Sálová aukce 24 / Filatelie
Pof.11A STp, 25h fialová, HZ 13¾ : 13½, horní rohový 4-blok se spojenými příčkovými typy, II. typ příčky na ZP 20, TD 1, mimořádně vzácné, pěkná jakost, ojedinělá nabídka, zk. Gi, Ška + fotoatest Beneš z r. 1994
Vyvolávací cena: Kč
Pof.11aF STk, 25h černofialová, ŘZ 13¾ : 11½, krajový 4-blok se spojenými spirálovými, příčkovými i obloukovými typy, ZP 21 22, 31, 32, TD2, zcela unikátní kombinace, luxusní kvalita, zk. Kar, Ška
Vyvolávací cena: Kč
Pof.11E STp + STo, 25h fialová, horní 9-blok, 3x ST příčky ZP 3, 4, 5 a ST obloukový ZP 23, TD 2, zk. Ška, velmi pěkný kus - ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
Pof.11F, 25h fialová, ve 4-bloku, ŘZ 13¾ : 11½, tlustý papír (!), nečistá svislá perforace, u 1 zn. lehce promáčknutý papír, jinak svěží, zk. Kraus, Stu
Vyvolávací cena: Kč
1920 ústřižek poštovní průvodky vyfr. zn. Hradčany 30h tmavě fialová, Pof.13Aa, perforace HZ 13¾ : 13½, znárodněné DR PLANICE 16/7 20 ; lehké přehyby ústřižku mimo zn. a vzadu stopa po přilepení, zk. Gi, Kar
Vyvolávací cena: Kč
Pof.13C, 30h fialová ŘZ 13¾, na výstřižku poštovní průvodky, SR BRNO 2/ 21.VI.20, zk. Kar., Kubis, kat. ražená zn. 10.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
1918 R dopis zaslaný 2. den vydání Hradčanských známek (!), vyfr. 3-páskou zn. 5h a 10h, Pof.3, 5, DR PRAHA 1/ 19.XII.18, adresováno na Karel J. Levec v Praze, vzadu zkoušeno Šablatúra; bez poškození, dekorativní kus, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
1918 obyčejný dopis zaslaný 4. den vydání Hradčanských známek, vyfr. smíšenou frankaturou zn. Pof.5, Hradčany 10 h červená a půlenou rakouskou známkou Karel 25h modrá, DR RAUDNITZ 21.12.1918, mírně zašlé, jinak zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1918 pohlednice vyfr. zn. 10h červená, Pof.5, DR KROMĚŘÍŽ/ 31.XII.1918 - velmi pěkný otisk, naprosto zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 nejranější známé použití Hradčanských zn. na Slovensku 5.1.1919(!), větší díl uherské dobírkové průvodky vyfr. smíšenou frankaturou uherských zn. Mi.190, 215 a Hradčany 10h červená, Pof.5, DR LÉDECZ 919 Jan. 5. (Ladce); skartovací otvor mimo zn., zachovalé, zcela ojedinělá nabídka!!
Vyvolávací cena: Kč
1918 sestava 4ks celistvostí s raným použitím Hradčanských zn., pohlednice se zn. 10h a DR KRÁLOVO POLE 24.XII.18, dopis na zadní straně zn. 2x 10h se SR PRAHA 1/ 30.XII.18, pohlednice se zn. 10h a SR PRAHA 1/ 30.XII.19 a pohlednice s 2-páskou zn. 5h a DR NÁCHOD 31.XII.18; vše zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 2ks dobírkových průvodek, z toho 1x uherský formulář, vyfr. mj. spěšnými zn. 2h, Pof.S1, dále zn. Hradčany Pof.2, 8, znehodnoceno DR VÁGUJHELY 919 Jun.23 a VARANÓ 919 Maj.26.; uherský formulář s přehyby a stopami po přilepení
Vyvolávací cena: Kč
1919 2x těžší R+Ex dopis adresovaný do Rakouska v II.TO a prošlý čs. cenzurou, vyfr. častečně i na zadní straně zn. Pof.3, 5 14x, uherské DR ZSOLNA 919 Okt.18., doplněno červeným řádkovým raz. "Vojenským úřadem otevřeno"; pouze lehké přehyby, zachovalé, ojedinělá a dekorativní celistvost!
