Sálová aukce 42 / Filatelie / ČSR I.
2517
Pof.SO14A, 60h žlutooranžová, HZ 13¾ : 13½, zcela svěží známka bez znaleckých značek, fotoatest Darmietzel BPP z roku 2010, kat. 14.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2518
Pof.SO1-23, sestava 15ks různých hodnot ve vodorovných 2-páskách, všechny s ministerským zoubkováním ŘZ 11½, svěží se starou obchodní značkou Lý, u 1 zn. 100h vrása v papíru, jinak bezvadné; na 2 kartách C6
Vyvolávací cena: Kč
2520
Pof.SO3BPp, 5h modrozelená, převrácený přetisk; zk. Gi, kat. 1500Kč, lehce decentrovaná
Vyvolávací cena: Kč
2521
Pof.SO(4)N PP, nevydaná 10h červená s převráceným přetiskem; drobná stopa, zvrásněný papír, zk. Mr, Kar, kat. 1.400Kč
Vyvolávací cena: Kč
2522
Pof.SO12PP, 50h fialová s dolním okrajem a počitadlem, převrácený přetisk, kat. 1.400Kč
Vyvolávací cena: Kč
2523
Pof.SO19a Pp, 200h modrofialová, převrácený červený přetisk, DV 30/I; zk. Lý
Vyvolávací cena: Kč
2524
Pof.SO19a Pp, 200h modrofialová, převrácený červený přetiskem, zk. Mr, Kar, kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2525
Pof.SO19aPp, 200h modrofialová, červený převrácený přetisk; zk. Gi, Kar, kat. 1.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2527
Pof.SO10Nb, 30h světle fialová, modrý přetisk, standardní střih, vzadu 2 těžší nálepky; zk. Majer + majetnická značka, kat. 700Kč
Vyvolávací cena: Kč
2528
Pof.SO10aNb, 30h tmavě fialová, červený přetisk, dobrý střih, krásná barva; označeno a zk. Stu, kat. 1.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2529
Pof.SO(3)N, nevydaná 5h světle zelená, HZ 11¾, zk. Kar, kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2530
Pof.SO8NBb, nevydaná 25h ultramarínová, černý přetisk; označeno a zk. Štolfa, kat. 1.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2531
Pof.SO23ZT, 1000h červenofialová nezoubkovaná, zkusmý tisk přetisku v červené barvě; zk. Kar, kat. 1.200Kč
Vyvolávací cena: Kč
2533
Pof.SO24N, TGM 500h šedá, nezoubkovaná (!), specialisty hledané, zk. Gi, Mr, kat. 10.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2535
Pof.SO26-SO27, Spěšné 2h fialová + 5h zelená, kompletní 100ks archy, 2h TD 3, bez stopy, 5h TD 2, stopy po nálepkách v rozích; velmi dobrý stav, svisle přeloženo
Vyvolávací cena: Kč
2536
Pof.SO26N-27N, Spěšné 2h a 5h, obě bílý papír, modrý přetisk; hledané, zn. 2h zk. Kar, zn. 5h zk. Gi, Mr, kat. 1.800Kč
Vyvolávací cena: Kč
2537
Pof.32, Novinová - Sokol v letu 30h, vodorovná 2-páska, černý přetisk, na dolní známce vynechán letopočet "1920"; stopa po nálepce, hnědá skvrnka na dolní známce
Vyvolávací cena: Kč
2538
Pof.SO32ZT, Novinová - Sokol v letu 30h hnědá, zkusmý tisk přetisku v modré barvě; zk. Lý, Gi, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2539
Pof.33a, Doplatní 5h hnědoolivová, černý přetisk; zk. Gi, kat. 3.000Kč
Vyvolávací cena: Kč
2541
Pof.SO33, Doplatní 5h, kompletní přetiskový arch, TD 2, přetisková deska A/1a, velmi dobrý stav, středem přeloženo a 1x menší natržení v okraji
Vyvolávací cena: Kč
2542
1918 POLSKO větší díl rakouské peněžní poukázky odeslané z Karviné do Vídně, vyfr. rakouskými zn. Karel 20h a Koruna 5h, podací DR KARWINA 5.XII.18, budoucí plebiscitní území, pošta byla v této době pod dočasnou polskou správou, od 23.1.19 byla obsazena čs. vojskem, od 10.8.20 připadla definitivně ČSR, zajímavý doklad popřevratové situace
Vyvolávací cena: Kč
2543
1919 POLSKO dopis vyfr. rakouskou zn. Znak 80h s polským přetiskem POLSKA POCZTA 25, Mi.48, DR BOGUMÍN 1/ 24.I.19, adresováno do Brna; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
2544
