Aukce 71 / Filatelie / Asie
1022
14 000 Kč
1885 SG.155, 156, 158, 165, 166, 167, 167a, 168, 169, 170, Viktorie 32C, 36C, 64C a 96C s přetiskem FIVE CENTS; 24C a 32C s přetiskem TWENTY CENTS, 32C slate a 32C dark grey s přetiskem TWENTY FIVE CENTS, 48C s přetiskem TWENTY EIGHT CENTS, 36C s přetiskem THIRTY CENTS, 96C s přetiskem FIFTY SIX CENTS, velmi pěkný set, kat. £880
Vyvolávací cena: 12 000 Kč +16,7 %
Vydraženo za: 14 000 Kč
1029
1 000 000 Kč
1912-1925 SG.323, Jiří V. 1000R purple / red, levý dolní rohový kus s deskovým číslem "1"; mimořádně pěkný kus s původním lepem, atest BPA London, kat. £35.000++, neopakovatelná nabídka neupotřebeného exempláře jednoho z ikonických nejvyšších koloniálních nominálů, chybí i v největších světových sbírkách!
Vyvolávací cena: 1 000 000 Kč +0,0 %
Vydraženo za: 1 000 000 Kč
1046
1894 Oficiální reprint / SG.2, 2x 4-blok Viktorie ½ Anna světle modrá a modrá, vzadu přítisk S-P resp. SPECIMEN; vyšlo litografickým tiskem v Bombaji k 50. výročí vydání indických známek; bezvadná kvalita, Spence č. 52, 54 (J.A. Spence - India 1854, The identification of the Essays, Proofs and Reprints); vzácné!
Vyvolávací cena: 16 000 Kč
1047
1854 ZT pro SG.11, Viktorie 1 Anna; černý, modrý a červený ZT, z toho 1 Anna v černé barvě na silném papíru je ORIGINÁLNÍ ZKUSMÝ TISK přímo z počátku roku 1854 pro PRVNÍ EMISI indických známek; vyšlo litografickým tiskem v Bombaji, definitivní rytina i obě barvy pro ½ Anna a 1 Anna; bezvadná kvalita, Spence č.38, 50, 52 (J.A. Spence - India 1854, The identification of the Essays, Proofs and Reprints); vzácné!
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
1053
1866 SG.O16, Služební / původně kolková Viktorie 2 Anna "purple", velký formát s přetiskem SERVICE; bezvadný kus s přirozenými abrazemi křídového povrchu, jako vždy nahoře a dole před přetisknutím odstřižené okraje původně označující fiskální známku, kat. £1.400, tato přetisková provizoria jsou vzácná a chybí i ve velkých sbírkách!
Vyvolávací cena: 14 000 Kč
1055
1854-1950 [SBÍRKY] zajímavá razítkovaná / neupotřebená sbírka v zásobníku A4, od klasického období emisí Viktorie, včetně středních a vyšších rupiových hodnot, kompletní i nekompletní série, služební telegrafní, C.E.F. apod.; různá kvalita, doporučujeme prohlídku
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
1060
17 000 Kč
1944 Sc.C63, Letecká přetisková 4C s ručním fialovým přetiskem VICTORY; bez lepu, dv, celkově ale solidní kus s atestem Filatelic Foundation New York, vydáno pouze 122ks, dle censu dochováno pouze 71ks, z toho většina s různým poškozením, kat. * $3.750, vzácná známka, chybí ve většině sbírek
Vyvolávací cena: 10 000 Kč +70,0 %
Vydraženo za: 17 000 Kč
1062
7 500 Kč
1889-1927 [SBÍRKY] pěkná, značně kompletní stará sbírka do roku 1927 na 6 listech Schaubek včetně lepších a koncových hodnot, řada kompletních sérií, i doplatní apod.; celkově pěkná kvalita, několik zn. signováno, vysoký katalog přes 2.000€, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: 7 000 Kč +7,1 %
Vydraženo za: 7 500 Kč
Aukce 71 / Filatelie / Asie - Informace
V této části naleznete poštovní známky, celiny a celistvosti vydané v jednotlivých částech Asie, zahrnuje mj. Indii, Čínu, země Blízkého východu, Japonsko, Malajsii atd. První poštovní známkou Asie byla indická Scinde Dawk (1852).