Vyvolávací cena: Kč
1919 3ks R dopisů zaslaných na Slovensku v II.TO, různé bohaté frankatury, uherská DR BÁRTFA 919 Okt.8., ZSOLNA 919 Aug.11., MATEÓCZ 919 Aug.12., z toho 2x firemní korespondence, bez poškození, dekorativní kusy!
Vyvolávací cena: Kč
1919 3ks těžších R dopisů z I.TO, různé smíšené frankatury zn. Pof.14, 12, 8, 3, předběžná DR a R nálepky KATEŘINKY, SVITÁVKA a ČERNÁ HORA; zachovalé dekorativní kusy!
Vyvolávací cena: Kč
1919 BANKOVNÍ CENNÉ PSANÍ vyfr. zn. Pof.14 a 15, znárodněné DR Praha 1/ 14.V.19, pozn. hrudkou, vzadu pečetě Böhmische Union-Bank, dobře zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 celý novinový rukáv formátu A4 vyfrankovaný 100-násobnou frankaturou zn. 1h, Pof.1C, pod nalepenými zn. tisk titulu "Literární noviny", příchozí DR BUDĚJOVICE 8.XI.19; zachovalé, výjimečná frankatura!!
Vyvolávací cena: Kč
1919 dopis vyfr. zn. 25h ultramarínová, Pof.10Nc, znehodnoceno DR PRAHA 1/ 13.X.19; bez poškození, zk. a označeno Karásek
Vyvolávací cena: Kč
1919 doporučený tiskopis zaslaný do Německa poslední den I.TO (!), malá obálka vyfr. zn. 30h žlutá, Pof.12, DR ALT EHRENBERG 14.V.19, vráceno zpět s fialovým rámečkovým raz. Zurück Einfuhrt unzulässig! ...Dresden.; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919 firemní Ex dopis zaslaný do Rakouska v I.TO (!), vyfr. zn. Pof.5 6x, 8, znárodněné DR PLZEŇ 3/ 10.V.19, vzadu příchozí DR LINZ 12.V.19; bez poškození, ojedinělá frankatura, dekorativní celistvost!
Vyvolávací cena: Kč
1919 firemní R+Ex dopis na Slovensku, vyfr. zn. Pof.5, 10, 20, uherské DR RÓZSAHEGY 919 Jul.9., vzadu příchozí DR TURÓCZSZENTMÁRTON 919 Jul.10.; bez poškození, dekorativní kus!
Vyvolávací cena: Kč
1919 FISKÁLNÍ POUŽITÍ účet fy Karl ROLLER, BOR U TACHOVA (Haid), vyfr. zn. Pof.5 Hradčany 10h červená, znehodnoceno razítkem, datováno 10.6.1919, křížový sklad, otřepy v pravém okraji, reparace v horním okraji, přesto velmi vzácné
Vyvolávací cena: Kč
1919 odpovědní firemní R dopis z II.TO, vyfr. zn. Pof.5, 7, 15, znárodněné DR NEDVĚDICE 20.XI.19, počeštěná rakouská R nálepka; bez poškození, dekorativní vícebarevná frankatura!
Vyvolávací cena: Kč
1919 pohlednice vyfr. zn. 15h ze VII. TD, ZP 46, DR FREUDENTHAL, SCHLES. 17.X.19, zk. a označeno Škaloud
Vyvolávací cena: Kč
1919 R dopis do Německa zaslaný v I.TO, vyfr. zn. Pof.1 20x (z toho 10-blok na zadní straně),10a, S1, znárodněné DR PRAHA / 28/3 19, provizorní R razítko, prošlé kontrolou a vráceno zpět; bez poškození, dekorativní kus!
