Online aukce 75 / Autogramy, rukopisy / Šlechta a panovnické rody

2027
255067 - 1651 FILIP IV. ŠPANĚLSKÝ (1605-1665), král španělský
1651 FILIP IV. ŠPANĚLSKÝ (1605-1665), král španělský a jako Filip III. také král portugalský, neapolský a sicilský, vlastnoruční podpis ve tvaru "Yo el Rey" ("Já, král" - odpovídá tehdejšímu ceremoniálu španělského dvora) na listině, přeložený arch papíru; pěkně zachovalé, šetrně restaurováno, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 10 000
U:A3s| | Den dražby: SobotaDotaz na položkuOznámit možný padělek
2028
242017 - 1742 FREDERIK I. ŠVÉDSKÝ (1676-1751), švédský král v
1742 FREDERIK I. ŠVÉDSKÝ (1676-1751), švédský král v letech 1720–1751 a lankrabě hesensko-kasselský; vlastnoruční podpis na listině psané ve Stockholmu; bezvadné a vzácné
Vyvolávací cena: 1 500
U:A4 | Den dražby: SobotaDotaz na položkuOznámit možný padělek
2029
253079 - 1583 RUDOLF II. (1576–1611), římský císař, český a
1583 RUDOLF II. (1576–1611), římský císař, český a uherský král, vlastnoruční podpis na německy psané tištěné listině zakazující vývoz zlata a stříbra z Českých zemí, dále připojen mj. i podpis Jiřího Popela z Lobkovic (1540/1551-1607/1613, v letech 1582-1584 Nejvyšší zemský sudí Českého království), dáno v Bratislavě 2. 5. 1583, list papíru s filigránem, rozměry cca 37x52cm, dekorativní titulatura; místy skvrnky, profesionálně restaurováno, celkově pěkně zachovalé, velmi vzácné!
Vyvolávací cena: 28 000
U:X | Den dražby: SobotaDotaz na položkuOznámit možný padělek
2030
255030 - 1781 VÁCLAV ANTONÍN Z KOUNIC-RIETBERGU (1711-1794), moravs
1781 VÁCLAV ANTONÍN Z KOUNIC-RIETBERGU (1711-1794), moravský šlechtic, nejvýznamnější osobnost rodu Kouniců a přední postava celoevropských dějin 18. století, politik, kancléř Marie Terezie a jejích nástupců, klíčová osobnost tereziánských reforem, vlastnoruční podpis na kvitanci, přeložený arch papíru s filigránem; bezvadné, vzácný podpis významné osobnosti rakouského osvícenství
Vyvolávací cena: 4 000
2031
255059 - 1999 WILHELM KARL princ PRUSKÝ (1922-2007), německý šlec
1999 WILHELM KARL princ PRUSKÝ (1922-2007), německý šlechtic, vnuk císaře Viléma II., 36. velmistr Řádu svatého Jana (Braniborská bailiva), vlastnoruční podpisy na poděkování za přání k Novému roku a na rubu portrétní fotografie; bezvadné
Vyvolávací cena: 3 000
2032
255364 - 1747 MARIE TEREZIE (1717–1780), římská císařovna, če
1747 MARIE TEREZIE (1717–1780), římská císařovna, česká a uherská královna - tržní privilegium pro cech tkalců města Vorau ve Štýrsku "Confirmatio Privilegiorum für das Leinweberhandwerk des Marckts Vorau in Steyer", dáno ve Vídni 9. srpna 1747, s vlastnoručním podpisem "Maria Theresia" a kontrasignace "Johann Friedrich Graf Seilern"; pergamen 43x73cm, velká pečeť v dřevěném pouzdře, v mimořádné kvalitě, bez prodřených míst atd.; dokonale čitelný text, krásná pečeť; vzácná listina!
Vyvolávací cena: 39 000
U:K | Den dražby: SobotaDotaz na položkuOznámit možný padělek