1919 POLSKO sestava 3ks větších obálek zaslaných z Těšína do Skřečoně, vše zatíženo polskými doplatními zn., Mi.P13, P14, P15, P20, podací DR TESCHEN 2/ 12.XI.19; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
2545
1919-20 POLSKO sestava 4ks různých rakouských dopisnic s polským přetiskem - Krakovské vydání, Mi.P10 2x, P11, P13 I. díl, vše dofrankováno polskými zn. s DR TESCHEN 2 od 13.8.19 do 13.4.20; vše bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2546
1920 POLSKO rakouská dopisnice FP 8h s přetiskem POCZTA POLSKA 15h, Mi.P19, dofrankovaná polskou plebiscitní zn. 10f, Mi.2, podací DR TESCHEN 2/ 28.III.20 doplněno DR SKRZECZON 29.III.20, adresováno do Bohumína; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2547
1919 sestava 3ks filatelisticky motivovaných celistvostí (z toho 1x jako R) vyfr. smíšenou frankaturou hradčanských zn., polských a předběžných rakouských zn., vše správné frankatury dle tarifu, podací DR BOHUMÍN 30.I.19 a 9.II.19; celistvosti mohly vzniknout v důsledku obsazení Bohumína čs. vojskem při Šnejdárkovém tažení 23.1.1919 a tamní poštovní úřad přešel pod čs. správu
Vyvolávací cena: Kč
2548
1920 hradčanská zálepka CZL1 bez okrajů, dofr. pro 4. TO přetiskovými zn. Pof.SO4A, SO8A a na zadní straně 2-páskou zn. Hradčany 3h, znárodněné DR FRÝDEK 4.VIII.20; skutečně prošlá celistvost bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2549
1920 zálepkový dopis vyfr. přetiskovými zn., Pof.SO3A 2-páska, SO5D, podací DR BOHUMÍN 19.II.20; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2550
1920 firemní dopis v místě nedostatečně vyfr. po změně tarifu zn. 30h, Pof.SO9, DR BOHUMÍN 2.VIII.20, dopis zatížen doplatkem bez trestného poplatku, 2. den IV.TO, doplatní přetiskovou zn. 30h, Pof.SO38; bez poškození, dekorativní skutečně prošlá celistvost
Vyvolávací cena: Kč
2551
1920 sestava 3ks filatelisticky motivovaných dopisů, každý vyfr. 5ks různých zn. s přetiskem SO 1920 hodnoty 1h - 120h, DR SLEZSKÁ OSTRAVA
Vyvolávací cena: Kč
2552
[SBÍRKY] sbírka nezoubkovaných i zoubkovaných zn. Hradčany SO1920, Pof.SO1-23 a Spěšné Pof.SO26-27, zaměřeno na DV zn. i přetisků, DZ, typy, spojené typy, odstíny barev zn. i přetisků, posuny přetisků, soukromé zoubkování, obtisky atd., obsahuje mj. STs u Pof.SO5A, 3x I. typ spirály v různých zoubkováních, několik II. typů a podtypů příček atd.; uloženo na 6 zásobníkových listech A5, stojí za prohlídku
Vyvolávací cena: Kč
2553
1919 Pof.PP2A, Siluety 25h červená, ve 4-bloku, ŘZ 11½, na dolním okraji vynechaná perforace; přes obě dolní zn. vodorovný lom, zk. Majer
Vyvolávací cena: Kč
2554
Pof.PP4B, Siluety 1Rbl hnědá, ŘZ 13¾, krajový 6-blok se všemi typy, vzadu úplný obtisk; svěží
Vyvolávací cena: Kč
2555
1919 Pof.PP14, Lvíček 50k/1R, s černým přítiskem letopočtu "1920" posunutým až do horní části zn. (!); specialisty hledané, KVP - reparovaný pravý horní roh, přesto zajímavé, zk. Gi
Vyvolávací cena: Kč
2556
1918 ZT hodnoty 10h, Pof.SK1, v červenohnědé barvě; svěží, zk. Gi, kat. 2.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2557
1918 ZT hodnoty 10h, Pof.SK1, v hnědé barvě; majetnická značka, kat. 1.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2558
1918 ZT hodnoty 20h, Pof.SK2, v červenohnědé barvě; svěží, zk. Gi, kat. 2.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2559
1918 ZT hodnoty 20h, Pof.SK2, ve světle modré barvě; svěží, zk. Gi, kat. 2.500Kč
Vyvolávací cena: Kč
2561
1918 hlavičková obálka Národního výboru adresovaná na Živnostenskou banku vyfr. skautskou zn. 10h modrá, Pof.SK1 s červeným oválným raz. NÁRODNÍ VÝBOR v PRAZE, zk. Gi + přiložen dopis s potvrzením pracovníka Národního výboru z roku 1930; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2562