Vyvolávací cena: Kč
1919 R-dopis vyfr. 3-páskou zn. 25h černofialová, Pof.11a, DR MANĚTÍN 15/12 19, lehký přehyb a vzadu stopy po přilepení, zk. Kar
Vyvolávací cena: Kč
1919 R dopis z II.TO s provizorním R-označením, vyfr. zn. Pof.3, 5, 17, DR SCHÖNFELD b. PETSCHAU 28/5 19, vzadu příchozí DR ELBOGEN 29/5 19; vzadu stopy po přilepení jinak velmi dekorativní!
Vyvolávací cena: Kč
1919 R dopis zaslaný jako dobírka na 5,65K, malá obálka vyfr. zn. Pof.15 2x, znárodněné DR JINDŘICHŮV HRADEC 18/7 19, vzadu firemní přelepka Fotograf B.V.Liška J.Hradec a příchozí DR STUDENÁ 19.VII.19; obálka několik natržení v okrajích a přehyby, přesto malý výskyt dobírkových zásilek!
Vyvolávací cena: Kč
1919 R dopis zaslaný jako dobírka na 6,60K, úřední obálka vyfr. zn. Pof.7A, 19, znárodněné DR PRAHA 5/ 9/8 19, dosílané z Podbořan do Podhořan, DR PODERSAM 10.VIII.19 a PODHOŘANY nad VLTAVOU 11.VIII.19; obálka několik natržení v okrajích, přesto malý výskyt dobírkových zásilek!
Vyvolávací cena: Kč
1919 rakouský formulář zpětné hlášení, vylepena zn. 20h modrozelená, Pof.8 s DR PLADEN 10.XII.19, podací DR BRUCH in BÖHMEN 8.XII.19; přehyby a stopy po přilepení na adresní straně
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 23ks ústřižků poštovních průvodek + 2x větší díl vše se souběžnými frankaturami Hradčany a rakouské výplatní Koruna - Znak mj. Koruna 3h, 6h, 12h, Mi.185-199; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 2ks Ex-dopisů podaných na Slovensku v I. a II.TO, 1x vyfr. zn. Pof.8 4x, DR ZSOLNA 919 Feb.25. s pozn. "Expres jen za dne k dodání" vzadu DR PRAHA TGF 25.II.19 - prošlé potrubní poštou, 1x dopis vyfr. zn. Pof.7 5x (z toho 1x I.typ spirály) a vzadu Pof.5, DR PÖSTYÉN 919 Aug.26. a raz. Express, vzadu příchozí DR TROPPAU 27.VIII.19; lehké přehyby, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 2ks velkých uherských peněžních průvodek bez podacích ústřižků, vyfr. zn. Hradčany, obě s hodnotou 3h fialová (!), Pof.2 + 2x Pof.8, Pof.2 + 2x Pof.7A, DR PARNÓ 919 Sep.23.; 1x lehké přehyby v okrajích
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 3ks celistvostí z I.TO, 1x R+Ex dopis vyfr. zn. Pof.20, 3 se znárodněným DR KOSTELEC nad ORLICÍ 25.IV.19, 2x R dopis vyfr. zn. Pof.14, 3 s DR PRAHA 6/ 1.IV.19 a další vyfr. zn. Pof.10, 8 se znárodněným DR LIBICE nad CIDLINOU 6/4 19; vše zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 4ks malých uherských poštovních průvodek, vše vyfr. smíšenou frankaturou hradčanských a uherských zn. Mi.197, 195, 215 2x, DR TURDOSSIN, a 2 druhy DR LIPTÓSZENTMIKLÓS; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 7ks ústřižkú poštovních průvodek vyfr. mj. zn. 3h fialová, Pof.2, většinou jako dofrankování uherských průvodkových formulářů, různá DR KECS, ÓTURA, NAGYSURÁNY, NAGYTURÁNY, NAGYMEGIFR a další; zachovalé, malý výskyt!
Vyvolávací cena: Kč
1919 sestava 8ks R dopisů z II. TO, bohaté smíšené frankatury zn. Pof.15, 14, 12, 8, 3, vše předběžná DR a rakouské žluté R nálepky pošt jako HUSTOPEČE, OLEŠNICE, TELČ, NĚMECKÁ RYBNÁ, SVITÁVKA, FULNEK, STARÁ ŘÍŠE a ČERNÁ HORA; převážně dobrá kvalita, mnohé dekorativní kusy!
