Sálová aukce 36 / Filatelie / Amerika a Karibik / Jižní Amerika / Britská Guyana
1850 Mi.4; SG.7II, Kruh 12C světle modrá z I. emise tzv. “Cotton Reels” v kruhovém formátu a střihu, DR DEMERARA AU22 1851 a iniciály poštmistra W.H.L.?, vlevo poškozený okraj, přesto mimořádná nabídka této velmi vzácné klasické známky, kat. SG £7500
Vyvolávací cena: Kč
1852 Mi.5; SG.9, Plachetnice 1C tmavě purpurová, DR DEMERARA, v dolní části malé světlé místo, nijak nesnižující význam této vzácné známky, mimořádně zachovalá barva a bezvadný střih, atest Holcomb, kat. SG £4250
Vyvolávací cena: Kč
1852 Mi.5; SG.9, Plachetnice 1C tmavě purpurová, světlejší odstín, DR DEMERARA, nahoře a dole horší střih, jinak bez světlých míst apod., vzácná známka, atest BPA London 1946, kat. SG £4250
Vyvolávací cena: Kč
1852 Mi.6; SG.10, Plachetnice 4C tmavě modrá, DR DEMERARA, obvyklá kvalita, drobné světlé místo, vybledlá barva na okrajích (pro litografický tisk běžné), velmi vzácná klasická známka, kat. SG £9000
Vyvolávací cena: Kč
1062
1866-75 SG.85, 86, 87, 89, 92, 95, 96a, 99,103, 104, Plachetnice, sestava 13ks známek, nominálně kompletní série 1C- 48C, navíc z vydání 1875 SG.106, 108, 114, Plachetnice 1C, 2C, 24C; velmi pěkná sestava s typicky nepravidelným zoubkováním, kat. cca £300
Vyvolávací cena: Kč
1063
1876-81 SG.127, 129, 133, 137, 149, 150, 157, Plachetnice, pěkná sestava, hodnota 6c s neobvyklým razítkem, 6c s liniovým přetiskem má nahoře malé světlé místo, jinak vše bezvadné, kat. £237
Vyvolávací cena: Kč
1064
1882 Mi.58I+II, 59II; SG.162, 164, 165, sestava 3ks známek SPECIMEN, 1c Dvojstěžník (původní lep), 1c a 2c Trojstěžník bez lepu, známka 2c žlutá s malým světlým místem nahoře, kat.* £200
Vyvolávací cena: Kč
1065
1888 Mi.79; SG.189, Plachetnice $5 zelená, přetisková zn. INLAND REVENUE, koncová hodnota, často chybějící bezvadný kus s původním lepem, 3x signováno, kat. SG £325
Vyvolávací cena: Kč
1066
1889 SG.202, 203, 205, Plachetnice 48C, 72C, 96C, koncové hodnoty, velmi pěkné kusy, 72C vzadu neurčitý tmavší otisk či akumulace lepu, kat. £118
Vyvolávací cena: Kč
1067
1899 Mi.103; SG.222c, Krajinky s přetiskem TWO CENTS s DV "CINTS", hledaná specialita, navíc vzadu obtisk přetisku (!), což již SG nevede, zajímavý kus, kat. SG £150++
Vyvolávací cena: Kč
1068
1899 Mi.104-105; SG.223a, 224a, Krajinky s přetiskem TWO CENTS, 4-bloky, oba s DV "bez tečky za CENTS", kat. SG min. £218, luxusní
Vyvolávací cena: Kč
1069
1905 Mi.127; SG.251, přetisk $2,40, vysoká přetisková hodnota POSTAGE AND REVENUE, křídový papír, kat. SG £400
Vyvolávací cena: Kč
1070
1875 SG.O2, Plachetnice 2P oranžová, s přetiskem OFFICIAL, zoubkování 10, bezvadný kus, kat. £200
Vyvolávací cena: Kč
1071
1878 dopis do Londýna vyfr. zn. SG.131, Plachetnice 12C fialová, raz. A03 - GEORGETOWN, v bezvadné kvalitě
Vyvolávací cena: Kč