Aukce 71 / Autogramy, rukopisy / Umělci
3630
500 Kč
1940, 1953 ALEX Adolf Jelínek (1890-1957), český malíř, grafik, ilustrátor a spisovatel, sestava 2 autorských pohlednic s vlastnoručním textem a podpisem, doplněno o autorský tisk (vánoční přání) s vlastnoruční signaturou A.J.A; velmi pěkně zachovalé
Vyvolávací cena: 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 500 Kč
3638
42 000 Kč
1891 FIBICH Zdeněk (1850-1900), jeden z největších českých hudebních skladatelů, po Smetanovi a Dvořákovi nejvýznamnější český skladatel druhé poloviny 19. století, představitel romantismu; vlastnoručně psaná stránková partitura Fanfáry k Jubilejní výstavě s podpisem a datací 4/5 1891 - výstava byla nakonec zahájena Fanfárami od Antonína Dvořáka; lehce přeloženo, pravost konzultována se znalci, velmi pěkný stav, všechny Fibichovy rukopisy jsou mimořádně vzácné, zde navíc celá partitura (!), neopakovatelná nabídka!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč +5,0 %
Vydraženo za: 42 000 Kč
3641
1 300 Kč
1846 HOFFMANN Johann (1802-1865), významný zpěvák, režisér a ředitel Stavovského divadla v Praze, vlastnoručně psaný dopis na hlavičkovém papíru, adresováno na ředitele Prozatímního divadla J. Maýra; zachovalé, významná osobnost pražského kulturního života poloviny 19. století!
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 1 300 Kč
3648
7 500 Kč
1936 JEŽEK Jaroslav (1906-1942), český hudební skladatel, dirigent, dramaturg a klavírista; vlastnoručně psané věnování s podpisem a částí partitury jeho slavné písně "Život je jen náhoda"; přeloženo, patina, přesto mimořádně zajímavé, rukopis Jaroslava Ježka se vyskytuje pouze ojediněle a je velmi hledaný!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč +150,0 %
Vydraženo za: 7 500 Kč
3649
1929 KOLLWITZ KÄTHE (1867-1945), německá grafička, sochařka a malířka, jedna z nejslavnějších německých umělkyň 20. století, 3-stránkový vlastnoručně psaný dopis včetně obálky, adresováno na Rudolfa Thiela do Ústí nad Labem; bezvadný stav, velmi vzácný a hledaný rukopis!
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
3651
3 200 Kč
1939 KUBELÍK Jan (1880–1940), český houslový virtuos a hudební skladatel + KUBELÍK Rafael Jeroným (1914–1996), světoznámý český dirigent; portrétní fotografie rozměru větší A4 (ateliér Stoklas) s celými podpisy a datací; mimořádně dekorativní, vzácné
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +60,0 %
Vydraženo za: 3 200 Kč
3652
70 000 Kč
1920 KUPKA František (1871-1957), světoznámý český malíř, jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství; vlastnoručně psaný 24-řádkový dopis s podpisem "Kupka", datováno v Puteaux 6.VII. 1920, velmi zajímavý text ohledně legionářů (Kupka v roce 1914 odešel dobrovolně na frontu jako člen roty Nazdar, v bitvě u řeky Aisne byl raněn a následně vyznamenán Řádem důstojníka Čestné legie, později získal hodnost kapitána), a jeho rozhodnutí, věnovat se naplno umělecké činnosti ve Francii; křížem přeloženo, celkově velmi pěkný stav, mimořádný a velmi vzácný rukopis!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +600,0 %
Vydraženo za: 70 000 Kč
3654
1 600 Kč
1974 LHOTÁK Kamil (1912–1992), český malíř, grafik a ilustrátor, jeden ze zakládajících členů Skupiny 42, vlastnoruční podpis na dopise týkajícím se připravované emise čs. poštovních známek "Z historie čs. motocyklů" (1975); 2x drobné natržení v přehybu, jinak bezvadné, předmětná emise známek přiložena
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +6,7 %
Vydraženo za: 1 600 Kč
3655
1 000 Kč