Vyvolávací cena: Kč
1919 tiskopis zaslaný jako R s doručenkou v II.TO (!), vyfr. zn. Pof.20, 3, znárodněné DR 16.VI.19, vyznačeno Tiskopis, Návratka a razítko Do vlastních rukou, na zadní straně příchozí DR BU...17.VI.19; zachovalé pouze v dolním okraji drobné natržení, zcela ojedinělá frankatura!
Vyvolávací cena: Kč
1919 uherská stvrzenka na telefon s poplatky uhrazenými hradčanskými zn. Pof.4, 10, 14, DR MAGARSZEG 919 Maj.20; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1919 ústřižek poštovní průvodky vfr. mj. zn. Hradčany 75h I. spirálový typ, Pof.18 IIs, uherské jednokruhové DR KORLÁTKO 919 Dec/3; bez poškození, zk. Kar.
Vyvolávací cena: Kč
1919 větší díl poštovní poukázky vyfr. tříbarevnou frankaturou zn., Pof.3, 5, 20, znehodnoceno velmi pěkným jednokruhovým DR JAVORINA 919 Jul/5; pouze lehké skvrny
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 2ks cenných psaní na tiskopisových obálkách s monogramem ČSR, 1x na 20.000K vyfr. zn. Pof.22 7x, 11, DR BÖHM. LEIPA 25.IX.19, druhý kus na 300K vyfr. zn. Pof.16 2x, 4B 2x, znárodněné DR VRŠOVICE 7.VI.20 a vzadu příchozí DR ČKYNĚ 8.VI.20, obálka otevřena ze dvou sousedních stran, oba dopisy s částečně zachovalými pečetěmi
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 2ks firemních dopisů vyfr. 2-násobnou frankaturou zn. 40h, Pof.14, 1x Ex dopis v I.TO vyfr. rohovou 2-páskou zn. 40h s DR BOHUMÍN 8.V.19 vzadu příchozí DR DOMBROWA 9.V.19; 1x předtištěná obálka zaslaná jako R v III.TO vyfr. 2-páskou zn. 40h, DR TEREŠOV 2.IV.20 s otiskem znárodněného razítka poštovny MLEČICE; bez poškození, dekorativní!
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 sestava 12ks celistvostí s jednokruhovými razítky (!) na hradčanské frankatuře, obsahuje 7ks R dopisů z pošt OSTROH, ST.GEORGENTHAL, JEDNOV, TĚCHOBUZ, WALTSCH (horší otisk), SEEWIESEN i. BÖHMEN, KRONSTADT i. BÖHMEN, doplněno 3 lístky, dopisem a ústřižkem poštovní průvodky s razítky pošt GÖRTAU (horší otisk), JAHANNESBERG i. GABLONZ, ZÁMECKÁ ROŽÍNKA, TYSSA, TACHAU; část dopisů v horší kvalitě jako chybějící klopy, otevřená obálka z více stran atd., přesto ojedinělé!
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 sestava 12ks dopisů zaslaných v II.TO, z toho 3ks jako R+Ex, 3ks jako Ex, 5ks jako R, vše s různými smíšenými frankaturami pouze hradčanských známek; zachovalé, mnohé dekorativní kusy! výhodná nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
1919-20 sestava 12ks dopisů zaslaných v II.TO, z toho 4ks jako R+Ex, 2ks jako Ex, 5ks jako R + 1ks obyčejný dopis s násobnou frankaturou, vše s různými smíšenými frankaturami pouze hradčanských známek; zachovalé, mnohé dekorativní kusy!