1918 ZT MUCHA Alfons (1860-1939), zkusmý tisk nepřijatého návrhu Dívka v kroji v černé barvě, s vytištěnou hodnotou 20h, na nahnědlém papíru bez lepu; zk. Gi, Kar
Vyvolávací cena: Kč
2563
1919 ZT nepřijatý návrh se siluetou T.G. Masaryka a s textem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ v červené barvě na známkovém papíru s lepem, nehotový štoček, široké okraje; zajímavé, vzácné, zk. Stu
Vyvolávací cena: Kč
2564
1920 sestava 4ks různých návrhů, 3x TGM, 1x 60h, 2x 80h, + Štefánik bez hodnotových číslic; papír bez lepu, z toho 3x silný papír
Vyvolávací cena: Kč
2565
1932 HEINZ Bohumil (1894-1940), M. Tyrš, zkusmý tisk v černé barvě ještě bez nominální hodnoty, pro vydání 100. výročí narození M. Tyrše (Pof.268-269), autor B. Heinz; první Heinzova práce pro známkovou tvorbu (!), na nažloutlém papíru bez lepu, pěkný stav
Vyvolávací cena: Kč
2566
1938? HEINZ Bohumil (1894-1940), ZT - otisk rytiny v černé barvě, nepřijatý návrh na známku s námětem "PRAHA - Karlův most", na silnějším nažloutlém papíru formátu 11,4x9,5cm, zk. Kva
Vyvolávací cena: Kč
2567
1919 [SBÍRKY] sestava 45ks otisků rytin nepřijaté zn. Žižka v různých barvách a provedení; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
2568
1919 sestava 4ks CDV1, dopisnice Karel - velký monogram, vše s předběžnými rakouskými raz. VLP, PILSEN - PRAG 115, REICHENBERG - PARDUBITZ 46, EISENSTEIN - PILSEN 188, BRAUNAU - CHOCZEN 95; zachovalé
Vyvolávací cena: Kč
1920 oválné razítko německé přeshraniční VLP, REICHENBACH - EGER/ ZUG 2082/ 24.4.20, na čs. dopisnici Hradčany 15h dofr. zn. Hradčany 5h, adresováno do Ústí nad Labem, podáno v Plešně na čs. území; bez poškození, velmi vzácný výskyt
Vyvolávací cena: Kč
2570
1921-39, 45 sestava 8ks celistvostí s raz. poštoven, obsahuje mj. souběžná POLACHOVA OSADA (FRENŠTÁT POD RADH.), ČERCHOV (ČESKÁ KUBICE), BOROTÍN, KAMENNÝ PŘÍVOZ atd.; zajímavé
Vyvolávací cena: Kč
2571
+17
1916-48 [SBÍRKY] R-U, ČSR I., ČSR II. sestava 59ks celistvostí s raz. poštoven ze slovenského území, např. BUŠOVCE, BIELY POTOK, ČIČMANY, ČELOVCE, DOBRÁ VODA, GUTOR, JABLONOVÉ, KVĚTNICE atd.; uloženo v průhledných složkách, ojedinělá nabídka!
Vyvolávací cena: Kč
2572
1918 sestava 75ks zn. emise Hradčany s perfiny!, zoubkované i nezoubkované, z toho 20ks se soukromým zoubkováním, mj. 2x příčkový typ na hodnotě 25h, 18x 2-páska, 3x 3-páska; uloženo na kartě A4, pěkná sestava
Vyvolávací cena: Kč
2573
1918 sestava 80ks zn. emise Hradčany s perfiny!, zoubkované i nezoubkované, mj. hodnoty 400h, 200h atd.; uloženo na kartě A4
Vyvolávací cena: Kč
2574
1918 Maxa M8, rakouská poštovní adresa průvodní bez levého útržku, vyfr. rakouskými zn. Mi.188, 200II, 222a jako čs. předběžné, všechny s perfinem "MAY", DR HATSCHEIN - HŘEPTSCHEIN/ 14.XII.18, vzadu vylepena doplatní zn. Mi.47B, DR NĚMČICE na HANÉ/ 15.XII.18 + stvrzenka se stejným DR ze 16.XII.18; běžná jakost
Vyvolávací cena: Kč
2575
1920 Maxa J76, větší díl celinové mezinárodní balíkové průvodky vyfr. zn. Hradčany 1000h, HaV 300h, Holubice 2x 10h zelená, vše s perfinem "J.N." fy J.Niessner, podací DR CVIKOV 21.X.20, adresováno do Rakouska, vzadu poplatky uhrazeny rakouskými doplatními zn., na přední straně přilepen celní lístek s DR GRAZ 29.X.20; bez poškození
Vyvolávací cena: Kč
2576
1920 Maxa S33, firemní lístek vyfr. zn. Hradčany 10h s perfinem "S&K" fy Stolle & Kopke, podací DR RUMBURK 13.VIII.20; otvory z pořadače
Vyvolávací cena: Kč