1941-1942 MALÍŘI / sestava podpisů českých malířů: KAREL Václav (1902-1969): sestava 3 vlastnoručně psaných dopisů s obálkami, autorské pohlednice a ústřižku podacího lístku s podpisy + JANČÁLEK Cyril (1891-1954) a PROCHÁZKA Antonín (1882-1945), vlastnoručně psané dopisy s obálkami; bezvadné
Vyvolávací cena: 1 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 Kč
3656
2 600 Kč
1910-1935 MALÍŘI / sestava rukopisů a podpisů významných českých malířů, obsahuje mj. Václav Jansa, Hugo Boettinger, Adolf Kašpar, Jan Honsa, Ludvík Kuba, K. Klusáček, Jaroslav Věšín, R. Nejedlý atd.; celkově pěkný stav, jako celek zajímavé
Vyvolávací cena: 2 000 Kč +30,0 %
Vydraženo za: 2 600 Kč
3657
23 000 Kč
1916 MUCHA Alfons (1860–1939), dvoustránkový (!) ručně psaný text s podpisem "Mucha", psáno v Praze 1.3. 1916, velmi zajímavý text, navíc doplněno o čb fotopohlednici A. Muchy s textem Zdeny Vykypělové-Rufferové; pouze vodorovný přehyb, jinak bezvadný stav, dopisy psané Alfonsem Muchou jsou mimořádně vzácné, dekorativní kus do každé sbírky rukopisů, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +130,0 %
Vydraženo za: 23 000 Kč
3664
2 000 Kč
1943 SEKORA Ondřej (1899-1967), významný český spisovatel, žurnalista, kreslíř, grafik, ilustrátor, vlastnoruční podpis na strojopisném dopise, vč. původní obálky s vlastnoručně psanou zpáteční adresou; pouze přeloženo, jinak bezvadné
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +33,3 %
Vydraženo za: 2 000 Kč
3665
1881 SMETANA Bedřich (1824-1884), jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů všech dob, podpis na Hlavním výkazu příjmů za představení Libuše v Královském zemském českém národním divadle z 13. června 1881 - tedy 2 dny po premiéře této slavné opery, spolupodepsán tehdejší ředitel Národního divadla Jan Nepomuk Maýr (1818-1888); uprostřed stopy po původní adjustaci, celkově ale velmi pěkný zachovalý stav, neopakovatelná nabídka!
Vyvolávací cena: 40 000 Kč
3667
1912 SUK Josef (1874-1935), významný český hudební skladatel, houslista a pedagog, žák a zeť Antonína Dvořáka; vlastnoruční podpis s datací a částí partitury Smyčcového kvarteta op. 3; vzadu stopy po původní adjustaci, celkově velmi pěkný stav, dekorativní a vzácné!
Vyvolávací cena: 3 000 Kč
3668
1861 ŠKROUP František Jan (1801-1862), významný český hudebník, dirigent a skladatel, autor hudby pro Tylovu hru "Fidlovačka" a hudby k české státní hymně "Kde domov můj"; vlastnoručně psaná 2-stránková (!) partitura "Tantum ergo" pro mužský sbor doprovázený varhany nebo klarinetem, fagotem, rohy a houslemi, podpis "F. Skraup", datováno v Amsterdamu 28. ledna 1861 (Škroup v Holandsku pobýval od roku 1860, zejména pak v Rotterdamu); pravost konzultována se znalcem, pouze drobná natržení, stopy stáří a původní adjustace v exponátu, celkově ale pěkný zachovalý stav. Jedná se unikátní nabídku rukopisu partitury jedné z nejvýznamnějších kulturních osobností českých dějin, vhodné pro největší sbírky rukopisů nebo do sbírkového fondu nejvýznamnějších soukromých či státních institucí!
Vyvolávací cena: 100 000 Kč
3672
3 400 Kč
1960? TRNKA Jiří (1912-1969), český výtvarník, loutkář, ilustrátor, malíř, sochař, spisovatel, scenárista, kostýmní výtvarník a režisér animovaných filmů, vlastnoruční dopis s podpisem, v němž odpovídá na žádost o vytvoření obrazu (koncept původního dopisu se žádostí přiložen); přeložený arch ručního papíru, bezvadné, zajímavý dokument
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +126,7 %
Vydraženo za: 3 400 Kč
3673
1 500 Kč
VEJVODA Jaromír (1902-1988), český hudební skladatel a kapelník, autor světoznámé polky Škoda lásky; vlastnoruční podpis s vypsanou adresou a částí partitury k písni "Kdyby ty muziky nebyly"; pěkný stav, dekorativní a hledané
Vyvolávací cena: 1 500 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 500 Kč