Vyvolávací cena: Kč
1920 2ks dopisů adresovaných do Jugoslávie, 1x firemní R dopis v II.TO vyfr. zn. Pof.4, 8, 15, DR SLEZSKÁ OSTRAVA 12.II.20, vráceno zpět, 1x Ex dopis z III.TO vyfr. zn. Pof.13B, 19, DR PRAHA 8.XII.20; menší natržení v okraji obálek
Vyvolávací cena: Kč
1920 2x těžší R dopis zaslaný v IV.TO vyfr. 15-násobnou (!) frankaturou zn. 15h, Pof.7B, 1x zn. na přední straně, ostatní ve dvou blocích na zadní straně, znehodnoceno DR KARDAŠOVA ŘEČICE 13.X.20; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1920 cenné psaní na 14.000K podané ve firemní obálce, vyfr. zn. Pof.26, 25, 143, DR BRNO 1/ 3.XI.20, vzadu příchozí DR VELKÉ MEZIŘÍČÍ 9.XI.20; bez pečetí jinak zachovalé, dekorativní kus!!
Vyvolávací cena: Kč
1920 cenné psaní vyfr. zn. Pof.5A, 22A, 140, DR KRNOV 20.VIII.20, vzadu 2x pečeť, příchod OSOBLAHA 21.VIII.20, zk. Kar, mimořádné
Vyvolávací cena: Kč
1920 dopis zaslaný z Vídně do Sedlece nad Vltavou, nedostatečně vyplacený, SR WIEN/13.IV.20, zatížený doplatným 1,20K, použity známky Hradčany s ručním přepisem "Doplatit" - znehodnoceno DR PODBABA, zajímavý doklad, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
1920 firemní dekorativní obálka Grandhotelu Tátrafüred zaslaná jako 2x těžší R do Anglie poslední den III.TO (!), bohatá frankatura hradčanských zn. na přední i zadní straně v celkové výši 1,60 Kč, podací DR TATRANSKÝ STARÝ SMOKOVEC 31.VII.20; horní okraj obálky zastřižen a lehce reparován
Vyvolávací cena: Kč
1920 firemní těžší R+Ex dopis z II.TO vyfr. 6-násobnou frankaturou zn. 25h fialová, Pof.11A, znárodněné DR HRADEC KRÁLOVÉ 16.I.20; bez poškození, dekorativní kus!
Vyvolávací cena: Kč
1920 obyčejný dopis z II. TO vyfr. 25-násobnou frankaturou zn. 1h, Pof.1, na přední straně 5-páska a vzadu rohový 20-blok s počítadly, SR PRAHA 2.I.20; zachovalé, hledaná frankatura!
Vyvolávací cena: Kč
1920 pohlednice vyfr. zn. 15h s příčkovým typem Pof.7E IIp, ZP 4, TD 1, DR Olomouc 16.I.20, zk. a označeno Škaloud
Vyvolávací cena: Kč
1920 R dopis zaslaný v II.TO, vyfr. mj. 3ks 2-pásek zn. 10h červená s vynechanou vodorovnou perforací (!), Pof.4D 6x, 7D, znehodnoceno DR PRAHA 1/ 12.I.20; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
1920 sestava 3ks větších dílů průvodek vyfr. hradčanskými zn. vysokých hodnot, mj. Pof.26, 25, 23 (soukromá perforace), znehodnoceno DR ČESKÁ LÍPA, SVITAVY a HRADEC NAD NISOU, 1x zk. Šablatura, zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1920 sestava 4ks dopisů s bohatými frankaturami zn. 1h a 3h ve smíšených frankaturách s dalšími hodnotami z II.TO, obsahuje R dopis s DR WAGSTADT, 2x obyčejný dopis s DR POLIČKA a KRÁL. VINOHRADY, 1x tiskopis s DR PRAHA 7; bez poškození, dekorativní kusy!
Vyvolávací cena: Kč
1920 sestava 4ks dopisů zaslaných do USA z II. a III. TO, z toho 2x jako R, 1x jako těžší R dopis a 1x obyčejný dopis, různé zajímavé frankatury, jako jednonásobná 100h, 4-násobná frankatura zn. 25h fialová atd., příchozí razítka; vše zachovalé se stopami poštovního provozu
Vyvolávací cena: Kč