Sálová aukce 42 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Bermudy
1865-92 SG.2-8, 11,19-20, sestava 14ks klasických známek Královna Viktorie, obsahuje mj. SG.6, 6P dull purple, průsvitka CC *; SG.8 s perforací 14, průsvitka CC * atd.; kat. dle majitele cca £2.000, 1x kz, 1x drobné poškození
Vyvolávací cena: Kč
1937-2005 [SBÍRKY] GENERÁLNÍ velmi pěkná sbírka na listech v pošetkách v pérovém zásobníku, včetně kompletních sérií, aršíky, soutisky, obsahuje mj. Jiří V. SG.98-106, Stříbrná svatba SG.125-126, dále Alžběta II. SG.135-150, atd., různé motivy; velmi pěkná sbírka
Vyvolávací cena: Kč
Sálová aukce 42 / Filatelie / Amerika a Karibik / Karibik / Bermudy - Informace
V této kategorii najdete poštovní známky, celistvosti a celiny s poštovní historií souostroví Bermudy, které leží západně od pobřeží USA v Sargasovém moři. Toto území patří od 17. století pod britskou správu a je součástí Commonwealthu.
Vůbec prvními poštovními známkami Bermud byly tzv. Perotova poštmistrovská provizoria vydávána ve městě Hamilton místním přednostou pošty Williamem B. Perotem v letech 1848-1861.
První oficiální známky vydané britskou koloniální správou byly vytištěny v roce 1865.