKY] ČS. MÍSTOPIS, CIZINA, MOTIV / velmi pěkná stará sbírka převážně místopisných litografií v dobovém albu na pohlednice, obsahuje celkem 390ks pohlednic malého formátu, z toho 220ks místopisných litografií z Čech a Moravy, část cizina - Rakousko a Německo, obsahuje mimo Prahy a pražských čtvrtí i města jako Jičín, Mladá Boleslav, Zásmuky, Rumburk, Liberec, Potštýn, Česká Skalice, Stará Paka, Kraslice, Králíky, Hrady a Zámky, Šumava, Krkonoše, Turnov, Česká Lípa, Dobřichovice, Trutnov, Žatec, Rakovník, Litomyšl, Roudnice n./l., Plzeň, Slaný, Choceň, České Budějovice, Kostelec n./O., Čáslav, Kolín, Pardubice, Česká Třebová, Jilemnice, Polička, Dobruška, Žacléř, Úpice, Nový Bydžov, Hořice, Josefov, Hronov, Nové Město n./M., Vrchlabí, Šumperk, Brno, Hranice n./M. Moravský kras atd., převážně prošlé; velmi dobrý stav, odhadní tržní cena cca 70.000Kč
Vyvolávací cena: 25 000 Kč +100,0 %
Vydraženo za: 50 000 Kč
3761
3 800 Kč
1887 SOKOL / PŘEDCHŮDCE POHLEDNICE / korespondenční lístek s propagačním přítiskem na podporu plánovaného II. všesokolského sletu 1887 (nepovolen úřady, konán až 1891), na obraze vlys znaků z Prašné brány, vyfr. zn. Znak 2kr, podací DR POLICE NAD METUJÍ 10/6/87, příchozí DR NÁCHOD 11/6/87; nevýrazná patina, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +153,3 %
Vydraženo za: 3 800 Kč
3762
3 400 Kč
+24
1900-1938 [SBÍRKY] DĚLNICKÁ TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA + OREL / sbírka - exponát cca 130ks pohlednic doplněná celistvostmi a dalšími dokumenty mapujícími historii tělocvičných organizací DTJ a Orel, barevné kreslené pohlednice malého formátu, doplněné fotopohledy ze sletů, plesovými pozvánkami, vše na listech A4 s popisy v kroužkových deskách; převážně zachovalé
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +13,3 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
3775
13 000 Kč
1919-1935 [SBÍRKY] ČSR - CESTOVNÍ PAS / sestava 4ks cestovních pasů ČSR, 1x z roku 1919 v červených deskách, 1x vydaný v roce 1922 v šedých deskách, 1x vydaná v roce 1935 ve světle modrých deskách, 1x Průkaz pro děti, dvojlist vydaný v roce 1930, vše vydáno okresním úřadem v Písku; zachovalé, zvláště cestovní pas z roku 1919 je v bezvadném stavu a vzácný!
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +550,0 %
Vydraženo za: 13 000 Kč
3776
13 000 Kč
1910-1950 [SBÍRKY] sestava různých legitimací, mj. diplomatický pas ČSR generálního konzula Františka Kopeckého (1921), členské průkazy Československé obce sokolské, cestovní pasy, mezinárodní řidičský průkaz, vkladní knížka, pracovní knížka, výuční listy, propouštěcí list z armády apod.; různý, převážně zachovalý stav, jako celek zajímavé
Vydraženo za: 13 000 Kč
3778
9 000 Kč
1925- DRTIKOL František (1883–1961), fotografický akt Žena s vázou květin, značeno 85. DRTIKOL-PRAGUE BROMOGRAFIA PODĚBRADY, pohlednicový formát, vzadu fialové 3-řádkové raz. ...POUŽÍVÁNÍ JAKO DOPISNIC NEDOVOLENO; velmi pěkně zachovalé, vzácné a velmi hledané
Vydraženo za: 9 000 Kč
3780
+84
1934-1945 NACISMUS / WEHRMACHT / PŘÍBĚH sestava 2 dobových fotoalb příslušníka Wehrmachtu sloužícího nejprve u Infanterie-Regiment München, později u Infanterie-Regiment 61, obsahuje 76 resp. 98 fotografií a fotopohlednic zachycujících mj. tažení do Francie 1940, dále pobyt v Jugoslávii, Polsku, na Slovensku i jinde, množství záběrů s uniformami, zbraněmi a válečnými výjevy, doplněno o několik autentických dokumentů, formulářů, dopisů a mapek ilustrujících vojenský život; bezvadně zachovalé, výjimečný soubor, unikátní dějinný dokument!
Vyvolávací cena: 9 000 Kč
3786
1930? NĚMECKO / VLAJKY / album fy. Massary Zigaretten Fabrik Berlin s několika stovkami nalepených barevných litografických kartiček s vlajkami různých států, území a kolonií, obsahuje vlajky národní, obchodní, válečné, námořní, historické aj., značně kompletní; zachovalé, pozoruhodný a dekorativní komplet
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
3788
5 500 Kč
+16
1900-1950 [SBÍRKY] REKLAMNÍ NÁLEPKY + PAPÍROVÉ PEČETĚ + KOLKY / sestava cca 400ks reklamních firemních a propagačních nálepek a známek, doplněno cca 100ks papírových pečetí a souborem fiskálních RU kolků na výstřižcích; uloženo ve starším zaplněném 8-listovém zásobníku
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +83,3 %
Vydraženo za: 5 500 Kč
3796
2 200 Kč
1978 ČSR II. / KÁJA SAUDEK / Kdo jde stopou rosomáka, vícebarevný filmový plakát, autor Kája Saudek, rozměr cca 85x60cm, zřejmě zkušební nátisk dosud bez oříznutých okrajů; křížem přeloženo, jinak zachovalé, málo známá práce oblíbeného autora
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +120,0 %
Vydraženo za: 2 200 Kč
3797
8 000 Kč
1970-1980 [SBÍRKY] ČSR II. / velká sestava cca 60ks čs. filmových plakátů z uvedeného období, mj. filmy Grand restaurant pana Septima, Život a doba soudce Roye Beana, Světla ramp, Viva Maria!, Velký blondýn s černou botou a mnohé další, 4x práce Káji Saudka, často tentýž motiv ve formátu A1 a A3, v české i slovenské jazykové mutaci + k tomu několik plakátů sportovních událostí; celkově velmi pěkná kvalita, zajímavý a ojedinělý soubor
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +166,7 %
Vydraženo za: 8 000 Kč
3799
3 200 Kč
1900-1920 [SBÍRKY] SVATÉ OBRÁZKY / menší sbírka 28ks krajkovaných svatých obrázků + doplněna 20ks blahopřání, z toho 3x jako leporelo (různě poškozené), krajkované a reliéfní tisky; převážně zachovalé, uloženo v zásobníku na pohlednice
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 3 200 Kč