Aukce 71 / Filatelie / Evropa / Německo / Obsazená území
224
1943 ALBANIEN / NEVYDANÁ doplatní 20 Quindar červená (Mi.P31) s přetiskem 14 SHTATOR 1943; bezvadná, s atestem Colla, kat. Sassone 2023 uvádí v poznámce na str. 857, ale zatím neoceňuje, jedná se o objev posledních let, obdoba Mi.I, přetisk na letecké (Mi.313), kat. 1.000€; velmi zajímavá položka, není nám znám žádný další exemplář
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
229
42 000 Kč
1944 KOTOR / italská dopisnice 30c Vinceremo zaslaná jako R do Rychnova, dofr. italskými zn. 2x 10c, Mi.301 a 6x 1,75L, Mi.310 (souběžné známky okupačního vydání), dále 2x přetiskovou zn. 1,50L/50c německé vojenské správy Kotor, Mi.3, jugoslávské DR KOTOR 12.VI.44 a jugoslávská R-nálepka, vzácné cenzurní raz. GEPRÜFT! POSTPRÜFSTELLE SELBST. FELD-KOTR. 1040 MONTENEGRO, cenzurní raz. AG německé vojenské cenzury OKW ve Vídni, 2x příchozí DR RYCHNOV n. KNĚŽNOU 20.VII.44; dobře zachovalé, vzadu stopy po přilepení, dekorativní a extrémně vzácný doklad poštovního užití přetiskové emise, v této kombinaci zřejmě unikát!
Vyvolávací cena: 35 000 Kč +20,0 %
Vydraženo za: 42 000 Kč
230
15 000 Kč
1944 KOTOR / italská dopisnice 30c Vinceremo zaslaná do Rychnova n. Kněžnou, dofr. italskou zn. 25c, Mi.638 (souběžné ceniny okupačního vydání), dále přetiskovou zn. 1,50L/50c německé vojenské správy Kotor, Mi.3, jugoslávské DR KOTOR 27.VII.44, vzácné kruhové cenzurní raz. PLATZKOMMANDATUR - CATTARO; dobře zachovalé, lehká patina, vzadu stopy po přilepení, velmi vzácný doklad poštovního užití přetiskové emise!
Vyvolávací cena: 14 000 Kč +7,1 %
Vydraženo za: 15 000 Kč
233
1941 LITHUANIEN / ZARASAI / Mi.1bK, 4-BLOK s PŘEVRÁCENÝMI hnědofialovými přetisky LIETUVA 1941-VI.26 ZARASAI na sovětských zn. Povolání 5K tmavě hnědofialová, horní řada typ II, dolní řada typ přetisku III; luxusní celek, atest Bender BPP, zk. Becker, kat. 6.000€ + 50% za spojené typy = 9.000€, mimořádná nabídka, náklad celkem pouze 200ks!
Vyvolávací cena: 60 000 Kč
236
1939 MEMELGEBIET / Lokální vydání německé správy / Mi.3I-III, 4I-III, přetiskové MEMELLAND IST FREI 35C a 60C v rohových 5-páskách se spojenými typy: III+I+III+II+II; luxusní kvalita, kat. min. 1.620€; vzácné, mimořádná nabídka pro specializovanou sbírku či exponát!
Vyvolávací cena: 16 000 Kč
237
1 000 Kč
1943 OSTLAND / přetisková dopisnice AH 6Pf zaslaná jako R+Let z Tallinu do Prahy, dofr. přetiskovou zn. AH 5Pf, Mi.4 a zn. AH 30Pf bez přetisku, podací DR TALINN 22.III.43, příchozí DR na přední straně PRAHA 1/ 26.III.43, prošlé německou cenzurou včetně chemické; bez poškození
Vyvolávací cena: 900 Kč +11,1 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
238
1943 RUSSLAND / SMOLENSK / propagační oficiální vydání Wehrmachtu; kompletní série "lokální motivy" 30K-10Rb, emise dříve zvaná "Vydání armády gen. Vlasova", raz. ST.O.K. SLOBODA; náklad těchto známek byl v roce 1943 přepraven do Berlína a po roce 1945 se dostal na filatelistický trh; razítkované jsou vzácné, poprvé v naší nabídce!
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
247
3 200 Kč
1942 UKRAINE / Provizorium Alexandrovka / Mi.4II, "Velký kříž" 1,5R/10K tmavě modrá; bezvadná, zk. Dr. Wallner, kat. 100€ nevystihuje ojedinělý výskyt této známky, "Velké kříže" u tohoto provizoria jsou řádově vzácnější než pozdější "malé"!
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +113,3 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
252
8 500 Kč
+47
1939-1945 [SBÍRKY] velmi pěkná sbírka na listech Leuchtturm, obsahuje Albánii, Estonsko, Kanálové ostrovy, Kotor, Srbsko, Lucembursko, Černou Horu atd.; po nálepce, převážně v pěkné kvalitě, vyšší katalog, stojí za prohlídku!
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +21,4 %
Vydraženo za: 8 500 Kč